TVP3

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

A co leci w czasie pasma lokalnego?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
amq0
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:04
x 1
x 4

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amq0 »

Pasmo lokalne jest wrocławskie (właściwe dla mojego regionu), ale czasem przy przełączeniu na pasmo wspólne gdy Wrocław szybciej skończy pasmo lokalne i zaczyna emisję planszy kończącej pasmo lokalne nagle wskakuje końcówka pasma lokalnego warszawskiego i zawsze przy przełączeniu na pasmo lokalne przed pojawieniem się planszy rozpoczynającej pasmo lokalne wrocławskie pojawia się na sekundę plansza TVP3 Warszawa.
Jak mi się uda to wstawię na youtube przełączenia z pasma wspólnego na pasmo lokalne i z pasma lokalnego na pasmo wspólne z tego przekazu analogowego w instalacji zbiorczej.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Taka sytuacja zdarza się, i to jeszcze częściej - w Kielcach. Sam nie raz zauważyłem że po programie dnia/kilku sekundach pauzy pojawia się na chwilę Warszawa, potem ident TVP3 (przejście) i nagle w pewnym momencie następuje zerwanie synchronizacji.
amq0
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:04
x 1
x 4

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amq0 »

A też masz logo TVP3 Warszawa i warszawski pasek informacyjny podczas pasma wspólnego?
I czy to jest z analogowego sygnału kablówki albo instalacji zbiorczej czy z DVB-T?
A dzisiaj w tym analogowym przekazie z instalacji zbiorczej był jeszcze jeden kwiatek, Wrocław szybciej zaczął pasmo lokalne (retransmisja mszy z wielkiego czwartku) ale początek był tylko w DVB-T, w sygnale analogowym było dalej pasmo wspólne z logo TVP3 Warszawa i warszawskim paskiem informacyjnym, dopiero gdy Warszawa zaczęła pasmo lokalne to w tym sygnale analogowym wskoczyło pasmo lokalne wrocławskie w połowie retransmisji mszy.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Ja nie mieszkam w Kielcach, ale dzięki przekazowi na TVP Stream wiem że takie sytuacje były.
A, i w Kielcach jest logo TVP3 Kielce, nie ma warszawskiego paska informacyjnego.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Kostka pisze: 16 kwie 2020, 7:45 Taka sytuacja zdarza się, i to jeszcze częściej - w Kielcach. Sam nie raz zauważyłem że po programie dnia/kilku sekundach pauzy pojawia się na chwilę Warszawa, potem ident TVP3 (przejście) i nagle w pewnym momencie następuje zerwanie synchronizacji.
To chyba jeszcze pozostałości po okienkach lokalnych w TVP2 gdzie na południu Polski i nie tylko takie sytuacje zawsze występowały. Chociażby w Krakowie na przykład przy wejściu sygnału ośrodka zdarzały się chwilowe usterki w przekazie. Program ośrodka z Warszawy też był jak ten na Krzemionkach sobie zaspał.
Poland - Aktywnie najlepszy!
amq0
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:04
x 1
x 4

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amq0 »

Czy to przełączanie na pasmo wspólne i lokalne w tym analogowym przekazie może być na takiej zasadzie jak wchodzenie programu lokalnego do TVP2?
Bo też w trakcie pasma wspólnego w tym przekazie analogowym jest telegazeta warszawska, a jak wchodzi pasmo lokalne wrocławskie to jest telegazeta wrocławska, a w przekazie DVB-T cały czas jest telegazeta wrocławska i cały czas jest logo TVP3 Wrocław.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Ciekawa sytuacja, nie spotkałem się jeszcze z taką. O jakiej kablówce mówimy? Wygląda na to, że ktoś z obsługi operatora kablowego ręcznie przełącza pasma - tak, aby widzowie analogowej kablówki mieli dostęp do swojej lokalnej wersji TVP3. Na pewno nie robi to ktoś z TVP.

A wystarczyło włączyć przez całą dobę wrocławską wersję, skoro taka możliwość istnieje, bo przecież pasmo wspólne i tak jest identyczne jak warszawskie, a nawet lepsze dla widza z Dolnego Śląska - bo u dołu ekranu leci wrocławski pasek.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
amq0
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:04
x 1
x 4

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amq0 »

Sygnał mam w instalacji zbiorczej razem z sygnałem DVB-T z anteny zbiorczej zamontowanej na budynku, ale nie wiem z jakiej sieci kablowej spółdzielnia wpuszcza ten sygnał.
Ale podejrzewam że spółdzielnia sama udostępnia ten sygnał, bo w tej instalacji zbiorczej są tylko 4 kanały analogowe.
TVP1, TVP2, TVP3 i TVP INFO.
A takie rzeczy zaczęły się dziać po wyłączeniu analogowego sygnału z nadajnika ze Ślęży, wtedy z sygnału znikała telegazeta kiedy TVP Wrocław nadawał sygnał TVP INFO, potem we wrześniu 2013 kiedy pasma lokalne przeszły na osobny kanał to przez miesiąc podczas pasma wspólnego nie było telegazety, ani logo tylko były oznaczenia wiekowe i dopiski, które pojawiały się pod logo np. powtórka, na żywo itp. a 1 października 2013 po zakończeniu ostatniego wieczornego pasma lokalnego TVP Wrocław, wskoczyło pasmo wspólne z logo TVP Warszawa i warszawskim paskiem informacyjnym i wtedy też w tym sygnale 1 raz była telegazeta warszawska i tak jest do tej pory podczas pasma wspólnego.
Zauważyłem też że pasmo wspólne z DVB-T z logo TVP3 Wrocław jest opóźnione o około sekundę względem pasma wspólnego w tym sygnale analogowym z logo TVP3 Warszawa
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Od maja na ogólnopolskiej antenie kurs szachów, produkowany przez oddział w Gdańsku https://satkurier.pl/news/191310/abc-sz ... dansk.html
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Od 4 maja „Szkoła z TVP” zajmie mniej anteny TVP3 i Ośrodków. Lekcje dla klas IV i VI szkoły podstawowej będą nadawane w paśmie wspólnym od poniedziałku do piątku od 8.00 do 13.40 z krótką przerwą na szczecińskie „Co niesie dzień”, które na żywo o 10.45. „Telekurier” wraca na 16.00.

Otv odzyskały pasmo 14.00 – 15.00, o czym więcej w dziale Ośrodki regionalne TVP.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

TVP3 weszła na front walki z Republiką :) Koronka do Miłosierdzia Bożego na stałe w ramówce - wczoraj podawali to m.in. o 19:30. https://twitter.com/kurskipl/status/1262410954639360007
Spooky
VIP Expert
Posty: 1028
Rejestracja: 03 paź 2007, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
x 26
x 90

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Spooky »

Informacja z ostatniej Chwili:
Od 18 czerwca Studio Lotto będzie emitowane w TVP3 o godzinie 21:50.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Gdzie o tym jest napisane i co w takim razie będzie z pasmem ośrodków od 21:30? Będę wdzięczny za odpowiedź ;)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Spooky pisze: 22 maja 2020, 13:12 Informacja z ostatniej Chwili:
Od 18 czerwca Studio Lotto będzie emitowane w TVP3 o godzinie 21:50.
W końcu. Do TVP Info Lotto pasuje jak kwiatek do kożucha. Tutaj przynajmniej jakoś wpisze się w ofertę programową :)
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości