Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

kamil2505 pisze: 19 kwie 2020, 14:52 "Niewinna intryga", która zdobyła popularność w USA. U nas po kilku tygodniach oba seriale wylądowały do porannych pasm.
Teraz sobie przypomniałem, że "Niewinna intryga" była również emitowana na TVN Fabuła, i to dwukrotnie.

Na głównym TVN można było w ciągu dekady emisji telenowel, zobaczyć jak spadają w ramówce na coraz wcześniejsze godziny. Na początku było ich wiele, o różnych porach, nawet w prime time, a później przesuwano na godziny popołudniowe, to też świadczy o malejącej popularności telenowel.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

kamil2505 pisze: 19 kwie 2020, 15:24A tak swoją drogą - powstała kontynuacja "Gorzkiej zemsty"? Pamiętam, że mówiło się o kontynuacji po fali popularności tej telenoweli i wielu zastanawiało się czy pokaże ją właśnie TVN. Ale tematu nie śledziłem, stąd też moje pytanie.
Kontynuacja "Gorzkiej zemsty" nie powstała. Powstało tylko kilka nowych wersji. Choć kilka dni temu aktorzy sami powiedzieli, że chętnie wzięli by udział w kontynuacji:

https://www.telenovela.pl/post/gwiazdy- ... ego-sezonu
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 656
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 137
x 86
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

Ale dziwne, że produkcje tureckie tak dobrze zaklimatyzowały się w Polsce, a latino umiera śmiercią naturalną :-[ Te pierwsze chyba do tanich nie należą
Adix2004 pisze: 19 kwie 2020, 15:52
kamil2505 pisze: 19 kwie 2020, 15:24A tak swoją drogą - powstała kontynuacja "Gorzkiej zemsty"? Pamiętam, że mówiło się o kontynuacji po fali popularności tej telenoweli i wielu zastanawiało się czy pokaże ją właśnie TVN. Ale tematu nie śledziłem, stąd też moje pytanie.
Kontynuacja "Gorzkiej zemsty" nie powstała. Powstało tylko kilka nowych wersji. Choć kilka dni temu aktorzy sami powiedzieli, że chętnie wzięli by udział w kontynuacji:

https://www.telenovela.pl/post/gwiazdy- ... ego-sezonu
Ale akcja musiałaby dalej dziać się w Kolumbii, bo nie wyobrażam sobie, że wszystkie trzy rodziny przenoszą się do Stanów :rolleyes: Za projekt musiałby być odpowiedzialny nikt inny jak Ferrer :)
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Soy tu fan pisze: 19 kwie 2020, 16:17
Adix2004 pisze: 19 kwie 2020, 15:52
kamil2505 pisze: 19 kwie 2020, 15:24A tak swoją drogą - powstała kontynuacja "Gorzkiej zemsty"? Pamiętam, że mówiło się o kontynuacji po fali popularności tej telenoweli i wielu zastanawiało się czy pokaże ją właśnie TVN. Ale tematu nie śledziłem, stąd też moje pytanie.
Kontynuacja "Gorzkiej zemsty" nie powstała. Powstało tylko kilka nowych wersji. Choć kilka dni temu aktorzy sami powiedzieli, że chętnie wzięli by udział w kontynuacji:

https://www.telenovela.pl/post/gwiazdy- ... ego-sezonu
Ale akcja musiałaby dalej dziać się w Kolumbii, bo nie wyobrażam sobie, że wszystkie trzy rodziny przenoszą się do Stanów :rolleyes: Za projekt musiałby być odpowiedzialny nikt inny jak Ferrer :)
Dokładnie, niepowtarzalny klimat "Gorzkiej zemsty" to nie tak zasługa Telemundo, jak współproducenta telenoweli, czyli wytwórni RTI Colombia z Hugo Leonem Ferrerem na czele. Gdyby, ktoś chciał obejrzeć historię w podobnym klimacie, to polecam "Dziedzictwo del Monte" ("Los herederos del Monte").
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Co do telek z klimatem bardziej narco to ja mam jedno ale, musi być cudowny wątek miłosny :-* - Zapewne dlatego jedną z moich ulubionych telek jest Królowa serc.
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

"Królowa serc" nie jest 'narconovelą', a klasyczną telenowelą z dużym zabarwieniem sensacji.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

M@rcin pisze: 19 kwie 2020, 17:35 "Królowa serc" nie jest 'narconovelą', a klasyczną telenowelą z dużym zabarwieniem sensacji.
Tak samo jak El Rostro de Analia 😉
Ale osobiście, nie w moim guście. Ostatnia telenowela z TM, która mi się podobała to chyba była Doña Barbara. 🙂
Poti
Junior
Posty: 1181
Rejestracja: 09 gru 2018, 11:24
x 5
x 65

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poti »

Szkoda że TVN7 nie wyemitowal Tierra de reyes skoro jest dostepna w platformie player. Badz nie sięgną ponownie po oryginał Gorzką zemstę. Jest jeszcze kultowa Brzydula z Kolumbii która jest cały czas dostępna w sprzedaży. Dziwie się trochę TV4 że zamiast Marii z przedmieścia czy Pauliny nie wyemitowała Brzyduli albo Luz Marii myślę że mogły by bardziej uratować pasmo w TV4. No ale stacja ta wciąż trzymała się częściej jednej wytwórni.
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 656
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 137
x 86
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

Ja nie byłbym taki pewny czy uratowały by pasmo. Bądź co bądź minęło 20 lat od ich emisji i dużo zmieniło się zarówno w ramówkach jak i upodobaniach widzów. To co kiedyś było hitem dziś może okazać się kiczem.
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
Poti
Junior
Posty: 1181
Rejestracja: 09 gru 2018, 11:24
x 5
x 65

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poti »

Niby tak, ale uważam że telenowela El amor y odio Miłość i nienawiść by się przyjęła niezapomniana gra Fridy i Marciala czy np. Przyjaciółki i rywalki, bezwgledna Roxana. W tych obu serialach wciąż akcja trzymała w napieciu.
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 129
x 75

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

M@rcin pisze: 19 kwie 2020, 17:35 "Królowa serc" nie jest 'narconovelą', a klasyczną telenowelą z dużym zabarwieniem sensacji.

Dzięki za info w sumie fakt tak historia zaczyna się bardzo klasycznie :-* co do wspominanej telki Dona Barbara to za to to nie moje klimaty, jak widzę hacjende i te ich stroje ala kowbojskie to zwyczajne nie wczuwam się w ten klimat ;D
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Ostatnie co mi się podobało z Telemundo to bodajże "Betty en NY". Choć szału nie było. Teraz emitują 2. sezon "La Doña" z Arambulą i nie wiem co zrobili z tą telenowelą, pierwszy sezon był cudowny. Drugi to ciągłe strzelaniny, ma zupełnie inny klimat :rolleyes:
Poti
Junior
Posty: 1181
Rejestracja: 09 gru 2018, 11:24
x 5
x 65

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poti »

Obejrzał bym jakaś brazylijska telenowele ale wszystkie ktore kojarze to Po prostu miłość, Alvaro, Z głową w chmurach i Slodka trucizna. A zna ktoś może inne tytuły których nie było w Polsce?
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3357
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 422
x 753
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Z Brazylii polecam "Totalmente demais" (emitowana w iTVN pod tytułem "W stronę marzeń"). Telenowela bazuje na podstawie "Pigmaliona" George'a Bernarda Shawa. Bardzo klasyczna telenowela opowiadajaca historię biednej kwiaciarki Elizy. Wielki dystrybucyjny hit Globo TV.

Jeśli już jesteśmy przy brazylijskich produkcjach, to polecam również jedne z ich najnowszych propozycji "A dona do pedaco" oraz "Órfãos da Terra" - historia miłości syryjskiej uchodźczyni Laili i prawej ręki libańskiego szejka, Jamila.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Ciekawostka: na Węgrzech króluje "Marimar" zajmując 3 miejsce najchętniej oglądanych seriali ze wszystkich emitowanych w 2019/2020 w tym kraju. Wyprzedzają ją tylko dwa własne seriale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości