Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Adix2004 pisze: 05 maja 2020, 10:44 Gdy utworzyli post z zapytaniem jaki nowy serial chcialibyśmy zobaczyć to nie mieli nic na liście.
Tego nie wie nikt oprócz osób pracujących w stacji. Szczerze w to wątpię, bo na kilka seriali odpisali "Znamy i rozważamy.", a skoro rozważali (na tak lub nie) to serial był brany pod uwagę już wcześniej, w tym właśnie przykładowa Fazilet.
Adix2004 pisze: 05 maja 2020, 10:44
vlv pisze: 05 maja 2020, 9:30 Pozostaje czekać na TDC. Pytanie jak długo...
Nie potrzebnie zapowiadali ten kanał na styczeń. Za bardzo się pospieszyli. Mogli po prostu ogłosić, że wystartuje w tym roku. Bo teraz mamy różne myśli.
Choć ja mam nadzieję, że jak kanał już wystartuje to premiery będą od czasu do czasu nie tylko te same w kółko. I jak im się zakończy umowa z Ay Yapim to wykupią seriale od innych dystrybutorów.
Zapewne, gdy informowali o starcie w styczniu faktycznie miało tak być. Po drodze mogli spotkać różne problemy, nie tylko te związane z operatorami. Obstawiam, że materiał do emisji mieli już gotowy z dwa miesiące wcześniej, bo trzeba było opracować polską wersję językową i ją zgrać.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Atahan pisze: 05 maja 2020, 12:37
Adix2004 pisze: 05 maja 2020, 10:44 Gdy utworzyli post z zapytaniem jaki nowy serial chcialibyśmy zobaczyć to nie mieli nic na liście.
Tego nie wie nikt oprócz osób pracujących w stacji. Szczerze w to wątpię, bo na kilka seriali odpisali "Znamy i rozważamy.", a skoro rozważali (na tak lub nie) to serial był brany pod uwagę już wcześniej, w tym właśnie przykładowa Fazilet.
Było "Znamy. Na pewno rozważymy", czyli dopiero to zrobią.... ;)
Na pewno mieli już wtedy jakieś seriale, o których myśleli np. jak ktoś napisał o "Harcai" napisali, że właśnie oglądają plus, że robi na nich wrażenie. W przypadku "Siyah beyaz aşk" napisali, że właśnie dodali do listy do obejrzenia. Tytuł nad którym pracują wybrali dopiero jakiś czas temu, więc długo rozważali co ostatecznie wybrać :P
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Trzymam kciuki za Hercai.
Siyah beyaz aşk obejrzałem ostatnio i bardzo słabo. Nie przypadł mi do gustu. Ja bym powiedział, że to bardziej serial kryminalny (strzelaniny, morderstwa) ze słabym wątkiem romantycznym (imo brak chemii między protami). Coś bardziej pod Ezela, który raczej dobrze się nie przyjął (chyba?).
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Adix2004 pisze: 05 maja 2020, 14:31 Było "Znamy. Na pewno rozważymy", czyli dopiero to zrobią.... ;)
Czyli wychodzi na to, że każdemu odpisują co innego, dlatego wszelkie rozmowy z jakąkolwiek stacją traktuję ze sporym przymrużeniem oka. :rolleyes:

SBA to spore ryzyko. Widzom może się nie spodobać, że główny bohater, jako snajper, już w pierwszych minutach strzela do człowieka. Nie wiem, jak tam dalej z tym serialem, ale po tym nie byłem specjalnie zainteresowany dalszym oglądaniem.

Zobaczymy, jeśli serial ruszy we wrześniu, to w za jakieś 2,5 miesiąca już będziemy wiedzieć, co kupili. :)
Fan_Internado
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2020, 14:58
x 2

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fan_Internado »

Cieszę się że na Tvp3 będzie od 22.maja powtórka "Łzy Cennet" i że odcinki będą także w soboty i niedzielę premierowo czyli "Łzy Cennet" będą pokazywane 7 razy w tygodniu, ja na pewno będę oglądał ten serial turecki.

Jeśli chodzi o Zoom tv to co myślicie o tym jak by postawili na "Hikaye Bizim" podobnio HB dobrze się ogląda w innych krajach między innymi na Węgrzech czy Hiszpanii. Ja widziałem zwiastun HB i spodobał mi się, widać po zwiastunie że może być fajny. Drugim moim typem jest właśnie "Hercai" a trzecim mimo różnych opini "Yasak Elma", W interncie chce oglądać Ask I Memnu bo wiem że raczej tego serialu na Zoom tv nie oberjzymy ale wiem że go znajdę i czy Ask I Memnu trzyma w napięciu i czy warto go obejrzeć?

Co do Tvp1 to nie zdziwię się jak w marcu 2021r po "Więżniu miłości" puszczą klejny tasiemiec a ja bym wolał by Tvp1 postawiła na serial Show Tv pt "Leyla Dervi" albo jeśli mieli by coś z kanal D to np "Tatlim Intikam". ?
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Jak bym chciał najbardziej Hercai, ale wszystkim nie dogodzi.
Wikipedia mówi, że Hikaye Bizim, to remake Shemeless. No nie wiem, czy to by się przyjęło u nas, chyba że MOCNO zmienili historię względem oryginału, bo tam to patologia wylewa się z ekranu, a to raczej nie jest w kręgu kulturowym Turcji.

Ask I Memnu znajdziesz z napisami. Jakby co to też jest latynoski remake Pasion Prohibida i równie fajnie się ogląda co turecki oryginał.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

@Fan_Internado nie myślę. Seriali tureckich jest za dużo, a też nie za bardzo wiadomo, jakie kryteria ma stacja. Na "Ask-i Memnu", "Kadin" i "Fazilet Hanim ve Kizlari" już pojawiły się określenia, które przekreślają te produkcje, więc nie wiem. Może postawią na kolejną sagę rodzinną w stylu "Narzeczonej ze Stambułu".
Fan_Internado
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2020, 14:58
x 2

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fan_Internado »

Atahan w takim razie musimy cierpliwie czekać na informacje od Zoom tv ale podejrzewam że tytuł nowego serialu podadzą z końcem lipca a początkiem sierpnia skoro emisja ma być jesienią o ile oczywiście serial ruszy na początku września a nie tak jak w przypadku Narzeczonej ze Stambułu która ruszyła 30.09 ub roku.? :) Jakie to sagi rodzinne mogą być brane pod uwagę przez Zoom tv i jaka stacja jeśli chodzi o seriale tureckie może nas jeszcze kiedyś pozytywnie zaskoczyć a w necie to ja mam nadzieję obejrzeć z napisami np Ask I Memnu zacznę od soboty i parę innych seriali min np "Córkę Ambasadora" czy "Córki słońca".
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

vlv pisze: 06 maja 2020, 17:53 Jak bym chciał najbardziej Hercai, ale wszystkim nie dogodzi.
Nie jestem wielkim fanem "Hercai", bo ogólnie nie lubię takich klimatów ale chętnie bym obejrzał jakby poleciało w telewizji. I moim zdaniem jest na ten tytuł w Zoom TV duża szansa.
vlv pisze: 06 maja 2020, 17:53 Wikipedia mówi, że Hikaye Bizim, to remake Shemeless. No nie wiem, czy to by się przyjęło u nas, chyba że MOCNO zmienili historię względem oryginału, bo tam to patologia wylewa się z ekranu, a to raczej nie jest w kręgu kulturowym Turcji.
W Turcji oczywiście jest to grzecznie zrobione bo amerykańska wersja to patologia :lol:
vlv pisze: 06 maja 2020, 17:53 Jakby co to też jest latynoski remake Pasion Prohibida i równie fajnie się ogląda co turecki oryginał.
"Pasion Prohibida" to bardzo dobry tytuł i bardzo fajnie wyszedł Telemundo ten remake "Ask-i Memnu".
Szkoda, że Plus gdy emitował telenowele nie puścił "Pasion Prohibida" ale u nas raczej by się nie przyjąło bo to dość trudna historia, do tego proci mają ze sobą dziwne relacje plus nie ma happy endu.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Zoom TV napisał, że nie mogą dużo zdradzać póki nie zostanie podpisana umowa lecz serial w Turcji jest już zakończony, czyli "Yasak Elma" i "Hercai" odpada.
Wstępnie premiera planowana jest na początek września.
Napisali, również że nie jest to taki oczywisty serial i wielu fanów może go nie znać, ale był hitem w wielu krajach ale na takim jak "Narzeczona ze Stambułu". Jakieś propozycje co to może być? 🤔
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Serial nieoczywisty, który był hitem, nieznany fanom?
Sprzeczność goni sprzeczność.
Żeby się tylko zoom przypadkiem nie przeliczył z tym swoim "nieoczywistym" wyborem, i żeby nie okazał się klapą :-/
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Na innym forum wypisałem już swoje propozycje, ale być może nie wszyscy tam wchodzą, więc wkleję je i tutaj. Może trafię, w to co Zoom TV planuje. :)

1. Kaderimin Yazildigi Gun (148 odcinków) /dobrze się sprzedaje/
2. Kanatsiz Kuslar (160 odcinków)
3. Hayat Sarkisi (186 odcinków)
4. Gullerin Savasi (168 odcinków) /choć wątpię, bo był kręcony w latach 2014-2016, ale dobrze się sprzedawał/
5. Bizim Hikaye (200 odcinków)
6. Sen Anlat Karadeniz (207 odcinków) /ryzykowny, ale wpasowuje się w warunek/
___
Gunesin Kizlari (113 odcinków, chyba trochę za mało)
Kalbimdeki Deniz (217 odcinków, ale jakimś hitem sprzedażowym to chyba nie jest)
Kirigin Cicekler (385 odcinków, chyba trochę za dużo, poza tym nie wiadomo jak się sprzedaje)
Karagul (315 odcinków, dobrze się sprzedawał, nikt nie prosił, ale raczej za stary)
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Atahan pisze: 07 maja 2020, 14:35 1. Kaderimin Yazildigi Gun (148 odcinków) /dobrze się sprzedaje/
Na pytanie czy któryś z protów jest znany w Polsce napisali, że w sumie nie wiedzą, więc myślę że to nie będzie nowy serial z Twarogiem :lol: Prędzej w 2021 po "Narzeczonej...".
Atahan pisze: 07 maja 2020, 14:35 2. Kanatsiz Kuslar (160 odcinków)
5. Bizim Hikaye (200 odcinków)
Osobiście wydaje mi się, że może to być któraś z tych produkcji. W tym pierwszym w zasadzie proci nie znani w Polsce, ale wydaje mi się że mogłaby się wpasować do Zoom. Jeśli chodzi o "Bizim..." to sprzedaje się bardzo dobrze, prot znany w Polsce ale może po prostu oni o tym nie wiedzą bo przecież osoba która prowadzi profil Zoom TV to nie jedyna osoba odpowiedzialna za sprowadzenie drugiego turkisza do Zoom.
Z resztą mamy tylko podpowiedź, że serial jest zakończony i nie jest to oczywisty tytuł. Czyli dużo tego jest, co to może być. Może za jakiś czas dadzą nam kolejne wskazówki :)
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Znam tylko dwa ostatnie z listy. Oby zoom nie szedł kluczem aktorów, bo nie chcę oglądać w kółko tych samych twarzy w różnych serialach.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Fan_Internado
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2020, 14:58
x 2

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fan_Internado »

Mi najbardziej odpowiadało by z tej listy 4 propozycje które podałeś Atahan

"Sen Analat Karadeniz", "Hayat Sarkasi" oraz "Gulerin Savasi", myślę że obejrzę sobie z kilka odcinków albo HS lub GS w necie dla przekonania się który byłby dla mnie ciekawszy a te dwa ostatnie np "Kirgil Ceckler" czy "Kurgul" bardziej by pasowały do emisji w Tvp2 wiosną 2021r po "Więżniu miłości" ze względu na liczbę odcinków. Zobaczymy co ostatecznie przygotuje Zoom tv i mam nadzieję że tytuł poznamy pod koniec lipca bo czy to prawda przypomnijcie że tak pod koniec lipca 2019 poznaliśmy tytuł pierwszego tureckiego serialu "Narzeczona ze Stambułu"?

Co do "Narzeczonej ze Stambułu" to mam nadzieję że odcinki będą kontynuowane bo po 2 tygodniowej w marcu przerwie wróciłem do oglądania tego serialu i robi się w tym 2 sezonie coraz ciekawiej w IG lubie najbardziej protów, ipek, Burcu, Dilarę, ale jakoś nie mogę strawić tego Adema i jego matki a Esme królową rodu Boranów też jest ona niesamowita.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości