Telenowele i seriale tureckie

Forum fanów telenowel :)
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Sen Analat Karadeniz skończyłem niedawno oglądać. Mnie się podobał chociaż pod koniec już zaczęło się dłużyć. Za dużo odcinków. Poza tym ktoś wcześniej w tym wątku pisał że motyw "znęcania się nad kobietami" dyskwalifikuje ten serial dla polskiego widza.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
vicos
Obserwator
Posty: 318
Rejestracja: 25 mar 2020, 16:45
x 134
x 75

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vicos »

Może to Dolunay z tego co pamiętam wspomnieli na Facebooku że rozważają ten serial, jeżeli o mnie chodzi to na pewno obejrzałbym ze względu na Özge Gürel :-* ;D
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Nie wiem czego, ale do głowy przyszedł mi też Medcezir. Gra tam aktor z Ezela więc jakieś zaczepienie jest. Tylko czy nie zbyt młodzieżowy?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

vicos pisze: 08 maja 2020, 9:44 Może to Dolunay z tego co pamiętam wspomnieli na Facebooku że rozważają ten serial, jeżeli o mnie chodzi to na pewno obejrzałbym ze względu na Özge Gürel :-* ;D
Póki co nie będzie to romcom. Więc ten tytuł odpada.
vlv pisze: 08 maja 2020, 9:48 Nie wiem czego, ale do głowy przyszedł mi też Medcezir. Gra tam aktor z Ezela więc jakieś zaczepienie jest. Tylko czy nie zbyt młodzieżowy?
Wydaje mi się, że to bardziej młodzieżówka. Plus oni szukają coś powyżej 2015 roku a to jest 2013-2015.
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

A kiedy Narzeczona mniej więcej się skończy biorąc pod uwagę że emisja będzie codziennie nawet w święta bez weekendu?
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

vlv pisze: 08 maja 2020, 12:05 A kiedy Narzeczona mniej więcej się skończy biorąc pod uwagę że emisja będzie codziennie nawet w święta bez weekendu?
W styczniu/lutym 2021.
Fan_Internado
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2020, 14:58
x 2

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fan_Internado »

Jeśli chodzi o nowy serial turecki na Zoom tv to najbardziej mimo wszystko obstawiam "Hayat Sarkasi" albo jednak możliwe że "Bizim Hikye", brał bym też pod uwagę "Kardes Cockulari" lub "Her Yerde Sen". Zastanawiam mnie jeśli planują nowy serial o 19.00 to czy dla takiej stacji jak Zoom tv to bezpieczna pora emisji na nowy serial skoro w wielkich stacja o tej porze lecą popularne serwisy informacyjne.

Jeśli chodzi o "Narzeczoną ze Stambułu" to cieszę się że serial będzie emitowany również przez wakacje a mam pytanie kiedy skończy się na nasze polskie odcinki 2 sezon skoro 1 sezon skończył się u nas na 51 odcinku pl numeracji i nie wiem który to był bolum turecki i który bolum turecki rozpocznie 3 sezon?
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Ostatni odcinek II sezonu to odcinek 180. Według numeracji tureckiej jest to odcinek 53.

"Kardes Cocuklari" niestety, ale raczej odpada, bo proponowałem im ten serial, a w odpowiedzi dostałem, że szukają czegoś dłuższego. "Her Yerde Sen" też jest krótkie, a w dodatku to komedia romantyczna. Co do emisji się nie martwię. Nie wszyscy oglądają serwisy informacyjne, pokazuje to chociażby, jak wybiły się paradokumenty na TV4, Pulsie, czy ta telenowela na TVN7. A skoro powtórki "Narzeczonej ze Stambułu" mają dobrą oglądalność o 19:00 to nowy serial też powinien, jeśli tylko się spodoba widowni. :)
Fan_Internado
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 06 maja 2020, 14:58
x 2

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Fan_Internado »

Atahan obliczyłem że skoro 2 sezon IG ma 180 odcinków pl numeracji a dzisiaj w tv będzie 121 i jeśli odcinki będą także w święta tj np w Boże Ciało to 2 sezon skończy się 30 lub 31.lipca a w sierpniu w Zoom tv rozpocznie się 3 sezon "Narzeczonej ze Stambułu" i być może wtedy dowiemy się jaki będzie premierowy serial w Zoom tv na jesień 2020. :) Wydaje mi się że może to być serial około 200 odcinkowy i że idelanie by pasowało "Hayat Sarkasi" lub "Bizmime Haykie".
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Mam nadzieję, że Zoom TV postawi na coś krótszego 160-180 odcinków. Wtedy finał będzie gdzieś maj/czerwiec i w zastępstwie mogliby wyemitować jakiś romcom (stacja nie wyklucza w przyszłości romcomów ale taki, który zakończy się w 3-4 miesiące uwzględniając wakacje). Więc w maju/czerwcu mogliby rozpocząć emisję "Dolunay" lub "Her yerde sen" a na wrzesień mieli by pasmo wolne na dramat.... :P

Jakby tak pomyśleli to mogli (chyba, że to zrobili) kupić dwa seriale od razu, bo w styczniu będą musieli znaleźć zastępstwo za "Narzeczoną" czyli podpiszą umowę na nowy serial a już kolejny będą musieli szukać.

Szkoda też, że Zoom póki co odrzuca "Kadin" bo serial jest naprawdę bardzo dobry i wielu krajach jest hitem. Może i jest smutny ale ciężkiego klimatu moim zdaniem jakoś nie ma.
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

A ile jest odcinków Narzeczonej ze Stambułu w polskiej wersji?
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Adix2004 pisze: 09 maja 2020, 1:00 Jakby tak pomyśleli to mogli (chyba, że to zrobili) kupić dwa seriale od razu, bo w styczniu będą musieli znaleźć zastępstwo za "Narzeczoną" czyli podpiszą umowę na nowy serial a już kolejny będą musieli szukać.
Wątpię, żeby stacja prywatna rzuciła się na coś takiego. Tym bardziej, że nawet "Narzeczoną..." kupują sezonami, a co dopiero mówić o takim zakupie na przyszłość. Nikt nie zagwarantuje im dobrej oglądalności nowych seriali i mogliby się mocno przejechać na takim zakupie.

@Taberski Dystrybutor podaje 301 odcinków. :)
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Atahan pisze: 09 maja 2020, 10:20
Adix2004 pisze: 09 maja 2020, 1:00 Jakby tak pomyśleli to mogli (chyba, że to zrobili) kupić dwa seriale od razu, bo w styczniu będą musieli znaleźć zastępstwo za "Narzeczoną" czyli podpiszą umowę na nowy serial a już kolejny będą musieli szukać.
Wątpię, żeby stacja prywatna rzuciła się na coś takiego. Tym bardziej, że nawet "Narzeczoną..." kupują sezonami, a co dopiero mówić o takim zakupie na przyszłość. Nikt nie zagwarantuje im dobrej oglądalności nowych seriali i mogliby się mocno przejechać na takim zakupie.
Owszem. Choć to pewnie też w dużej mierze chodzi o pieniądze :P
Kupienie dwóch seriali na raz, wychodzi lepiej i można dużo zaoszczędzić. TVP tak często robiło. Np. "Łzy Cennet" i "Czarna perła" zostały kupione razem do emisji zaraz po sobie.
Atahan
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 17 lip 2017, 18:59
x 42
x 32

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atahan »

Ale SI i CG są od różnych dystrybutorów. Poza tym nie wiem, jak w ten sposób można zaoszczędzić. Rozumiem, że można dostać jakąś zniżkę, jak się kupuje u dystrybutora np. dwa seriale tego samego producenta i stacji. Ale inaczej, nie wiem czemu twórcy tego drugiego mają zarobić mniej na sprzedaży, tylko dlatego, że ktoś kupił dwa za jednym razem. Nigdy nie spotkałem się z jakąś informacją, że można w ten sposób zaoszczędzić.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

Telenowele i seriale tureckie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

Atahan pisze: 09 maja 2020, 11:35 Poza tym nie wiem, jak w ten sposób można zaoszczędzić. Rozumiem, że można dostać jakąś zniżkę, jak się kupuje u dystrybutora np. dwa seriale tego samego producenta i stacji. Ale inaczej, nie wiem czemu twórcy tego drugiego mają zarobić mniej na sprzedaży, tylko dlatego, że ktoś kupił dwa za jednym razem. Nigdy nie spotkałem się z jakąś informacją, że można w ten sposób zaoszczędzić.
Też do końca tego nie rozumiem. Jednak pisałem z osobą pracująca kiedyś w TVP. I kupienie w pakiecie kilka seriali wiąże się ze zniżkami i niższymi kosztami, inaczej jakby kupowali każdy serial osobno. Tyle, że żeby jeden producent musiał zarobić, drugi musi stracić.
I nie istnieje takie coś, że telewizja dostaje w gratisie jakiś serial przy zakupie jakiegoś serialu. Kiedyś spotkałem się z informacją, że TVP "Rozdarte serca" i "Marzę o tobie" dostało za darmo, ale to nie jest prawda.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: AnaPaula, Google Adsense [Bot] i 15 gości