Oprawy graficzne TVP

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Moim zdaniem ujednolicenie opraw to totalna głupota. Każdy kanał powinien mieć swój charakter i odrębne założenia programowe.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Założenia programowe może mieć inne ale oprawę mogli by już zmienić bo ta nie jest już ładna i nowoczesna zarówno w TVP1 jak i TVP2.
Poland - Aktywnie najlepszy!
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Zgadzam się z tobą. Powinni jak najszybciej zmienić oprawę bo na ten kwietnik z TVP1 nie da się już patrzeć a po za tym ta oprawa wygląda nędznie ta tle zagranicznych telewizji. Uważam zę powinni postawić na oprawę typu life-action. Myślę że pasowała by do prawie do wszystkich kanałów TVP choć każdy otrzymałby inną. Takie oprawy dobre byłyby do TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Sport i do ośrodków regionalnych. Uważam że nie nadawałyby się jedynie do TVP Historia czy TVP Info.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

No chyba że tam dadzą jakieś wydarzenia do oprawy :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
projektor.ols
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 31 lip 2007, 17:15
Lokalizacja: Igristoje
x 1
x 1
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: projektor.ols »

Gorączkujecie. ;) Jak będzie nowa oprawa, to ją wprowadzą. I będzie wiadomo jak będzie wyglądać.
Odkąd ostatnio ściszałem telewizor to mnie tu nie ma.
// Telewizja jest dla słabych.
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Masz racje ale według mnie powinni to szybko zrobić bo to co teraz pokazuje że zarówno TVP1 jak i TVP2 nie są nowoczesnymi stacjami.
Z tego co teraz widzę oprawa ta jest także na TVP2 w zwykłych zapowiedziach.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Co do tych zapowiedzi na święta, to warto dodać, że TVP pokazywała zapowiedzi, w który przedstawiano propozycje programowe różnych anten TVP. Użyto przy tym jingla TVP1, ale zamiast loga jedynki - były loga większości anten TVP.

Jedynka ma w tym roku swój jingiel sylwestrowo-noworoczny. Są na nim rózne zegary, wskazówki są w kształcie Jedynki z loga TVP1, pojawia się napis 2009 a pod nim logo TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Jedynka ma w tym roku swój jingiel sylwestrowo-noworoczny. Są na nim rózne zegary, wskazówki są w kształcie Jedynki z loga TVP1, pojawia się napis 2009 a pod nim logo TVP1.
Wcześniej TVP1 też miała jingiel noworoczny, tyle że nie pasował on do obecnej oprawy, bo pamiętał jeszcze czasy poprzedniego loga (kiedy 1 była w ramce z białym tłem obok TVP). Oprócz tego jest jeszcze ten nadawany przed orędziami, wystąpieniami np. prezydenta.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dla ciekawostki dodam, że od nowego roku zapowiedzi w Jedynce czyta nowy lektor - ten sam co jest na TVP2.

Jeśli chodzi o studio zapowiedzi, to w okresie bożonarodzeniowo-noworocznym było używane nie mal non-stop, jednak po tym okresie częściej jest używany tzw. "bluebox", zamiast studia rzeczywistego, w którym odbywają się rozmowy na antenie Jedynki - to też daję jako ciekawostkę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Do Jedynki po kilkudniowej przerwie wrócił lektor, który chwilowo był zastępowany przez lektora z TVP2.

Studio zapowiedzi TVP1 jest wykorzystywane podczas porannego bloku między programami dla dzieci, którego gospodarzami są Miś i Margolcia - znani z programu emitowanego w TVP1 w latach 90. - "Mama i Ja". Zdjęcia ze studia są dostępne tutaj: http://www.tvp.pl/dla-dzieci/mis-i-margolcia/galeria.

Jako ciekawostkę dodam też, że na TVP1 i TVP2 są emitowane zapowiedzi TVP Polonia. Podczas tych zapowiedzi logo tych obu kanałów jest wyłączone, a wyświetlane jest logo TVP Polonia.
Pozdrawiam, Trzeciak
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Mam pytanie. Co oni zrobili? Przecież te nowe lalki Misia i Margolci są poprostu ochydne! Co się stało z ze starymi lalkami które występowały jakieś dziewięć lat temu za czasów mojego dzieciństwa i które tak bardzo kochałem i do dziś daże wielkim sentymentem. Były one bardzo ładne i o niebo lepiej się prezentowały niż te nowe. Wiecie może czy podkład głosowy tych lalek będzie taki sam jak za starych dobrych czasów i co sie dzieje z z dziewczyną która wzpółprowadziła "Mama i Ja i jak miała na imie ponieważ przez te wiele lat już niestety zapomniałem.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Też ten program pamiętam. Kukiełki nie takie złe (takie na dzisiejsze czas modne). Pamiętam że kiedyś posiadałem płytkę z utworami z tego programu. Jak ktoś by chciał, to może zamieściłbym okładkę tej płyty.

Przy okazji: Bardzo ładnie ta kolorowa scenografia wygląda w studiu do zapowiedzi TVP1. Dobrze się komponuje.
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Jeśli możesz to zamieść. Ja za to mam kasete magnetofonową z piosenkami z "Mama i Ja. Z taśmą nie ma problemu ale okładki musiałbym dobrze poszukać ponieważ nie trzymałem tej kasety z opakowaniem.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Może trochę zejdę z tematu, ale warto zauważyć na ten kanał, który znajduje się na YT:http://www.youtube.com/user/audioplanetgroup

Właśnie ta firma zaprojektowała, oprawę życzeń. drugi świąteczny jingiel dla TVP1 oraz jingle reklamy przygotowane na święta Bożego Narodzenia. Te ostatnie jednak nie zostały z pewnych względów wykorzystane przez TVP - daję to jako ciekawostkę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Oprawy graficzne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Dwójka dziś po pięciu miesiącach przerwy wróciła do starej oprawy autopromocji "Dziś wieczorem w Dwójce", w której są przedstawiane trzy propozycje TVP2 na dany wieczór. Nie ma w niej propozycji TVP1. Jest ona związana z obecną oprawą TVP2.

Zmiany nie objęły autopromocji "Jeszcze dziś w Jedynce", choć warto zauważyć, że od początku lutego także Jedynka nie promuje w swoich wieczornych zapowiedziach żadnej pozycji z TVP2 (nie licząc programu "Tomasz Lis na żywo").

Dodam jeszcze, że w programach TVP finansowanych z abonamentu na kilka sekund w lewym dolnym rogu pojawia się pocztówka z napisem "Dziękuje, że o mnie pamiętasz. Abonament" , logiem TVP i podpisem "Najbliżej Ciebie" - daję to jako ciekawostkę.
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości