Sytuacja osób LGBT w Polsce

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Nomyzs
Użytkownik
x 1
x 12

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nomyzs »

[email protected] pisze: 13 cze 2020, 15:07
Nie uważacie, że sprzedał/wystawił osoby homoseksualne?
Najbardziej bawi mnie, jak osoby i podmioty przeciwne postulatom osób LGBT nagle w kampanii stają się tymi, którzy najbardziej martwią się o postulaty osób LGBT :lol: (patrz chociażby: TVP INFO i ich pytania do Trzaskowskiego o małżeństwa jednopłciowe).
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 294
x 1253

Post autor: Abbott »

Dokładnie. Z tej deklaracji będą rozliczać Trzaskowskiego lub Biedronia tylko pary homoseksualne i to te co chcą się hajtać.
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 95
x 220
Kontakt:

Post autor: janekpogwad »

Obejrzałem fragment z Kolendą-Zalewską i jestem w szoku, oczywiście zachowaniem pani redaktor. Ewidentnie dążyła do tego, aby słowa Żalka miały wydźwięk odczłowieczający tych wszystkich, którzy utożsamiają się z ruchem LGBT i jej się to udało, w porę przerywając, a Żalek wpadł na zasadzoną minę. Choć swoją drogą to akurat paranoja, bo nie pozwoliła mu nawet dokończyć, co chciał powiedzieć.

Obserwuję co się dzieje u nas w temacie LGBT, a także co z ruchem #BlackLivesMatter w USA i widzę spore podobieństwa. Powiem brutalnie: tu nie chodzi, ani o dobro homoseksualistów, ani Murzynów, tylko o przeforsowanie innej wizji świata, w której logika nie ma w ogóle znaczenia. Koby Bryant - wybitny koszykarz, dlaczego był wybitny? Bo ciężko pracował na swój sukces. Steve Jobs - wybitny biznesmen, mówca, ze zmysłem wyczucia, czego ludzie oczekują od technologii, dlaczego był wybitny? Bo ciężko pracował na swój sukces. Jack Ma - wybitny inwestor, również biznesmen, założyciel Aliexpress, dlaczego jest wybitny? Bo ciężko pracuje na swój sukces. Każdy z nich miał swoją działkę, w której był dużo lepszy od reszty ludzi, bo oprócz talentu (który sam z siebie jest istotny, ale nie najważniejszy), bardzo ciężko pracowali na swój sukces. Nie ma znaczenia, czy ktoś był żółty, biały czy czarny, wszyscy jesteśmy po prostu ludźmi. Liczy się tylko to, co chcemy sobą zaprezentować, a nie to, jakiej rasy jesteśmy. W jaki sposób oceniacie moją pracę tutaj na forum? Jestem pewny, że nie przez pryzmat moich sympatii i antypatii politycznych, ideologicznych, społecznych czy religijnych, ale przez pryzmat tego jak staram się dbać o porządek w strukturze skryptu, aktualizacji, utrzymania spójności, a pewnie również za jakąś tam wiedzę o mediach w Polsce i ich historii. Nikogo z Was nie razi to, że jestem biały, że nie pochodzę z rodziny szlacheckiej, ani to, że mam lekką nadwagę. Tak samo ja nigdy Was osobiście nie ocenię jako ludzi, nie obśmieję Was za podpisy, awatary, nicki, bo obowiązuje mnie kultura osobista, którą chcę wynieść do rangi moich atutów (a przynajmniej nad tym pracuję). Ale chętnie wejdę w polemikę z Waszymi poglądami, bo to jest sensem człowieczeństwa: myślenie.

Wracając do ruchu LGBT, czyli pewnego środowiska ludzi, chcącego dokonać pewnego przewartościowania w życiu społecznym. Znam ludzi, którzy określają się mianem homoseksualistów lub biseksualistów, nie wstydzą się tego, tak samo jak nie afiszują się ze swoimi prywatnymi upodobaniami. O tym, że takie upodobania mają dowiadywałem się zwykle po dłuższej znajomości z takimi ludźmi, którzy w pewnym momencie opowiadając o sobie, również opowiedzieli mi, że mają inną orientację seksualną niż większość społeczeństwa. Faktycznie, czasami zaskakiwały mnie takie wyznania, ale w moim odbiorze tych ludzi nie zmieniało to zupełnie nic, bo w moich znajomościach cenię sobie intelekt ludzi i ich charakter, a nie to z kim śpią i czy w ogóle z kimś śpią, lub co w ogóle robią u siebie w mieszkaniu, tak samo jak ja nie życzę sobie, żeby ktoś się interesował tym, co ja sobie robię w mieszkaniu, chyba że sam wcześniej to ujawnię, z własnej woli, a jednocześnie to co robię nie narusza wolności i prawa do spokoju innych, którzy mieszkają ze mną w bloku lub w okolicy. Napisałem: "czasami zaskakiwały mnie takie wyznania" - ktoś może tutaj powiedzieć: "no właśnie, ty homofobie, nie ogarniasz, że ktoś może być gejem!". Chętnie teraz powiem, skąd to moje zaskoczenie. Ci ludzie, wobec stereotypu "typowego homoseksualisty", kompletnie do niego nie przystają. Warto zadać teraz pytanie, z kim kojarzy nam się zatem homoseksualista, pierwsze skojarzenie? I co, też Wam od razu przychodzi na myśl Parada Równości? No właśnie, mi też, parada, na której wizerunek osób nieheterosekusualnych został maksymalnie spłycony, wyostrzony, wypatrzony i skrzywiony. Stąd uważam, że większą krzywdę robi się właśnie takimi akcjami, zamiast po prostu mówić o wzajemnym szacunku, elementarnej międzyludzkiej kulturze i poszanowaniu drugiego człowieka, które to wynika ze zdrowego rozsądku i zasad koegzystencji na tym świecie.

Jest jeszcze jeden temat, który zauważyłem, że pojawia się w kontekście wyżej wymienionych zagadnień: tolerancja. Gdybym tego akapitu nie napisał, od razu znaleźliby się krytycy, którzy zauważyliby, że nie rozumiem sytuacji młodych gejów i lesbijek, których rodzice wyrzucają z domu, wyrzekają się i obrzucają, pejoratywnie nacechowanymi określeniami, najlepiej zaczerpniętymi jeszcze z biblijnych archetypów: "sodomici". Tu problem jest dużo głębszy, bo zahacza o indywidualną interpretację wyznawanych prawd religijnych (czasami wręcz o bezmyślne powtarzanie słów zwierzchników religijnych). Znowu pojawiają się emocje, wynikające w pewnym sensie w obawie o przyszłość takiej osoby. To trochę paradoks, ale tak rodzi się ekstremizm, warto na spokojnie się z takim pojęciem zaznajomić i przeanalizować, jaka jest jego geneza. Matka, która swojego homoseksualnego syna obrzuca inwektywami, chce w swoim mniemaniu, przekonać go do zmiany poglądu, aby ten wystraszony takimi słowami lub wyrzuceniem z domu, poczuł się do szpiku dotknięty takim wydarzeniem. Matka działa w przekonaniu, że robi coś dobrego, bo chce swojego syna uchronić od potencjalnego zagrożenia - podążania w stronę utrwalonych w jej umyśle stereotypów lub kar, jakie grożą takiej osobie, w kontekście wyznawanych przez nią prawd wiary, z którymi się bez reszty utożsamia. Brakuje w tym niestety zdrowego rozsądku, empatii i... kultury osobistej, o której już wspominałem. Jest za to aż nadto dużo egoizmu.

Teraz z kolei nasuwa się kolejna kwestia - wychowanie. W jaki sposób wychowywane są dzieci, jakie prawdy są im przekazywane, czy są one uczone kultury osobistej i poszanowania reszty ludzi, aby dawać przesłanki do szacunku wzajemnego? Czy rodzicom chciało się wychować dzieci, czy woleli zostawić je same sobie? Może woleli wysłać pod trzepak, a dzisiaj dać smartfona, byle mieć spokój i zająć się swoimi przyjemnościami?

Życie nie jest proste, w życiu samo nic nie przychodzi, życiem trzeba sobie zapracować na sukces i podziw, ale w życiu nie wolno rezygnować z wzajemnego szacunku, dokładnie takiego samego, jakiego my oczekujemy od innych. Czy to jest takie trudne do zrozumienia? Tego, jak się odnosimy do innych, nie zmienią ani tęczowe flagi, ani maryjne, biało-niebieskie, nie zmienią żadne "movementy", hasztagi, akcje społeczne, listy pasterskie, odezwy, orędzia, manifesty, rewolucje ani wojny. Kulturę i szacunek trzeba po prostu mieć, otrzymać z wychowaniem, przekazać następnym pokoleniom, a także samemu każdego dnia wypracowywać jeszcze lepszą wersję samego siebie. I tego Wam i sobie życzę. ;)
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 294
x 1253

janekpogwad pisze: 13 cze 2020, 17:42 Obejrzałem fragment z Kolendą-Zalewską i jestem w szoku, oczywiście zachowaniem pani redaktor. Ewidentnie dążyła do tego, aby słowa Żalka miały wydźwięk odczłowieczający tych wszystkich, którzy utożsamiają się z ruchem LGBT i jej się to udało, w porę przerywając, a Żalek wpadł na zasadzoną minę. Choć swoją drogą to akurat paranoja, bo nie pozwoliła mu nawet dokończyć, co chciał powiedzieć.
Czyli rozumiem, że odnosisz się do jednego fragmentu, który jest dostępny na youtube. Niestety od samego początku dyskusji Żalek obrażal prowadzącą oraz wyśmiewał szyderczo jej pytania. Nawet jeśli doszlo do jakiegoś przejęzyczenia, to Andrzej Duda podtrzymał dzisiaj w Brzegu słowa posła z Porozumienia. Nie próbował uspokoić nastroju, a szczuł swoich zwolenników na mniejszości seksualne. Prezydent Duda nie mając nic nowego do zaproponowania na kolejne 5 lat wykorzystuje słabszych do swoich celów, bo tak mu kazał prezes.
Nomyzs
Użytkownik
x 1
x 12

Post autor: Nomyzs »

Swoją drogą, język jakiego w ostatnich dniach używa pan Andrzej Duda (np. "komuchy" - w odniesieniu do sędziów SN, czy "cykor", "żenujące po prostu, największy kłamca polityczny w historii" - o Donaldzie Tusku) według mnie urąga powadze i majestatowi urzędu Prezydenta. Jak widać, przykład idzie z góry i później takie słowa pełne nienawiści padają także w stronę osób LGBT - nie tylko z ust prezydenta, ale także z ust polityków prawicy.
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 20
x 206

Post autor: Kryterium0 »

Pan Duda rozpoczął po prostu kampanię - wiele miesięcy za późno, ale dopiero teraz jego sztab poczuł oddech konkurencji (sondaże... - te oficjalne i wewnętrzne partii). Używany język w ustach Korwina byłby tolerowany, ale od człowieka udającego eleganta i gentelmana, sprawującego taki urząd, kultura jest wymagana.
Mobilizacja elektoratu - takie jest założenie, wszystko na jedną kartę.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 605
x 3072

Post autor: Karol »

Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 124
x 667

Post autor: Final98 »

To jest ku*wa smutne.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 605
x 3072

Post autor: Karol »

A jeszcze wczoraj do niektórzy jechali po Kolendzie za to, że podobno zmanipulowała wypowiedź Żalka. A tu pełen poklask w partii.

Ja się dziwię, że TVP nie przerwała programu. Przecież emitując to bez żadnej reakcji na wypowiadane treści tylko robi swojemu obozowi pod górkę.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 271
x 916

Post autor: Manieq »

Poseł Czarnek trafnie w 28 sekund podsumował, co robi obecna władza, w której on sam zresztą ostatnio robi oszałamiającą karierę.

[ironia on]
Prawa człowieka? A po co to komu, przecież na Wschodzie też ich się nie przestrzega i ludzie jakoś żyją.
Mniejszości homoseksualne? A jakie oni mają mieć prawa, skoro niszczą "normalne, katolickie rodziny".
[ironia off]

Naprawdę, są tysiąc razy ważniejsze sprawy aktualnie w Polsce niż doszukiwanie się wyimaginowanego wroga w osobach, które często są ludźmi którzy nie uznali sobie "o, będę gejem/lesbijką/transseksualist(k)ą bo to jest modne", tylko z powodu wielu - często niezależnych od danego człowieka - aspektów psychologiczno-biologicznych. Jeśli już tak bardzo im przeszkadza ta "zła ideologia", jak ją zgrabnie określają, to niech przynajmniej nie szczują na tą społeczność. Mi osobiście jeszcze rok temu o tej porze sprawa LGBT była dosyć obojętna, jednak to co się stało w Białymstoku dało mi do myślenia - komu oni zawinili, czy mają się czuć gorsi przez hipokryzję władzy i "prawdziwych mężnych Polaków". Jest mi naprawdę źle, że w XXI wieku dzieją się takie rzeczy. Zanim jeszcze nastąpił, był on uważany za potencjalny wiek postępu i pokoju na świecie. Niestety, rzeczywistość aż za brutalnie to zweryfikowała.
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 294
x 1253

Tylko czekać aż pojawią się dla osób LGBT osobne wychodki, wydzielone miejsca w restauracjach, specjalne strefy w parkach i na plażach.
To już nie jest różnica poglądów, to tworzenie ruchu który doprowadzi do tragedii i cierpień.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 22
x 229
Kontakt:

Post autor: Poland »

PiS miałby moralny problem tylko wtedy gdy na jego łonie masowo pojawiały by się "coming outy" i to nawet na jego szczytach.
Inna sprawa jest taka czemu o LGBT mówią ludzie z otoczenia Prezesa który nie ma nawet żony a tylko kota? Tu już blisko do jeszcze gorszej obiekcji.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 294
x 1253

Związek Powstańców Warszawskich wydał oświadczenie:

https://wiadomosci.wp.pl/burza-wokol-lg ... 167532673a
Awatar użytkownika
wislok
Junior
x 34
x 166

Post autor: wislok »

Sytuacja osób LGBT w Polsce nie jest szczególna, jest taka sama jak i wszystkich innych ludzi w Polsce.
Moje ulubione stacje tv: Eurosport,Polsat Sport,Polsat News,Polsat,kanały TVP.
Moje ulubione stacje radiowe: PR1 i RMF FM
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 37
x 352
Kontakt:

Post autor: AtoMan »

To podobnie jak katolików mieszkających w państwach islamskich, mają takie samo prawo wyznawać islam co muzłmanie :P
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”