TVN dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Daredevil
Użytkownik
Posty: 169
Rejestracja: 31 sie 2006, 10:26

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Daredevil »

Arial Black najprawdopodobniej.
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Wątpie że ta czcionka jest z rodziny arial to musi być jakaś inna tylko jaka
adekpabianice
Obserwator
Posty: 666
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:38
Lokalizacja: Pabianice
x 1
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adekpabianice »

Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

http://pl.youtube.com/watch?v=NIbxr3X2QTI
Zobaczcie ten filmik. Wychodzi na to, że TVN w 1999 emitowało zmieniony jingiel reklamowy jeśli chodzi o stronę akustyczną.

Tutaj pierwotna wersja jingla (występuje jako pierwsza w całej kompilacji):
http://pl.youtube.com/watch?v=BL_hJA6_dP4
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Nie wiem czy to nie dlatego, że blok reklamowy wygląda na emitowany tylko regionalnie, szczególnie ze względu na ostatnią reklamę Życia Warszawy. Być może regionalna wersja miała zmieniony dźwięk w czołówce.

Swoją drogą żałuję, że serwisy regionalne TVN upadły. Była to jedyna profesjonalnie realizowana konkurencja dla TVP. Pamiętam jak przez mgłę "Fakty Północ" emitowane z Gdańska... Całość realizowana była przez zewnętrzną firmę, bardzo dobrze znaną na wybrzeżu - Video Studio Gdańsk. Na ekranie z tego co pamiętam nie było wówczas żadnego logotypu, choć mogę się mylić. Czekam na filmik z tego programu na YT ;]

Nie wiem też jak technicznie wyglądała całość przekazu. Czy całość TVN-owskiego programu szła przez reżyserkę w Gdańsku, czy też przełączano to ręcznie na Jaśkowej Kopie - ze źródeł światłowodowych. Na pewno był wtedy światłowód do Warszawy, ale to chyba jedynie aby przesyłać materiały do ogólnopolskich Faktów - wątpię, aby z 4 ośrodków obraz miksowano w Warszawie i z powrotem przesyłano do Gdańska, Krakowa czy Łodzi.
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1127
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 3
x 27

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Wywiad z Agnieszką Chylińską w programie "Ciężko ranne pantofle" w roku 1998:
http://pl.youtube.com/watch?v=K0_UBOpvo ... playnext=1
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Co za wystrój studia na telewizję śniadaniową... i te konkursy na telefon... To były czasy. Dzisiejsze "Dzień Dobry TVN" jest nie do porównania. To były czasy. Nawet muzyka była... Co w tvn dziś jest rzadkością. Jeszcze do niedawna było można zobaczyć filmiki z finałów Big Brother. Niestety, zostały usunięte. Według mnie tvn niepotrzebnie kasuje te filmy. No, ale co zrobić...
2008-2023
Awatar użytkownika
misiu
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2008, 21:22

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiu »

Karolu9nie wiem czy tak moge siezwracać ale ok)-wydaje mi si,ze te jingle zawsze sie pojawialy kiedy program byl lokalny tzn.Reklamy-Fakty Południe(w moim przypadku) i przełączanie się na normalny Tvn.Jeszcze napisze,że Fakty Poludnie prowadziła min. Jolanta Koopka znana min.z programu Superwizjer,
I jestem pewien teztego ze kiedy Tvn przecjodzil na Tvn lokalny to zawsze byłą ta lampka z tą inną oprawą
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Na jednym z filmików w serwisie YouTubie jest blok reklamowy podczas jakiegoś filmu na TVN i też zawiera jingiel z innym podkładem dźwiękowym.

http://pl.youtube.com/watch?v=LmBtZWRsM4M - to chyba jakaś telenowela.
http://pl.youtube.com/watch?v=tp1vVdBvg60 - tu też.

I to raczej nie są żadne pasma lokalne.
Awatar użytkownika
misiu
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 06 wrz 2008, 21:22

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: misiu »

pamiętam,ze taki dżwięk był w pasmach lokalnych ale widocznie musiał być przez jakis czas stosowany na normalnym TVNie
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Maciej Kuroń, gospodarz "Gotuj z Kuroniem" w TVN - nie żyje:( [*]
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Warto dodać, że Maciej Kuroń występował chyba we wszystkich poważniejszych telewizjach w Polsce - od TVP1 ("Graj z Kuroniem"), chyba także w TVP2 (gościnnie), oczywiście w TVN ("Gotuj z Kuroniem", "Kuroń raz") a nawet w Tele 5 (gość w "Buon Appetito"). Miał też program na kanale WOT - "Niebo w gębie".

Maciej Kuroń zawsze będzie dla mnie wspaniałą osobistością. Nie dość, że z humorem, to jeszcze w perfekcyjny sposób potrafił zaprezentować się w telewizji, a jego programy - mimo, że sztuka kulinarna mnie nie pociąga - i tak były dość ciekawe. Szkoda, że Maciej musiał w ostatnim czasie dźwigać ciężar oskarżeń wobec jego nieżyjącego ojca. Ciekaw jestem czy to nie przyczyniło się w jakimś stopniu do jego śmierci. No ale nie ma co tego roztrząsać.

Jedyne co możemy dla niego zrobić to zapalić świeczkę w internecie oraz nad jego grobem [*].
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Cóż w sumie to nie wiem co powiedzieć, jestem zaskoczony. Zresztą kolega wyżej i tak napisał to co dokładnie napisałbym w swoim poście... [*]
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Też się zdziwiłem. No ale cóż. Bardzo mi z tego powodu smutno. Zawsze na ekranie wydawał mi się taki radosny. Współczuje jego rodzinie :(
[*]

Wybaczcie za offtop.
Tofikolo
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2009, 16:23

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tofikolo »

siemka moze znacie taki program w którym były dwie druzyny zawsze były tam znane ludzie zapomniałem jak sie to nazywa tam widownia głosowała i było różnie zadania np.siadali na krzesłach i za dobra odp.mniej wody mieli.porsze powiedzcie co to z prog.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości