Koronawirus w Polsce i na świecie

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 62
x 77
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Rzuciłeś mi wyzwanie, więc napiszę o paru krajach w Europie:
Niemcy - 196 tysięcy przypadków, 181 tysięcy ozdrowień, 9026 zgonów - przyrost dzienny utrzymuje się na poziomie 500-600 zakażeń.
Włochy - 240 tysięcy przypadków, 191 tysięcy ozdrowieńców i 34 tysiące zgonów - przyrost dzienny na poziomie 200-300 zakażeń, chociaż ostatnio Włosi notują tendencję spadkową bo od 28 czerwca liczba ta nie przekracza 200.
Hiszpania - 250 tysięcy przypadków, 150 tysięcy ozdrowieńców i 30000 zgonów.
Rosja - 660 tysięcy przypadków z czego 429 tysięcy uzdrowień i niecałe 10 tysięcy zgonów. Liczba zakażonych dziennie jest w przedziale 6-7k.
Indie - 605 tysięcy przypadków, z czego 360k uzdrowień i 17000 zgonów. Warto wspomnieć że w wielu krajach wciąż obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, a w niektórych przypadkach jest odwrotnie - obowiązek noszenia masek i dystansu nie obowiązuje bądź nikt na to nie zwraca uwagi (w Holandii jest totalna samowolka, wiem bo mam tam znajomego).

Da się? Da się. A nie tylko przereklamowane USA :D
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 663
x 811

Post autor: N-O-R-O-N »

W UK po wykryciu wielu przypadków w Leicester, doprowadzono do blokady miasta. A tak poza tym w kraju zaczyna się znoszenie obostrzeń. W lipcu mają być otwierane puby, kina itd. Zresztą Europa już nie jest czołowym epicentrum, nie to, co obie Ameryki.

W Brazylii liczba zgonów przekroczyła 60 tysięcy, co jest drugą największą liczbą po USA. W Meksyku też poważnie jest - w sumie prawie 30 tysięcy osób jak dotąd zmarło. W Polsce dochodzimy do 1500 zgonów. Dobrze przynajmniej, że nie było (jeszcze) tak, żeby się dziennie pojawiało po kilka tysięcy przypadków.
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
brzoza13
Użytkownik
x 6

Post autor: brzoza13 »

Dzisiejsze dane:
Liczba wyzdrowiałych - 442/łącznie 22 651.
Liczba zakażonych - 259/łącznie 35 405.
Liczba zmarłych - 15/łącznie 1507.
Jesteśmy z wami
Awatar użytkownika
brzoza13
Użytkownik
x 6

Dzisiejsze dane:
Liczba wyzdrowiałych -476 /łącznie 23 127.
Liczba zakażonych -314 /łącznie 35 719.
Liczba zmarłych - 4/łącznie 1511.
Jesteśmy z wami
Awatar użytkownika
brzoza13
Użytkownik
x 6

Dzisiejsze dane:
Liczba wyleczonych - 619/łącznie 23 746.
Liczba zakażonych - 231/łącznie 35 950.
Liczba zmarłych - 5/łącznie 1517.
Jesteśmy z wami
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 325

Post autor: kamil2505 »

W czwartek i piątek miałem okazji jechać pociągiem. Usiadłem na miejscu, gdzie naprzeciwko mnie siedziały dwie osoby - obok jedna. Pani, która usiadła obok mnie miała maseczkę, Panowie z naprzeciwka - nie i dyskutowali przez całą drogę. No, a kolejnego dnia dosiadł się do mnie Pan, który maseczkę miał na kolanie. Ogólnie mogę śmiało stwierdzić, ze połowa podróżnych nie miała maseczki. Ale co się dziwić - skoro sam Pan konduktor maseczkami zasłania tylko usta, a nosa już nie.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 945
x 2700

Post autor: pulkownik »

Ponoć w PKP połowa miejsc miała być wolna. Jechałem w piątek - jedno miejsce w przedziale było wolne, dwie osoby - ja i jakiś chłopak mieliśmy maseczki na twarzach (nie w ręce, nie na brodzie jak reszta). A potem płacz „jak te wirusy weszli”. No ale skoro nie ma co się bać wirusa jak powiedział Premier...
Awatar użytkownika
Abbott
Poster
x 260
x 1194

Post autor: Abbott »

Zostało zniesione w przypadku PKP Intercity. Jak to jest w przypadku osobowych tzw. marszałkowskich? Nie wiem.
#STOP BZDUROM
kamil2505
VIP Expert
x 14
x 325

Post autor: kamil2505 »

@Abbott też limit połowy miejsc został zniesiony.

Co ciekawe - w moim lokalnym sklepiku - panie sprzedające dostały z Sanepidu mandaty za sprzedaż osobą bez maseczki. Od tego czasu każda osoba bez maseczki nie jest obsługiwana. I jest to bardzo przestrzegane.

A w PKP jak widać - jest jak jest. I wydaje się, że nic nie jest w stanie nikt z tym coś zrobić.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 4M 30zł
Awatar użytkownika
Iluzjonista
Junior
x 62
x 77
Kontakt:

Post autor: Iluzjonista »

kamil2505 pisze: 05 lip 2020, 11:08 W czwartek i piątek miałem okazji jechać pociągiem. Usiadłem na miejscu, gdzie naprzeciwko mnie siedziały dwie osoby - obok jedna. Pani, która usiadła obok mnie miała maseczkę, Panowie z naprzeciwka - nie i dyskutowali przez całą drogę. No, a kolejnego dnia dosiadł się do mnie Pan, który maseczkę miał na kolanie. Ogólnie mogę śmiało stwierdzić, ze połowa podróżnych nie miała maseczki. Ale co się dziwić - skoro sam Pan konduktor maseczkami zasłania tylko usta, a nosa już nie.
Okropne przestępstwo, no po prostu dramat. Pozamykać ich w Alcatraz za tą karygodną zbrodnię. Chcecie maski to se noście, nie chcecie to nie, jaki problem. Policja i tak jakby chciała każdemu za brak maski mandat dawać to by nie wyrobili
Szukam Milionerów z lat 99-03! Pisać PW jeśli coś masz 😀
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 575
x 2816

Post autor: Karol »

Martwi mnie, że niektórzy patrzą na maski jedynie przez pryzmat policji, mandatów, praw obywatelskich... A chodzi o to, bym nie musiał wdychać cudzych wydzielin wyrzucanych w powietrze podczas mówienia, parskania, kaszlu w pomieszczeniach zamkniętych, takze klimatyzowanych ... @Iluzjonista nie interesuje mnie twoje zdrowie, jednak dbaj o moje 🙂 Nie każdą gębę też mam ochotę oglądać w tych czasach.

@pulkownik Maskę można założyć jeszcze na czoło 😂
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 184

Post autor: Dominik »

Ja w ogóle nie rozumiem w czym problem. O ile chodzenie po parku cały dzień w masce było bez sensu, o tyle, co za problem ubrać maskę na 10 minut w sklepie? Wszędzie na świecie działa, tylko nie u nas. Bo Polak mądry po szkodzie.
Awatar użytkownika
kamol
Junior
x 269
x 168

Post autor: kamol »

Najśmieszniejsza rzecz jaką widziałem wczoraj - jeden pan miał zwiniętą maseczkę założoną niczym stringi - między nosem a ustami. To chyba już lepiej, jakby nie miał. :lol: Jednak maseczki trzeba też umieć nosić, bo z tego, co zauważyłem, to sporo osób nie zasłania nosa. :rolleyes:
😷😷😷to ważne😷😷😷
bustram
Activist
x 83
x 1521

Post autor: bustram »

Ja raz pojechałem na stację benzynową i na miejscu okazało się, że zapomniałem maseczki. Wróciłem więc do domu, grzecznie wziąłem maseczkę i pojechałem raz jeszcze - wchodzę i nie dość, że nie tylko klienci chodzili bez ale i obsługa też. I w dodatku te spojrzenia na mnie jakbym z kosmosu się urwał. Hmm... co to ma znaczyć ? Jest ta epidemia, czy w końcu jej nie ma ? Respektujemy prawo czy nie ? Tak nie może być...
Mooniaa
Obserwator
x 30
x 37

Post autor: Mooniaa »

Mega to jest wkurzające. U mnie w Częstochowie, jak jadę autobusem MPK to kierowca zwraca każdej osobie o założenie maseczki, a jak ktoś nie ma to stoi🙄🙄 ale jak już jest dłuższy autobus, przegubowy, to 2/3 osób bez maseczki, bo nikt już nie zwraca uwagi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”