[TVP1] Wiadomości (1989-2023)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1444
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 166

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

No i co wy macie do tego że wyemitowali spot Dudy? Widzę że boli przegrana :)
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

Ano to, że poszły na to publiczne pieniądze. Podkreślam - publiczne, czyli od każdego, niezależnie od poglądów. Nie wiem, jak można tego nie zauważyć - i tu bynajmniej nie chodzi o "wyimaginowany ból spowodowany przegraną oponenta" :)
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

@Manieq jesteś zdania, że prywatna telewizja partyjna może być i jest ok, ale publiczna to już nie ??? :)
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Kiedyś już to pisałem, ale powtórzę. Prywatna telewizja nie jest finansowana ze środków PUBLICZNYCH, czyli z kasy mojej, twojej i wszystkich Polaków (zwolennika PiS, PO, Nowoczesnej, geja, lesbijki, osoby konserwatywnej, osoby liberalnej, młodej, starszej), więc może pokazywać nawet latające słonie w swoich newsach, natomiast zadaniem telewizji publicznej, państwowej jest pokazywanie rzetelnych i obiektywnych materiałów, tak aby każdy Polak mógł się dowiedzieć, jaka sytuacja w Polsce jest rzeczywiście. To jest różnica między tymi telewizjami, która była, jest i będzie nie do przeskoczenia i nic tego nie zmieni.

Krótko mówiąc - ja płacę, więc mam prawo do krytyki. ;)
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
Posty: 3147
Rejestracja: 29 kwie 2016, 20:18
x 861
x 1637

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Manieq »

semperadastra pisze: 15 lip 2020, 23:52 @Manieq jesteś zdania, że prywatna telewizja partyjna może być i jest ok, ale publiczna to już nie ??? :)
W przypadku telewizji prywatnej to od właściciela zależy w jakim kierunku będzie ona szła z narracją (czy będzie trzymać się obiektywizmu, czy może jednak poprze jedną ze stron sporu politycznego) i ma do tego jak najbardziej pełne prawo, z którym nie zawsze można się zgadzać. Telewizja publiczna ma z kolei ustawowy obowiązek prezentowania każdego stanowiska (nie tylko politycznego) w sposób rzetelny i bezstronny. Nawet sama potoczna nazwa instytucji na to wskazuje. Niestety od 2016 obecne władze TVP nagminnie łamią tę zasadę przekazem całkowicie zwróconym w jedną stronę - nawet za poprzednich rządów pojawiała się krytyka działań władzy. Tego od objęcia posady prezesa przez Kurskiego jakimś cudem brakuje.

A sens mojej odpowiedzi na twoje pytanie świetnie oddał mój poprzednik :)
Pozdrawiam, Manieq | 💙💛
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2457
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7708
x 686

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Aczkolwiek w poniedziałkowym wydaniu pojawiła się krytyka kancelarii premiera Morawieckiego, a jak Gowin próbował zablokować wybory kopertowe, to przed dogadaniem się z Kaczyńskim też go krytykowano. Więc zdarza się krytyka władzy, ale bardzo rzadko.
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
semperadastra
VIP Expert
Posty: 1541
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:22
x 224
x 632

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: semperadastra »

Nie wiem, TVP nie oglądam, z tego co kojarzę telewizja publiczna zawsze stała po stronie rządu, obojętnie kto by nie był u władzy. Nie była nigdy obiektywna ani bezstronna. Pewnie dlatego nie rusza mnie zbytnio, że TVP jest po stronie władzy, jestem do tego przyzwyczajony. Wolę Polsat, na ten moment to najlepsza i najbardziej rzetelna telewizja informacyjna. W takim razie można by sprywatyzować TVP i problem rozwiązany...
ODI PROFANUM VULGUS ET ARCEO

CITIUS ALTIUS FORTIUS
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@semperadastra Według Jacka Sasina to zwykła "życzliwość" 🙂

A jednak władza państwowa nie zawsze była zgodna z władzami TVP. Platforma Obywatelska długo nie miała w niej "swoich", choć wygrała wybory parlamentarne w 2007 roku.

Można mówić co się chce, ale nigdy do tego stopnia nie agitowano za rządem ani kandydatem na prezydenta.

Przykład rzetelnego materiału o kontrkandydacie:
https://wiadomosci.tvp.pl/48881569/braz ... skowskiego

Jaki cel miało pokazywanie hotelowego łóżka, wzmianka o jego asystentce, która towarzyszyła mu w Brazylii przy jednoczesnym pominięciu drugiego urzędnika, który także tam był? Chcieli zrobić z niego drugiego Petru? 🙂 Współczuć jego żonie i dzieciom, bo takie niejednoznaczne obrazy mogą komuś uszkodzić psychikę.
Iluzjonista
Junior
Posty: 1444
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 166

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Sraganda. Wam już całkiem na mózg odbiło, żeby czepiać się o taki materiał? Wyciągnęli z waszych kieszeni pieniądze na SPOT akurat? Przecież ja mogę zmontować podobny za darmo w pierwszym lepszym programie. Jak wam się to nie podoba - nie komentujcie, nie oglądajcie, przestańcie dopieprzać się o byle bzdury. Zachowajcie to do swojej wiadomości. Ten spot wyborczy to nic złego - przed wyborami każdy stara się jak najlepiej wypaść przed ludźmi. A że odpalili działkę na wyemitowanie takiego czegoś to już ich sprawa. No ale tak, bo zagorzali fani PO muszą na każdym kroku krytykować PiS, i na odwrót. Ludzie co się z tą Polską porobiło?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49670
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Iluzjonista pisze: 16 lip 2020, 11:19 Sraganda. Wam już całkiem na mózg odbiło, żeby czepiać się o taki materiał?
Za tego typu słowa otrzymujesz ostrzeżenie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

@Iluzjonista Jeszcze jedna taka uwaga i się pożegnamy, bo ja sobie nie życzę dwóch rzeczy:
- sugestii, że mi "na mózg odbiło";
- sugestii, że to nie z naszych pieniędzy finansowane są "Wiadomości";
- sugestii, byśmy nie komentowali tego, co nam się nie podoba w mediach na... medialnym forum dyskusyjnym. Co Ty tu w ogóle robisz?

I najważniejsze:
- sugestii, że jestem fanem PO. Nie jestem, a nawet gdybym był, to nic Cię to nie powinno obchodzić dopóki sam nie podzielę się odczuciami względem swoich poglądów politycznych. Stygmatyzować sobie możesz swoich kolegów (chociaż i tak nie wypada), a ja nie jestem jednym z nich.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

@Iluzjonista A ja - od kiedy jestem fanem PO? :) Nic o tym nie wiem...
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2457
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7708
x 686

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

@Iluzjonista, dla mnie ten post podchodzi pod mowę niewawiści, mimo, że głosowałem na PiS. Jest już po wyborach, opanuj emocje.
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Iluzjonista
Junior
Posty: 1444
Rejestracja: 12 sty 2018, 17:39
x 101
x 166

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Iluzjonista »

Oczywiście przepraszam, że niektórych to zabolało, ale jeżeli ja widzę że zdecydowanie większość ludzi udzielających się w tym temacie wręcz atakuje Bogu ducha winnych ludzi no to śmiało można stwierdzić, że to już jest masowy hejt na "Wiadomości". Oni robią to, bo im płacą. @Karol Jakbyś pracował w sklepie i kierownik zmiany kazałby Ci wystawić na sklep nieświeże mięso też nie zrobiłbyś tego bo to "fałsz" czy coś w tym stylu? Dostałbyś za to pieniądze to i siłą faktu zrobiłbyś to co każe Ci góra. Chociaż z tego sobie proszę zdać sprawę... Ponadto, jak tłumaczył kolega parę postów wcześniej, telewizja publiczna jest pod opieką rządzących i zawsze będzie bardziej po stronie władzy niż opozycji. Tak było, jest i będzie.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[TVP1] Wiadomości

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Iluzjonista pisze: 16 lip 2020, 11:43 Jakbyś pracował w sklepie i kierownik zmiany kazałby Ci wystawić na sklep nieświeże mięso też nie zrobiłbyś tego bo to "fałsz" czy coś w tym stylu? Dostałbyś za to pieniądze to i siłą faktu zrobiłbyś to co każe Ci góra. Chociaż z tego sobie proszę zdać sprawę...
To przykład braku wstydu, a już szczególnie asertywności, jeżeli ktoś byłby w stanie za pieniądze otruć innych ludzi "bo tak każe góra". Jak ktoś jest uczciwy, to rzuciłby taką pracę i zajął się nawet gorzej płatną, by mógł później ze spokojem spojrzeć w lustro wracając do domu.

Wiele jest zajęć, za które można dostać pieniądze, ale czy rzeczywiście wszystkie są moralnie okej?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości