Polonia 1 dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Te czasy, kiedy Polonia 1 miała nawet internetowych fanów. Axel (zapomniałem poprzedni nick), @Majkell , Zlotus, ja 😉

Piękny obiekt fascynacji nadający 3 godziny "własnego" programu dziennie, powtarzanego przez 15 lat 😉

Moje pierwsze surfowanie po sieci polegało na czytaniu newsów o Tele 5 w WM. Wszystko dzięki Neostradzie na próbę za 1 zł 😂

Pamiętam również poważną metamorfozę Polonii 1 w 2002 roku, gdy przeniesiono emisję do Warszawy. Nowe logo, odkopane seriale typu "Helena i chłopcy" i myśl, że "P1" (logo wzorowane na Tele 5) to jakiś nowy kanał.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"Są różne polskie stacje telewizyjne, jest też Polonia 1" - by @Majkell 8)

Dodatkowo ci "fani" Polonii 1 analizowali każdą możliwą małą zmianę na antenie, nasłuch lepszy niż w KRRiT. ;) Przypomniał mi się mój wpis z letnich godzin porannych, wakacje 2006 roku. :lol:
viewtopic.php?p=7438#p7438
Uwaga! Dziś rano na Polonii 1 spotkało mnie coś zaskakujacego. Włączyłem ją o 5.45 i leciały teledyski. Wszystkie były rockowe i nigdy ich nie widziałem. Następnie parę minut przed szóstą podczas trwania teledysków pojawił się program dnia (nawet fajny pomysł). Przez cały czas fonie albo zgłaszano albo ściszano.
6.15 - kolejne zaskoczenie. zaczęto emitować parodie: magii wróżb (wrózenie przez układanie domków z kart ;)), jakiegoś filmu, teledysku madonny. Były po angielsku, we wszystkich był facet przebrany za kobiete. Te parodie zaczynały się animacją czarno-białą z napisem Ozzy.
6.19 - wracają teledyski, pierwszy przestał być emitowany po minucie, ciągle szalała fonia
6.31 - "kolejne wydanie Ozzy". powtórki poprzednich parodii
6.33 - powracają teledyski
6.40 - normalnie jak nigdy nic leci normalnie żużel.

To były bardzo dziwne programy. W programie Cyfry Plus nie było niczego o nich, więc to chyba sprawka nudzącego się pracownika, odpowiedzialnego za emisje :lol:.
Jak później okazało się celem zabiegu było rezygnacja nadawania z nośników analogowych na rzecz pełnej cyfrowej emisji. Dużo działo przez następne dni.
https://media2.pl/media/10710-Tele5-chc ... ji....html
Wszystko zakończone nowym logiem Tele 5 (duża piątka i podpis "Tele" pod nim) i Polonii 1 ( znaczek 1P).

PS W 2004 roku Polonia 1 pokusiła się o kupno nowego anime - Super Dan, nawet zadbała o własne tłumaczenie. Cóż to za były emocje. ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Jeśli chodzi o mój news z Media2, to chciałbym zwrócić uwagę na bardzo zgrabną blondynkę na jednym z zapów 😉
[ Spoiler ]
Warto dodać, że wiele z tych "seksownych" materiałów Polonia 1 (tj. Eurocast Polska) prawdopodobnie nagrywała we własnym zakresie 😉

Kilka zapów wyciągniętych z bazy Media2 😉
[ Spoiler ]
Ależ byłem niewyżyty 😂
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@Tomek świętowałeś jakoś szczególnie niedawną 14 rocznicę tego wpisu ? :) Mnie też Tele5 i Polonia 1 fascynowały a fascynacja zaczęła się chyba od tego forum - tzn. ogólnie wtedy (2007-2008) każdy kanał mnie na swój sposób fascynował ale te dwa powyżej szczególnie z wiadomych względów. Co wspominam najlepiej ? Chyba "Kosmiczną Kasę", czyli teleturniej call-tv nadawany z kosmicznego studia nadawany równolegle na obu kanałach (przynajmniej teoretycznie). Obraz skakał, zieleniał, zanikał - no cuda się działy :) Teraz nawet w formie tekstowej nie ma już po nim śladu w sieci, o jakichkolwiek fragmentach nie wspominając. Tutaj na forum były zapy, ale już dawno są nieaktywne.

Drugim charakterystycznym programem były "Lub Czasopisma!", które nieraz oglądałem nie dla plotek ale z ciekawości jakie anomalie tym razem wystąpią na wizji :) Tele5 potrafiło też w środku dnia nadać powtórkowo "Werdykt" z 1998 roku - to już była ostra jazda bez trzymanki :P

No i od groma różnego rodzaju filmów, seriali i telenowel nie wiadomo skąd wziętych :)

@Karol Ty i takie świństwa ? :)
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

Werdykt z czasów żółtego studia, Boże - ten program wyglądał na 10 lat starszy już w momencie premiery :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A żeby było śmieszniej, oryginalne włoskie "Forum" nadawane jest na żywo. 🙂
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Jesteście w stanie określić, z czego wynikała ta fascynacja? Pamiętaliście jeszcze starą Polonię 1 z lat 90. i odezwał się sentyment?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
leszczak
Obserwator
Posty: 443
Rejestracja: 17 mar 2010, 15:33
x 57
x 292

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszczak »

Witajcie chłopaki. Na forum udzielam się rzadko, ale czytam je od przynajmniej 10 lat jak nie dłużej. Powiem Wam, że ja też fascynowałem się P1. Dlaczego? Dlatego, że jest to jedyny tak egzotyczny kanał w eterze. Kosmiczny start jak na swoje czasy i powolny upadek rozwleczony w czasie. Która stacja przepadała z eteru na 2 tygodnie albo nadawała (i nadaje) filmy z Betacamu zgrane na dysk o jakości gorszej niż moja I Komunia i to wszystko w XXI w. Jest w tej stacji coś magicznego, coś co przyciąga. Jest jak stara ciotka z daleka. Niby stara i brzydka, zniszczona życiem. Ale się ją kocha, bo to rodzina, bo zna się ja już długo i wiadomo, że to dobra, poczciwa Kobieta.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Ja nie pamiętałem Polonii 1 z lat wcześniejszych, zafascynowałem się po prostu tą prowizorką.

Mało kto pamięta, ale chyba jedyną osobą, którą Tele5/P1 pośrednio wypromowały do ogólnopolskiego showbiznesu jest Wróżbita Maciej. To urywki z tych kanałów zrobiły największą furorę w sieci i wtedy zaczął być popularny.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Przecież Maciej i KosmicaTV to dopiero rok 2009. Dawno po najlepszych czasach P1, ba, nawet po najlepszych czasach Tele5.

Do T5 sentymentu nie mam, bo nie ma do czego, ale do P1 - owszem. Kanał oglądany namiętnie w dzieciństwie obok bodajże ATV, chyba tak to się nazywało.

Swoją drogą pamiętam taki program, jakby reality, w którym nurkowano po perły. To było na ATV czy na P1 czy może i tu, i tu? Przytoczy ktoś tytuł?
2009-2021
Awatar użytkownika
Zdzichu
VIP Expert
Posty: 1184
Rejestracja: 16 lis 2016, 18:00
Lokalizacja: Radom
x 638
x 633

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zdzichu »

@Direct: Ten program nazywał się Pago Pago i leciał na pewno na ATV a lektorem był tam niezapomniany z Fortu Boyard Augustyn Dobrzański :)
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@Direct
Tak, to był 2009 rok ale czy wcześniej i później udało się tej antenie kogoś tak wypromować ? Dla was dawne czasy to lata 90. te ale ja z tego okresu nie pamiętam Polonii 1.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale to jest mylenie faktów. Kosmica TV wypromowała się wszędzie, ale najmniej w P1 - jej program retransmitowało TVN Meteo, Tele5, Mango24, chyba nawet Puls 2 oraz ITV. Gdzieś tam przewija się epizod z Polonią 1, jednak to tylko szczegół jeden z wielu. Tym bardziej, że nadawali także swój kanał tv.

Maciej potem przeszedł do Telestaru i pojawiał się już tylko w Ezo TV oraz nocnych programach w TVN.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

To prawda. Kosmica była nadawana wszędzie ale to emisja na Tele5 przyniosła Wróżbicie Maciejowi największy rozgłos - była to emisja w dodatku z logiem Tele5, więc pozwoliłem sobie nadmienić to jako ciekawostkę. Wiem, że temat jest o Polonii 1 ale to kanały z tej samej stajni ;)
Awatar użytkownika
telewizor
Użytkownik
Posty: 115
Rejestracja: 21 mar 2020, 17:41
x 79
x 11

Polonia 1 dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telewizor »

Kosmica TV też był nadawany w TVN Style, TVN Warszawa, CSB TV, TVS, TVT, TV Pomerania i NTL
TVP - Najlepsze teleturnieje i programy rozrywkowe
Polsat - Najlepsze filmy
TVN - Najlepsze serwisy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości