TVP3

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Identycznie robi TVP3 Poznań podczas pasma wspólnego (nie dot. „Telekuriera”). Jestem w stanie to zrozumieć, ale logo powinno zostać w tym przypadku odpowiednio obniżone, aby napis „na żywo”, „powtórka” lub „premiera” znajdował się tuż pod logo TVP3 bez nazwy miasta.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Atlas2016
Obserwator
Posty: 344
Rejestracja: 19 sie 2020, 8:08
x 27
x 64

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Atlas2016 »

Przepraszam że nie w temacie, ale jestem bardzo ciekawy czy ktoś z Was wie kiedy TVP 3 rozpocznie nadawanie w HD ?
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Rico pisze: 09 wrz 2020, 22:09 Podobne rozwiązanie do pewnego czasu stosował WOT, z tym że tam podpis "Warszawa" nie był uruchamiany w ogóle 😉
I ci, którzy bardziej zwracają uwagę na szczegóły, mogli zauważyć, że logo TVP3 emitowane w warszawskim paśmie lokalnym nieco się różniło od tego z pasma wspólnego - niby te same, ale generator inny :D
Awatar użytkownika
Ogorek
User of the Year 2020!
Posty: 2457
Rejestracja: 16 sie 2018, 14:27
Lokalizacja: Białogard
x 7708
x 686

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ogorek »

Rico pisze: 09 wrz 2020, 22:09 OTV Szczecin praktycznie poza programem "Co niesie dzień", który realizuje, nie włącza swojego lokalnego podpisu pod logiem ekranowym.
Dzięki za info, dawno nie włączałem pasma lokalnego i się zdziwiłem na taki widok :)
Osoba ze spektrum autyzmu
Zwycięzca typera skoków narciarskich 2020/2021
🇺🇦
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

Katowice jakiś czas temu chyba powróciły do stosowania dopisku pod logo w trakcie pasma wspólnego. W końcówce 2017 mozna było rozróżnić w inny sposób - w trakcie programu lokalnego obok logo OTV był dopisek "60 lat", ponieważ wtedy Telewizja Katowice obchodziła swoje 60 urodziny (btw. oglądałem niemal cały program tego dnia - tj.3.12.2017). Potem przez jakiś czas nie emitowali dopisku w paśmie wspólnym. Słyszałem, żeszcze wcześniej za TVP Regionalnej OTV Katowice pod logo stosował maluteńki dopisek "program własny"
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Zgadza się, Katowice swego czasu słynęły z tego, że otwarcie sprzeciwiały się rozwojowi pasma wspólnego TVP3 i ograniczaniu czasu na pasma lokalne (brawo!), a przejawem tego niezadowolenia była podmiana logo ekranowego na to bez nazwy miasta. Podobnie było w Szczecinie i Poznaniu, i - wydaje mi się, ale nie jestem całkiem pewny - Opolu. Szczecin i Poznań brak podpisu rekompensowały widzom paskami z lokalnymi informacjami, w ten sposób podkreślały swoją lokalność.

Ostatnio to się trochę zmieniło, bo coraz częściej pasmo wspólne wyłącza paski otv, np. podczas telenowel, których coraz więcej na antenie TVP3. Z problemem tym doskonale radzi sobie do dziś Szczecin, który korzysta z innego trybu wypuszczania paska niż wszystkie pozostałe otv. Dzięki temu pasek leci u nich także podczas telenowel, ale też podczas autopromocji pasma wspólnego.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
zOOlneX
Użytkownik
Posty: 113
Rejestracja: 16 mar 2019, 16:53
x 10
x 26

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zOOlneX »

Zresztą od jakiegoś czasu Kielce i Opole korzystają z nowych belek (co ciekawe - takich samych). Podczas magazynu porannego Opole korzysta z paska w stylu logo tego programu (btw. OTV Opole wczoraj zorganizowało galę 15-lecia samodzielności). Ja kiedyś byłem nieźle zdziwiony, jak OTV Warszawa wymieniła swój wysłużony pasek z zegarem na o wiele nowocześniejszy ;)
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

zOOlneX pisze: 21 wrz 2020, 18:14 Zresztą od jakiegoś czasu Kielce i Opole korzystają z nowych belek (co ciekawe - takich samych).
O jakich belkach piszesz?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Pewnie chodzi jemu o pasek informacyjny.
darotv
Obserwator
Posty: 596
Rejestracja: 13 wrz 2017, 9:10
x 3
x 171
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: darotv »

A w sobotę o 23 stacja puszcza „Anything goes. Ale jazda”. Mam wrażenie, że ładują tam już wszystko co popadnie, nie myśląc o tym jaki właściwie ma być profil tej stacji. A oglądalność i tak leży...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Ten kanał ma tak kiepską jakość obrazu, ze go się po prostu nie da oglądać. Szczególnie jeżeli ktoś ma większy telewizor. Z drugiej strony - i tak tam nic ciekawego nie ma to po co HD.
2008-2023
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

darotv pisze: 18 paź 2020, 10:50 A w sobotę o 23 stacja puszcza „Anything goes. Ale jazda”. Mam wrażenie, że ładują tam już wszystko co popadnie, nie myśląc o tym jaki właściwie ma być profil tej stacji. A oglądalność i tak leży...
Nawet koncerty z letniej trasy koncertowej Dwójki tam ładują. Z założenia ta stacja ma być chyba taką anteną powtórkową z małą ilością premier a szkoda bo gdyby wrócili do formuły której o dziwo Telewizja Polska się wstydzi a więc TVP Regionalnej z lat 90-tych to jeszcze z Trójki coś by było.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Dkdomjk
Obserwator
Posty: 405
Rejestracja: 20 cze 2016, 14:58
x 654
x 78

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dkdomjk »

Dziś chwilę przed 21:30, przed zakończeniem pasma wspólnego, po reklamach pojawiła się przebitka do "Studia Lotto", następnie pojawił się widok z kamery na Warszawę, a potem nastąpiło przełączenie na programy lokalne.
[ Spoiler ]
amq0
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 05 cze 2018, 21:04
x 1
x 4

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: amq0 »

Rico pisze: 09 wrz 2020, 22:09 Podobne rozwiązanie do pewnego czasu stosował WOT, z tym że tam podpis "Warszawa" nie był uruchamiany w ogóle 😉
W Warszawie tak było do końca 2005 roku, potem podpis Warszawa był włączany tylko podczas programu lokalnego bo wtedy sygnał pasma wspólnego był brany z przekazu TVP3 Warszawa na Astrze 19,2 (jakby podpis był na paśmie wspólnym to byłby widoczny też w pozostałych ośrodkach) tak samo było z pasmem TVP INFO do końca sierpnia 2013 roku, po starcie TVP Regionalnej TVP Warszawa nadawał przez jakieś pół roku osobny przekaz bez logo na satelicie Eutelsat 33e, a teraz chyba TVP3 Warszawa nadaje ten osobny przekaz bez logo kablem do pozostałych ośrodków.
SNOL pisze: 12 wrz 2020, 0:18 Ostatnio to się trochę zmieniło, bo coraz częściej pasmo wspólne wyłącza paski otv, np. podczas telenowel, których coraz więcej na antenie TVP3. Z problemem tym doskonale radzi sobie do dziś Szczecin, który korzysta z innego trybu wypuszczania paska niż wszystkie pozostałe otv. Dzięki temu pasek leci u nich także podczas telenowel, ale też podczas autopromocji pasma wspólnego.
Niezupełnie, podczas niektórych programów jest tylko zegar i data, nie ma przewijanych informacji.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2020, 10:02 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Połączyłem dwa posty w jeden, w przyszłości proszę korzystać z funkcji "Zmień treść posta" :)
!a1+1v2nagrania
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 28 lis 2018, 18:33
x 16
x 46

TVP3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: !a1+1v2nagrania »

TVP3 od 2022 w jakości HD, potwierdzono to na konferencji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości