[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

Zagraniczne programy telewizyjne, oryginalne wersje tych pokazywanych w Polsce.
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
Posty: 3852
Rejestracja: 03 lut 2012, 22:41
x 252
x 412

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nina »

pulkownik pisze: 04 paź 2020, 19:08 (...) ekipa tancerzy będzie we wspólnej izolacji przez 4 tygodnie;
A może wykorzystać okazję i nakręcić w czasie tej izolacji jakiś taneczny BB lub HP ;)
Pozytywne w tym covidowym nieszczęściu jest to, że uruchamia się bardzo kreatywność ludzka, w tym przypadku w celu ratowania programu. Owszem, trochę okrojony, trochę życie uczestników utrudnione, ale najważniejsze, że JEST i fani tańca nie muszą ronić łez zawodu :'(
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6106
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1581

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Szkoda, że będzie tylko trzech jurorów. Nawiasem, to 2.10 ruszyła chyba najbardziej merytoryczna edycja na świecie pod względem jury - Vild med dans. Tam bez oporów dają jedynki. We Włoszech niby też tak jest, ale jak obserwuję tę grupę parodystów, to słabo mi się robi.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19304
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13417

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Dziś (prawie) ruszyła 18 edycja SCD, teraz BBC pokazuje launch show, kilkukrotnie przedstawiano zasady covidowego BHP w tym sezonie - pełna izolacja, małżeństwo tancerzy mieszka osobno, pary uczestniczące niemal nie mają ze sobą kontaktu (póki co). Zmieniono scenariusz poznawania się gwiazd i tancerzy - wcześniej dobierano ich na żywca, w studio, w tej edycji poznają się w różnych miejscach charakterystycznych dla uczestnika, mniej więcej jak u nas to wygląda.

Wszystko wyjdzie w czasie odcinków na żywo, ale póki co jak widać można robić bezpieczny program na żywo, z publicznością, z występami muzycznymi i tańcami grupowymi (z puszki).

Pierwszą jednopłciową parę w historii SCD stworzyły Nicola Adams i jedna z najbardziej kontrowersyjnych tancerek programu Katya Jones.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6106
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1581

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Za nami pierwszy odcinek specjalnej, bo prowadzonej w innej rzeczywistości, edycji Strictly Come Dancing. Jak dla mnie oceny trochę zawyżone względem ostatniej edycji, ale poziom przynajmniej dwóch topowych par jest znacznie wyższy niż rok temu. Młodzież wygrywa jak na razie. Smacznie i szybko mi ten odcinek minął.
Awatar użytkownika
patryk.nowak
Poster
Posty: 1507
Rejestracja: 15 lut 2014, 13:09
x 83
x 327

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: patryk.nowak »

Samba jednej z par przebiła większość tańców z naszej tegorocznej edycji, a już na pewno wczorajsze finałowe występy. Petarda :o
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6106
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1581

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

Jive HRVY z taką punktacją też się śmieje w twarz temu wczorajszemu ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19304
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13417

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Oglądało się świetnie, odcinek przeleciał mi w mig. Wysoka półka realizacyjno-organizacyjna, jak zawsze zresztą. Wprowadzono kilka zmian - m.in. rozszerzoną rzeczywistość (która oczywiście nie wygląda tak żałośnie jak wczorajsze wirtualne szachy w tangu Edyty i Michała), po każdym tańcu pokazywane są urywki w slowmotion a w greenroomie jest wyłącznie prowadząca i para która tańczyła. Nie ma najmniejszych szans na taką organizację programu w Polsce w dobie pandemii jak to robią Brytyjczycy, nie te budżety.

Hrvy i Maise rozbili bank swoimi tańcami, mega poziom!
A to pierwszy w historii SCD taniec jednopłciowej pary, całkiem sympatyczny quickstep:

Najlepsze jest to, że ta scenografia, z drobnymi zmianami, w tym roku obchodzi 10-lecie, a wygląda nieporównywalnie lepiej od naszego ciasnego studyjka. Niestety w obecnej hali TZG nie da się takiego efektu uzyskać, próbowano odtworzyć tę scenografię w pierwszych edycjach, ale wyszło średnio.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6106
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1581

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

@pulkownik Nie zgadzam się, jest budżet, żeby to zrobić, brakuje wyobraźni. Rozszerzoną rzeczywistość mamy, tylko jest dziwnie wykorzystywana. Green room z ekranem to nie jest zbyt duży koszt.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19304
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13417

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Bardziej mi chodziło o izolacje uczestników i tancerzy, przykładowo Aljaz i Janette mieszkają osobno, u nas była wolna amerykanka, wspólne treningi, przytulasy za kulisami, brak minimalnej izolacji i skończyło się - Klimentami w kwarantannie, Kalusem poza programem i histeryczką Karwan z Kuroczko ;/
Awatar użytkownika
Darilla
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:20
x 1058
x 763

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darilla »

Nadrobiłam tańce no i widzę całkiem dobry poziom tej edycji. Nie ukrywam, że zanim wejdę na wikipedię, aby zobaczyć punkty to oglądam występy i próbuje przewidzieć punktacje. Dzisiaj niektóre moje przewidywania się sprawdziły/były blisko moich przewidywań.

Faworyci póki co: świetny HRVY i Maisie, która moim zdaniem jest angielską wersją (tą taneczną) wczorajszej niedoszłej zwyciężczyni ;)

Miłe wrażenie zrobiła na mnie 60 letnia Caroline, nie sądziłam, że tak dobrze zatańczy w tym wieku, odpowiednik naszego Bogdana moim zdaniem.

Ktoś wie czemu oni tak krzywdzą Antona? Zawsze dostaje jakieś dojrzałe kobiety, fatalne w tańcu, poza Emmą Barton w zeszłej edycji. Czym sobie zasłużył? :(
Ostatnio zmieniony 24 paź 2020, 23:15 przez Darilla, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6106
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1581

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

@pulkownik To chyba że tak, u nas nie ma szans na taki rygor.

@Darilla Wg mnie z kolei wystąpiła inflacja. Może to ja jestem ostry, ale u mnie na 5 i więcej zasłużyły tylko 3 pary. Clara-Maisie-HRVY (5-7-8)

Anton jest w pułapce - dziecka typu Maisie nie dostanie, bo biedak nie nadąży. Z drugiej strony starsze kobiety wręcz w wymaganiach mają Antona, bo one z kolei nie nadążyłyby za takim Gorką np.

@pulkownik Zwróciłbym jeszcze uwagę na aranż do Conga, który gniecie taniec, do którego usiłowała zatańczyć Baśka z Playa. :)
Awatar użytkownika
Darilla
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:20
x 1058
x 763

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darilla »

Obiło mi się o uszy, że być może dzisiaj/ewentualnie na dniach zapadnie decyzja o lockdownie w Wielkiej Brytanii.Jesli miałoby się to stać dzisiaj i niestety decyzja byłaby na tak, oznaczałoby to, że będzie podobna formułka prowadzących przy oglaszaniu wyników, jak u nas, pamiętnego 13 marca? :) Ciekawe co zrobią w takiej sytuacji, akurat u nich nigdy nie ma edycji na wiosnę, zawsze może się to zmienić, aczkolwiek prędzej zrobią dwa tygodnie przerwy albo co gorsze zawieszą do następnej jesieni.
Oj w studio musi być nerwowo tak samo jak w atmie w marcu i październiku :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19304
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13417

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Lockdown, przynajmniej ten marcowy w UK, zezwalał na pracę, uczestnicy, tancerze i ekipa są w izolacji, także mam nadzieję, że nie przerwą programu, najwyżej będzie bez publiczności w studio. Poza tym - BBC to nie Rochstar, mieli kilka miesięcy na przygotowanie różnych scenariuszy ;)
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6106
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1581

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

To ja dla rozluźnienia wrzucę dzikie węże w duńskiej edycji ;) Cha-cha do Can't touch this
Awatar użytkownika
Darilla
Poster
Posty: 1683
Rejestracja: 22 lip 2020, 10:20
x 1058
x 763

[Format międzynarodowy] Dancing with the Stars

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darilla »

Ze strictly come dancing jako pierwsi pożegnali się Jacqui Smith i Anton du Beke - słusznie, najgorsza para tej edycji.

Świat byłby piękny, gdyby ostateczny głos w polskiej edycji również mieli jurorzy, tak jak być powinno. :)

Za tydzień odcinek filmowy. Czy dzieło Blanki Lipińskiej osiągnęło sukces w UK? Fajnie byłoby zobaczyć taki polski akcent na angielskim parkiecie, najlepiej w wykonaniu Maisie i Gorki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy telewizyjne za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości