Tele 5 (HD) i Polonia 1 (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4244

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Fatalna przecież jest ta zapowiedź, zaczynając od tego że dyrektorka/prezenterka czyta je z kartki nad kamerą i fatalnie akcentuje, kończąc na zwracaniu się per "ty" ("znajdziesz") do odbiorcy, taka narracja kojarzy mi się z coachami-szarlatanami z internetu.

Chociaż przyznaję, że jest trochę życia w tej autopromocji, DrewnoGosia i jej koleżanki i koledzy w TVP mogliby wyjąć kija z tyłka w czasie popisów spikerskich i ubarwić zapowiedzi, zamiast klepać codziennie te same formułki.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 429
x 520
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Akurat to, że ta pani zwraca się do widzów per ty, to bardzo dobrze. Sto razy lepsze niż "Szanowni państwo, blebleblebleble" jak w TVP.
***** ***, ***** i jeszcze raz *****.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 649
x 3366

Post autor: Karol »

@Tomek Myślę, że to kwestia wypracowania ostatecznej formy zapowiedzi, jeśli te się uchowają dłużej na antenie. Green screen jest mimo wszystko lepszy od tekturowego tła, który Tele 5 swego czasu nadużywało w swoich programach publicystycznych 🙂

Aha i warto mieć na uwadze, że to zapowiedź z Mikołajek, czyli pierwsza transza nagrań zapowiedzi. Aktualnie nagrywają się promo na święta Bożego Narodzenia. Oby poszło to w dobrym kierunku 🙂 Kibicuję Pani Ewie, bo to sympatyczna osoba i może wnieść do Tele 5 trochę życia, które przecież nie zaczyna i nie kończy się na "Kabaretowy szale".

@pulkownik per "Ty" jest celowym zabiegiem prezenterki.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4244

Post autor: pulkownik »

kacper3100 pisze: 08 gru 2020, 14:51 Akurat to, że ta pani zwraca się do widzów per ty, to bardzo dobrze. Sto razy lepsze niż "Szanowni państwo, blebleblebleble" jak w TVP.
Ale w TVP prezenterzy w zapowiedziach nie używają "szanowni państwo" :lol: A nawet gdyby, to jest to telewizja publiczna, gdzie powinny obowiązywać jakieś zasady kultury języka. W Tele5 pani może sobie nawet zapowiadać "elo ziomy, zaraz seks telefony" ;)

@Karol ja wiem, że celowym, po prostu to brzmi sztucznie, a pani widać naczytała się za dużo książek o komunikacji z odbiorcą :twisted:
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 649
x 3366

@pulkownik Nie chce mi się teraz przeczesywać YouTube, ale nawet Pan Andrzej Wasilewski (lektor Tele 5 i niegdyś Wizji Jeden) zwracał się do widza także na Ty, jeśli dobrze pamiętam. Taki ich urok. 🙂
Kostka
Obserwator
x 2
x 60

Post autor: Kostka »

Pierwsze skojarzenie gdy to wejście widziałem - Rai Uno.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 429
x 520
Kontakt:

Co jest złego w zwracaniu się na Ty do widza? Mnie jest bardzo miło, jak moja ulubiona stacja zwraca się do mnie na luzie, na Ty. Lepiej, niż gdyby zwracała się tak bardzo poważnie, z kijem w tyłku "Pan to, Pan tamto".
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 649
x 3366

Jak już mówiłem o Panu Andrzeju: "oglądaj w grudniu" 🙂

Kiedyś (dokładnie to w 2011 roku) narzekałem na Andrzeja Wasilewskiego jakoby za bardzo przeciągał i w ogóle za dużo mówił w zapowiedziach Tele 5. Teraz tak myślę, że to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu - 18 lat w Piątce, wcześniej w Wizji 1 i... sprawdza się!
leszczak
Użytkownik
x 4
x 36

Post autor: leszczak »

Prawda jest taka, że zwracanie się do widza per "Ty" buduje większe relacje z nim i sprawia, że widz czuje się bardziej zaangażowany w słuchanie tego co ma do powiedzenia spiker. W TVP jest sucha informacja. Za chwilę... Zapraszamy na.... I koniec. To jest takie... Bezosobowe, bezpłciowe. Podoba mi się to - daje plusa jak najbardziej. Bez kija w tyłku ;)
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 429
x 520
Kontakt:

leszczak pisze: 08 gru 2020, 21:38 Prawda jest taka, że zwracanie się do widza per "Ty" buduje większe relacje z nim i sprawia, że widz czuje się bardziej zaangażowany w słuchanie tego co ma do powiedzenia spiker. [...] Bez kija w tyłku ;)
Otóż to! Właśnie to miałem na myśli, ale Ty bardzo ładnie to ująłeś. :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 649
x 3366

A tak wejścia Pani Ewy wyglądają w emisji, bo poprzedni film pochodził wprost z Polcastu.

Jedyne z czym mam problem, to zbytnie przycięcie zapowiedzi. Niemalże równo z końcem zdania wchodzą już reklamy. Można było dać sekundę przestrzeni 🙂
Awatar użytkownika
Nowy Telewizor
Obserwator
x 158
x 60

Post autor: Nowy Telewizor »

Konkurencja dla TVP ;D
Szczęśliwego Nowego Roku 2021
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 649
x 3366

Od 2 stycznia 2021 roku nowy program w Tele 5.
Program "Droga wolna" prezentuje auto moto wpadki i wypadki oraz bardzo dziwne sytuacje w ruchu drogowym - z przymrużeniem oka, na wesoło i z kąśliwym komentarzem, który nie oszczędza braku umiejętności kierowców czy też zwyczajnej głupoty. Bo większość bohaterów zaprezentowanych scenek miało jednak więcej szczęścia niż rozumu.
To, co kierowcy potrafią wyczyniać na parkingu, sprawia, że ręce opadają, bo niektórzy nie wiedzą nawet wyjechać z pustego placu. Albo czy ktoś wie, jak zaparkować samochód dachem do dołu? To chyba umie tylko autor tego manewru.

W każdym odcinku można się spodziewać latających samochodów, pościgów rodem z Hollywood, odwiecznej wojny kierowcy kontra pieszy czy rowerzyści oraz nieprzyjaznych szlabanów i zrujnowanych stacji benzynowych. Gdyby do tego dodać jeszcze te wszystkie niewiarygodne sytuacje, których świadkami są instruktorzy jazdy... To trzeba zobaczyć na własne oczy

Emisja premierowych odcinków programu "Droga wolna" w soboty o godz. 12.25 (od 2 stycznia 2021 roku) na antenie Tele 5. Pierwszy sezon programy liczy 10 odcinków.
https://media2.pl/media/164232-Droga-wo ... ele-5.html

Godzina taka sobie, jednak nie wiadomo jeszcze jak rozlokowane są powtórki programu. Poza tym pora dobrej oglądalności stacji niszowych może być inna niż w mainstreamie.
bustram
Activist
x 84
x 1539

Post autor: bustram »

@Karol
Niech zgadnę - filmiki ściągnięte pewnie z kanału "Polskie drogi" albo "Stop Cham" :)
Przemo83
Użytkownik

Post autor: Przemo83 »

Jaka ładna reklama Polonii 1 🙂https://m.cda.pl/video/5892602d2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”