nk.pl (dawniej nasza-klasa.pl)

Co w sieci piszczy.
Czaja
Obserwator

Post autor: Czaja » 19 sty 2009, 16:14

Ja mam Neostradę i NK śmiga mi bez problemów. :)
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Hubert » 23 sty 2009, 13:36

Zauważyliście te "niby" ulepszenia w powiadomieniach?
Jak dla mnie jest to zdecydowanie gorzej czytelne i wolałbym powrót do poprzedniej wersji.
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: lukas_k » 23 sty 2009, 18:32

Tak, zauważyłem to, ale jak dla mnie to jest plus, a nie minus.
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
Awatar użytkownika
Hubert
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Hubert » 24 sty 2009, 1:04

No i znikły te zdjęcia przy powiadomieniach, teraz jest już lepiej. Chociaż wolałem starą wersję.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

Post autor: Artu » 30 sty 2009, 13:32

Bardzo ciekawe, zachęcam do przeczytania - http://projekt-kasandra.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Kamil » 31 sty 2009, 14:59

Zastanawia mnie fakt, co dzieje się z kontami ludzi którzy odchodzą z tego świata na "Naszej Klasie". Czy można je w jakiś sposób usunąć - nie znając loginu i hasła zmarłej osoby? W jaki sposób to zrobić? Należy, się skontaktować z obsługą serwisu, czy jak? Przysłać im kopię aktu zgonu?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 31 sty 2009, 21:45

Myślę, że głównym przesłaniem serwisu jest pamięć - zarówno o tych, którzy żyją, jak i tych, którzy już odeszli. Osobiście jestem przeciwko kasowaniu kont osobom zmarłym. Osobiście mam kilku znajomych, którzy pozostawili po sobie konta w nasza-klasa.pl. Myślę, że dzięki temu nadal pamięta się o zmarłych znajomych, przyjaciołach, a co niektórzy o ich śmierci dowiedzą się właśnie z portalu, nawet po latach. A o śmierci zazwyczaj informują komentarze do profili zmarłych użytkowników, bo każdy chce coś po sobie zostawić.
Awatar użytkownika
jorginho
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: jorginho » 05 lut 2009, 17:14

Niech wypowie się za mnie Nonsensopedia:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Nasza-klasa.pl
Obrazek
Morus
Użytkownik

Post autor: Morus » 18 kwie 2009, 19:32

Te ostatnie zmiany w galerii zdjęć to kompletna żenada. N-k nie była tworzona po to, aby wstawiać "słitaśne focie" i szpanować nimi. Coraz bardziej działania na tym portalu rozmijają się z tym, do czego on do tej pory służył. Zamiast odstraszać głupich nastolatków, którzy rejestrując się na nim, nie zapisują się nawet do klas, ale za to dodają setki durnych zdjęć, tysiące durnych komentarzy i zapraszają do znajomych osoby, których nigdy nie widzieli na oczy o debilnych kontach fikcyjnych nie wspominając, szefowie portalu celują właśnie w ten target. Coraz częściej myślę o tym, aby usunąć konto z tego portalu, który jeszcze rok czy dwa lata temu nie był miejscem lansowania się odmóżdżonych pokemonów.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 18 kwie 2009, 19:44

Niestety, pierwotny cel stworzenia strony nasza-klasa.pl (szukanie znajomych z dawnych lat) został już dawno zatracony. Dlaczego? Otóż każdy portal musi na siebie zarabiać. Dotychczasowa grupa docelowa zaczęła być coraz mniej dochodowa (ile razy można poszukiwać przyjaźni ze szkoły?), więc rozszerzono działalność - osoby młode, kilkunastoletnie, które "starymi przyjaźniami" nie mogą się pochwalić. Efektem tego są chociażby zmiany w galerii, o których piszesz - tego typu usprawnień będzie w najbliższym czasie pewnie więcej. Wszystko po to, by atrakcyjność portalu wzrosła - a za tym idą większe przychody (tworzenie portalu nie jest działalnością charytatywną).
Coraz częściej myślę o tym, aby usunąć konto z tego portalu, który jeszcze rok czy dwa lata temu nie był miejscem lansowania się odmóżdżonych pokemonów.
"I co pan zrobisz? Nic pan nie zrobisz" Nie ma chyba miejsca w Internecie, w którym nie byłoby "odmóżdżonych pokemonów" Jak widać, ich zachowanie nie wszystkim się podoba ;)

Swoją drogą, niektórzy takie rzeczy wypisują w profilach, że śmiac mi się chce :lol:
michal
VIP Expert

Post autor: michal » 18 kwie 2009, 20:11

Mnie te zmiany w galerii doprowadzają już do szału. Przecież nasza-klasa to nie photoblog i Ja nie należe do osób które się szpanują swoimi fotkami których jest nawet kilkaset. Swojego czasu na naszej klasie nie miałem żadnego zdjęcia tylko w Mojej klasie zrobił sie szum czemu nie mam więc dla uciszenia ich wstawiłem trzy zdjęcia i nowych już od wielu miesięcy nie dodałem.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Kamil » 18 kwie 2009, 21:01

A mnie chce się śmiać z was....
Funkcje można wyłączyć o czym NK wyraźnie informuje...
Więc nie wiem po co te głupie akcje...
Nie szkoda serwerów?
Nie szkoda transferu??
Morus
Użytkownik

Post autor: Morus » 18 kwie 2009, 21:29

To, że ja wyłączę tą funkcję (co już zresztą zrobiłem) nie znaczy, że tak zrobią inni. Chodzi o to, że przyciągnie ona do n-k jeszcze więcej ludzi, którzy nie wiedzą o co w tym portalu chodzi, którzy będą tworzyli jeszcze więcej kont "fan-klubów" i łańcuszków, którymi potem zasypują ludzi, których nawet nie znają. Galerie kiedyś służyły do prezentacji swoich zdjęć z czasów obecnych i tych sprzed lat, ale bez jakichś przegięć. Tymczasem teraz 14, 15 latki wstawiają po kilkadziesiąt "foteczek", aby tylko przypodobać się i mieć jak najwięcej znajomych, w to jeszcze są wplatane łańcuszki z coraz bardziej absurdalnymi informacjami. O tym, co się działo, ostatnio, w rocznicę śmierci JPII lepiej nie wspominać. Portal powinien się jasno określić, czy chce nadal przede wszystkim służyć do "sentymentalnych" powrotów do lat szkolnych, czy może do lansowania się przez dzieci neo. Teraz to wygląda jakby szefowie portalu stali w rozkroku i sami nie wiedzieli w którą stronę nasza klasa ma iść.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

Post autor: Ice » 18 kwie 2009, 23:24

Tylko, że zamkniesz dostępu dzieciom neo do internetu. Proste. Portal się określił, tylko, ze pierwotna wersja się do końca nie przyjęła - takiemu serwisowi potrzeba jest więcej użytkowników. Niestety, ale portal musi się rozwijać, musi przytrzymać przy sobie użytkowników, stąd te opcje. ;)
Morus pisze:To, że ja wyłączę tą funkcję (co już zresztą zrobiłem) nie znaczy, że tak zrobią inni.
Jeśli się komuś ta opcja spodoba to oczywiście, że jej nie wyłączy. Ja ją mam uruchomioną, wreszcie podzieliłem odpowiednia zdjęcia na poszczególne albumy - te nowsze i te starsze. Także swoje miejsce w oddzielnym albumie mają moje starsze zdjęcia z rajdów na które kiedyś chodziłem i uczestniczyłem gościnnie. ;) Wcześniej ich nie publikowałem, ale teraz tak.
subways
Użytkownik

Post autor: subways » 26 kwie 2009, 15:04

Nasza klasa to fajny portal drażni mnie jednak to iż teraz serwis ten przeradza się w fotkę.pl
Moim zdaniem to bzdura okropna - bo po oceniać czyjeś zdjęcia - idiotyzm !
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”