Brak rozdzielenia sygnały na dwa telewizory.

Gdy twoja domowa elektronika szwankuje poproś o pomoc w tym dziale
Arek525
Użytkownik
x 2
x 1

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Arek525 »

Witam. Jakiś czas temu kupiłem dekoder z cyfrowego polsatu i podłączyłem do niego kabel satelitarny, podłączyłem do telewizora - wszystko działało. Postanowiłem kupić drugi dekoder do drugiego telewizora, więc pomyślałem, że kupię rozgałęźnik antenowy i wkręcę go do wyjścia antenowego w domu. Potem podłączyłem do niego obydwa kable z obydwu dekoderów i okazało się, że mogę oglądać wszystkie kanały albo na jednym, albo na drugim telewizorze w tym samym czasie, a jeśli chcę oglądać na obydwu naraz, to muszą być to te same kanały - inaczej jest brak sygnały.
Co może być tego przyczyną? Co powinienem sprawdzić/kupić, aby móc oglądać różne kanały na obydwu telewizorach w tym samym czasie?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 654
x 3391

Post autor: Karol »

Możliwe, że odpowiedni konwerter z większą ilością wyjść na kilka dekoderów 🙂 Jest to potrzebne chociażby do sprzętów z wbudowanym PVR, by można było co innego oglądać, a co innego nagrywać jednocześnie.
Myślę, że podobnie sprawa ma się z rozdzielaniem sygnału.

Najlepiej dopytać w sklepie ze sprzętem tv-sat.
kamil2505
VIP Expert
x 22
x 447

Post autor: kamil2505 »

Arek525 pisze: 26 gru 2020, 15:03       Witam. Jakiś czas temu kupiłem dekoder z cyfrowego polsatu i podłączyłem do niego kabel satelitarny, podłączyłem do telewizora - wszystko działało. Postanowiłem kupić drugi dekoder do drugiego telewizora, więc pomyślałem, że kupię rozgałęźnik antenowy i wkręcę go do wyjścia antenowego w domu. Potem podłączyłem do niego obydwa kable z obydwu dekoderów i okazało się, że mogę oglądać wszystkie kanały albo na jednym, albo na drugim telewizorze w tym samym czasie, a jeśli chcę oglądać na obydwu naraz, to muszą być to te same kanały - inaczej jest brak sygnały.
Co może być tego przyczyną? Co powinienem sprawdzić/kupić, aby móc oglądać różne kanały na obydwu telewizorach w tym samym czasie?
Przy takim sposobie podpięcia instalacji będziesz mógł co najwyżej odbierać dwa kanały o tej samej częstotliwości, bo źródło sygnału jest tylko jedno. Konieczna będzie wymiana konwertera na taki z dwoma wejściami, by podłączyć dwa kable antenowe.
PLATFORMA CANAL+:
Extra+ z CANAL+ (10) CANAL+VOD CANAL+4K Ultra HD HBO HBO GO Fox Play Nat Geo Play Paramount Play  Mistrzowska Piłka Multiroom Standard Ultrabox+ 4K CANAL+ Telewizja przez internet / nc+GO 100h 84,99zł
PLAYER:Pakiet Start+ 6M 30zł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt RTV - problemy”