[TVP1] Osiecka

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Hot Heart
Junior
x 608
x 260

[TVP1] Osiecka

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Hot Heart »

Nie no potencjał kompletnie zmarnowany. Teraz jeśli mieliby wyciąć jedne z ważniejszych osób z życia Osieckiej tym bardziej będzie to niezrozumiałe posunięcie. Zwłaszcza, że chętnie chce zobaczyć Chruściel w roli Magdy Umer :)

Też myślałem, że można zrobić po AO kolejne takie seriale np. o Violetcie Villas, ale teraz lepiej już nie...
Lolo190
Użytkownik
x 8
x 9

[TVP1] Osiecka

Post autor: Lolo190 »

wiatriwoda pisze: 11 sty 2021, 14:34 To grubo jak już przeprosiny poszły.

Łepkowska o serialu, zaskakująco w punkt, ze wszystkim można się zgodzić.

https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/ilon ... cs&utm_v=2

Łepkowska ostatnio wszystko krytykuje. Napisała ostatniego „Kogla Mogla” i ona śmie twierdzić, że w jakiejś produkcji coś poszło nie tak 😂 hit
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4242

[TVP1] Osiecka

Post autor: pulkownik »

Nie przepadam za Łepkowską, przede wszystkim za krytykowanie wszystkiego i wszystkich by pojawić się, chociaż na chwilę w mediach, za profanację "Kogla Mogla", za zmarnowanie potencjału "Korony Królów", ale trzeba jej oddać, że "Stulecie Winnych" wyszło bardzo dobrze (zapewne za sprawą pieczy Ałbeny Grabowskiej Łepkowska nie zrobiła z serialu kolejnej papki) i w ocenie "Osieckiej" niestety ma rację.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 861
x 1013

[TVP1] Osiecka

Post autor: N-O-R-O-N »

Tym razem się zgadzam z Łepkowską. Nie rozumiem kompletnie wycięcia Barcisia, a oby ploty z Marylą się nie sprawdziły, bo to byłaby totalna słabizna :P

Ja bym bardzo chętnie chciał zobaczyć seriale o osobowościach muzycznych z tamtego okresu, ten pomysł z Jantar się nawet interesujący wydaje. Ale to po prostu musi być dużo bardziej dopracowane i wyraziste, a nie bylejakie z wątpliwymi przeskokami momentami, co nie wnoszą wiele do fabuły.
#MEDIABEZWYBORU

#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
VIP Expert
x 1
x 74

[TVP1] Osiecka

Post autor: Blank »

Myślałem, że serial będzie pokazywał bardziej aspekt zawodowy Osieckiej: właśnie pisanie tekstów piosenek, tę całą taką otoczkę, a tutaj zaserwowano nam jak najwięcej postaci, które przewijają się w każdym epizodzie, wątki nierównomiernie rozłożone. Gorzko napiszę, że spodziewałem się więcej po tym serialu, tymczasem dla mnie każdy kolejny odcinek jest bardziej nudny.

Pobieżnie czytam wątki i opinie ludzi na Filmwebie, jest temat, gdzie wytykane są błędy realizacyjne i wtopy. Pewnym zaskoczeniem dla mnie było, że ludzie potrafią dostrzec najdrobniejsze szczegóły. Jakiś użytkownik usłyszał kukanie kukułki, gdy młoda Agnieszka spacerowała z Hłaską wąwozem, jesienną porą. Widz przeciętny nie dostrzeże żadnego błędu, jednak odezwali się specjaliści, że kukułka kuka wiosną, czyli podczas innej pory roku.

Tak ogólnie: mam mieszane uczucie, spodziewałem się czegoś więcej. Niedawno pojawił się podcast, warty posłuchania, na stronach internetowych "Polityki" właśnie o serialu i historii głównej bohaterki: https://www.polityka.pl/podkasty/kultur ... iuY0VhLvvA
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4242

[TVP1] Osiecka

9 odcinek wleciał na TVP VOD.
Nils-Erik
Użytkownik
x 65
x 12

[TVP1] Osiecka

Post autor: Nils-Erik »

Właśnie wszedłem na vod i przeczytałem streszczenie 9 odcinka - pierwsze zdanie:
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4242

[TVP1] Osiecka

Na litość boską... Nic jednak nie pobije w opisie prasowym serialu "Piotr Żurawski - Daniel, mąż Agnieszki". :lol: Raz że nazwisko Passenta im przez klawiaturę nie przeszło, dwa - DP nigdy nie był mężem Agnieszki :D
Mooniaa
Junior
x 135
x 123

[TVP1] Osiecka

Post autor: Mooniaa »

Mnie w 8 odcinku wyraźnie rzuciło się też w oczy, że Popławska była wyższa od Hycnara! Przy Rycembel nie było tego widać. Szkoda, bo wiadomo, że Hłasko pod koniec życia, był dosyć konkretnej budowy ciała, a był też wysoki. A tutaj wyglądali jak matka z synem.
Popławska zamiast odmłodzić, to mam wrażenie, że wygląda jeszcze starzej niż na co dzień. Niefortunna fryzura i ten brak mejkapu sprawia, że dałabym jej blisko 50 lat...
Jordi
VIP Expert
x 2131
x 2047

[TVP1] Osiecka

Post autor: Jordi »

Edward Gomułka to HIT!!!

Rządowa podstaw historii z podstawówki nie zna :lol:
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4242

[TVP1] Osiecka

PRZEŁOM :D W 9 odcinku
[ Spoiler ]
Generalnie wg mnie 9 odcinek jest najlepszym ze wszystkich, takiego serialu oczekiwałem od samego początku.

W 10 odcinku pojawi się Hanna Bakuła (Aleksandra Konieczna).
Nils-Erik
Użytkownik
x 65
x 12

[TVP1] Osiecka

pulkownik pisze: 11 sty 2021, 21:51 Na litość boską... Nic jednak nie pobije w opisie prasowym serialu "Piotr Żurawski - Daniel, mąż Agnieszki". :lol: Raz że nazwisko Passenta im przez klawiaturę nie przeszło, dwa - DP nigdy nie był mężem Agnieszki :D
A propos mężów, czy w ogóle był w serialu wspomniany drugi mąż AO, Wojciech Jesionka? Ja w każdym razie nie zauważyłem najmniejszej wzmianki, ale się może wyłączyłem w strategicznym momencie ;)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 2455

[TVP1] Osiecka

Post autor: wiatriwoda »

Najlepszy odcinek, ale to dalej nie to co mogło być. 5 minutowa
[ Spoiler ]
to śmiech na sali. Podobnie niestarzejący się rodzice. Wiek bohaterów jest bardzo wykoślawiony.
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1201
x 4242

[TVP1] Osiecka

Nils-Erik pisze: 11 sty 2021, 23:51
pulkownik pisze: 11 sty 2021, 21:51 Na litość boską... Nic jednak nie pobije w opisie prasowym serialu "Piotr Żurawski - Daniel, mąż Agnieszki". :lol: Raz że nazwisko Passenta im przez klawiaturę nie przeszło, dwa - DP nigdy nie był mężem Agnieszki :D
A propos mężów, czy w ogóle był w serialu wspomniany drugi mąż AO, Wojciech Jesionka? Ja w każdym razie nie zauważyłem najmniejszej wzmianki, ale się może wyłączyłem w strategicznym momencie ;)
Absolutnie nic nie było, nawet słowa.
Nils-Erik
Użytkownik
x 65
x 12

[TVP1] Osiecka

Czyli jednak, bo już byłem prawie pewny, że przysnąłem w trakcie odcinka :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”