[TVP1] Osiecka

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 40

[TVP1] Osiecka

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Mooniaa pisze: 11 sty 2021, 22:08
Popławska zamiast odmłodzić, to mam wrażenie, że wygląda jeszcze starzej niż na co dzień. Niefortunna fryzura i ten brak mejkapu sprawia, że dałabym jej blisko 50 lat...

Dokladnie ! Mogli jeszcze na te 2 odcinki zostawic Elize ,spokojnie moglaby zagrac Osiecka do zajscia w ciaze. A tak mamy obraz 30-35 letniej staruszki.
Odczuwam rownie pochyla ;) pierwsze odcinki byly dla mnie dobrze rokujace, a teraz nie wiem czy sie mam czuc oswiecona prawda ?
wodka, papiroch ;) wyro, uklady. Chcac nie chca to zapamietuje najwiecej.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1215
x 4390

[TVP1] Osiecka

Post autor: pulkownik »

Serial ogląda średnio 2,39 mln widzów - https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/s ... edy-emisja TVP1 jest liderem w grupie 4+, zajmuje trzecie miejsce w 16-49 i drugie w 16-59.

W TOP3 znalazła się premiera i dwa niedzielne odcinki - jak widać, nagłe zmiany ramówki, zbyt częsta emisja, zrobiły swoje, w wielu miejscach widziałem komentarze, że ludzie nie wiedzieli że np. w 1 i 2 stycznia jest serial w emisji.

Maryla Rodowicz skomentowała serial i wypowiada się o nim niemal pozytywnie:
Każdy odcinek to jak podróż w czasie. Widzisz miejsca, których już nie ma, i ludzi, którzy nawet jeśli jeszcze żyją, to już tak nie wyglądają. Ponieważ znałam Agnieszkę Osiecką, jej postać jest mi bardzo bliska. Przyznam, że się wzruszam. Uważam, że jest to dobrze zrobiony serial, dobrze zagrany i dobrze obsadzony
Maryla krytykuje natomiast zbyt wiele scen w których Osiecka pije:
Gdybym miała się czepiać to tego, że serialowa Agnieszka mówi za szybko i za agresywnie. Agnieszka tak nie mówiła; ona mówiła spokojnie, miała łagodny głos. Przeszkadza mi też ilość alkoholu, który aż wylewa się z ekranu. Agnieszka przez cały czas pije, w ręce trzyma butelkę i pije z gwinta. W każdym odcinku jest dużo tego alkoholu. Znałam Agnieszkę naprawdę długo, bo ponad 20 lat i nie widziałam, żeby ona tak piła. Może wieczorem, może na jakimś spotkaniu, ale w ciągu dnia absolutnie nie
https://plejada.pl/newsy/maryla-rodowic ... la/qcfm2gj
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 2469

[TVP1] Osiecka

Post autor: wiatriwoda »

Marylka nawet z klasą skomentowała i tu jej sporo wierzę w tej kwestii. Ciekawe jak zobaczy siebie, bo to będzie kluczowe.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1215
x 4390

[TVP1] Osiecka

Ciekawi mnie ten wątek alkoholowy który pociągnęła Maryla, nigdy nie było i nie jest tajemnicą że Osiecka była alkoholiczką, może faktycznie w latach 60 i 70 nie było to aż tak widoczne? Sama Agata Passent wielokrotnie wspominała że wyciągała upitą matkę z libacji w warszawskich knajpach, legendą stał się jej poranny "dżindobry" czyli gin z tonikiem zamiast kawy zamawiany z rana w kawiarniach. Swoją drogą, a'propos alkoholu - jedna ze scen z 9 odcinka może wielu oburzyć, mnie specjalnie nie zdziwiła i szczerze mówiąc wierzę, że tak mogło być.
Mooniaa
Junior
x 146
x 129

[TVP1] Osiecka

Post autor: Mooniaa »

Jeszcze duży minus tego serialu, jest multum prawdziwych postaci, a mamy się domyślać, że to ktoś kogo powinniśmy znać.
Przykłady, ja Komedy nie widziałam nie załapałam, a był niby w 5 odcinku.
W 8 odcinku Mariusz Ostrowski zagrał Piotra Fronczewskiego, śpiewał piosenkę (może dla tych, co znają wszystkie piosenki byłoby logiczne, że to był Fronczewski), była też postać Młynarskiego (też nie wiem gdzie)
Teraz czytam, że w 9 jest postać Stanisława Tyma, który pojawił się już w 8, a jakoś nic nie wskazywało, że to on.
Pamiętam, że na początku też nie wiedziałam, że Elka to właśnie Czyżewska.
Cybulski Kobiela, byli i tak charakterystyczni, ale była mowa od początku, że to oni.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1215
x 4390

[TVP1] Osiecka

Jakbym nie przeczytał w napisach że Mariusz Ostrowski zagrał Fronczewskiego, to bym w życiu się nie domyślił :D S. Tym (Tomasz Borkowski) równie "fantastycznie" dobrany do swojej roli, dopiero po Twoim wpisie @Mooniaa sprawdziłem kto się w niego wcielił. Młynarski był - w scenie z Osieckiej z cenzorem (Przemysław Bluszcz), to chyba było "zaplecze" w amfiteatrze w Opolu, bo zdaje się w tym samym miejscu była scena w 9 odcinku również z cenzorem i Krafftówną. I akurat Młynarski był całkiem nieźle dobrany, przynajmniej próbował mówić jak pierwowzór, natomiast Fronczewski i Tym - porażka.
Mooniaa
Junior
x 146
x 129

[TVP1] Osiecka

Post autor: Mooniaa »

Dzięki za wyjaśnienie 😁
Niektórzy mają te epizody takie, że naprawdę z lupą trzeba szukać xD
Najlepszy był Musiałowski jako Polański skakajacy z kamerą, gdybym nie wiedziała, że on ma go zagrać, to w życiu bym się nie domyśliła, że tam był Roman. 😅
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1215
x 4390

[TVP1] Osiecka

Musiałowski w jakiś kulisach serialu powiedział że przygotowywał się do roli Polańskiego osiemnaście miesięcy, ma chłopak poczucie humoru :lol:
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 2469

[TVP1] Osiecka

Ja większości osób nie poznaje na odcinkach, no trudno :) Przynajmniej wiem która to Osiecka ;)
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 40

[TVP1] Osiecka

Post autor: Tradycja »

A dla rownowagi to znowu Osiecka z Przybora spotykaja na krakowskich Plantach w oddali Piotra Skrzyneckiego to jest to wymowione z imienia i nazwiska :) A nie bede zdziwiona ze sa osoby ktore nie wiedza kim ten Pan byl.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 871
x 1020

[TVP1] Osiecka

Post autor: N-O-R-O-N »

Ta, osiemnaście miesięcy do roli czwartoplanowej, w której ledwo co go widać xD

Niestety także nie zauważyłem Fronczewskiego w tym ósmym odcinku. Z tych epizdocznych ról, jak takie osoby się pojawiają, to powinno być to lepiej nakreślone, a jest na odwrót i to też wada tego serialu wraz z przeskokami i innymi dłużyznami, pominięciami istotnych rzeczy. Poza tym racja, że choć Popławska dobrze to gra, to za staro wygląda.

Jak dla mnie z tych małych ról w serialu, to bezkonkurencyjny jest Cybulski, po prostu genialnie zrobiony :D
#MEDIABEZWYBORU

#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 2469

[TVP1] Osiecka

Barciś nie wie czemu go wycięto.

Tymczasem bardzo polecam rozmowy z Osiecką, które wróciły na YT, dokąd są warto obejrzeć, by poznać ją bardziej w realu. Pojawiają się też prawdziwe sytuacje, które odtwarzano w serialu.

https://www.youtube.com/channel/UCx5n9v ... d9Q/videos
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1215
x 4390

[TVP1] Osiecka

Maryla przedpremierowo:

Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Mod
x 1215
x 4390

[TVP1] Osiecka

10 odcinek
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
Hot Heart
Junior
x 641
x 268

[TVP1] Osiecka

Post autor: Hot Heart »

9 odcinek najlepszy ze wszystkich! W końcu coś ruszyło w kierunku pisania tekstów przez Osiecką. Scena przygotowań do "Małgośki" bardzo fajna. Świetne Szomańska i Kluźniak w swoich rolach. Piechota w roli Maryli nie była tragiczna, zagrała okej. Chociaż tragiczna była scena z wykonaniem "Małgośki" w Sopocie. :lol: Reszta trochę nudniejsza, ale niech taki poziom się już utrzyma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”