Transmisje sportowe

Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

Mam pytanie do Alfernando. Ostatnio gdy na TVP Info transmitowana była konferencja TVP dotycząca zakupu praw do emisji Euro 2012 to w przerwie jako urozmaicenie pokazano najciekawsze fragmenty meczów polskiej reprezentacji począwszy od MŚ 1974 roku aż do 2009 roku (mecz z San Marino). We wszystkich fragmentach usłyszeć można było także i komentatorów. Nie rozumiem tylko dlaczego gdy pokazano fragmenty z Mistrzostw Świata Korea i Japonia 2002 to nie było żadnego komentarza. Czyżby TVP nie miała zarchiwizowanych tych meczy z komentarzem ? Wtedy mecze Polaków komentowali Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Lubański. Alfernando czy wiesz coś na ten temat ? A jeśli nie to czy mógłbyś się dowiedzieć ? Poza tym jak jesteś stałym widzem TVP Sport to czy możesz powiedzieć czy pokazywano kiedyś jakieś powtórki meczy właśnie z MŚ 2002 ?
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

1. Janusz chodziło mi o mecz Polska-Walia, który rozegrano jesienią 2004 roku w Cardiff. Myślałem, że się domyślicie. W każdym bądź razie troche mojego błędu. Tak więc mecz Walia-Polska z jesieni 2004 w komentarzu Dariusza Szpakowskiego.
2. No tak Axel ja też byłem tym zaskoczony, ale myślę, że to poprostu przypadek, bo często pokazywali z tych MŚ powtórki i one zawsze były z komentarzem. Tak więc wydaje mi się, że ten feler z konferencji to takie niedopatrzenie.
3. Evil wrzucił link do Sportowej niedzieli, ja wrzuce jeszcze starsze wydanie, bo z roku 1992.
http://www.youtube.com/watch?v=KW2GZ-sT ... re=related Warto zwrócić uwagę na charakterystyczną czołówkę i prezentacje tematów oraz studio tego programu emitowanego w TVP1. Mówię dlatego gdzie ten program był emitowany, gdyż osoba która o tym wcześniej nie wiedziała, miałby problem z rozszyfrowaniem w jakiej stacji była ta transmisja ze względu na fakt, iż TVP1 nadawała wówczas bez loga. Bynajmniej przy niektórych wydaniach SN. To niestety nie jest całe nagranie, ale jego początek. Mimo to warto obejrzeć. Prowadzi W.Szaranowicz.
4. http://www.youtube.com/watch?v=KLj0fzmLH_U&NR=1 to Sportowa Sobota nadana niemal rok później aniżeli wyżej prezentowany materiał. Ta sama czołówka, to samo studio. Prowadził D.Szpakowski a jego gościem był tak, tak Andrzej Person. Ależ to ludzie się zmieniają prawda? Warto spojrzeć na napisy końcowe. Obecnie z tych dziennikarzy, którzy wówczas przygotowywali program w TV pracuje tylko D.Szpakowski. Potem jeszcze Jan Suzin zapowiada następne pozycje.
5. http://www.youtube.com/watch?v=nB__DyIusHo tu także Sportowa Sobota tym razem z roku 1993. Prowadzi wówczas będąca regularnie na ekranie Monika Lechowska znana bardziej z komentarza narciarstwa alepejskiego niż prowadzenia programów. Ale tak było. Jednak gdyby porównać jej zdjęcie z tamtych lat z dzisiejszym to mielibyście na pewno problem stwierdzić, że to nadal jest ona. Dziś ma proste czarne włosy, ale jedno u niej pozostało to samo. Te charakterystyczne brwi. Acha. No i zwrócie na napisy końcowe. Obecnie nadal w TV pracują: Dariusz Szpakowski, Ryszard Łabędź, Bogusław Chruścicki (TVP) oraz Edward Durda (Canal+ oraz Eurosport)
Czaja
Obserwator
Posty: 643
Rejestracja: 17 maja 2008, 12:34
x 1

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Czaja »

Alfernando pisze:oraz Edward Durda (Canal+ oraz Eurosport)
... a także ESPN Classsic.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

No tak, ale tam powiedzmy, że pracuje bardziej rekreacyjnie. Odnośnie MŚ 2002 dodałbym jeszcze, że w TVP komentował je także Andrzej Zydorowicz. Pacował on jednak tam głownie jako reporter. Ale także komentował. http://www.zydorowicz.pl/galeria/s001.jpg tutaj jego zdjęcie na stanowisku podczas MŚ.
marcinj161
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:03
Lokalizacja: Ciężkowice
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinj161 »

Który mecz komentowal ?? Wydaje mi się, że on po prostu pracował jako reporter, a na czas meczu przenosil się na stanowisko komentatorskie. Tak jak podczas finału Euro sie zdarzyło. Komentował Mateusz Borek i Zbigniew Boniek, a obok nich siedział Roman Kołtoń.
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Andrzeja Zydorowicza nie słyszeliśmy podczas meczu live, ale komentował m.in skroty i takie jakby dłuższe skróty. W Korei zajmował się głównie jednak prowadzeniem studia, pracą reportera i komentatora skrótów.
Skoro już mówimy o Andrzeju Zydorowiczu - obecnym radnym Katowic warto przytoczyć ciekawy wywiad z nim http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,2089010.html
W tej rozmowie m.in o tym dlaczego został odwołany, o przywróceniu do pracy Szpakowskiego, o Basałaju :)
Awatar użytkownika
Mario98
Junior
Posty: 900
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:34
x 2
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mario98 »

Zydor juz w Korei załatwić sobie chciał prace z Polsacie ;) Udalo mu sie ale na krótko - z wiadomych przyczyn. Powodem jego odsunięcia z TVP bylo to, że podczas MŚ 2002 cały czas trzymał z ludźmi z Polsatu i nie stanął po stronie Szpaqa w jego konflikcie z Borkiem.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Ale z drugiej strony co on tam komentował - futsal. A Zydorowicz jednak wbrew pozorą lubił się ze Szpakowskim mimo iż byli powiedzmy z innych obozów. Jednak ja Zydorowicza nigdy nie zapomnę.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

Mario98 pisze:Zydor juz w Korei załatwić sobie chciał prace z Polsacie ;) Udalo mu sie ale na krótko - z wiadomych przyczyn. Powodem jego odsunięcia z TVP bylo to, że podczas MŚ 2002 cały czas trzymał z ludźmi z Polsatu i nie stanął po stronie Szpaqa w jego konflikcie z Borkiem.
A o co chodziło z tym konfliktem Szpaka z Borkiem... Bo pamiętam, że rzeczywiście coś takiego było... Kołtoń kiedyś o tym pisał ale on oczywiście stal po stronie Borka i był strasznie nieobiektywny
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Pokłócili się głównie o to kto jest lepszy i kto ma większe prawo reprezentacje komentować. Wyobraźcie sobie co by się teraz działo gdyby Borek za namową Basałaja został dziennikarzem TVP.
_____________________________________________________________________________________________________________________________

W internecie znalazłem słynny po dziś dzień mecz Lech-FC Barcelona. Rok 1988. Komentowali to spotkanie Tomasz Zimoch i Mikołaj Madej. Dla nich to były zresztą pierwsze tak poważne mecze.

http://www.youtube.com/watch?v=PH2U2QVaOW8 - tu słynna dogrywka i rzuty karne i genialny komentarz.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Mam tu ciekawy artykuł A.Zydorowicza. Chcę aby ten post był widoczny tak więc pisze post pod postem.

Polsat kontra TVP

W cieniu zmagań mundialowych gigantów o Puchar Świata toczyć się będzie mecz TVP – Polsat. Mecz, którego stawką będzie największy telewizyjny bożek – oglądalność. Która z telewizyjnych ekip przyciągnie przed ekrany większą ilość widzów?
Rezultat pojedynku TVP – Polsat w dużej mierze zależy od komentatorów. Liczniejszy zespół 6 – osobowy wysyła Polsat. Telewizja publiczna do swojej drużyny powołała 4 – ch „zawodników.” Ta różnica jest zrozumiała Polsat pokaże wszystkie mecze, TVP mniejszą ilość.
Jakie są możliwości poszczególnych komentatorów? Czy już dzisiaj możemy powiedzieć, kto będzie lepszy? W TVP nr 1 to Dariusz Szpakowski. Świetny głos, duże doświadczenie. Renoma tego komentatora nie podlega dyskusji, chociaż „Szpak” nie grzeszy wielką wiedzą futbolową. Wspierać go będzie Grzegorz Mielczarski, były piłkarz jest b.dobrym analitykiem gorzej z j.polskim.
W Polsacie pierwszą parę tworzą dziennikarze. Mateusz Borek jest powszechnie uważany za najlepszego polskiego komentatora piłkarskiego, obok niego zasiądzie Red. Nacz. „Przeglądu Sportowego” Roman Kołtoń. To duet wyjątkowo zgrany, temperament Borka i refleksyjność Kołtonia. Uzupełniają się b. dobrze, współpracują ze sobą od lat.Kołtoń nie ma perełkowej dykcji, ale dobre wyczucie sytuacji, kiedy i co powiedzieć. W sumie w meczu TVP – Polsat remis ze wskazaniem na Borka z Kołtoniem.
Drugą „rakietą” w telewizji publicznej jest Maciej Iwański. Młody, ambitny, o ciekawym dla niektórych manierycznym głosie. Czy debiutant udźwignie ciężar mundialowej odpowiedzialności?
W Polsacie drugim jest Bożydar Iwanow, jego przewaga nad Iwańskim jest bezdyskusyjna. Trzecie M.Ś., wartkość komentarza, wiedza to atuty wychowanka TVP Katowice. Punkt dla Polsatu. Komentatorska konfrontacja na 3 – cich miejscach także daje przewagę „polsatowcom”. Paweł Wójcik ma naturalną emocjonalność w głosie. Kiedy komentuje temperatura widowiska wzrasta, chociaż nie powinien nadużywać krzyku.
Rywal Wójcika Tomasz Jasina z TVP jest jego przeciwieństwem. Monotonny, słabszy głosowo. Aż dziw bierze, iż ten były ligowy piłkarz nie potrafi dobrze sprzedać swojej piłkarskiej wiedzy. Kolejna przewago Polsatu.
Odkryciem ostatniego roku jest Przemysław Pełka jeszcze jeden obok Iwanowa pochodzący ze Śląska w ekipie Polsatu. Zaimponował komentarzami z hokeja najtrudniejszej z zespołowych gier. W piłkę nożną wszedł z hokejowego rozpędu. Ten debiutant dobrze, emocjonalnie prowadzi i analizuje grę. Jacek Jońca z publicznej też debiutuje. Ma dobry lektorski głos. Do piłki nożnej trafił ostatnio, dawniej pomijany w futbolowej obsadzie. Szkoda, że nie inwestowano w niego wcześniej. Jest niewiadomą. Może być mocnym punktem, a także zawieść. Tomasz Włodarczyk z Polsatu nie ma w skromniejszym liczebnie zespole TVP przeciwnika siada więc na ławie rezerwowych. Włodarczyk jest na poziomie Jońcy mniej znany i ograny antenowo niż jego koledzy.
Z tych teoretycznych rozważań wynika dosyć wyraźna przewaga komentatorska Polsatu. Czy potwierdzi się to w praktyce podczas mundialu? Pamiętajmy, że Polsat startuje z trudniejszej pozycji. W kanale otwartym budzące największe zainteresowanie mecze Polski pokaże tylko TVP. Czy tę stratę siłą swoich komentatorów Polsat zdoła nadrobić?. Kto wygra mecz TVP - Polsat zadecydują widzowie dokonując wyboru stacji.

Źródło: DZ

Po tymże tekście mozna byłoby wywnioskować iż Zydorowicz nie pała miłością do TVP, ale to nie do konca prawda.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

Tekst dotyczy mundiali w 2006 roku... a ten konflikt szpaka z Borkiem miał miejsce w 2002 roku...
Swoją drogą rzeczywiście tekst Zydorowicza tendencyjny i mało profesjonalny...
CZYNY NIE CUDA... ;)
piotrekbarwasny
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:01

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekbarwasny »

Kto komentował wczorajszy mecz Eredivisie w Polsacie Sport: Ajax - Willem II, bo nie mogłem obejrzeć, a chciałbym wiedzieć?
marcinj161
Obserwator
Posty: 345
Rejestracja: 22 maja 2008, 16:03
Lokalizacja: Ciężkowice
x 1
Kontakt:

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marcinj161 »

Tomasz Włodarczyk chyba, przełączyłem tylko na chwilke bo nie miałem czasu, miałem gości, był ściszony TV, ale to chyba on.
Jedyne forum w sieci o kanałach sportowych i sporcie w TV !!
Serdecznie zapraszam !!
http://www.tvsportowe.pl/forum/index.php
piotrekbarwasny
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 09 lip 2008, 20:01

Transmisje sportowe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekbarwasny »

Tak myślałem, że on będzie komentował ten mecz, bo wczoraj nie było żadnego meczu piłki ręcznej w Polsacie Sport.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport w telewizji”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości