[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
kokos
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 03 lis 2021, 17:52
x 30

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kokos »

bustram pisze: 23 lis 2021, 17:08 Polsat traktuje odcinki Kiepskich już nie tyle premierowo co jako zapychacz na kanały powtórkowe. W zasadzie premiera im do niczego niepotrzebna, bo i tak mało kto odróżnia z którego sezonu pochodzi odcinek (każdy stanowi odrębną historię). Ja sam miałem tak nieraz, że włączyłem ATM Rozrywkę, TV6, Polsat Rodzinę itp. i leciał jakiś odcinek, o którym myślę "ten z tych najnowszych" po czym się okazuje, że odcinek jest z 2013 roku. Wszystkie sezony od 10 lat zlewają się w jednolitą masę stojącą na bardzo ale to bardzo niskim i słabym poziomie. Jedyne czego nie mogę zrozumieć to faktu czemu tak uznana firma jak ATM Grupa nie stara się stworzyć Kiepskich dla kolejnego pokolenia, zmienić scenariusze, urealnić je - tyle jest różnorakich tematów! A oni nic od odejścia Okiła zjechali z jakością Kiepskich na dno i na tym dnie się rozgościli.

A premiery w nocy miało też inne dzieło Polsatu: "Daleko od noszy. Reanimacja". Reanimacja się nie powiodła, pacjent zmarł. Mimo to wierzę, że ktoś w końcu zrobi porządny sitcom, bo lubię ten gatunek, lubię kiedy wszystko dzieje się we wnętrzach, scenografie itp. Kiedyś Polsat sitcomami stał, teraz jakoś nie ma szczęścia do komediowych produkcji. "Piękni i bezrobotni" klapa, "Kowalscy kontra Kowalscy" też chyba klapa.

Ostatnim dobry serialem komediowym, przy którym można było szczerze się śmiać i jednocześnie był zrobiony ze smakiem i na poziomie były "Mamuśki" z 2007 roku. Polsat pozbył się ich po dwóch sezonach kiedy można było z tego serialu jeszcze dużo wycisnąć. Kiepskich zaś kontynuują latami, choć oglądać się ich nie da - nie rozumiem takiej polityki. Nina Terentiew powinna opuścić stanowisko.
Odniosę się do Twojego postu odnośnie "Mamuśki".Wg mnie całkowicie zmarnowano potencjał na stworzenie trzeciego sezonu. W mojej opinii trzeci sezon mógłby koncentrować się na tym, że drugi z synów Haliny, Rysiek (Tomasz Karolak) mógłby sobie znaleźć partnerkę i toczyłaby się wojna potencjalnej teściowej z synową w pozytywnym i przede wszystkim komediowym słowa znaczeniu.
Awatar użytkownika
Kiler
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 09 sty 2019, 7:54
Lokalizacja: Dobrzewino
x 35
x 137

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kiler »

bustram pisze: 23 lis 2021, 17:08 Polsat traktuje odcinki Kiepskich już nie tyle premierowo co jako zapychacz na kanały powtórkowe. W zasadzie premiera im do niczego niepotrzebna, bo i tak mało kto odróżnia z którego sezonu pochodzi odcinek (każdy stanowi odrębną historię). Ja sam miałem tak nieraz, że włączyłem ATM Rozrywkę, TV6, Polsat Rodzinę itp. i leciał jakiś odcinek, o którym myślę "ten z tych najnowszych" po czym się okazuje, że odcinek jest z 2013 roku. Wszystkie sezony od 10 lat zlewają się w jednolitą masę stojącą na bardzo ale to bardzo niskim i słabym poziomie. Jedyne czego nie mogę zrozumieć to faktu czemu tak uznana firma jak ATM Grupa nie stara się stworzyć Kiepskich dla kolejnego pokolenia, zmienić scenariusze, urealnić je - tyle jest różnorakich tematów! A oni nic od odejścia Okiła zjechali z jakością Kiepskich na dno i na tym dnie się rozgościli..
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Dla mnie wszystkie odcinki po odejściu Okiła były już robione na jedno kopyto i całkowicie się ze sobą zlewały. Nie było żadnego pomysłu na ciekawą kontynuację. Te sztuczne tła jak wysypisko czy przed sklepem u Malinowskiej strasznie mnie raziły. Generalnie widać, że 10-15 lat temu potrafiono kręcić dobre seriale, a teraz nie potrafię się przekonać do tego nowego "trendu".
Canal+: Nowy Comfort+ Canal+ Filmbox HBO
Polsat Box: M Sport

PlayNowTV: Pakiet Extra III goNET.tv III APV III Netflix III Viaplay III Rostelecom III Disney+ III SkyShowtimeIII HBO Max
leszczak
Obserwator
Posty: 445
Rejestracja: 17 mar 2010, 15:33
x 57
x 293

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszczak »

A może to wrzucenie Kiepskich na noc to działanie mające na celu "uwalenie" serialu i doprowadzenie do tego, że pod pretekstem oglądalności serial zostanie zdjęty z ramówki i już nie kontynuowany? 🤔
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
Posty: 8576
Rejestracja: 27 sie 2010, 18:41
Lokalizacja: Warszawa
x 170
x 870

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Przezywacie to jakby cały sezon był emitowany w nocy a chodzi tu o jeden dzień i zarazem 2 odcinki...
Tofic
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 27 paź 2012, 0:50
x 62
x 24

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tofic »

Tomek pisze: 23 lis 2021, 16:05 Powinni uruchomić w miejsce TV6 kanał Świat według Kiepskich 24, i tam nadawać premiery i powtórki ;)
No, pomysł nie jest nowy xD
https://www.filmweb.pl/serial/%C5%9Awia ... TV,2006795

W dodatku raz się pojawił w Kiepskich, w odcinku „Ziarno” babka na życzenie anioła dostała w telewizji „Koziołka Matołka” 24h.
lukis90el
Obserwator
Posty: 477
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:43
x 258
x 76

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

matik pisze: 24 lis 2021, 7:59 Przezywacie to jakby cały sezon był emitowany w nocy a chodzi tu o jeden dzień i zarazem 2 odcinki...
Jeszcze bym zrozumiał te dziwne przesunięcie emisji 2 ostatnich odcinków, gdyby nie to, że w tym dniu o 20 po raz n-ty wyemitują Samych Swoich - w tym przypadku jeden tydzień obsuwy też nikogo by nie obchodził, a z trzema częściami tego cyklu też by się wyrobili przed świętami...
Osoba z ASD - osoba ze spektrum autyzmu
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38182
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3646

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Jestem spokojnie w stanie zrozumieć, że 2 odcinków nie chcieli dawać na grudzień, ale mogli pokazać po filmie choć albo w sobotę po południu zamiast Więzienia czy coś.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Obejrzałem te dwa odcinki, i cóż, nie trzymają poziomu reszty niezłego sezonu. Więc może i dobrze xD
dość
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Kiepscy 2000 rok: ścisłe prime-time, hit stacji oglądany przez 10 milionów widzów.
Kiepscy 2021 rok: premierowe odcinki o 2 w nocy, oglądane przez garstkę pasjonatów.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19324
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2219
x 13433

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

"Mocne akcenty polityczne" powodem przesunięcia Kiepskich na środek nocy? https://www.press.pl/tresc/68276,przesu ... nYAR_tlY7c
MarianPazdzioch
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 05 maja 2018, 21:33
x 223
x 9

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarianPazdzioch »

AtoMan pisze: 26 lis 2021, 1:57 Obejrzałem te dwa odcinki, i cóż, nie trzymają poziomu reszty niezłego sezonu. Więc może i dobrze xD
A to ja uważam dokładnie odwrotnie. Cały sezon był mocno średni, ale dwa ostatnie odcinki bardzo dobre. ;)
dumar
Obserwator
Posty: 258
Rejestracja: 05 sty 2019, 14:24
x 7
x 49

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dumar »

Solorz nie chce epatować tekstami w stylu "Zdradzieckie mordy!" w prime-time.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13188
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Ale idiotyzm po prostu :P Przecież w "Kiepskich" niejednokrotnie były mniej lub bardziej dosadne akcenty polityczne. A taki kabaret niedzielny, w którym wyśmiewają partię rządzącą jakoś problemem widocznie nie jest, tym bardziej, że zbiera w Polsacie dobrą widownię. Polsat się ośmiesza przesuwając serial na godziny nocne, jak jest wiele miejsc w ramówce wieczornej i w ciągu dnia żeby to puścić, nawet na tych drugo-trzecioligowych kanałach :P

Niech cały następny sezon też wyemitują w nocy xD
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Tofic
Użytkownik
Posty: 140
Rejestracja: 27 paź 2012, 0:50
x 62
x 24

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tofic »

„Jubileuszowy, 30. sezon” przez profesora, nie wierzę, że ten żart Wikipedystów sprzed kilkunastu lat dalej ktoś traktuje poważnie.
Ten sezon jest 34.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11486
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ale to Polsat uznaje obecny sezon serialu za 30. Na Wikipedii jest prawidłowa numeracja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości