TVN dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Krewetka
Obserwator
Posty: 266
Rejestracja: 20 sie 2008, 15:15
x 1

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krewetka »

Nie jestem na 100% prwien, ale chyba ci chodzi o program "Ciao Darwin".
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
Posty: 6216
Rejestracja: 30 sie 2007, 13:43
x 144
x 600

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamilo »

Tak. Chodzi o ''Ciao Darwin''.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Ja bardzo miło wspominam program który się nazywał chyba Nauka Jazdy. Uważam że genialnie pokazano poziom nauczania w pokazanej przech nich szkole jazdy. P.S. Wiecie jak się nazywała ta śląska szkoła jazdy którą pokazali? Jako ciekawostkę dodam że w tej szkole uczyła się jeździć Joanna Naturalny z Ballady o lekkim zabarwieniu erotycznym w TVP1.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Program jest ciągle emitowany w paśmie "Nic straconego".
Obrazek
Awatar użytkownika
Pointrox
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 23 kwie 2007, 16:36

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pointrox »

Nie wiem, czy o to chodzi, ale była to Babska Szkoła Jazdy w Gliwicach: http://www.babska.prawojazdy.com.pl
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Czy pamiętacie program "Ale plama" który pare lat temu emitowano w TVN? Ja ten program dobrze pamiętam i uważam że bardzo dobrze że go zdjeli ponieważ był tak samo nudny jak ich obecne "Szkoda gadać" w TVP1. Czy wiecie kiedy ten program się pojawił a kiedy zdjęto go z anteny?
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Nudny? Wręcz przeciwnie! Był bardzo ciekawy. Emitowano go w każdą niedzielę ok. 17. "Ale plama" była o wiele lepsza niż obecne "Szkoda gadać".
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Pierwszy odcinek programu nadano w sobotę, 2 maja o godz. 17. Kolejne pojawiały się w miarę regularnie, jednak często godzina oraz czas emisji programu zależne były od długości filmu popołudniowego emitowanego w weekendy w TVN. Od 5 września 1999 roku program pojawiał się już w każdą niedzielę między 16 a 18 (zależało od tygodnia). Zdaje się, że program zniknął z końcem kwietnia 2004 roku na skutek konfliktu z władzami TVN - problemem ponoć były pieniądze oraz fakt braku regularności emisji programu co do godziny.
Awatar użytkownika
wojt.20
Obserwator
Posty: 252
Rejestracja: 11 wrz 2007, 21:29
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojt.20 »

michal pisze:Czy pamiętacie program "Ale plama" który pare lat temu emitowano w TVN? Ja ten program dobrze pamiętam i uważam że bardzo dobrze że go zdjeli ponieważ był tak samo nudny jak ich obecne "Szkoda gadać" w TVP1. Czy wiecie kiedy ten program się pojawił a kiedy zdjęto go z anteny?
Zgadzam się całkowicie. Ich humor jest na tyle dziwny, że tylko oni się śmieją a widz patrzy nadal i nie wie co ich śmieszy.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Karol pisze:Pierwszy odcinek programu nadano w sobotę, 2 maja o godz. 17. Kolejne pojawiały się w miarę regularnie, jednak często godzina oraz czas emisji programu zależne były od długości filmu popołudniowego emitowanego w weekendy w TVN. Od 5 września 1999 roku program pojawiał się już w każdą niedzielę między 16 a 18 (zależało od tygodnia). .
Z tego co Ja pamietam to "Ale Plamę" puszczano przed lub po programie "Co za tydzień" w sobotę lub w niedzielę.
Karol pisze:Zdaje się, że program zniknął z końcem kwietnia 2004 roku na skutek konfliktu z władzami TVN - problemem ponoć były pieniądze oraz fakt braku regularności emisji programu co do godziny.
Czytałem kiedyś w Rzeczpospolitej na ten temat rozmowę z Januszem Rewińskim który się żalił że jego i Krzysztofa Piaseckiego program "Ale plama" zdjęto z powodów nacisków politycznych. Natomiast Piotr Walter na słowa Janusza Rewińskiego odpowiedział że "Ale plama" doszła do momentu kiedy oglądalność miała niższą od filmów amerykańskich za 500 USD i że jego ojciec Mariusz Walter trzymał ich w stacji z... litości. Mój Ojciec ma gdzieś ten artykół i jeżeli go znajdzie to Ja go zeskanuje i udostępnie abyście mogli to przeczytać.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

michal pisze:Z tego co Ja pamietam to "Ale Plamę" puszczano przed lub po programie "Co za tydzień" w sobotę lub w niedzielę.
No a ja Ci napisałem dokładnie kiedy leciała na podstawie ramówki TVN od początku istnienia.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Czy pamietacie takie programy jak: "Ananasy z mojej klasy" czy "Jestem jaki jestem"? Uważam że to były naprawde dobre programy jakie miał TVN. Wiecie może dlaczego zmieniono prowadzącego Ananasów z Sandry Walter na Zygmunta Hajzera czy "Jestem jaki jestem " z Huberta Urbańskiego na Andrzeja Sołtysika?
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Urbański popadł w konflikt z Wiśniewskim, natomiast Walter odsunięto moim zdaniem ze względów wizerunkowych.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

To twoje zdanie jest błędne. Sandra miała problemy zdrowotne w tym czasie a także postanowiła skupić się na działaniu w zarządzie stacji. Nie zapominajmy, że pomagała matce stworzyć fundację TVN.
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Posty: 1707
Rejestracja: 06 sty 2008, 14:02
x 1
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alfernando »

Ja jednak sądze, że Chajzer ją w pewnym stopniu zastąpił, gdyż jego twarz lepiej pasowała do tego formatu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości