Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

Czyli wszystko co z nimi związane, Hardware, Software, Gry, a także nowości na rynku IT - nowych technologii.
Awatar użytkownika
Dzono
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 29 lis 2018, 22:16
Lokalizacja: centrum
x 32
x 31

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dzono »

Nie znalazłem takowego tematu na forum a więc go poruszę.
Z jakich przeglądarek internetowych korzystacie?



Ja na codzień używam Opery, mam też Chrome'a, ale używam go głównie do korzystania z portali do których hasła mam zapisane właśnie na Chrome (m.in do forum Media2).
Muszę w końcu kiedyś przepisać wszystkie hasła do Opery, wtedy już nic mi nie bedzie brakowało i bede mógł odinstalować Chrome :D
tak
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Ja od trzech lat bez przerwy korzystam z Google Chrome, ale rozważam tymczasowe przeniesienie się do Opery ze względu na to, że tam jest opcja Opera Turbo. Brak możliwości oszczędzenia transferu danych w Chrome (w komputerze) to jest jakaś kpina.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

@kacper3100
Jeśli ktoś korzysta w domu z mobilnego połączenia z limitem danych to taka opcja na pewno jest przydatna. Aż dziwne, że Google nie oferuje jej w Chrome na PC. Nie ma do tego celu jakichś dodatków?

Obecnie na komputerze używam Safari, ponieważ na Macu działa najlepiej, najszybciej, najpłynniej i pozwala najdłużej pracować na baterii.
Na smartfonie od niepamiętnych czasów używam Chrome, głównie z lenistwa, bo pomimo jej drobnych wad nie chce mi się przenosić setek haseł do innej, a prostego sposobu na to nie ma. Jeśli ktoś nie jest uzależniony od Chrome, to bardzo przyjemna jest Samsung Internet.

Dawniej używałem na komputerze różnych przeglądarek. Była era Firefoksa, była era Chrome'a, a nawet - i to całkiem poważnie - era Internet Explorera. Wersje 9, 10 i 11 IE były w swoim czasie bardzo szybkie i bardzo lekkie. No i zapomniałbym, przez 2-3 lata od premiery Windows 10 używałem Edge'a, tego dziś "starego", bo również był bardzo lekki i szybki.
2009-2021
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Direct pisze: 09 sie 2020, 10:50 @kacper3100
Jeśli ktoś korzysta w domu z mobilnego połączenia z limitem danych to taka opcja na pewno jest przydatna. Aż dziwne, że Google nie oferuje jej w Chrome na PC. Nie ma do tego celu jakichś dodatków? (...)
Kiedyś był, ale został usunięty.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

A co stoi Ci na przeszkodzie żeby przejść na Operę? :)
2009-2021
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Właściwie nic. Tylko że ja jestem przyzwyczajony do Chrome, a i mam wrażenie, że tutaj strony szybciej mi się ładują niż w Operze. Ale myślę, że to zrobię.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Jeśli masz Chrome od dawna, to zgromadziłeś duży zbiór tzw. cache, który przyspiesza wczytywanie stron. Posiedź kilka dni na Operze to też zgromadzi tymczasowe pliki, które sprawią, że będzie szybciej. Jeśli nie masz przedpotowego komputera, to różnice w prędkości przeglądarek są dziś znikome, ponieważ wszystkie, za wyjątkiem Firefoksa, działają na tym samym silniku. Chrome, nowy Edge, Opera, Vivaldi - wszystko to silnik Blink.
2009-2021
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8082
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 139
x 950
Kontakt:

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Na PC-cie od 2004 roku korzystam z Forefoxa (mam też zaintalowanego Chrome'a, Vivaldi do niektórych alternatywnych, mniejszych usług). Na androidzie (tablecie) - DuckDuckGo Privacy Browser.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11482
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Aha. Zainstalowałem najnowszą Operę i przez pół godziny nie mogłem znaleźć tej opcji Turbo. Przed chwilą na jakimś zagranicznym forum przeczytałem, że ta opcja została usunięta już dawno temu. No cóż, wracam do Chrome. Żenada.
Tradycjonalista

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycjonalista »

Wiem o tym. Turbo z Opery ładne kilka lat temu zostało usunięte. Mi w zupełności wystarczy Microsoft Edge. Również na Windows 8.1. Szybka, mobilna, z możliwością instalacji dodatków. Bez konieczności ładowania Autostartu komercyjnymi przeglądarkami.
Awatar użytkownika
ZioPeng
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 06 sie 2013, 12:08
x 1

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ZioPeng »

Komputery (PC, laptop) - Firefox (używam od wersji 3), Cent Browser do otwierania linków w aplikacjach.
Urządzenia mobilne - Opera.
bis_s
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 27 gru 2017, 11:50
x 1

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bis_s »

Firefox gdziekolwiek można. Nie czuję się swobodnie używając z silnika Chromium (Czasami zmieniałem przeglądarki z silnika Gecko na Chromium lub Goanna zbyt często, chyba za często).
Awatar użytkownika
Onmp314
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 25 gru 2021, 17:33
x 7

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Onmp314 »

Obecnie używam Google Chrome, kiedyś używałem Firefoxa.
Kanaan
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 09 sty 2022, 1:07
x 5
x 2

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kanaan »

Z Chrome, ale tylko na komputerze - ponieważ ad block działa jak należy, w tym na YouTube.
Jednak na telefonie musiałem zrezygnować, ponieważ to jak długo ładowały się strony, reklamy, jak przerywało słuchanie YT reklamami - było po prostu nie do zniesienia! Dlatego na telefon polecam Free Adblocker Browser - jestem zachwycony i wszystko wczytuje się 15x szybciej
Awatar użytkownika
Kiler
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 09 sty 2019, 7:54
Lokalizacja: Dobrzewino
x 35
x 137

Przeglądarki internetowe - z jakich korzystacie?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kiler »

Ostatnio zacząłem używać również Opery na laptopie i równolegle po staremu Firefox. Na telefonie Safari.
Canal+: Nowy Comfort+ Canal+ Filmbox HBO
Polsat Box: M Sport

PlayNowTV: Pakiet Extra III goNET.tv III APV III Netflix III Viaplay III Rostelecom III Disney+ III SkyShowtimeIII HBO Max
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komputery i nowe technologie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości