Chomikuj.pl

Co w sieci piszczy.
kajaborek1986
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2020, 13:41

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kajaborek1986 »

Najciekawsze to jest to że tyle lat można mieć zastrzeżenia co do przestrzegania przez nich praw autorskich a do tej pory włos z głowy im nie spadł.
Taberski
Obserwator
Posty: 435
Rejestracja: 27 wrz 2018, 4:24
x 96
x 67

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Taberski »

Zastrzeżenia można mieć do użytkowników nie do chomikuj. Portal tylko umożliwia przechowywanie plików a łamią userzy. To jest świetny portal bo komputer może mi paść, mogą mi go ukraść, płyta uszkodzić a na chomikuj wszystko pewne wszystkie ulubione pliki będą do końca działalności portalu i mam pewne a nie niepewne płyty czy komputery. Niech nam żyje chomikuj
I TY TEŻ MOŻESZ PRZYWALIĆ W TVP I KURSKIEGO
Jantar
VIP Expert
Posty: 4425
Rejestracja: 13 lip 2011, 18:50
x 108
x 246
Kontakt:

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

@Taberski Niestety, już nie jest taki pewny w przechowywaniu plików. Od listopada 2018 r. systematycznie co 8-10 miesięcy użytkownicy dostają foldery administracyjne z plikami, które administracja skasuje. Do tego dają 30 dni na pobranie "potrzebnych" plików. Dostałam takie foldery już 2 razy. Pierwszy raz z 16 TB przechowywanych danych na zamkniętym koncie. Teraz drugi raz - tym razem nieco skromniej, bo tylko 1 TB. Moi znajomi też dostali po 2 razy takie foldery, w tym jednemu wyznaczyli do skasowania 125 TB. W wiadomościach piszą o "porządkach i usuwaniu starych nieużywanych plików", ale wśród tych do skasowania jest mnóstwo dopiero co wrzuconych - niektórzy ze znajomych mieli do usunięcia pliki wrzucone zaledwie 2 miesiące wcześniej na prywatne, zamknięte konta. Fala wielkiego kasowania plików będzie jeszcze trwała - ostatnio pytałam i odpowiedzieli mi, że "nie wiedzą, kiedy będą kolejne". Będzie to zapewne trwało, dopóki nie wyczyszczą wszystkich plików powyżej 50 mb wielkości, bo te poniżej zostawiają w spokoju. Sporo osób już zrezygnowało z posiadania konta na serwisie - mnóstwo innych zapewne także zrezygnuje, jak tylko dostaną taki folder i miesiąc na pobranie kilkudziesięciu TB danych z prywatnych kont.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Jeśli posiadacie na swoim koncie na Chomikuj jakieś ważne pliki, to sprawdźcie, czy nie trafiły do folderu "Pliki dostępne do 24.01.2022". Jak co roku, do tymczasowego folderu trafiane są stare, nieużywane pliki, które należy ściągnąć lub przenieść do folderów, w których pierwotnie się znajdowały, inaczej zostaną usunięte na stałe.
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

@kacper3100 jak to "przenieść do folderów, w których pierwotnie się znajdowały"?
Przecież jak przeniesiesz do pierwotnego folderu albo zarobisz kopię, to i tak skasują przecież.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Faktycznie, nie doczytałem treści wiadomości od administracji portalu. Ja sobie pościągałem najważniejsze pliki na własny nośnik, ale być może sposobem na uniknięcie usunięcia kopii będzie zmiana nazwy plików, żeby algorytm nie znalazł ich po nazwie.
vlv
Junior
Posty: 824
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 121
x 114

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

To było by zbyt proste. Oni to pewnie po jakimś hashu rozpoznają. Zmiana nazwy nic nie da niestety :(
U mnie trzeci rok z rzędu to samo.
Pliki wrzucone pół roku temu wyznaczone do usunięcia.
Trzeba zapomnieć o chomikuj jako o backupie danych.
Wolałbym już im zapłacić i mieć pewność, że pliki będą wisiały.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Moim zdaniem, prędzej powinni usuwać pliki osobom, które nigdy nie zapłaciły za transfer.

Mnie zastanawia, dlaczego na tym portalu nie ma reklam, przecież to byłoby dla nich dodatkowe źródło dochodu.
Paul234
Obserwator
Posty: 417
Rejestracja: 29 gru 2021, 22:12
x 139
x 94

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paul234 »

Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11435
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 946
x 2199

Chomikuj.pl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

Niedawno zakończył się 11-letni proces ws. wielokrotnych naruszeń praw autorskich wydawnictw książkowych w tym serwisie i narażenia ich na straty. Pozew został złożony w 2012 roku przeciwko ówczesnemu właścicielowi FS File Solutions z Cypru. Pozywający początkowo domagali się zakazania działalności serwisu, jednak ze względu na zmianę właściciela w 2016 roku zażądali już tylko przeprosin i wprowadzenia obowiązku filtrowania plików. Jednak po tylu latach żądanie przeprosin przedawniło się, co więcej niemożliwe jest nałożenie obowiązku na usługodawcę z Cypru, aby filtrował treści zamieszczane w Chomikuj.pl. Sąd uznał, że serwis jest winny, ale jego właściciele nie poniosą odpowiedzialności; wyrok nieprawomocny: https://[link zakazany]/artykul/s ... wo-ksiazki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości