Telenowele

Forum fanów telenowel :)
pablo21
Junior
Posty: 1226
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Tak! Niestety masz rację i kanał także wrzucał już seriale amerykańskie takie jak "Moda na sukces" czyli tzw. soap-opery i coraz mnie było w nim latynoskich telenovel. :-( To mi się przypomina od razu historia kanału Zone Romantica Polska/Romantica TV. :-( Kanał Eva Channel tak samo skończył jak ten kanał niegdyś. :-(
Poza tym AMC Net. Int. w komunikacie po zamknięciu Eva Channel ogłosiło że skupia się na swoich kanałach joint-venture z CBS, które też są obecne w krajach Afryki.
Liam
Junior
Posty: 1426
Rejestracja: 18 sty 2021, 15:24
x 99
x 220

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Liam »

Kamil1998 pisze: 21 sty 2022, 17:11 Co nie oznacza, że TV4 nie wykupi czegoś z Televisy. Była serialowa wersja "Pauliny" i "Rubi". Ciekawe dlaczego do kompletu nie wykupili "Cuna de Lobos" z 25 odcinkami. Czyżby przez wątek homoseksualny? No nie wiem.
'Cuna de lobos' to ciężka, mroczna i kryminalna produkcja. Kompletnie nie nadaje się na popołudniowe pasmo. Wątek homoseksualny nie ma tu nic do rzeczy.
kokos
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 03 lis 2021, 17:52
x 30

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kokos »

Liam pisze: 23 sty 2022, 13:28
Kamil1998 pisze: 21 sty 2022, 17:11 Co nie oznacza, że TV4 nie wykupi czegoś z Televisy. Była serialowa wersja "Pauliny" i "Rubi". Ciekawe dlaczego do kompletu nie wykupili "Cuna de Lobos" z 25 odcinkami. Czyżby przez wątek homoseksualny? No nie wiem.
'Cuna de lobos' to ciężka, mroczna i kryminalna produkcja. Kompletnie nie nadaje się na popołudniowe pasmo. Wątek homoseksualny nie ma tu nic do rzeczy.
Przypuszczam że nawet oryginał produkowany w latach 1986-1987 nie przyjąłby się, chociaż telenowela po pierwsze: jest uznawana do dziś za największy hit Televisy, po drugie: została sprzedana do wielu krajów m. in. Szwecji, Włoch, Australii, Chin i odniosła bardzo duży sukces. Ewentualnie gdyby swego czasu o emisję pokusiło się TVP to może by coś z tego było, w końcu emitowali podobną klimatem " Pogardę".
Awatar użytkownika
FanTheBlues
Obserwator
Posty: 318
Rejestracja: 23 sty 2021, 12:20
x 355
x 30

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FanTheBlues »

pablo21 pisze: 23 sty 2022, 11:52 Tak! Niestety masz rację i kanał także wrzucał już seriale amerykańskie takie jak "Moda na sukces" czyli tzw. soap-opery i coraz mnie było w nim latynoskich telenovel. :-( To mi się przypomina od razu historia kanału Zone Romantica Polska/Romantica TV. :-( Kanał Eva Channel tak samo skończył jak ten kanał niegdyś. :-(
Poza tym AMC Net. Int. w komunikacie po zamknięciu Eva Channel ogłosiło że skupia się na swoich kanałach joint-venture z CBS, które też są obecne w krajach Afryki.
Nasz kanał,Novela TV tak samo skończy.Który karmi widzów w kółko tymi samymi powtórkami
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Pamiętam czasy w '98 kiedy startowała Romantica, 4 telenowele zazwyczaj wenezuelskie z Venevisionu, zawsze o pełnej godzinie. To były najlepsze czasy, pamiętam, że wtedy oglądałam wszystko jak leci, mam duży sentyment do tamtych telenowel. 🥰
Szkoda, że później jak już było Zone Romantica, wszystko zaczęło się "rypać". I to był koniec tej stacji.
Franek313
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 23 sty 2022, 20:04

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Franek313 »

Nikt nie wspomniał ale męski lektor w Obcej skórze czyta jak kobiecy lektor czyli Dżerardo. Także to nie wymysł pani Renaty.
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 659
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 139
x 87
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

Mnie szczerze już nawet nie rusza ten Dżerardo :lol:
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
kokos
Użytkownik
Posty: 248
Rejestracja: 03 lis 2021, 17:52
x 30

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kokos »

Mooniaa pisze: 23 sty 2022, 16:54 Pamiętam czasy w '98 kiedy startowała Romantica, 4 telenowele zazwyczaj wenezuelskie z Venevisionu, zawsze o pełnej godzinie. To były najlepsze czasy, pamiętam, że wtedy oglądałam wszystko jak leci, mam duży sentyment do tamtych telenowel. 🥰
Szkoda, że później jak już było Zone Romantica, wszystko zaczęło się "rypać". I to był koniec tej stacji.
Otóż to, gdzie te piękne czasy gdy Zone Romantica emitowała telenowele zwłaszcza wenezuelskie i TVP też emitowała telenowele. Do dziś moimi ulubionymi są te z RCTV i Venevision. Miały niepowtarzalny klimat.
pablo21
Junior
Posty: 1226
Rejestracja: 12 lut 2012, 19:29
x 114
x 178

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pablo21 »

Mamy teraz kanał Novelas+HD, który nadaje 4 premierowe telenovele/tytuły. :-)
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Ja mam sentyment do tych starszych tytułów, jakoś z tych co teraz emitują, nic nie może mnie wciągnąć 🙈
Awatar użytkownika
Kamil1998
Poster
Posty: 1548
Rejestracja: 14 lut 2021, 19:45
x 5
x 626

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

"Imperium kłamstw" nie jestem w stanie całości obejrzeć. Przewijam sporo dosyć. Najbardziej lubię sceny z Angie, Andresem czy Susaną. :)
Awatar użytkownika
M@rcin
VIP Expert
Posty: 3365
Rejestracja: 14 cze 2012, 21:58
x 423
x 755
Kontakt:

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: M@rcin »

Co do "Dżerardo" - lektor tylko czyta dostarczony mu tekst. Winny jest w tym przypadku tłumacz.
Swoją drogą widać, że ten pan (nie pamiętam nazwiska) raczej nie miał wcześniej wiele wspólnego z gatunkiem.
No chyba, że celowo podkręca dialogi.
W jednym z odcinków zamiast "będziemy mieć problemy" dowalił "będzie mieć przes*ane :lol:

Tak przy okazji. Gdzie nagle poznikały tłumaczki znane z telenowel TV4, tj. Agnieszka Figlewicz, Iwona Ufnal i Karolina Władyka?
W Novelas+ odpowiadały m.in. za "Prześladowaną".
Czyżby znów coś opracowywały dla TV4? :)
"Imperium kłamstw" już ponad 70 odcinków ciągnie sama Marta Jurkowlaniec.
vlv
Junior
Posty: 839
Rejestracja: 13 sie 2016, 6:41
x 122
x 117

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: vlv »

Może robią dla Netflixa albo innych serwisów VOD.
VOD są ostatnimi czasy bardzo popularne i poszukują tłumaczy.
Telenowele w wysokiej jakości z lektorem i w oryginale do sprzedania dla kolekcjonerów. Info PW.
Awatar użytkownika
FanTheBlues
Obserwator
Posty: 318
Rejestracja: 23 sty 2021, 12:20
x 355
x 30

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: FanTheBlues »

vlv pisze: 24 sty 2022, 6:48 Może robią dla Netflixa albo innych serwisów VOD.
VOD są ostatnimi czasy bardzo popularne i poszukują tłumaczy.
Na Netflixie niestety wszystkie seriale Mexykańskie tylko z napisami,bez lektora
Mooniaa
Poster
Posty: 1943
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 328

Telenowele

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Zemsta 5 sióstr czytała pani lektor, niestety nie znam nazwiska, bo jak tylko usłyszałam wzięłam na napisy 😉
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości