Starty Polaków - IO Tokio 2020

Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, boks, itd.
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Starty Polaków - 04.08.2021r.
Starty Polaków-1.jpg
Starty Polaków-2.jpg
Starty Polaków-3.jpg
Starty Polaków-4.jpg
Starty Polaków-5.jpg
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Drugi dzień z rzędu kończymy dzień na igrzyskach zgarniając 4 medale (Łącznie mamy już z 10 medali). Złoto zdobył Wojciech Nowicki w rzucie młotem, srebro w żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill, a 2 brązowe medale Patryk Dobek w biegu na 800m i Paweł Fajdek także w rzucie młotem 😀 Wczoraj panie, a dzisiaj panowie zgarniają dla Polski złoto i brąz w rzucie młotem 😉

Aleksandra Mirosław we wspinaczce wygrała konkurencje wspinania na czas w kwalifikacjach z dobrym wynikiem 6,97s (gorszy o 0,01s od rekordu świata), lecz w boulderingu już tak dobrze sobie nie poradziła, zajmując 20 miejsce. W prowadzeniu była 19. Ostatecznie zajęła 7 przedostatnie miejsce, gwarantujące awans do piątkowego finału.
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Ale się fajnie rozkręciło, szkoda, że jakoś teraz za bardzo nie mam okazji, żeby oglądać te igrzyska. Mimo to wielkie gratulacje za kolejne medale dla naszych reprezentantów :)

No i faktycznie - Polska jest potęgą w rzucie młotem :P
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Starty Polaków - 05.08.2021r.
Starty Polaków-1.jpg
Starty Polaków-2.jpg
Starty Polaków-3.jpg
Starty Polaków-4.jpg
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Starty Polaków - 06.08.2021r.
Starty Polaków-1.jpg
Starty Polaków-2.jpg
Starty Polaków-3.jpg
Starty Polaków-4.jpg
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Starty Polaków - 07.08.2021r.
Starty Polaków-1.jpg
Starty Polaków-2.jpg
Starty Polaków-3.jpg
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

15. dzień występów naszych na igrzyskach zaczęliśmy dość niespodziewanie, bowiem w chodzie na 50 km mężczyzn, Dawid Tomala zdobył złoty medal, zostając drugim (po Robercie Korzeniowskim) Polakiem, który zdobył złoto w biegu na 50m. Chłopak tak zasuwał, że wypracował dużą przewagę nad rywalami, po 40 kilometrach było to nawet 3 minuty przewagi.

Aleksandra Mirosław w finale sprintu wspinaczkowego pobiła rekord świata z wynikiem 6.84s, w dwóch kolejnych konkurencjach w których czuje się znacznie gorzej, zajęła ostatnie miejsce (8.), mimo to wystarczyło na zajęcie 4. miejsca w wieloboju. Polka wraca z Tokyo z pięknym rekordem w speedzie, czekając już tylko, jak się spisze za 3 lata w Paryżu, bowiem rywalizacja "czasówki" będzie już oddzielną konkurencją 🙂

A w lekkiejatletyce, no srebro dla nas zdobyła Maria Andrejczuk w rzucie oszczepem, sztafeta męska 4x400m awansowała do jutrzejszego finału, zajmując pewne 1 miejsce w eliminacjach. Jutro w finale sztafety 4x400m kobiet będą biegły też "Aniołki Matusińskiego".

Anna Maliszewska w pięcioboju nowoczesnym zajęła 20 miejsce.

Obecny dorobek medalowy naszej reprezentacji na IO w Tokyo wynosi 12 medali (4-4-4), co jest wynikiem powyżej "minimum", jak na starty Polaków na letnich IO rozgrywanych w XXI wieku (10-11 medali).
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Fajnie, na szczęście drugi tydzień wiele zmienił i to na tyle, że to najlepsze igrzyska letnie dla Polski od wielu lat ;)

W klasyfikacji medalowej nasz kraj się znajduje obecnie na siedemnastym miejscu, duże plusy szczególnie za lekkoatletykę.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Starty Polaków - 08.08.2021r.
Starty Polaków-1.jpg
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Przedostatni dzień na Igrzyskach w Tokyo w kontekście startów naszych zaczęliśmy od maratonu kobiet, gdzie Polki zajęły odpowiednio: K. Nadolska 14. miejsce, A. Lisowska 35. a A. Mach 59. miejsce.

W kajakarstwie kobiet w finale K-4 na 500m, nasze kajakarki w składzie Naja/Puławska/Iskrzycka/Wisniewska zajęły 3. miejsce, zgarniając brąz 🙂

W pięcioboju nowoczesnym Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak kończą swoje dwudniowe zmagania na kolejowo 12. i 13. miejscu.

W lekkiejatletyce: W biegach 4x400m, babki "Aniołki Matusińskiego" zgarnęły srebro, a panowie zajęli 5. miejsce. Michał Rozmys zajął 8. miejsce w finale biegu na 1500m, pobijając swój rekord życiowy, a Kamila Lićwinko w finale skoku wzwyż zajęła 11. miejsce.

Polacy na IO w Tokyo zakończyli swoje zmagania z bilansem 14 medali (4-5-5) z czego 9 to medale lekkoatletów, 2 dla kajakarek i po 1 dla zapaśnika Michalika, żeglarek i wioślarek, zajmujemy obecnie w klasyfikacji 17. miejsce. Co jest i tak jest wynikiem niezłym, jak na starty Polaków na letnich IO rozgrywanych w XXI wieku, ale chciałoby się, żeby w innych dyscyplinach też nam się powodziło.
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1431
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

No to skoro jest już po igrzyskach w Tokio to chciałbym się was zapytać o 3 największe zaskoczenia (zarówno pozytywne, jak i negatywne), jeśli chodzi o naszą reprezentację.

Jako, że zacząłem temat to też i zacznę. A więc

a) Pozytywne :
- Dawid Tomala - człowiek, o którym mało kto wiedział i jeszcze mniej stawiało go przed igrzyskami na medal, zdobywa złoto
- Tadeusz Michalik - powiem wam, że niektóre szpitale lub oddziały kardiologiczne mogłyby być nazywane jego imieniem; facet po 2 operacjach na sercu (nie wiadomo, czy pojedzie na IO, ba - czy przeżyje te operacje) ostatecznie przystąpił do walki i zdobywa brązowy medal
- Klaudia Zwolińska - tak samo, jak Dawid Tomala : nikt nie znał, a wystąpiła świetnie (rewelacyjnie, gdyby był medal, do którego dużo nie brakowało - tak właściwie to czysty przejazd dawał złoto)

b) Negatywne :
- Siatkarze - wymieniam ich jako pierwszych, ponieważ bardzo na nich liczyłem zważywszy na to, jaki mamy obecnie skład; najwyraźniej klątwa ćwierćfinałów wisi nad nimi i nie możemy z nią wygrać
- Wioślarze - na nich równie mocno liczyłem (liczyłem na min. 2, a nawet 3 medale we wiosłach), a ostatecznie przywozimy tylko 1
- Kolarze torowi - tak jak 5 lat temu pływacy zbytnio się nie popisali, tak w tym roku nie popisali się kolarze torowi

Pozwolę sobie jeszcze odsunąć te 2 kategorie i daleko, daleko napisać o lekkoatletach, którzy (co tu dużo mówić) uratowali nam te igrzyska. 9 medali, z czego 4 złote. Szkoda tylko, że w nie wszystkich dyscyplinach nam tak idzie. Ale czas pokaże, co to będzie dalej. Kolejne letnie igrzyska już za 3 lata.
Eduardo
Obserwator
Posty: 509
Rejestracja: 01 sie 2017, 15:45
x 50
x 268

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Eduardo »

Bardzo udane to były dla nas igrzyska. Po pierwszym tygodniu wydawało się że te igrzyska będą najgorsze od wielu lat, ale Lekkoatletyka nas uratowała. Ostatecznie kończymy z aż 14 medalami, co jak na nas jest udanym wynikiem. Martwi jednak to, że w wielu dyscyplinach dostajemy mocno po tyłku. A co najlepsze mamy wielu medalistów mistrzostw świata czy europy, a jak przychodzą Igrzyska to wielu bardzo zawodzi. Mi najbardziej żal czwartych miejsc czwórki wioślarskiej, Marty Walczykiewicz, Doroty Borowskiej czy dyskwalifikacji Piotra Myszki. Tak niewiele brakowało, a mielibyśmy nieco więcej medali. Niewiele też do medalu zabrakło Aleksandrze Kowlaczuk czy Aleksandrze Mirosław (aż szkoda że nie rozgrywano każdej konkurencji osobno, bo mielibyśmy pewne złoto).

Pozytywne:
Dawid Tomala - to bez dwóch zdań nasza najwieksza sensacja i bohater Igrzysk. Człowiek o którym kazdy z nas dopiero pierwszy raz usłyszał, a zostaje mistrzem olimpijskim. Tak bardzo się cieszę, że obudziłem się wtedy przypadkowo w nocy i dane mi było oglądać walkę o złoto. Szczerze przecierałem oczy ze zdumienia co ten człowiek wyprawia. To było jak sen. Człowiek znikąd zostaje mistrzem olimpijskim. Ale takie historie są najpiękniejsze. Chłop może sobie podać rękę z tą Austriacką kolarką, która też sobie uciekła sporo kilometrów przed metą i dowiozła sensacyjne zwycięstwo.
Patryk Dobek - facet jest niesamowity. Pierwszy rok biega na dystansie 800m i od razu medal Igrzysk. Jeszcze rok temu mógłby śnić o takim sukcesie, a tu taki wielki wynik. Nie udało się nigdy utytułowanemu Kszczotowi sięgnąć po medal olimpijski, a udało się chłopakowi znikąd.
Kajetan Duszyński - nie spodziewałem się że mamy tak zdolnego biegacza. Ten chłopak jest rewelacyjny. To jak on biega końcówki jest piękne. Jak dla mnie bohater sztafet. Kajetano kapitano już na zawsze mi utkwi w pamięci.
Tadeusz Michalik - brąz po takich przejściach zdrowotnych jest jak złoto.

Do pozytywnych niespodzianek zaliczyć można srebro żeglarek, Klaudię Zwolińską i ładny występ młodziutkiej Laury Bernat w pływaniu. No i oczywiście rekord świata Aleksandry Mirosław.



Negatywne:
Siatkarze - akurat przy nich pompowanie balonika było uzasadnione. Byli jednymi z głównych kandydatów do medalu. Choć złota wcale nie obstawiałem, to jednak jakikolwiek krążek był prawie oczywistością. No właśnie "prawie". Teraz można sobie jasno powiedzieć, że na igrzyskach nie ma pewniaków a medal trzeba sobie wyszarpać, a nie wieszać na szyi przed zawodami. Miał być finał Polska - Brazylia. A skończyło się na tym że obie drużyny skończyły bez medali. Negatywnie oceniam powołania na te ważne zawody. Co w kadrze robili Kubiak, Semeniuk, Nowakowski czy Śliwka to wie chyba tylko trener. Kubiak pojechał tylko i wyłącznie za zasługi. Nowakowski i jego floty w połowę siatki zostawię bez komentarza.
Koszykówka 3x3 - naprawdę po cichu liczyłem na krążek w ich wykonaniu. Ale już pierwsze mecze pokazały że słabo to wygląda. Choć wygrana z Rosją nieco podbudowała i dała nadzieje. No ale porażki z Chinami, Holandią i Belgią po dramatycznych końcówkach, gdzie tak naprawdę wystarczyło zgrać spokojnie nas skreśliły. A wystarczyło wygrać jeden z tych meczy i byłby ćwierćfinał. A tam naprawdę wiele mogło się zdarzyć, bo to bardzo dynamiczny sport i w jednym momencie wszystko może się zdarzyć. Największy przegrany to ten Hicks, który pcha się do piłki i na siłę robi z siebię gwiazdę, próbując wygrać mecz w pojedynkę.
Tenisiści - co prawda medalu nie oczekiwałem, bo interesuje się tenisem i wiem jak dużo jest tam kandydatów do medalu. No ale jednak tylko drugie rundy Igi i Huberta są sporym rozczarowaniem. O ile Iga przegrała jeszcze z mocną rywalką, to Hubert dostał po tyłku od gościa z drugiej setki. Takie coś nie powinno się zdarzyć. Mikst od początku był dla mnie bez szans. Kubot to już nie ten sam grajek co jeszcze trzy/cztery lata temu. Za bardzo tu napompowano balon oczekiwań.
Kolarze torowi - totalna tragedia. A pojechało sporo medalistów mistrzostw świata czy europy.
Do rozczarowań zaliczyłbym także Krukowskiego w rzucie oszczepem, Kulomiotów (brak awansu do finału), czy drużyna szermierska o której sporo się mówiło w kontekście medalu.

A co do największych przegranych tych igrzysk to zdecydowanie Brazylia w siatkówce, Djokovic i Osaka w tenisie, Johannes Vetter w rzucie oszczepem, który jest zdecydowanym liderem na listach światowych.
A największy pechowiec to Marcin Lewandowski. Najpierw upadek w eliminacjach, a później kontuzja w półfinale. Wielka szkoda, bo wydawało że jest w formie na dobry wynik.
m1992
Junior
Posty: 1046
Rejestracja: 12 cze 2018, 20:54
x 22
x 198

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: m1992 »

Ciekaw jestem czy ktoś podejmie się wrzucania podobnej rozpiski ze startami Polaków za kilka tygodni podczas IO w Pekinie? Bardzo ułatwiała ona planowanie sobie oglądania.
Awatar użytkownika
Kisik94
User of the Year 2022!
Posty: 343
Rejestracja: 15 lis 2018, 23:17
x 117
x 103

Starty Polaków - IO Tokio 2020

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kisik94 »

Ja jestem w fazie przygotowywania harmogramu igrzysk z wyszczególnieniem startów Polaków z przybliżoną godziną startu danego zawodnika. Co z tego wyjdzie, to się okaże ;).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sport”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości