TVN dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Tomala
Obserwator
Posty: 281
Rejestracja: 05 lip 2008, 20:00

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomala »

Szkoda, że TVN nie powtarza takich programów... bardzo chętnie bym se pooglądał ananansy...
CZYNY NIE CUDA... ;)
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Tyle razy to było powtarzane i w TVN, i w TVN Siedem...
Obrazek
michal
VIP Expert
Posty: 3108
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Alfernando pisze:Ja jednak sądze, że Chajzer ją w pewnym stopniu zastąpił, gdyż jego twarz lepiej pasowała do tego formatu.
Mnie Zygmunt Chajzer w ogóle się nie podobał w tej roli i uważam że mimo wszystko Sandra Walter była lepsza. Miała to coś czego on nie miał.
gavi
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 maja 2009, 0:45

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gavi »

tak kiedys tvn był lepszy rano były bajki po południu telenowele a wieczorem filmy a teraz sa tylko seriale polskie!!!ja ze starego lubiałam nie do wiary,taki teleturniej ale to chyba nie na tvn co go chajzer prowadził były trzy bramki i te zonki....
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Ten teleturniej to "Idź na całość". Był w Polsacie. Zgadzam się, że TVN był kiedyś lepszy. Gonią teraz za sensacją i durnymi show. Wolą rano powtarzać "Brzydule" zamiast bajek. Lepiej powtórzyliby niektóre telenowele.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3404
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 705
Kontakt:

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Ale do jasnej ostatniej ciemnej... Co wy macie z tymi bajkami wszyscy? Jesteście pewni, że dzisiaj z takim samym zapałem oglądalibyście "Dragonballa" czy inne anime? Tak podniecają Was przygody inspektora Gadgeta? W dobie kanałów dziecięcych nie ma najmniejszego sensu aby rano w ogólnopolskiej stacji emitować bajki... I tak dzieciarnia terroryzuje telewizor od rana - wystarczy spojrzeć na wyniki "MiniMini", gdzie program ułożony jest dość dobrze i nie ma przemocy, czego nie można powiedzieć o bajkach emitowanych w TVN czy RTL7. Zresztą połowa dzieci rano idzie do szkoły, więc tego typu produkcje w ramówce były by nie opłacalne.

Co do telenowel - twórcy TVN nie chcieli tego typu seriali w programie, jednak zmusiła ich do tego ogólna sytuacja (start stacji)
i niespodziewany sukces telenowel emitowanych w Polsce (Esmeralda, Paulina). Emitowali tego typu produkcje przed dobrych kilka lat, jednak oglądalność nie była chyba tak dobra, bo poleciały z anteny... Wniosek nasuwa się sam...
michal
VIP Expert
Posty: 3108
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

A czy pamiętacie takie programy jak "Droga do gwiazd", "Moja krew" czy "Chwila prawdy"? Ja te dwa ostatnie programy chętnie oglądałem i je lubiłem i szkoda mi było że je zdjęto. Wiecie może kiedy je zdjęto i czemu? Czy też te programy miały problemy z oglądalnością?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No zazwyczaj z powodu niskiej oglądalności albo słabego stopnia zwrotu programy spadają z anteny. Jeśli chodzi o "Drogę do gwiazd" i "Chwilę prawdy" to formuła obu programów dawno się wyczerpała, natomiast "Moja krew" miała niską oglądalność.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

A po co w TVN bajki? ITI ma kilka kanałów dziecięcych, skierowanych do danych grup wiekowych, gdzie można nadal oglądać bajki, które kiedyś emitował TVN.

Co do "Chwili prawdy" - jeśli chodzi o oglądalność (to taka ciekawostka) pamiętam, że największą widownię miał odcinek, w którym występował - wtedy jeszcze kandydat na Prezydenta - Lech Kaczyński.
Obrazek
gavi
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 09 maja 2009, 0:45

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gavi »

no dobra ale nie kazdy ma minimini chodzi mi o to ze kiedys wystarczyłby jeden kanał niz teraz 50 innych,czy nie lepszy jest kanał gdzie jest wszystkiego po trochu?....bo teraz jedyne co oglądam na tvn to na wspólnej!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Nie rozumiesz, że w jednym kanale nie upchniesz "wszystkiego po trochu"? Czołowi nadawcy stawiają na najchętniej oglądane pozycje, z których są największe przychody reklamowe. Widocznie bajki to nie jest dobry pomysł na zarabianie, jeśli ma się ich emitować godzinę czy dwie dziennie.
erkk
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:20

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkk »

A ja znalazłem ramówkę z początków TVNu z grudnia 1997 (wrzucę ją niebawem do tematu o ramówkach). Jak wiemy było dawniej kilka wydań Faktów w ciągu dnia. Wydanie o 12.00 trwało 5 minut, 17.45 wydanie regionalne (15 minut), 19.30 wydanie ogólnopolskie (pół godziny). We wigilię wydanie regionalne było o 22.00. Jest to ramówka z Gazety Telewizyjnej wydania z 24 grudnia, ale nie wiem na jakie dni. W artykule z tygodnika "Fakty" można przeczytać, że było wydanie o 23.15 (sam je pamiętam ale dopiero około roku 2001) tutaj natomiast go nie ma. NIe ma również serwisu o 16.45.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Dziecko, co ty za bzdury piszesz. "Teraz wiemy o jakich porach" - to co, wcześniej nie wiedzieliśmy!? Ile ty masz lat. TVN sprzed 10 lat, to nie jest ten sam, obecny TVN. Widzę, że od niedawna interesujesz się tematyką medialną i chyba dość krótko oglądasz telewizję.
Obrazek
erkk
Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 01 wrz 2008, 12:20

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkk »

Tematyką medialną interesuję się od kiedy pamiętam. Rzeczywiście trochę źle sformułowałem zdanie, ale za chwilę poprawię. W każdym razie chodziło mi o to, że Fakty w południe trwały 5 minut i nie widziałem w ramówce faktów wieczornych. I moim zdaniem to nie jest powód żeby od razu się tak bulwersować.
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

TVN dawniej

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Każdy tak narzeka, że wiele programów Polsatu to niewypał, ale wystarczy też spojrzeć na TVN, żeby stwierdzić to samo.

Przykłady programów: "Dama pik", "Najsztub pyta", "Moja krew", "Jak łyse konie", "Dla ciebie wszystko", "Dwururka", "Wybacz mi" i wiele wiele więcej, a nawet obecne "Łapać złodzieja" czy "Kapitalny pomysł".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości