[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Cała historia rozpoczyna się bowiem od nieudanego napadu zaplanowanego przez trzy doświadczone złodziejki. Kobiety postanawiają ukryć się przed policją w cichym domu opieki. Na miejscu bohaterki postanawiają rozerwać się, dając przy okazji drugą młodość jego mieszkańcom.
Nie są znane główne aktorki, w pozostałych rolach m.in. Beata Bandurska, Karolina Rzepa, Mirosław Zbrojewicz, Andrzej Grabowski, Joachim Lamża, Olgierd Łukaszewicz.

Reżyserem serialu jest Dariusz Śliwa, a producentem Baboo Production. Premierę zaplanowano na jesień tego roku.

Obrazek
https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/04/ ... amochodzik
https://www.babooproduction.com/service
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

[Netflix] Gang Zielonej Rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Magdalena Kuta, Małgorzata Potocka i Anna Romantowska wystąpią w głównych rolach.
https://swiatseriali.interia.pl/newsy/s ... Id,6299281

Premiera 19 października, a pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków.
Awatar użytkownika
Christianus
User of the Year 2022!
Posty: 1674
Rejestracja: 29 sie 2007, 9:26
x 1213
x 1871

[Netflix] Gang Zielonej Rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Christianus »

Naprawdę fajny zwiastun i nareszcie dostrzeżenie bardziej doświadczonych aktorek. Przykład "Grace i Frankie" pokazuje, że ludzie nie chcą oglądać jedynie młodych i przebojowych. Oczywiście warunkiem do tego musi być dobry scenariusz i mam nadzieję, że ten obroni się w przypadku tego serialu. Oby była to postępująca zmiana, ageizm w polskim kinie w przypadku kobiet jest niestety mocno widoczny.
Fame Is The Name of the Game :D
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Gang Zielonej Rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Podoba mi się, że Netflix jeśli chodzi o polskie seriale idzie w takie niestandardowe pomysły.
W końcu jakiś serial gdzie będą królowac kobiety 60 + zapowiada się dobra komedia.
Odcinków ma być 8, i mają mieć po około 30 minut.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[Netflix] Gang Zielonej Rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Dobry, obiecujący zwiastun, na plus stara gwardia, liczę na coś nieco zwiarowanego i udanego komediowo. Oby to było ciekawe i oglądalne. No i dobrze, że coś krótszego pod względem długości epów.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
bucik11
Legendary
Posty: 10499
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 501
x 1244

[Netflix] Gang Zielonej Rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

W serialu pojawią się także Rafał i Marcin Mroczkowie.
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

[Netflix] Gang Zielonej Rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

"Gang Zielonej Rękawiczki" od dzisiaj dostępny na Netfliksie, pojawiły się już pierwsze opinie i recenzje: https://www.onet.pl/film/onetfilm/to-se ... e,681c1dfa , https://teleshow.wp.pl/gang-zielonej-re ... 470385472a , https://www.polityka.pl/tygodnikpolityk ... alska.read
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Szkoda, że odcinki trwają po 25 minut, raczej szybki serial, przejrzałam na szybko 1 odcinek i od razu podoba mi się ścieżka dźwiękowa. Myślę że w weekend obejrzę całość, zapowiada się dobrze 😊
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Niby coś się dzieje, niby jest komedia, ale to wszystko jest tak przezroczyste i nieciekawe, że czuję duży zawód. Pomysł może był ok, ale w praniu wszystko się rozmyło. Bohaterki są antypatyczne, a wątki na siłę. Męczą dwie/trzy melodie mielone w kółko. Spodziewałem się dobrej komedii w domu opieki ze śmiesznymi bohaterkami po 70, a wyszło takie... nic.

Szkoda, szczególnie, że ostatnie seriale Netfliksa były udane i poprzeczka była dość wysoko.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Zawiodłam się na serialu, czytałam recenzje, że to komedia błyskotliwe teksty, coś się dzieje. A tu wszystko raczej nudne, statyczne. Bohaterki z potencjałem, ale mało się wykazały. Myślałam, że pokażą wątki pensjonariuszy, bo sporo ich było, a oni potraktowali ich po macoszemu.
No cóż, dla mnie takie bardzo przeciętne, obejrzałam, bo krótkie, ale w połowie już chciałam rzucić, bo nic do przodu nie szło. Nic nie wciągnęło. A zakończenie takie, że może będą myśleć o 2 sezonie. Ja już wiem, że nie ogladałabym ciągu dalszego.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Jestem po pięciu odcinkach na razie i sądzę, że to nie jest zbyt udana komedia kryminalna. Liczyłem na coś bardziej zwariowanego. Dość przeciętny humor, niewykorzystany potencjał z domem starości. W międzyczasie widziałem włoskich ''Wrobionych w sycylijskie morderstwo'' - dużo śmieszniejsze od zielonej rękawiczki :P

Tutaj za to dobra obsada, ale fabuła nieskupiona, rozmyta i niezbyt śmieszna ogólnie, muzyka oklepana i czasem denerwująca, więcej gwiazd, niż humoru. Nie widzę potencjału na kontynuację.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Spodziewałem się po tym serialu czegoś więcej na poziomie trochę "Gotowych na wszystko" czy "Pokojówek z Beverly Hills", a wyszła zwykła luźna produkcja na poziomie TVP czy Polsatu na jeden sezon. Szkoda, bo potencjał zmarnowany z dobrą obsadą aktorską.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

W ogóle opinie na FB, to same pochwały, szczerze nie spotkałam się z negatywna opinia. Dla mnie ten serial był nudny monotonny, dlatego jestem w szoku, że według widowni to cudowna produkcja z samymi zaletami. Niektórzy pisali, że oglądają już 2 raz 🙈
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Ja się poddałem po 3 odcinku i nie wiem kiedy do tego serialu wrócę. :)
Awatar użytkownika
Abbott
VIP Expert
Posty: 4840
Rejestracja: 18 sie 2018, 15:42
x 1161
x 3564

[Netflix] Gang zielonej rękawiczki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

Studyjna wersja "Luz - Blues" w wykonaniu Darii Zawiałow. Dodam, że to cover Urszuli




Osobiście jestem zdania, że cover jest o wiele lepszy od oryginału. Nie wiem jak jest na Spotify, ale ja u siebie na Tidalu nie mam tego utworu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości