TVP dawniej

Historia telewizji w Polsce i na świecie. Nieistniejące kanały telewizyjne odbierane w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3342
x 1485

TVP w latach 90.

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

@michał i @kisiel205 - TVP Kraków to nie jest wypożyczalnia filmów tylko poważna stacja telewizyjna, a Ice mówił tu o waszej głupocie, które polega na waszym bezmyśłnym postępowaniu. TVP nie wypożycza filmów, aby "pochwalić się czołówką", tylko jeśli nosi to za soba konkretną wartość historyczną, chyba, że przygotowujecie pracę na temat historii TV Kraków, co szczerze wątpię.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

TVP w latach 90.

Post autor: Ice »

To ja tylko dodam do postu kolegi, że chyba tych dwóch userów ma jakieś ograniczenia. Oczywiście chodziło mi oto co napisał @3q33. Ale dodajmy fakt, że chyba nie wiecie co to są prawa autorskie, prawa właściciela itd. Myślałem @michale, że będziesz wiedział o co chodziło mi w moim poście. Niestety, jak zwykle myliłem się.

To ja tylko dodam, że pewnie osoby z którym rozmawiałeś tarzały się ze śmiechu bo na taki styl rozmowy w telewizji najczęściej w taki sposób reagują. No, ale cóż. Z głupotą u niektórych nie da się nic zrobić. Bez obrazy. Ale wczoraj z Kisielkiem pojechaliście z tym totalnie.
Awatar użytkownika
Kielek
Użytkownik

TVP w latach 90.

Post autor: Kielek »

A pamiętacie może taki program z Tyńcem i chyba 5-cioma dziewczętami, on grał tam jakiegoś dziadka czy Bóg wie kogo, to chyba było jakoś związane z Tęczowym Music Boxem. Nie mogę sobie przypomnieć co to był za program, pomocy!
michal
VIP Expert
x 6
x 18

TVP w latach 90.

Post autor: michal »

Czy pamiętacie taki program dla dzieci pt. "Chochlikowe psoty, czyli wzmagania z ortografią" i kiedy w latach 90 był emitowany? Pytam się dlatego ponieważ w telewizji nigdy tego nie oglądałem ale w podstawówce polonista czasem na lekcjach puszczał te programy.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator

TVP w latach 90.

Post autor: pop »

Kino Polska rozpoczęła emisję serialu "Matki, żony i kochanki"!
Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3057

TVP w latach 90.

Post autor: Karol »

Jak widać. I jest to jedna z nowszych produkcji emitowanych na tym kanale. To dobrze, że coraz więcej pieniędzy inwestują w zakup praw do emisji nowszych seriali TVP. Chociaż uważam, że ta i tak nie chce odstępować praw do pokazywania wielu ciekawych produkcji, także tych z PRL, np. "Stawiam na Tolka Banana" czy "Wojny domowej" - emitują to w TVP2 raz na rok czy dwa, chociaż nie zawsze.

Powstało też sporo koprodukcji TVP oraz nadawców zagranicznych, także w miarę nowych - np. "Dwa światy", "WOW", czy własne, m.in. "Siedem życzeń"... Było tego pełno.
michal
VIP Expert
x 6
x 18

TVP w latach 90.

Czy pamiętacie kiedy i z jakiej okazji "Teleekspress" w latach dziewięćdziesiątych był prowadziny w parach? Moja mama mówiła mi jakiś czas temu że pamięta wydanie "Teleekspressu" które było prowadzone w parze przez Kinge Rusin i Macieja Orłosia który notorycznie się mylił w tym wydaniu a Kinga Rusin regularnie go poprawiała.
P.S. Mam prośbę do moderatorów. Czy moglibyście zmienić nazwę tego wątku na "TVP dawniej"? Warto byłoby powspominać programy których nie było w latach dziewięćdziesiątych na antenie TVP tylko w innych okresach.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3057

TVP w latach 90.

Post autor: Karol »

Mam pytanie. Jak się nazywał program - prawdopodobnie teleturniej - w którego studiu, dokładniej na samym środku na podłodze znajdował się taki duży obrazek z rowerem?
Daredevil
Użytkownik

TVP w latach 90.

Post autor: Daredevil »

Z rowerem to mi się tylko Rower Błażeja kojarzy, ale to pewnie nie to.
michal
VIP Expert
x 6
x 18

TVP w latach 90.

Czy pamiętacie emitowany w paśmie przed południowym program prawniczy prowadzony przez Jerzego Kamasa? Ja go pamiętam bardzo dobrze. Przychodzili do niego ludzie po poradę prawną a Jerzy Kamas im tej porady udzielał. Pamiętam że kiedyś po poradę do niego przyszła Joanna Żułkowska. Zapamiętałem również czołówkę z paragrafem, czarną scenografię i oprawę muzyczną. Niestety nie pamiętam nazwy tego programu. A czy wy pamiętacie ten program i jego tytuł?
DAWIDKI
Obserwator
x 6

TVP w latach 90.

Post autor: DAWIDKI »

Kielek pisze:A pamiętacie może taki program z Tyńcem i chyba 5-cioma dziewczętami, on grał tam jakiegoś dziadka czy Bóg wie kogo, to chyba było jakoś związane z Tęczowym Music Boxem. Nie mogę sobie przypomnieć co to był za program, pomocy!
to był program Fasola (na dole jest czołówka)

http://www.youtube.com/watch?v=ptRPOJrz9UM

http://www.youtube.com/watch?v=HuDxUD8q ... re=related
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

TVP w latach 90.

Post autor: Kpc21 »

http://www.tvp.pl/retro

Parę materiałów TVP z PRL i lat 90. I kilka odcinków programu "Taka była telewizja" (w czołówce można zobaczyć także już historyczną stronę internetową TVP).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Pepek94
Obserwator
x 10
Kontakt:

TVP w latach 90.

Post autor: Pepek94 »

A czy pamiętacie taki program "Od A do Zdrowia", który leciał w niedziele?
Studia spikerskie TVP muszą zniknąć, bo są archaiczne, przestarzałe, niemodne, a w trakcie napisów końcowych niezgodne z ustawą rtv.
DVB-T: Święty Krzyż (MUX 1/2/3)
Nie dla logotypów ekranowych w czasie bloków reklamowych.
#StopZawyżaniu
Awatar użytkownika
lukin
Użytkownik
Kontakt:

TVP w latach 90.

Post autor: lukin »

http://www.tvp.pl/retro/rocznice-i-wyda ... tvp1-1991r Na serwisie tvp.pl retro pojawiła się Oprawa graficzna jedynki z 1991r.Świąteczna Oprawa oczywiście ;d Zrobiona w technice blue-box,jak na te czasy to dość ładna...
Pepek94
Obserwator
x 10
Kontakt:

TVP w latach 90.

Post autor: Pepek94 »

Czy ktoś z Was pamięta w roku 2004, pod logiem TVP1 było logo Dolby Surround.
Studia spikerskie TVP muszą zniknąć, bo są archaiczne, przestarzałe, niemodne, a w trakcie napisów końcowych niezgodne z ustawą rtv.
DVB-T: Święty Krzyż (MUX 1/2/3)
Nie dla logotypów ekranowych w czasie bloków reklamowych.
#StopZawyżaniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wspomnienia”