[TVN] Fakty

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Mam nadzieję, że @pop nie wyssał tej informacji z palca. Mam lekkie obawy, czy będą to zmiany na lepsze. Tym bardziej, że ostatnia zmiana oprawy TVN'u nie wyszła raczej na dobre. No cóż, liczę na umiejętności grafików (bo wiem, że TVN potrafi zamawiać tam gdzie trzeba (Poranek TVN24 i Magazyn 24 godziny).
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Mam lekkie obawy, czy będą to zmiany na lepsze. Tym bardziej, że ostatnia zmiana oprawy TVN'u nie wyszła raczej na dobre
A może to kwestia przyzwyczajenia i gustów? :)
No cóż, liczę na umiejętności grafików (bo wiem, że TVN potrafi zamawiać tam gdzie trzeba
Velvet ;)
(Poranek TVN24 i Magazyn 24 godziny).
Oprawy do tych programów były tworzone bezpośrednio przez grafików Grupy TVN.

A zmiany rzeczywiście są zapowiadane od dawna - mam nadzieję, że na pewno wejdą na jesień. Tylko ta ''Uwaga!''... prawdopodobnie będzie nadawana z wirtualnego studia TVN24, aby obniżyć koszty produkcji. Dla mnie to idiotyzm i mam nadzieję, że to się nie sprawdzi. Jeżeli już to mogliby wykorzystać to wirtualne studio inaczej - lepiej, bo w przypadku ''Skanera Politycznego'' nie powaliło.

Ale to nie temat o tym.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Wiesz co @Ice, jestem głównie bardzo otwarty na zmiany (zwracam uwagę na grafikę), ale ta obecna oprawa TVN'u jest po prostu jakby ''niedokończona'' :/. Dodatkowo nie wykorzystano jak na razie identu z przestrzennością. Nie wiedziałem, że oprawa ''Poranka'' i ''Magazyn 24 godziny'' to twór grafików ITI (dziękuje za informacje '':)''), jestem mile zaskoczony. Liczę, że oprawa mnie mile zaskoczy. Mam cichą nadzieję, że także ze studia ''wycisną'' jego całkowite możliwości (podświetlenie, nowe loty kamerowe, kadrowanie itp.) ''Uwaga'' jak dla mnie nie potrzebuje zmian (oprócz zmiany na panoramiczną czolówkę, bo żenująco wygląda, kiedy materiały są w 16:9, a studio i oprawa w 4:3). Masz rację, zmiana na wirtualne studio byłaby złym wyborem. Po co upodabniać się do ''Interwencji''? Tym bardziej, że obecne studio jest świetne dla tego programu.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Widać, że kryzys zagląda w oczy TVN. Dziś przed "Faktami" wyemitowano dłuższy blok reklamowy. Jak tak dalej pójdzie, to będą reklamy jak przed 2005 rokiem.
Obrazek
Evil
Junior
Posty: 1405
Rejestracja: 09 sie 2007, 14:46
x 2

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Evil »

Dokładnie to samo zauważyłem. Zazwyczaj, zaraz po zakończeniu "Detektywów", był widok z okna i odliczanie do 19.00, oraz od razu wejście na "Fakty". Teraz po "Detektywach" był blok reklamowy, jakieś 4 reklamy były.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Dla mnie wielkiej różnicy to nie robi. Może po prostu nie mieli czym zapchać tej dziury po zmianie programowej? Zresztą nie widzę tutaj wielkich znamion kryzysu. Mały blok reklamowy w paśmie największej oglądalności nikomu nie zaszkodzi. Pamiętajmy także o tym, iż z ramówki wypadła lokomotywa reklamowa TVN "Na Wspólnej". Trzeba jakoś niwelować straty.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Trzy.

Poza tym nie bezpośrednio po "Detektywach", bo najpierw pojawiały się reklamy sponsorów i ident stacji. Tak jest od 2005 roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Jutro o 19:00 zostanie wyemitowane specjalne wydanie "Faktów TVN" z Gdańska z okazji 20. rocznicy upadku komunizmu w Polsce, które zostanie poprowadzone przez Justynę Pochanke - podał serwis wirtualnemedia.pl.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

A dokładnie - sprzed bramy Stoczni Gdańskiej.

I warto dodać, że to pierwsze wydanie "Faktów" prowadzone przez Justynę Pochanke spoza studia od 2005 roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

"Fakty po Faktach" również z Gdańska prowadzi Kamil Durczok.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Niedawno reporter Faktów TVN - Jacek Gasiński stał się ofiarą zemsty osoby o tym samym nazwisku, po tym, jak informacja, o tym, że Talibowie lądaowali w Klewkach została zdementowana przez TVN. Więcej - http://www.tvn24.pl/28377,1608982,0,1,o ... omosc.html

Cóż sprawca z pełną premedytacją, przekonaniem, oraz brakiem skruchy dokonał swojego czynu - wykorzystał zbieżność nazwisk, został co prawda zatrzymany i za to mu grozi do 2 lat więzienia. Natomiast Jacek Gasiński zachował w takiej sytuacji zimną krew - no i zgłosił tą sprawę na policję. A co do tej branży, to rzecz jasna dziennikarstwo (niekoniecznie nawet chodzi o korespondenta wojennego) wiąże się z niebezpieczeńtwem i ryzykiem. Na szczęście są dziś środki ochrony (m. in. barczysta ochrona), które pomagają tym osobom w pełni normalnie pracować, Poza tym coś TVN ma pecha, skoro serial W11 zainspirował do popełnienia przestępstwa przez dwóch byłych ochroniarzy z Olkuszy - podał serwis media2.pl
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wczorajsze "Fakty TVN" rozpoczeły się (bez zegara) i zakończyły się widokiem z miejsc upamiętniających Powstanie Warszawskie - daję to jako ciekawostkę.

EDIT:
Press.pl pisze:W lipcu "Fakty" prawie dogoniły "Wiadomości"

W lipcu z głównych informacyjnych programów telewizyjnych tylko "Wiadomości" TVP 1 straciły widzów, pozostałe - zyskały.

- Nie podam kolejnego terminu, ale ta "kropka nad i" jest już coraz bliżej, zwłaszcza że coraz częściej wygrywamy pod względem udziału w rynku - mówił w kwietniu "Presserwisowi" Kamil Durczok, szef "Faktów"

Z danych AGB Nielsen Media Research za okres 1-28 lipca wynika, że główny serwis TVP 1 oglądało średnio 3,1 mln osób - o 240 tys. mniej niż w tym okresie ub.r. I choć ”Wiadomości” zachowały pozycję lidera, ich przewaga nad ”Faktami” TVN-u znacząco zmalała: w ub.r. miały o 560 tys. widzów więcej od konkurenta, w br. – tylko o 100 tys., bo ”Fakty” gromadziły średnio 3 mln osób (220 tys. więcej niż w ub.r.).
”Wydarzenia” Polsatu śledziło w lipcu 1,64 mln widzów (wzrost o 60 tys.). Natomiast emitowaną o 22.45 ”Panoramę” w TVP 2 oglądało średnio 1,63 mln - program ten potroił widownię w stosunku do ub.r., kiedy był nadawany o północy.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

http://tvnmaniak.pl/ - w artukule nt. jesiennej ramówki TVN jest napisana jest wypowiedź Durczoka, iż jesienią "Fakty" nie spoczną na laurach, a ten program czeka "mała rewolucja". Ciekawe co on miał na myśli? :).
Pozdrawiam, Trzeciak
Miś Uszatek
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:53

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś Uszatek »

Zrobią wirtualne studio a Fakty poprowadzi hologram :D
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

[TVN] Fakty

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

3q33 pisze:http://tvnmaniak.pl/ - w artukule nt. jesiennej ramówki TVN jest napisana jest wypowiedź Durczoka, iż jesienią "Fakty" nie spoczną na laurach, a ten program czeka "mała rewolucja". Ciekawe co on miał na myśli? :).
Może go zwolnią :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości