[POLSAT] Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
Awatar użytkownika
Kamil1998
Junior
x 2
x 414

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil1998 »

Różne opinie o tej edycji. Pozytywne i negatywne. Ja mimo wszystko oceniam ten 16 sezon na plus. Były mocne i słabe strony.

PLUSY
- Danzel. 😀 Obcokrajowiec ale niezwykle w Polsce popularny. Mocny głos,
- Ania Rusowicz. ♥️ Serce na dłoni, klasa, szacunek do uczestników. Przy okazji skromność i przeogromny talent wokalny, sceniczny. Anioł, nie człowiek. ♥️
- Patryk Cebulski pozytywnie zaskoczył podejściem do wylosowanych postaci z szacunkiem, dawał z siebie ile potrafił ♥️

Ogólnie każdy uczestnik miał przynajmniej jeden dobry występ. To mnie cieszy. :) Ktoś może odstawał od reszty ale tak to bywa w tym programie.

Charakteryzacja na wysokim poziomie. :) Chociażby w przypadku Ani Rusowicz w finałowym wcieleniu jako Etta James, Danzel jako Ryszard Riedel, Patryk Cebulski jako Cardi B czy Andrzej Kozłowski jako Krzysztof Krawczyk.

MINUSY
- gnojenie, podcinanie skrzydeł Karolinie Pisarek od samego początku do samego końca. I nikt nie utemperował jury, nikt nawet nie raczył tego zrobić. 🙄
- zbyt wczesny angaż Viki Gabor. 14 lat, doświadczenie sceniczne i wokalne posiada aczkolwiek głównie śpiewała swoim głosem. Najwidoczniej obawy były uzasadnione i to jeszcze nie ten czas.
- Maciej Radel. Sądziłem, że aktor dubbingowy powali na kolana. Tymczasem irytująca maniera głosu, jakby się chciał popisać. 🙄 Niestety mnie osobiście rozczarował.
- JURY! Angaż pana Cugowskiego to niestety sport niewypał. Rzucał zdawkowe zdania, często był znudzony, niezaangażowany w program. 🙄 Pan Wiśniewski wykazał się hipokryzją, pani Skrzynecka piskami i wstawaniem z krzesła, pani Walewska (nie wiem co napisać, bez polotu).

ULUBIONE WYSTĘPY
- Ania Rusowicz jako pani Irena Santor
- Ania Rusowicz jako Agnetha Fältskog
- Danzel jako Ryszard Riedel
- Andrzej Kozłowski jako śp. Krzysztof Krawczyk

Z tych z przymrużeniem oka to na pewno Danzel jako Lizzo. 😀

Przy okazji liczę, że powstanie jeszcze kilka sezonów tego formatu. :) Ten program - jak sam stwierdził Danzel w finale - pozwala oderwać się od rzeczywistości, która bywa niepokojąca. Były wyjątki ale to zawsze. :) Uczestnicy mieli poczucie humoru, zarażali optymizmem i uśmiechem. Świetnie. 😀
giga.talent120
Obserwator
x 204
x 78

Post autor: giga.talent120 »

Widzę po instastory, że Edyta Herbuś miała dziś lekcje śpiewu, więc być może, w kwietniu casting i zdany a teraz jeszcze dokształcanie się przed udziałem? Zobaczymy, ale kandydatka wydaje mi się ciekawa.
Mariuszowe 82
Użytkownik
x 5

Post autor: Mariuszowe 82 »

Chciałbym wreszcie w tym programie jako uczestnika zobaczyć Joannę Kołaczkowską lub Igora Kwiatkowskiego
Sanchez
Użytkownik
x 98
x 124

Post autor: Sanchez »

Z całym szacunkiem do Johana, jego zdrowego podejścia, rywalizacji na poziomie, świetnych występów, za dzisiejszy występ Niemena jak dla mnie wyłączył się z wygranej. Oczywiście, to nie jest kontrowersyjny zwycięzca w stylu Kasprzykowskiego, Żurka czy Janowskiego, bo był bardzo dobry, ale zwycięzcą może być tylko 1 osoba, Szkoda, że 3 z rzędu wybór wygranego jest nietrafiony. Dla mnie za dzisiaj i całość wygrywa Ania. Szkoda, że kolejny raz kobieta nie liczy się w walce o wygraną, to 3 miejsce to kpina, ale silna komitywa Skrzyneckiej i Walewskiej ws. uwalania kobiet w finale ma się dobrze. Chyba obawiają się o swoje stołki. Rusowicz, miale wiele różnorodnych wyzwań w programie, dobrze z nimi sobie radziła, a w finale jako jedyna poszła w bardziej nieszablonowy wybór.

1 miejsce, Rusowicz- tylko niewielkimi momentami słyszałem jej głos, praktycznie cały występ świetny, dobrze zbudowana postać, nieszablonowy wybór.
2 miejsce, Waem- z Niemenem porwał się z motyką na słońce, bardziej by mnie zaskoczył gdyby wziął sobie na finał jakąś kobietę. Piosenka za szybka, w niektórych fragmentach piosenki, język polski kompletnie niezrozumiały, głos też odbiegał, to finał, więc taryfa ulgowa się kończy, ale za pozostałe świetne metamorfozy w programie, powinien mieć zasłużone 2 miejsce.
3 miejsce, Kozłowski- dobry występ Pavarottiego, ale praktycznie tak jak pozostałe występ Andrzeja w programie, są ogólnie dobre, ale jednak brakuje w nich tego pierwiastka wzniesienia się na wyżyny, jednak jak dla mnie Andrzej ma zasłużone miejsce na podium.
4 miejsce, Gabor- słusznie dostała ostatnią pozycję, jej udział w finale to żart, oczywiście na finał poszła w bezpieczny wybór mocno oklepanej już piosenki, dokładnie tego się po niej spodziewałem.

Finał taki sobie, jak zresztą w ostatnich edycjach. Szkoda, że uczestnicy boją się pójść w oryginalne wybory, trochę wbrew swoim warunkom czy głosom i wybierają bezpieczne postacie, byle się nie potknąć. Minusem jest też to że żaden z uczestników nie zdecydował się na wcielenie w płeć przeciwną. Z przyjemnością wspominam finał 12 edycji gdzie mieliśmy takie aspekty jak wyjście poza schematy i mistrzowskie wykonanie (Adam), mądre piosenki z przesłaniem (Emilka) i zaskakujące wybory postaci (Ewelina).

Za parę dni wrzucę swój post ze szczegółowym podsumowaniem 16 edycji, pewnie wyjdzie ściana gorzkich żali, ale o dobrych rzeczach też będzie :D
Awatar użytkownika
sebastiannn
Activist
x 890
x 1015

Post autor: sebastiannn »

Jeśli chodzi o moje odczucia, co do minionej edycji, to uważam, że była świetna pod względem występów, naprawdę dobrze się to oglądało.

Co do finału, z nimi chyba jest już tak, że mają słabszy poziom.

Plusy:
- bardzo dobrych poziom występów
- GENIALNE charakteryzacje
- wiele piosenek, na które długo czekałem w programie
- ekipa uczestników - widać, że bardzo zgrana, żal się z nimi rozstawać

Minusy:
- JURORZY!!! i CHAMSKIE, bezczelne komentarze w stronę Karoliny..........
- powtórki piosenek
- mało nowych postaci (choć te, które się powtórzyły, w większości były to postacie takie, których dawno w programie nie było jak choćby Robert Gawliński, Alicja Majewska, Artur Gadowski i kilka innych, no ale po raz enty pojawiły się takie jak Madonna, Bruno Mars, Rihanna, Michael Jackson, Maryla Rodowicz, Christina Aguilera)
- Maciek Radel jako uczestnik - bardzo się zawiodłem

Danzel w finale nie pokazał pełni swoich możliwości, ale i tak zasłużył na wygraną. Przynajmniej w końcu jestem zadowolony ze zwycięzcy. :P

Powtórzę się, ale mam nadzieję, że zaproszą do kolejnej edycji Adę Borek. No cóż, czekamy teraz na 17 odsłonę programu. :D
5 lat na forum! :)
bucik11
Thinker
x 223
x 670

Post autor: bucik11 »

Co do wczorajszych występów to u mnie jest taki ranking:
1 miejsce - Ania Rusowicz (Etta James) - głosowo świetna, ciężki utwór, ale dała radę. Plus za charakteryzację, gdzie praktycznie jest 1:1.
2 miejsce - Andrzej Kozłowski (Luciano Pavarotti) - bardzo trudne zadanie, ale wyszło fenomenalnie, szacunek! :)
3 miejsce - Danzel (Czesław Niemen) - za bardzo odważył się wybierać ten utwór, w pewnym momentach nie wiedziałem co śpiewa. Szacun za znów naukę polskiego.
4 miejsce - Viki Gabor (Whitney Houston) - znów zaśpiewane swoim głosem, chociaż nie był to najgorszy występ.

Duety:
1 miejsce - Anna Jurksztowicz i Patryk Cebulski (Kesha i Pitbull) - wyszło zabawnie i nic więcej. Jedynie można wyróżnić Anię, która poradziła sobie zdecydowanie lepiej niż Patryk.
2 miejsce - Karolina Pisarek i Maciej Radel (Britney Speers i Will.i.Am) - ciężko coś powiedzieć, bo to nie było wspaniałe, chociaż gdyby tak spojrzeć może to ich najlepszy występ w programie :lol:
Tomxd71
Obserwator
x 13
x 70

Post autor: Tomxd71 »

Osobiście nie wiem czemu jurorzy nie dają wygrać kobiecie. Już Kasia Dąbrowska powinna wygrać a Komarnicka i Lisowska również miały występy na zwycięstwo. Może się Skrzynecka boi o krzesło jurora?
vicos
Użytkownik
x 62
x 34

Post autor: vicos »

Kto wygra finał, a kto zdobędzie kolejne miejsca, było to do przewidzenia, co też uczynił Mariuszowe 82. Szkoda też, że nie żaden uczestnik z finałowej czwórki nie zdecydował się zmianę swojej płci, dlatego ja oglądałem te edycje z mniejszym zaangażowaniem.

Natomiast cieszę się, że wygrał Danzel, na niego też głosowałem, w ankiecie, chociaż zgadzam się, że w finale niestety sobie nie poradził, miał problem z tekstem, a i głosowo odbiegał znacznie od Niemena. Natomiast całościowo uważam, jego wygrana jest słuszna, ponieważ świetnie poradził sobie głosowo z większością wykonawców, a nasz język jest uznawany dla obcokrajowców za jeden z trudniejszych do nauczenia.

Największym pozytywnym zaskoczeniem tej edycji według mnie okazał się Andrzej Kozłowski, w finale poradził sobie przyzwoicie jako Luciano Pavarotti nawet wokalnie, mimo że wybrał sobie jedną z trudniej do odwzorowania głosowo artystów.

Gdybym jednak oceniać miał wyłącznie tylko odcinek finałowy to moim zdaniem wygrała go Ania Rusowicz. Wspaniale odwzorowana energia, jak i wokal do tego osoby odpowiedzialne za charakteryzacje sprawili, że wyglądała niemal 1:1 jak Etty James.

Odnosząc się do propozycji kolejnych osób, które chcielibyście, aby wystąpili w programie to ja sam mam dwa nazwiska, które uważam idealnie pasują do TTBZ oboje to mężczyźni i są nimi Paweł Małaszyński i Piotr Rogucki. Krystian Ochman uważam to ciekawy pomysł i na pewno zwiększyłby widownie kolejne edycji, ale po jego wielu wypowiedziach wnioskuje, że stawia na rozwój kariery i jego udział przynajmniej obecnie bym wykluczył.
giga.talent120
Obserwator
x 204
x 78

Post autor: giga.talent120 »

Jak donosi SE Skrzynecka jest zmęczona pracą na planie i myśli o rezygnacji.

https://www.se.pl/wiadomosci/exclusive/ ... -faT1.html
Awatar użytkownika
sebastiannn
Activist
x 890
x 1015

Post autor: sebastiannn »

Za dużo wstawała w tej edycji, to i się zmęczyła.

Oby zrezygnowała. ;)
5 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
x 1764
x 9609

Post autor: pulkownik »

Mój Boże, biedny Kufer!
Zaczęła to rozważać po tym, jak nagranie pierwszego odcinka show zostało przesunięte o tydzień i przez to przerwać urlop We Włoszech, przylecieć do Polski na dwa dni nagrań, a potem znów wrócić do Włoch, żeby dołączyć do rodziny
Niech odpoczywa, a przede wszystkim niech widzowie odpoczną od jej osoby.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 3219

Post autor: wiatriwoda »

Zapewne to zmęczenie z powodu tego, że jej podziękowano. Myślę, że z rok już się z tym nosili, ale Ninie nie było łatwo.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
x 1764
x 9609

Post autor: pulkownik »

Ja w ogóle uwielbiam te wynurzenia gwiazdeczek o wielkim zmęczeniu, faktycznie 10 dni zdjęciowych po 6-7 godzin, gdzie się głównie siedzi i pieprzy bzdury to ogromne obciążenie.
Awatar użytkownika
Christianus
Junior
x 852
x 1170

Post autor: Christianus »

Biedaczka musiała przerwać urlop we Włoszech, żeby przylecieć na dwa dni nagrań, cóż za poświęcenie. :lol: Kasiu, spokojnie mogłaś tam pozostać, nie fatyguj się więcej.

Tak zupełnie na poważnie, to nie uwierzę dopóki nie zobaczę. Skrzynecka jest przyspawana do krzesła jurorskiego i w tym artykule jedyne, w co mógłbym uwierzyć, to potencjalne namawianie przez Ninę, która w kwestiach jurorskich już dawno straciła wyczucie. Przykre jest to, że Kufer narobił w programie więcej szkód niż pożytku, patrząc na werdykty finałowe w ostatnich edycjach.
Fame Is The Name of the Game :D
bucik11
Thinker
x 223
x 670

Post autor: bucik11 »

Tak strasznie jest zmęczona, gdyby mogła to by siedziała kolejne sezony za stołem i gadała farmazony. Pora zwolnić miejsce i tylko komentować, ale z kanapy w domu :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Talent show”