[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

Archiwalne programy Telewizji Polsat.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

@Taberski
To dałoby się przeskoczyć - wystarczyłoby solidne pomieszanie kopert przed losowaniem i losowanie nieoznakowanych kopert przez gracza. Ani gracz ani Ibisz nie wiedzieliby co jest w kopertach - w zasadzie nikt by nie wiedział: ani publiczność ani produkcja, dosłownie nikt. 100% pewności.
bustram
Activist
Posty: 4855
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04
x 89
x 1716

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Taki wpis znalazłem na innym forum:

"Olbrzymią rolę w teleturnieju odgrywa tablica z numerami z której gracz wybiera swoje szczęsliwe liczby, ma zawiązane oczy itp. Funkcję tej tablicy pełni w rzeczywistości szmata z wyświetlonymi numerami, które się palą cały czas tylko po to aby zawodnik wiedział jaka jest rozpiętość liczb. Zawiązywanie oczu jest czynnością tylko i wyłącznie medialną. Kwot pod sumami NIKT NIE WIDZI poza stroną producencką. Gdyby publiczność widziała te kwoty mogłoby dojść łatwo do współpracy.

Jakie to stwarza możliwości nadużycia ???
- Gracz nigdy nie wie co wybrał i nikt tego nie wie, ewentualne dochodzenie swoich praw jest w 100% bezzasadne.

- Producent przygotowując program do emisji może zmontować materiał tak aby widz widział że w kopertach są duże kwoty (ZWRóćCIE UWAGę NA TO ZE TE KOPERTY Są NAJCZęśCIEJ NISZCZONE). Często pada pytanie "Czy moge zobaczyć co było w kopercie" - "W domu pan zobaczy, do niszczarki proszę. " W rzeczywistości w kopertach niszczonych są kwoty małe 100, 200 zł itp, ale na wizji facet widzi ze zniszczył 10000.

- Długi i pasjonujące licytacje w którcych gracz dostaje przysłowiowe nic też są atrakcyjne dla producenta, widzowie podpowiadają, myślą bierz tamtą tam jest dużo kasy, gracz sie waha bierze, oddaje a w końcu wybiera np 100 zł, a ta kopeta z rzekomo wysoką kasiorką znika w niszczarce ...

- Zadziwiająco często przy takiej dużej liczbie możliwości gracze losują -50% i - 100%. Przecież szanse trafienia na te koperty są niewielkie, z matematycznego punktu widzenia a jednak średnio co drugi zawodnik coś losuje ... Śmiem twierdzic, nie mając dowodów, ale obserwując teleturnieje i mając pewne doświadczenie, że losowanie wygląda tak że producent z góry przydziela graczowi kwoty, czekając tylko na podanie numerów aby zapakować przygotowane już kwoty do odpowiednich kopert.

Mój przyjaciel w tym teleturnieju zrezygnował z kopert, wział kwotę 5 tys zł od pana Ibisza. Po programie jedna z osób z obsługi po wyjścieu na papierosa powiedziałą mu że dobrze zrobił bo w kopertach miał 300 zł. Tymczasem na wizji kolega zobaczył żę wziął "marne " 5000 zł a w kopertach miał 25000. No ale cóż. Show must go on! Oczywiścei od czasu do czasu ktoś wygrywa, a niemal każdy gracz ma w kopertach sporo pieniędzy, tylko dziwnym trafem albo nie odpowiada na pytania i niszczy, albo oddaje w czasie licytacji i też niszczy ..."


Na forum są opisane nadużycia odnośnie "Awantury o kasę". Co ciekawe sam Ibisz w wywiadzie dla "Lekko nie będzie" przyznał, że jedna z drużyn odpadła, bo doszły do niej słuchy, że produkcja chce z nich zrezygnować.

Moja propozycja ? Zrobić "Grę w ciemno" bez udziału prowadzącego. Gracz najpierw wylosowałby koperty, odpowiedział na pytania, zdobył je a następnie zakręciłby kołem, aby wylosować kwotę, którą mógłby za daną kopertę uzyskać. Potem decyzja: zgoda albo biorę kopertę. I tak z każdą po kolei. Ile wykręci lub ile będzie w kopercie to wygra / trafi na minusa ? trudno, przegrywa. Producent boi się o kasę ? Niech zda się na rachunek prawdopodobieństwa.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Powyższe cytaty ewidentnie mówią o różnych wersjach programu. Z początku o tej pierwszej z zasłaniem oczu, potem o drugiej, o czym świadczy duża liczba minusów do wyboru.
W mojej opinii zbyt duża ingerencja w oryginalny format spowoduje, że powstanie... nowy format. A na zupełnie nowy format od ATM Grupy czekam od lat . Pytanie tylko, czy w ATM-ie pracuje jeszcze ktoś z tamtych czasów.
2009-2021
tvferdex97
Poster
Posty: 1531
Rejestracja: 14 maja 2014, 6:59
x 312
x 25

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tvferdex97 »

Dopiero teraz zauważyłem że tego teleturnieju już nie powtarzają wreszcie na ATM Rozrywka, ostatni odc. był 2 października rano i nie ma też powtórek poprzedniego teleturnieju Ibisza (ale powtórki tego są na Polsacie 2).
Awatar użytkownika
Michał56
Poster
Posty: 1684
Rejestracja: 12 sie 2017, 11:40
Lokalizacja: Kraków
x 548
x 367

[POLSAT] Gra w ciemno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Michał56 »

Direct pisze: 15 sie 2017, 22:10 Ja jestem ciekaw, jak produkcja technicznie ogarniała tyle kopert i co w której jest. Nagrywali na pewno kilka, kilkanaście odcinków jednego dnia, więc trzeba było przygotować kilka, kilkanaście zestawów po 50 kopert i wiedzieć dokładnie, co jest w której, kontrolować, który gramy teraz zestaw. No chyba, że wymieniali tylko wybrane przez poprzedniego gracza koperty, bo przecież gracze nie widzieli nawzajem swoich gier. Kulisy tego programu byłyby arcyciekawe, zwłaszcza późniejszej, "fioletowej" wersji.

Tak jak piszecie, praktycznie wszyscy licytowali i sprzedawali koperty za bezcen, choć wiedzieli, że w kopertach roi się zarówno od -100%, jak i od 100 000 i samochodów. Zatem biorąc koperty miało się szansę na wszystko, albo na nic (jak w innym programie Krzysztofa :)), więc wg mnie warto było ryzykować i brać koperty, tymczasem ludzie jak jeden mąż zgadzali się je odsprzedawać za raptem kilka tysięcy.
Pracowałem przy tym przez rok. Jak masz jakieś pytania to dawaj na priv bo publicznie wolałbym nie pisać. :P
^-^
Awatar użytkownika
ambiroz
Użytkownik
Posty: 190
Rejestracja: 13 sie 2020, 19:07
x 117
x 46

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ambiroz »

Wśród zapowiedzi znajdujących się w tym filmie: – poza perełką w postaci reklamy „Nieustraszonych” – na samym końcu znalazła się zapowiedź „Gry w ciemno”. W jej końcowym momencie Ibisz krzyczy do uczestniczki: „STO DWADZIEŚCIA PIĘĆ TYSIĘCY ZŁOTYCH!”. Kobieta ma mocno czarne włosy oraz różową koszulkę z grubym kołnierzem. Tylko że w pierwszych 23 odcinkach (dostępnych na YouTubie) nie znalazłem tak ubranej uczestniczki (ani osoby towarzyszącej). Szukałem tylko do 23, bo zapowiedź – według nazwy filmiku – wyemitowano w maju 2005. Ktoś coś wie na ten temat?
Awatar użytkownika
dida12314
VIP Expert
Posty: 1432
Rejestracja: 07 mar 2016, 12:31
x 2
x 101

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dida12314 »

Te 125.000zł nigdy nie padło. Może to było tylko na potrzeby zapowiedzi? Tylko 3 razy w historii padły nagrody min. 100.000zł, a żadna z nich nie wynosiła 125.000zł.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49675
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3242

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Prawdopodobnie ten fragment po prostu pochodzi to z pilota programu, którego się nagrywa po to by m. in. zaprezentować format nadawcy i przetestować przebieg gry. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2600
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

[POLSAT] Gra w ciemno (2005-2007)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

To samo było z "Awanturą o kasę", gdzie w zwiastunie programu przed jego startem wszystkie drużyny były dosłownie ubrane jak mistrzowie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy Polsatu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości