TVN24

Pozostałe kanały nadawane przez Grupę TVN i Discovery w naszym kraju.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

pop pisze:
TiM pisze:Mogę wiedzieć, skąd on się tego dowiedział? Są jakieś różnice w takiej transmisji? Dlaczego tak jest?
A co w tym dziwnego? Nie da się nadawać dwóch programów jednocześnie przy jednym stole.
Heh, no racja. Zapomniałem, że o 19:00 Fakty się zaczynają.

Jak dla mnie wczoraj najlepszy Wieczór Wyborczy miał właśnie TVN24. TVP w porównaniu do nich dała po prostu plamę :P Wiecie czasem co się działo w tedy na TVN? Retransmisja ze stacji informacyjnej czy zupełnie inna transmisja?
Miś Uszatek
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:53

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś Uszatek »

3q33 pisze:Heh, ale TVP skopała "Wieczór Wyborczy" w tej chwili pokazują oni sondaż TVN-u, ten sam co był równo o 22:00 na TVN24. I nic w tym dziwnego by nie było, gdyby nie to, że jest to jedyny ogólnopolski sondaż, jaki TVP ma.
I co z tego ogólnopolskiego sondażu wynikało? Zupełnie nic. TVP INFO pokazała wyniki w poszczególnych miastach i pojedynki jedynek. A to było bardziej istotne w tych wyborach.

A propos tego nowoczesnego studia wirtualnego. Czym ono się rożni od tego które Polsat ma od dziesięciu lat. Tak na oko 10, z tego co pamiętam to w tym wirtualnym studiu odbywały się losowania nagród w paszportach Polsatu, później realizowano w nim Hugo. Teraz chyba porzucili zabawy w wirtualne studia. Takie studio to przerost formy nad treścią.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
Posty: 2669
Rejestracja: 06 mar 2008, 21:35
x 10

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ice »

Miś Uszatek pisze:A propos tego nowoczesnego studia wirtualnego. Czym ono się rożni od tego które Polsat ma od dziesięciu lat. Tak na oko 10, z tego co pamiętam to w tym wirtualnym studiu odbywały się losowania nagród w paszportach Polsatu, później realizowano w nim Hugo.
Mówisz o blueboxie, ale ono różni się od wirtualnego studia. Zwłaszcza technologicznie.
Miś Uszatek pisze:Takie studio to przerost formy nad treścią.
Dlaczego? Jak już coś piszesz to podaj konkrety, bo jeździsz po TVN24 na maxa.
Awatar użytkownika
pop
Obserwator
Posty: 452
Rejestracja: 19 sty 2008, 17:17

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pop »

Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Miś Uszatek pisze:
3q33 pisze:Heh, ale TVP skopała "Wieczór Wyborczy" w tej chwili pokazują oni sondaż TVN-u, ten sam co był równo o 22:00 na TVN24. I nic w tym dziwnego by nie było, gdyby nie to, że jest to jedyny ogólnopolski sondaż, jaki TVP ma.
I co z tego ogólnopolskiego sondażu wynikało? Zupełnie nic. TVP INFO pokazała wyniki w poszczególnych miastach i pojedynki jedynek. A to było bardziej istotne w tych wyborach.
Nic? Od ogólnopolskich wyników zależy właśnie ile mandatów przypadnie każdej partii, która przekroczyła 5-procentowy próg wyborczy. A propo wyników podanych przez TVP, to naprawdę jeszcze raz powtarzam skopała "Wieczór Wyborczy" prezentując wyniki odbiegające od tych, co były z PKW, o czym możecie przeczytać klikając w link: http://www.tvn24.pl/-1,1604244,0,1,tns- ... omosc.html

Wiem, że piszę troche nie na temat, ale cóż, sytuacja w TVP robi się naprawde żałosna.
TiM pisze:Wiecie czasem co się działo w tedy na TVN? Retransmisja ze stacji informacyjnej czy zupełnie inna transmisja?
Na TVN-ie leciały cały czas filmy, nie było informacji o wynikach tego wieczoru, zresztą trudno sie dziwić, skoro te wybory nie cieszą się aż tak wielką popularnością jak parlamentarne czy prezydenckie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

3q33 pisze:Nic? Od ogólnopolskich wyników zależy właśnie ile mandatów przypadnie każdej partii, która przekroczyła 5-procentowy próg wyborczy. A propo wyników podanych przez TVP, to naprawdę jeszcze raz powtarzam skopała "Wieczór Wyborczy" prezentując wyniki odbiegające od tych, co były z PKW, o czym możecie przeczytać klikając w link: http://www.tvn24.pl/-1,1604244,0,1,tns- ... omosc.html

Wiem, że piszę troche nie na temat, ale cóż, sytuacja w TVP robi się naprawde żałosna.
Ach, normalnie wielka pomyłka. Jak dla mnie, wszyscy odpowiedzialni za tą pomyłkę powinni być skazani, a prezes TVP wyrzucony ze stanowiska.

A na poważnie, widzę, że każdy powód, nawet najdrobniejszy, by się przyczepić do TVP jest dobry. A do sondaży widzę że przywiązujecie za dużą wagę, mimo że tak naprawdę zakłamują one obraz rzeczywistości i raczej nikt poważny nie powinien zwracać na nie uwagi.

A wracając do WSI24 – te ich łączenie się z reporterką a.k.a. „hologram” było o wiele lepiej zrobione, niż to w CNN. Tylko pogratulować, choć nie zapomnijmy, że efekciarstwo to nie wszystko.
Obrazek
Miś Uszatek
Użytkownik
Posty: 175
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:53

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miś Uszatek »

Ice pisze:Mówisz o blueboxie, ale ono różni się od wirtualnego studia. Zwłaszcza technologicznie.
Mówię o czymś takim
Obrazek
Tutaj można zobaczyć inne realizacje firmy która dostarczyła ten bluebox Polsatowi. W czym jest lepsze wirtualne studio TVN24 od tego Polsatu? Bo skoro tak się tym chwalą to musi być lepsze?
Ice pisze:Dlaczego? Jak już coś piszesz to podaj konkrety, bo jeździsz po TVN24 na maxa.
Czy wykres słupkowy pomiędzy którym chodzi pan redaktor niesie z sobą więcej informacji niż wykres słupkowy 2D pokazany jako plansza na ekranie? Chyba nie. Czy nie fajniej oglądać wyraźną i sympatyczną Ingę Rosińska w okienku niż hipernowoczesny, rozmazany pseudohologram? Co zapamiętaliście z tego co mówił ten hologram? Pewnie nic bo skupiliście uwagę na obrazie a nie na tym co mówiła Inga. To jest właśnie przerost formy nad treścią. To tak jakby do osobówki założyć złote felgi. Przykują uwagę na ulicy, wielu się nimi zachwyci ale nie wpłyną na komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Mazur zrobił wczoraj w Faktach "świetny" materiał o tym hologramie. Przeciętny widz był pewnie przekonany że ten obraz pojawił się naprawdę a nie tylko na ekranie. A tutaj prawdziwy hologram :)
tdobe
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:09

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tdobe »

Jednego nie mogę przetrawić aż mi się ciśnienie podnosi, dlaczego wszyscy tutaj i w tv mówia na to "Hologram"? przecież nakładanie obrazu 2D/3D na obraz z innej kamery nie ma nic wspólnego z homologramami? hrrr.... nadal jestem zły jak odurniaja widzów...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Ale to nie było nanoszenie hologramu na obraz z konkretnej kamery, lecz na studio wirtualne, które generuje obraz trójwymiarowy. Błędem ze strony TVN24 był natomiast zbyt mały rozstaw kamer w studio, przez co Ingę Rosińską oglądaliśmy praktycznie z jednego, czy dwóch punktów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Paweł Ciupak pisze:Ach, normalnie wielka pomyłka. Jak dla mnie, wszyscy odpowiedzialni za tą pomyłkę powinni być skazani, a prezes TVP wyrzucony ze stanowiska.
Gdybyś czytał uważnie moje posty, to byś zrozumiał o czym ja piszę. A tak całkiem poważnie, to pan Farfał już dawno nie powinien być prezesem TVP, już wielokrotnie potwierdził, że jest osobą wystarczająco niekompetentną na tym stanowisku.
A na poważnie, widzę, że każdy powód, nawet najdrobniejszy, by się przyczepić do TVP jest dobry. A do sondaży widzę że przywiązujecie za dużą wagę, mimo że tak naprawdę zakłamują one obraz rzeczywistości i raczej nikt poważny nie powinien zwracać na nie uwagi.
Tyle, że specyfika sondaży wyborczych polega na tym, że sa bardzo zbliżone do wyników z PKW i nie zakłamują one zbytnio rzeczywistości. A swoją drogą czy to jest naprawdę taka drobnostka, że tego samego, co ja czepiają się także wirtualnemedia.pl i "Gazeta Wyborcza"?

http://[link zakazany]/article/27 ... ondaze.htm - artykuł Witualnych Mediów
http://wyborcza.pl/1,75478,6702844,Wiec ... luzgi.html - artykuł "Gazety Wyborczej"

Dodam, że "Wieczór Wyborczy" w TVN24 oglądało ok. 900 tys. widzów - podała "Rzeczpospolita". Całkiem niezły wynik.
Pozdrawiam, Trzeciak
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

3q33 pisze:Gdybyś czytał uważnie moje posty, to byś zrozumiał o czym ja piszę. A tak całkiem poważnie, to pan Farfał już dawno nie powinien być prezesem TVP, już wielokrotnie potwierdził, że jest osobą wystarczająco niekompetentną na tym stanowisku.
Nie wiem, czy jest kompetentną, czy nie – ale za prezesury Farfała popełniono o wiele więcej trafnych decyzji, niż za wojującego antykomunisty Wildsteina czy też Urbańskiego. Właściwie tylko jednym mi podpadł – likwidacją „Panoramy”, ale ten minus nie powinien przesłonić wszelkich plusów TVP pod jego rządami.
Tyle, że specyfika sondaży wyborczych polega na tym, że sa bardzo zbliżone do wyników z PKW i nie zakłamują one zbytnio rzeczywistości. A swoją drogą czy to jest naprawdę taka drobnostka, że tego samego, co ja czepiają się także wirtualnemedia.pl i "Gazeta Wyborcza"?
Tylko że wirtualnemedia.pl czepiają się TNS OBOP, nie TVP, a Wybiórcza… cóż, należy do tego samego układu co TVN i obiektywna w tym przypadku nie jest A już zarzut o lansowanie Libertasu jest śmieszny, biorąc pod uwagę lansowanie Platformy przez WSI24.
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Chłopie, przestań pisać bzdury, które nie są poparte, żadnymi konkretnymi argumentami, bo w tej chwili zachowujesz się, jakbys na zlecenie atakował TVN i wspierał TVP, bez obrazy. Gdybyś oglądał TVN24 lub "Fakty" TVN, to bys wiedział, że podchodzą oni bardzo krytycznie do rządów PO. Co do "Gazety Wyborczej", to oni są troche pro-PO-wskie, ale czasami zdarza im się skrytykować PO.

Co do Wirtualnych Mediów, to masz rację, ale TVP dołożyła swoje 3 grosze lansując przez prawie godzinę "wyniki okręgowe". Poza tym warto dodać, że także "Rzeczpospolita" skrytykowała Wieczór Wyborczy TVP.
Paweł Ciupak pisze:Nie wiem, czy jest kompetentną, czy nie – ale za prezesury Farfała popełniono o wiele więcej trafnych decyzji, niż za wojującego antykomunisty Wildsteina czy też Urbańskiego. Właściwie tylko jednym mi podpadł – likwidacją „Panoramy”, ale ten minus nie powinien przesłonić wszelkich plusów TVP pod jego rządami.
Tak? A skąd się wziął niepotrzebny "półplayback" podczas festiwalu w Opolu, skąd nagła zmiana formuły popołudniowego programu publicystycznego "Jedynki", skąd zbesczczenie "Wiktorów 2009"? Poza tym to jest tylko twoje zdanie i nie każdy musi je podzielać.
Pozdrawiam, Trzeciak
tdobe
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 09 cze 2009, 12:09

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tdobe »

oczywiscie nikt nie zabrał głosu w sprawie nazewnictwa "hologramem" tego co nim nie było;).... jakiś spisek, pewnie PIS;))) A na moje oko to był obraz nanoszony na studio wirtualne, ale obraz chyba 2D? bo w cnn wydawało mi się ze to był 3D... dlatego było mało ruchu kamer
skorupa2005
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 07 cze 2009, 22:56

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skorupa2005 »

Karol pisze:Ale to nie było nanoszenie hologramu na obraz z konkretnej kamery, lecz na studio wirtualne, które generuje obraz trójwymiarowy. Błędem ze strony TVN24 był natomiast zbyt mały rozstaw kamer w studio, przez co Ingę Rosińską oglądaliśmy praktycznie z jednego, czy dwóch punktów.
Cały czas oglądaliśmy takie ujęcia podczas.
Inga była filmowana prawdopodobnie tylko z 3 kamer.
http://www.tvn24.pl/28377,1604239,1,1,c ... omosc.html - w 28 sekundzie jest pokazane studio w Brukseli.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

3q33 pisze:Chłopie, przestań pisać bzdury, które nie są poparte, żadnymi konkretnymi argumentami, bo w tej chwili zachowujesz się, jakbys na zlecenie atakował TVN i wspierał TVP, bez obrazy.
Równie dobrze można powiedzieć, że wy na zlecenie atakujecie TVP i wspieracie TVN.
Gdybyś oglądał TVN24 lub "Fakty" TVN, to bys wiedział, że podchodzą oni bardzo krytycznie do rządów PO.
:D. Weź pisz sobie np. w YouTube „profesjonalizm TVN”, sobie zobaczysz, jak Tusk Vision Networks „krytykuje” PO. Chociaż nie, zapomniałem że TVN szybko usuwa stąd niewygodne materiały.
Tak? A skąd się wziął niepotrzebny "półplayback" podczas festiwalu w Opolu, skąd nagła zmiana formuły popołudniowego programu publicystycznego "Jedynki", skąd zbesczczenie "Wiktorów 2009"? Poza tym to jest tylko twoje zdanie i nie każdy musi je podzielać.
Z tym festiwalem w Opolu to podobno było cięcie kosztów, ta nagła zmiana wyszła jedynie na plus (a że studio wyglądało jak z telewizji osiedlowej, to inna sprawa…), a Wiktory nie były organizowane przez TVP.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Warner Bros. Discovery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości