BBC - ogólnie

Dział poświęcony nowościom i zmianom pośród zagranicznych kanałów TV, a także wszelkie zmiany w ich nadawaniu satelitarnym.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 641
x 427

BBC - ogólnie

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
(bardzo ciekawe ujęcie z końca serwisu zapraszające na informacje z regionów)
Mają rozmach. Czuć pieniądz, czegoś takiego jeszcze w Europie chyba nie widziałem. Masa ekranów (w tym dość oszałamiająco wygięty videowall) umożliwia bardzo swobodne realizowanie audycji. Co jest wykorzystywane, bo prezenterzy w głównych programach (jak News at Ten) wyrabiają kilometrówki niczym prezenterzy Wiadomości w 2008 roku ;) Nie ma porównania do poprzedniego studia:
Obrazek
Źródło zdjęć:
https://www.bbc.com/news/entertainment-arts-61785325

Swoją drogą te kamery-czarne słupy wyglądają naprawdę specyficznie... Niesamowite, że szyny mogą być tak subtelne i delikatne.
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 619
x 2046

BBC - ogólnie

Post autor: Abbott »

Studio jest kosmiczne, ale zachowuje charakter telewizji informacyjnej. Faktycznie te szyny i kamery wyglądają bardzo subtelnie. Nie to co w Polsat News.
Awatar użytkownika
Desovsky
Obserwator
x 1411
x 180
Kontakt:

BBC - ogólnie

Post autor: Desovsky »

Te czarne słupy to kamery?! W życiu bym się nie domyślił. Widać że studio projektował ktoś z poczuciem stylu. W miarę minimalistycznie, nic bardzo nie rozprasza (trochę mi nie pasowały te czarne słupy, ale jak się okazuje, to nie jest element ozdobny czy "widzimisię" projektanta), jest przestronnie ale nie czuć takiej przytłaczającej pustki (jak np. w studiu TVP Info przy większych ujęciach). Nic tylko brać przykład.
Po za tym, jestem pod wrażeniem jak płynne są przełączenia do stacji lokalnych... Za pierwszym razem nie zrozumiałem, co się wydarzyło, że mówił prezenter, a nagle mówi prezenterka z Londynu...
BBC zdecydowanie zasługuje na tytuł wzorca telewizji.
💙💛 | 🏳️‍🌈
Awatar użytkownika
Kostka
Junior
x 565
x 340

BBC - ogólnie

Post autor: Kostka »

Na uwagę zasługuje fakt iż czołówek serwisów w ogóle nie zmieniono. Kompletnie.
Nawet ich animacji nie zliftingowano bądź podrasowano, jedynie ot tak se dokleili nowe logo w miejscu starego i tyle. Tak, wiem, ponadczasowe te animacje są jednak odświeżyć by się troszkę przydało. Jakoś czołówki regionalne od koło 3 lat są zupełnie inne niż w 2008.
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 114
x 151

BBC - ogólnie

Post autor: Rico »

Plany są podobno takie, że czołówki zmienią się w 2023 r.
audio: Program II PR • Radio 357 • Tok FM • Raport o stanie świata • Po prostu Wschód
video: TVN24 • Wydarzenia 24 • Planete+ • Mezzo • Mezzo Live HD

🇺🇦
Kubasek
Użytkownik
x 3

BBC - ogólnie

Post autor: Kubasek »

Ktoś tu słucha BBC Radio 2 przez Internet? Osobiście od niedawna jestem fanem stacji. Jeśli natrafię, to słucham Popmastera, i popołudniowej audycji Sary Cox. Czasem też posłucham programu z muzyką z lat 90. :)
morus1000
Poster
x 37
x 72

BBC - ogólnie

Post autor: morus1000 »

Pewnie nowe czołówki BBC NEWS wejdą jak połączą BBC NEWS i BBC WORLD NEWS w jeden kanał.
Spooky
VIP Expert
x 17
x 52

BBC - ogólnie

Post autor: Spooky »

Desovsky pisze: 15 cze 2022, 15:22 Po za tym, jestem pod wrażeniem jak płynne są przełączenia do stacji lokalnych... Za pierwszym razem nie zrozumiałem, co się wydarzyło, że mówił prezenter, a nagle mówi prezenterka z Londynu...
Zobacz tutaj jak wyglądają OPT-outy, https://youtu.be/4_OQrm5GjRY. Na początku sam tego nie rozumiałem, ale po chwili oglądania wiem, że dałoby się tak robić i u nas. Technicznie TVP3 jest do tego zdolne, kwestia zgrania ekip i wyznaczenia miejsca cięcia i dokładności co do sekundy. W BBC jest stosowany integralny system z tym związany, ale oni pracują w ten sposób od dziesięcioleci.
A tutaj jeszcze film z anten https://youtu.be/U0orvFhfNUw
Awatar użytkownika
dawidwodz
Użytkownik
x 1

BBC - ogólnie

Post autor: dawidwodz »

BBC NEWS i BBC WORLD NEWS w jeden kanał. o co chodzi ? bo nie kumam
Awatar użytkownika
Rico
VIP Expert
x 114
x 151

BBC - ogólnie

Post autor: Rico »

BBC News Channel oraz BBC World News mają być połączone w jeden kanał nadawany na terenie Wielkiej Brytanii oraz, z pewnymi rozszczepieniami programowymi, na całym świecie.

Więcej o tym oraz o kilku innych zmianach, wymienionych przez jednego z przedmówców na poprzedniej stronie, można przeczytać po angielsku na portalu BBC: https://www.bbc.co.uk/mediacentre/2022/ ... first-bbc/
audio: Program II PR • Radio 357 • Tok FM • Raport o stanie świata • Po prostu Wschód
video: TVN24 • Wydarzenia 24 • Planete+ • Mezzo • Mezzo Live HD

🇺🇦
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja za granicą”