Wątek polityczny

Najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata.
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
x 21
x 140

Wątek polityczny

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: J-Will »

Karol pisze: 23 cze 2022, 8:39 Racja. Opozycja w zestawieniu z łopatologiczną narracją PiS leży, na dodatek telewizja rządowa tak dużo wyciąga ich wypowiedzi z kontekstu, że nawet dla mnie stają się one absurdalne.

To nie jest problemem opozycji, problemem jest to, że oni od 7 lat lecą tylko na narracji "je..ć pis" a sami nie mają żadnego realnego programu, który spowodowałby, że ludzie na nich z powrotem zagłosują. Już dwa razy się na tym przejechali i dalej nie wyciągają wniosków. Poza tym momentami też za bardzo dają się też sterować #silnirazem, którzy z kolei uważają się za Bóg wie kogo a stoją nawet niżej od tych z hashtagami innych partii. Nie ma chyba bardziej aroganckiej i przeświadczonej o własnej wielkości grupy w internecie.
Karol pisze: 23 cze 2022, 8:39 A jednak upominam, bo w przeciwieństwie do Ciebie, ona nikogo nie wyzwała. Skoro mamy dyskutować o poziomie idiotyzmu w Polskiej polityce, będziemy musieli zaprosić do tej grupy polityków od lewa do prawa, bez patrzenia na barwy partyjne. Może lepiej tego nie robić, póki co.
Obraziła choćby firmę sprzątającą pokazując, że nie szanuje ich pracy i to wystarczy. Poza tym co ta szopka dała poza syfem na sali? Nic. .
Zgadzam się z @Abbottem w 100% jeśli chodzi o Jachirę, ona dodatkowo w kwestii szukania atencji to się czasem zachowuje jak nie przymierzając Staśko.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 795
x 5186

Wątek polityczny

Post autor: Karol »

J-Will pisze: 23 cze 2022, 11:33 To nie jest problemem opozycji, problemem jest to, że oni od 7 lat lecą tylko na narracji "je..ć pis" a sami nie mają żadnego realnego programu, który spowodowałby, że ludzie na nich z powrotem zagłosują. Już dwa razy się na tym przejechali i dalej nie wyciągają wniosków. Poza tym za bardzo dają się też sterować #silnirazem, którzy z kolei uważają się za Bóg wie kogo a stoją na tej samej półce jak nie nawet niżej od thch z hashtagami innych partii.
Ale pełna zgoda, z tym, że na "jebać PiS" jedzie tylko część opozycji. Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka, tak, samo jak nie samą Jachirą parlament żyje. To tylko 1/560 parlamentarzystów (Sejm+Senat).

Ja się nie dziwię, że opozycja nie ma żadnego konkretnego programu. W tym kraju ostatnio wygrywa się obietnicami socjalnymi, a ciężko jest przebić obecny poziom rozdawnictwa przy tak wysokiej inflacji. Z drugiej strony nikt nie obieca, że pieniądze z rynku ściągnie siłą, bo wtedy może pożegnać się z parlamentem, nawet jako opozycja.

Ja chciałbym sie dowiedzieć jaki program ma Prawo i Sprawiedliwość na następną kadencję, bo od siedmiu lat słyszę o 500+, 300+, obniżanie PIT, CIT, przy jednoczesnym opodatkowaniu obywateli oraz przedsiębiorców. Ale co prócz tego? 15, 16, 17 emerytura dla bezproduktywnych dziś ludzi? Elektrownia atomowa, która nigdy nie powstanie, megalotnisko w Baranowie, na którym srają i s*ać będą krowy, prom...

Osobiście powiem tak. W czasach rządów PO-PSL brałem kredyt, kupowałem mieszkanie, musiałem się utrzymać i była tragedia. Dziś zarabiam prawie drugie tyle, co wtedy, kredyt wzrósł mi o raptem 30 procent przez 7 lat, dostaję 500+ i montuję LPG do auta, bo nie stać mnie na benzynę. Na zakupach w sklepie również oszczędzam.

Gdzie tu sukces rządów, skoro ich "wysiłki" dzisiaj wykańczają obywateli? Od razu chciałem podkreślić, że nie mam źle. Wielu ma gorzej 🙃
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
x 21
x 140

Wątek polityczny

Karol pisze: 23 cze 2022, 11:57 Ja chciałbym sie dowiedzieć jaki program ma Prawo i Sprawiedliwość na następną kadencję, bo od siedmiu lat słyszę o 500+, 300+, obniżanie PIT, CIT, przy jednoczesnym opodatkowaniu obywateli oraz przedsiębiorców. Ale co prócz tego? 15, 16, 17 emerytura dla bezproduktywnych dziś ludzi? Elektrownia atomowa, która nigdy nie powstanie, megalotnisko w Baranowie, na którym srają i s*ać będą krowy, prom...
Cały czas ten sam jak widać i tu jest własne drugie sedno problemu, że ten ich program się nadal sprawdza skoro mają poparcie a więc jako lider wystarczy, że nie będą gubić punktów i trzecią kadencję mają nawet bez zmiany programowej, natomiast partie opozycje jako te goniące muszą przedstawić coś co będzie bardziej konkurencyjne/lepszą alternatywą do tego co obecnie prezentuje PiS.
J-Will pisze: 23 cze 2022, 11:33 To nie jest problemem opozycji
po tym miał być jeszcze dopisek "Głównie PO" ale mi zjadło go co dziwne, bo po śniadaniu jestem.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 795
x 5186

Wątek polityczny

Na ile ten kosztowny i proinflacyjny program jest sukcesem, skoro według ostatniego sondażu dla "Faktów" i TVN24 PiS ma poparcie na poziomie 31 procent, a bezprogramowa Platforma Obywatelska 26? Dla jasności, mnie także zaskakuje taki wynik PO. Ale świadczy to o betonie - tym wiernym, jak również takim, któremu łatwo przychodzi zlanie Lewicy, PSL czy Konfederacji na rzecz POPISu.
Źródło: tvn24.pl
Źródło: tvn24.pl
Warto też zwrócić na 14 procent niezdecydowanych, którzy z jednej strony mogą całkowicie zmienić układ sił w Sejmie.
Awatar użytkownika
J-Will
Obserwator
x 21
x 140

Wątek polityczny

Mnie niezbyt zaskakuje, bo POPiS od 2005 zawsze ma powyżej 20% w słupkach. Na to składa się oczywiście twardy beton, który jest z nimi niezależnie od wszystkiego ale są to również ci, którzy głosują z przyzwyczajenia, inni nie widzący alternatyw, więc głosujący na mniejsze zło jak i tacy co idą, bo np. rodzina na nich głosuje. Właśnie w takich ludziach jak i tych całkowicie niezdecydowanych jest klucz dla pozostałych partii, ale żeby jakkolwiek ich przekonać do siebie to trzeba coś w tym kierunku coś robić.

Swoją drogą na wszelkie sondaże też zawsze trzeba poprawki z uwagi na to kto je robi i na czyje zlecenie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 795
x 5186

Wątek polityczny

Gdyby liczyć jedynie zadeklarowanych, podział mandatów w Sejmie wyglądałby ciekawie...
Screenshot_2022-06-24-18-35-02-77_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
Awatar użytkownika
qba5000
Użytkownik
x 45
x 57

Wątek polityczny

Post autor: qba5000 »

Podział na pewno tak by nie wyglądał, bo mandaty liczy się po okręgach. Wynik z kalkulatora jest raczej humorystyczny ;)
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 619
x 2046

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

Starość nie radość. Prezes już nie orientuje gdzie jest i kto w danym mieście rządzi. Ja bym to badał:

Ostatnio zmieniony 26 cze 2022, 20:17 przez Abbott, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 795
x 5186

Wątek polityczny

Dziwi mnie ten bezpardonowy atak na Łukasza Mejzę xD A jeszcze bardziej zaskakuje śmiech na sali. Jarosław Kaczyński ma widać dobrą passę do śmiesznych żartów, nawet jeśli są durne.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 604
x 1391

Wątek polityczny

Post autor: Manieq »

Podsumujmy - w ciągu dwóch dni prezes Jarosław:
- wkurzył osoby transpłciowe słowami "gdyby każdy chciał, to do w pół do szóstej byłby mężczyzną, a potem byłby kobietą"
- powiedział, że przez Kruszwicę przepływa Wisła (a tak naprawdę jest to Noteć)
- pomylił Brejzę z Mejzą i Inowrocław z Włocławkiem
- stwierdził, że Niemcy mają "wspaniałą tradycję demokratyczną z Adolfem Hitlerem na czele"

W normalnym kraju po takim czymś PiS notowałby niemałe spadki sondażowe. U nas? No cóż. Media rządowe to przemilczą i powiedzą po raz milionowy "Tusk jest zły" ;)
Pozdrawiam, @Manieq
💙💛
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 619
x 2046

Wątek polityczny

Post autor: Abbott »

"Piłeś, nie jedź". Eh... nigdy się tego nie nauczą :P
Policjanci w Poznaniu zatrzymali mężczyznę, który miał jechać na rowerze, będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymany odmówił jednak badania alkomatem, zasłaniając się immunitetem poselskim.
https://wydarzenia.interia.pl/wielkopol ... Id,6122075

BTW. Sterczewski i tak jest ze swoimi poglądami kulą u nogi w Platformie oraz jedną nogą w Lewicy. Domyślam się, że za chwilę Tusk mu ułatwi sprawę odejścia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Headlines”