Disney+

Dyskusje o ofertach VOD w Polsce i na świecie.
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 619
x 2046

Disney+

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Abbott »

abc70620 pisze: 19 cze 2022, 18:50 Więc może podajcie listę filmów i seriali, które nie są dostępne w polskim Disney+ oraz do których wytwórni należą, jakie stacje telewizyjne oraz serwisy VOD w Polsce posiadają prawa do pozycji, które będą wymienione i do kiedy trwa tzw. umowa dystrybucyjna właśnie tych pozycji?
To o co prosisz jest zbyt czasochłonne. Wystarczy, że będziemy informować o wszelkich zmianach na bieżąco na podstawie zaufanych serwisów internetowych :)
lukis90el
Użytkownik
x 82
x 10

Disney+

Post autor: lukis90el »

Część (tytuły, których dystrybucją teoretycznie zajmuje się Disney i o nich słyszałem) to mógłbym podać:
filmy kinowe od części działalności, która przed przejęciem była FOX-em (tzw. pierwszy rzut) - obecnie Canal+, ponoć do 2023* (w Disney+ znalazłyby się w katalogu Star);
Archer - obecnie dostępny na Netflixie, nie wiadomo kiedy zostanie usunięty z Netflixa i dodany do Disney+ (katalog Star);
seriale Marvel, które kiedyś były Netflix Originals - w Polsce obecnie w próżni (już usunięte z Netflixa), w części krajów już na Disney+, nie wiadomo kiedy zostaną dodane polskiego Disney+ (katalog Marvel)

* - daty i tak będą tylko orientacyjne, bo są to często zapisy poufne/tajne i z reguły niepodawane do publicznej wiadomości.
-Zuzia
Użytkownik
x 1

Disney+

Post autor: -Zuzia »

kamil2505 pisze: 15 cze 2022, 20:11 Ja na e-mailu mam do wykorzystania cały czas promocję 12 miesięcy za 229zł, ale zastanawiam się czy z niej skorzystać. Z jednej strony sporo taniej, ale z drugiej... w sumie tylko zakładka Star mnie interesuje. Bajki, Marvele i jakieś Star Warsy zupełnie nie dla mnie. Poza tym w Polsacie pakiet S z Disney+ to koszt 35zł. Mamy znacznie tańszy Disney+ i do tego kanaly sportowe Polsatu z 1. Ligą czy Pucharem Polski.
Dylemat jest.
Ja też mam maila z tą promocją, ale nie skorzystam, jeśli ktoś potrzebuje, niech pisze na PW.
Awatar użytkownika
KingOfSouthDWR
Użytkownik
x 37
x 12

Disney+

Post autor: KingOfSouthDWR »

@lukis90el orientujesz się co może być z naszgo kina PL?Jakie rodzime produkcje?
Platforma satelitarna:
Canal+ [Superpremium, Multi Man Pack, MP]
Streaming:
Disney+, HBO MAX , Netflix, Amazon Prime Video, Viaplay, Play Now TV, Smart GO, UPC TV GO, Tidal
lukis90el
Użytkownik
x 82
x 10

Disney+

Z obecnych nie kojarzę (nie licząc Do Dzwonka, serialowej produkcji dla Disney Channel nieobecnej na Disney+) - jednakże mówiło się o animacji opartej na legendach z Pomorza, którą miał wyreżyserować Filip Bajon i współproducentem miał być Disney. Doniesienia pochodziły prawie sprzed roku, nie wiadomo na jakim etapie jest ten projekt.
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator
x 6

Re: Disney+

Post autor: Pawop »

vlv pisze:Ogólnie z tego, co się orientuję, licencje są mega skomplikowane i czasami nawet rodzime filmy są dostępne poza Polską, a u nas nie.
Tym, że są napisy to nie ma się co sugerować. Napisy są robione ale trafiają do regionów, które na chwilę obecną mają prawa do emisji danego tytułu.
W wiekszosci przypadków nie jest to skomplikowane. Z reguły jest tak, że Firma X ma prawa, ale ma podpisaną umowę z innym podmiotem i trzeba czekać na wygaśnięcie tej umowy. Ewentualnie ktoś wykupił licencje na jakieś tytuły i trzeba czekać aż one wygasną.
lukis90el pisze:Część (tytuły, których dystrybucją teoretycznie zajmuje się Disney i o nich słyszałem) to mógłbym podać:
filmy kinowe od części działalności, która przed przejęciem była FOX-em (tzw. pierwszy rzut) - obecnie Canal+, ponoć do 2023
Że co? C+ ma prawa do pierwszego okna 20th Century Studios (dawniej 20th Century Fox) i zmiana właściciela nie miała na tę umowę wpływu
Awatar użytkownika
KingOfSouthDWR
Użytkownik
x 37
x 12

Disney+

@Pawop , wychodzi na to, ze moglem wykupić subskrypcje na rok Disney+DE. U nas będzie nieco inna oferta programowa, zwłaszcza jeśli chodzi o 20th Century Studios.
Platforma satelitarna:
Streaming:
Disney+, HBO MAX , Netflix, Amazon Prime Video, Viaplay, Play Now TV, Smart GO, UPC TV GO, Tidal
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 619
x 2046

Disney+

Od Netflixa do Disney+. Gdyby ktoś tęsknił za Daredevilem, Jessicą Jones i resztą spółki :)
Załączniki
Screenshot_20220624-173025~2.png
dumar
Użytkownik
x 7
x 42

Disney+

Post autor: dumar »

Z Disney+ zniknął serial "This Is Us" ("Tacy jesteśmy").
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 619
x 2046

Disney+

@dumar "This is Us" jest dostępny w Prime Video, ale jeszcze bez 6 sezonu.
lukis90el
Użytkownik
x 82
x 10

Disney+

Pawop pisze: 23 cze 2022, 9:00
vlv pisze:Ogólnie z tego, co się orientuję, licencje są mega skomplikowane i czasami nawet rodzime filmy są dostępne poza Polską, a u nas nie.
Tym, że są napisy to nie ma się co sugerować. Napisy są robione ale trafiają do regionów, które na chwilę obecną mają prawa do emisji danego tytułu.
W wiekszosci przypadków nie jest to skomplikowane. Z reguły jest tak, że Firma X ma prawa, ale ma podpisaną umowę z innym podmiotem i trzeba czekać na wygaśnięcie tej umowy. Ewentualnie ktoś wykupił licencje na jakieś tytuły i trzeba czekać aż one wygasną.
Oj, tak łatwo też nie jest - zasadniczo jest tak, im większe są podmioty stanowiące obie strony takiej umowy, tym dana umowa potrafi mieć dodatkowe czynniki komplikujące sytuację (tzw. kruczki prawne).
Pawop pisze: 23 cze 2022, 9:00
lukis90el pisze:Część (tytuły, których dystrybucją teoretycznie zajmuje się Disney i o nich słyszałem) to mógłbym podać:
filmy kinowe od części działalności, która przed przejęciem była FOX-em (tzw. pierwszy rzut) - obecnie Canal+, ponoć do 2023
Że co? C+ ma prawa do pierwszego okna 20th Century Studios (dawniej 20th Century Fox) i zmiana właściciela nie miała na tę umowę wpływu
I paradoksalnie to miałem na myśli - użyłem skrótu myślowego, nie każdy musi rozumieć zagadnienia prawno-finansowe.
Poniekąd super, że seriale Marvel/Netlix tak szybko się pojawią na Disney+. Poniekąd dziwne jest zniknięcie Tacy jesteśmy, bo za dystrybucję odpowiedzialny jest 20th Century Studios - chociaż z drugiej strony może się pojawić za jakiś czas na SkyShowtime (serial w USA jest emitowany przez NBC), pomimo tego, że jest na Amazon Prime Video (z którego też może zniknąć).

@KingOfSouthDWR - nie wiadomo, czy byłoby lepiej. Są doniesienia o blokowaniu kont poprzez VPN-y (najczęściej konta z USA czy z Turcji).
Awatar użytkownika
KingOfSouthDWR
Użytkownik
x 37
x 12

Disney+

@lukis90el tyle, że ja nie nie uzyłem VPNa do założenia konta Disney+ DE, gdyż siostra tam mieszka i ona mi założyła.
Co do Turcji to jutro lecę na urlop i będę właśnie tam , zobaczę na ich internecie jaka mi oferta cenowa wyskoczy gdybym chciał konto Disney+ na terytorium tego kraju zalożyc:)
Sam jestem ciekaw jak będzie działało konto Disney+ [PL] w Turcji ;)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 18:19 przez KingOfSouthDWR, łącznie zmieniany 3 razy.
Platforma satelitarna:
Streaming:
Awatar użytkownika
Abbott
Activist
x 619
x 2046

Disney+

@lukis90el Sporo seriali CBS i NBC zniknie z Viaplay i Prime Video po wejściu platformy SkyShowtime. No ale tak teraz będzie wyglądał rynek dystrybucyjny.
Awatar użytkownika
KingOfSouthDWR
Użytkownik
x 37
x 12

Disney+

Abbott pisze: 24 cze 2022, 18:17 Sporo seriali CBS i NBC zniknie z Viaplay i Prime Video po wejściu platformy SkyShowtime.
Na tą platformę jeszcze czekam, jest to wielka niewiadoma dla mnie. Disney+ można było się zapoznać a tutaj trzeba czekać.
Platforma satelitarna:
Streaming:
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator
x 6

Re: Disney+

Post autor: Pawop »

Abbott pisze:Sporo seriali CBS i NBC zniknie z Viaplay i Prime Video po wejściu platformy SkyShowtime. No ale tak teraz będzie wyglądał rynek dystrybucyjny.
Niekoniecznie, umowy te nie są na wyłączność i dalej pojawiają się ich produkcje w różnych serwisach.
lukis90el pisze:Poniekąd dziwne jest zniknięcie Tacy jesteśmy, bo za dystrybucję odpowiedzialny jest 20th Century Studios - chociaż z drugiej strony może się pojawić za jakiś czas na SkyShowtime (serial w USA jest emitowany przez NBC), pomimo tego, że jest na Amazon Prime Video (z którego też może zniknąć).
Serial nie pojawi się w SkyShowtime, gdyż jak wspomniałeś, prawa w naszym regionie ma 20th Century Studios. Zniknięcie jest spowodowane tym, że jakiś czas temu licencję na wyłączność nabył Amazon
lukis90el pisze:Oj, tak łatwo też nie jest - zasadniczo jest tak, im większe są podmioty stanowiące obie strony takiej umowy, tym dana umowa potrafi mieć dodatkowe czynniki komplikujące sytuację (tzw. kruczki prawne).
Jest to bardziej przejrzyste niż Ci się wydaje. W przypadku koprodukcji od razu jest ustalane kto ma prawa w jakim regionie. Oczywiście są wyjątki.

Ostatnio zmieniony 24 cze 2022, 20:05 przez Pawop, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy VOD”