Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

Zagraniczne programy telewizyjne, oryginalne wersje tych pokazywanych w Polsce.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 671

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

To się nazywa pożegnanie. Nie tylko wzruszające, ale i gorzkie.
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

SNOL pisze: 31 gru 2021, 12:55 W ogóle widzowie chyba lubią oglądać takie pożegnania.
Może i widzowie lubią takie pożegnania, niestety w polskich stacjach telewizyjnych można bardzo rzadko uświadczyć widoku, kiedy żegna się prezenterów czy dziennikarzy z odpowiednią klasą, szacunkiem, najczęściej z dnia na dzień, znikają bez żadnego pożegnania z widzem, nie ma żadnych informacji dlaczego, nawet nie poświęca się im kilkuminutowego materiału podsumowującego pracę w danej telewizji. Jako wydarzenie swego czasu bardzo poruszyło mnie grupowe pożegnanie "Puls Raportu" TV Puls i "Stolicy TVN Warszawa.
Co do samego pożegnania - to prawda, bardzo piękne, wzruszające i urzekające.
Bardzo szkoda, że nie ma takiej tradycji wypracowanej w każdej polskiej telewizji.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Myślę, że wynika to z tego, że u nas nie ma chyba tak długoletnich prezenterów informacji, jak to ma miejsce, np. w stacjach niemieckich.
No i same stacje telewizyjne raczej już nie stawiają na jedną twarz, bo później jak pojawia się kryzys wizerunkowy to dopada on też samą stacje.
2008-2023
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

Być może jest tak, jak napisałeś, ale jednak TVP (głównie) miała wielu prezenterów czy dziennikarzy, którzy pracowali w telewizji przez kilkanaście lat, a jakoś nie przypominam sobie oficjalnych pożegnań. Np. czy w podobnym stylu pożegnano się ze śp. Andrzejem Turskim? Albo Jolantą Pieńkowską z "Wiadomości"? Przykłady można mnożyć.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19304
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2215
x 13417

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Pieńkowska się pożegnała z widzami, ogłosiła odejście z Wiadomości pod koniec głównego wydania i dostała kwiaty od dyrektora Jedynki. Z widzami pożegnała się także Lisowa w Wydarzeniach, po odejściu Lisa.

Z kolei Pochanke sama zdecydowała że odejdzie po cichu, bez pożegnania z widzami i to uważam za bardzo nieeleganckie.
Awatar użytkownika
Blank
VIP Expert
Posty: 2392
Rejestracja: 05 lip 2008, 13:22
Lokalizacja: Kraj
x 1
x 352

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Blank »

pulkownik pisze: 01 sty 2022, 17:10 Z widzami pożegnała się także Lisowa w Wydarzeniach, po odejściu Lisa.
To pamiętam, bo oglądałem tamte Wydarzenia na żywo, było to coś poruszającego i element zaskoczenia.
Z Pochanke i Pieczyńskim zgadzam się, legendy dla TVN i TVN24, a tak naprawdę odeszli ze stacji bez żadnego pożegnania, czego nie jestem w stanie zrozumieć, bo chociażby należałoby to się widzom za te wszystkie lata obecności na ekranie.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

W 2006 r. także Kamil Durczok pożegnał się z widzami "W" mówiąc: "A ja się z Państwem, widzami "Wiadomości" żegnam. Dobranoc".
Pamiętam, że w 2008 r. pod koniec głównego wydania "Kroniki" TVP3 Kraków Dorota Rojek również na pożegnanie dostała kwiaty od redakcji.
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

W serbskiej telewizji RTS wprowadzona została nowa oprawa graficzna "Dnevnika", która zastąpiła używaną od 12 lat trzecie wcielenie słynnej i kultowej oprawy z 1979 r. Oprawa muzyczna została zmodyfikowana.
Oto efekt: https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/ ... evnik.html
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Awatar użytkownika
Dionis25
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:30
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
x 101

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dionis25 »

Od niedawna Telejurnal rumuńskiego nadawcy publicznego TVR emitowany jest z nową oprawą. Powrócono do poprzedniego sygnału (czyli do tego sprzed 2019 r.). Oprócz tego wznowiono nadawanie (po ok. 7 latach przerwy) kanału informacyjnego TVR Info.

Nowa oprawa Telejurnalu:
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Szkoda że podkład dźwiękowy nie jest właściwy... a mieli taki który współgrał z czołówką.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

@Kostka Ten błąd został naprawiony:

Z kolei ja nie mogę zrozumieć, dlaczego zrezygnowano z ładnego lotu kamerowego na początku programu. Przecież nie po to trzy lata temu zainwestowano w duże i nawet fajne studio, aby teraz pokazywać jedynie jego maleńki fragment.
Awatar użytkownika
Dionis25
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 20 mar 2020, 22:30
Lokalizacja: woj. świętokrzyskie
x 101

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dionis25 »

Niderlandzkojęzyczny serwis informacyjny Journaal VRT Nws, nadawany na terytorium Belgii ma od niedawna odnowioną oprawę graficzną. Podobna do poprzedniej, jednak tutaj pobawiono się bardziej rozszerzoną rzeczywistością. Jak dla mnie wyszło fenomenalnie. Pan Kurski niech się uczy.

Link:
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Od najbliższej niedzieli programy informacyjne niemieckiej komercyjnej telewizji RTL - w tym RTL Aktuell z nową oprawą (wzorowaną na serwisie RTL Direkt i oprawie stacji obowiązującej od roku) i nowym studiem - jednym z najnowocześniejszych w Europie z ruchomymi ekranami LED. Warto dodać, że programy informacyjne RTL-u wracają po 22 latach do w pełni rzeczywistego studia:
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 671

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

No i mamy nową odsłonę RTL Aktuell:

Oprawy nie skomentuję, bo nie ma czego komentować ;) Wszystko współczesne, grafiki mieszają się ze scenografią, sama scenografia bardzo prosta i oparta na ekranach. Delikatnie przypomina mi ZDF Morgenmagazin (wykorzystanie odcieni nieba). Styl prowadzenia jak dla mnie ciut męczący z tym chodzeniem wokół różnych grafik. Muzyka bez wyrazu - choć nadal zachowuje charakterystyczny dla RTL Aktuell motyw, to jest on przemielony niczym w Wydarzeniach.

Trochę dziwię się, że stacje TV dopiero teraz wykorzystują ruchome ekrany. Już w 2017 roku w węgierskiej Echo TV (dziś Hir TV) byłem pod ogromnym wrażeniem możliwości, jakie to otwiera w realizacji programów. Oczywiście tam technologia była mniej dopracowana i niezautomatyzowana, ale i tak wyglądało to naprawdę dobrze.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 671

Serwisy informacyjne stacji zagranicznych

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Ostatnio w RTL-u byliśmy w roku 2022, to teraz wycieczka do Włoch podczas której cofamy się tak o 10 lat ;) TG 1 z Rai 1 dostały nową oprawę, nową muzykę i nowe studio:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy telewizyjne za granicą”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości