Archiwalne reklamy telewizyjne

Dział poświęcony rynkowi reklamy oraz public relations.
Verdline
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 18 cze 2021, 12:57
x 61
x 48

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Verdline »

Mi się najbardziej podobały reklamy Netii z Tomaszem Kotem bodajże z 2010-2013 r. Szkoda, że już takich reklam nie ma. :-[
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Mało tego, był nawet swego czasu wybór na to, kto mógłby zostać "twarzą Netii". To tak w 2010 roku było. Albo Różdżka, albo Kot, albo chyba Szyc o ile się nie mylę. Ostatecznie wybrano Tomasza.
Verdline
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 18 cze 2021, 12:57
x 61
x 48

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Verdline »

Tomasz Kot był strzałem w dziesiątkę. Reklamy z jego udziałem były wyjątkowo zabawne. :)
urban1000
Obserwator
Posty: 449
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:41
Lokalizacja: warszawa
x 3
x 26

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: urban1000 »

A najbardziej pamiętam dwie reklamy z przełomu wieków:
1.KFC Pitakura Menu.
i 2.Cheerios ze słynnym Okiem Ropuchy.
Jedyny w swoim rodzaju.
Verdline
Użytkownik
Posty: 206
Rejestracja: 18 cze 2021, 12:57
x 61
x 48

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Verdline »

Wcześniejsze reklamy były dość dziwaczne, popatrzcie na tą ostatnią reklamę

Nawet nie wiadomo o co w tej reklamie chodzi ?
Awatar użytkownika
Camilieu
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 14 sty 2022, 16:08
Lokalizacja: fizycznie - dawne woj. siedleckie, myślami - gdzieś na Podlasiu ;)
x 100
x 14

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camilieu »

Kostka pisze: 09 sty 2022, 8:29
Kpc21 pisze: 09 sty 2022, 3:22 Ciekawe, ile jest jeszcze takich przypadków – poza Nurofenem czy Reginą – gdzie reklama zdezaktualizowała się, a nadal była nadawana.
Reklama Allertec WZF z kichającą pszczółką - pamiętam jak przez dobre kilka lat ona leciała :D Także jako sponsor programu.
Przepraszam, że odpowiadam na wpis sprzed ponad pół roku, ale dopiero dzisiaj zauważyłem ten temat.
Myślę, że w tym wątku warto wspomnieć o reklamie Cholinexu z diabełkami skaczącymi w jamie ustnej. Trudno mi oszacować, przez ile lat emitowano ją w telewizji, ale na pewno pojawiała się dość często w latach 2005-2010.



Inną długowieczną reklamą (a właściwie ogłoszeniem społecznym), którą pamiętam sprzed kilkunastu lat, jest kampania ostrzegająca młodych ludzi przed skokami do wody "na główkę". Na YouTubie można znaleźć informację, że kampania "Płytka wyobraźnia to kalectwo" została zainicjowana w 2001 roku. Niestety, nie pamiętam, czy już wtedy emitowano spot, który zamieszczam poniżej (nie mam prawa tego pamiętać, ponieważ w 2001 roku miałem 3-4 lata), ale na pewno wiem, że leciał on jeszcze w telewizji (nie wiem, jak w stacjach komercyjnych, ale w TVP na pewno) gdzieś w okolicach 2008-2010 roku. Ten spot zapadł mi w pamięć głównie dlatego, że był on dość... straszny, zwłaszcza jeśli obejrzało się go gdzieś w środku dnia pomiędzy zapowiedziami a jakimś blokiem reklamowym.


Kpc21 pisze: 09 sty 2022, 3:22 Ale są też reklamy, które nawet, jeśli się zmieniają, od dawien dawna robione są według tego samego motywu, na tę samą modłę. Np. serek Almette. Zawsze jakaś sielska łąka.
Mam wrażenie, że pod spoty robione według jednego, powtarzalnego motywu można podciągnąć reklamy serków Hochland z serii "Szkolni przyjaciele". Jeśli ktoś nie pamięta, o jakie reklamy chodzi, to większość epizodów może znaleźć w tym nagraniu:


Kpc21 pisze: 06 sty 2022, 23:03 Reklama Metafenu to nie jedyna, gdzie wykorzystano ten motyw użycia obowiązkowej formułki w reklamie w niestandardowy sposób... Była jeszcze reklama jakiegoś leku bodaj na stres, która zaczynała się od tego, że ktoś tę formułkę dosłownie wrzeszczał.
To była reklama Valerinu, z tym że ona była emitowana chyba gdzieś w okolicach 2014-2015 roku, więc jeszcze stosunkowo niedawno.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko, Camilieu :D
💙💛
Awatar użytkownika
Kostka
Activist
Posty: 2596
Rejestracja: 12 paź 2019, 15:43
x 1386
x 740

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kostka »

Nawet były dwie reklamy Valerin Max z tą krzykliwą formułką - jedna wyglądająca jak gra (poziomy zdenerwowania), a druga animowana.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Archiwalne reklamy telewizyjne

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Verdline pisze: 04 wrz 2022, 17:38 Nawet nie wiadomo o co w tej reklamie chodzi ?
Reklama jakiegoś czasopisma, którego otwarcie miało wiązać się z odwagą :) Najwyraźniej targetem byli odważni ludzie, i celowo nie wskazano, o czym dokładnie jest gazeta, by takich tym bardziej nakłonić do zakupu.

W ogóle co do archiwalnych reklam, to warto przelecieć cykl "Stare Reklamy Telewizyjne" z kanału YT "Gimby nie znają" – autor przypomniał całe mnóstwo reklamowych klasyków.

Niestety od 2 lat cykl nie jest kontynuowany, i w ogóle na kanale jest spory zastój.

Z długo nadawanych reklam przypomina mi się teraz reklama Amolu z orkiestrą dętą. "Klarnet bolą stawy, trąba ma katar, a mnie już od tego głooowa pęęęka...".
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Reklama/PR”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości