Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
machon666
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 02 cze 2009, 19:37

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: machon666 »

a mam dekoder echostar dsb -616
jerryy77
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 06 cze 2009, 8:56

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jerryy77 »

Witam i pozdrawiam. Jestem posiadaczem dekodera EchoStar DSB717 od ponad roku. Już od samego początku zawieszał się obraz na ok.1-2 sek. Po okresie ok. pół roku zawieszał się już na kilka sekund. Zgłosiłem problem do najbliższego punktu polsatu, ale pani przyjmująca dekoder do reklamacji nie widziała podstaw do reklamacji - nic dziwnego, bo trzeba było poświęcić trochę czasu (kilkanaście zawieszeń w ciągu godziny) - usłyszałem, że może być reklamacja nieuzasadniona i będę obciążony kosztami - więc zrezygnowałem. Ale po jakimś czasie ponowiłem próbę reklamacji - tym razem - o dziwo - udało się - pani zauważyła zawieszanie się - dekoder został wysłany do serwisu. Po ok.10 dniach szczęśliwy, że sprzęt mam sprawny podłączyłem go do użytkowania. Niestety tylko jeden dzień nie zauważyłem zawieszania się obrazu - potem wszystko wróciło do stanu przed naprawą. Zostało mi jeszcze ok. pół roku gwarancji, więc znowu zamierzam oddać dekoder do reklamacji - pomijam to, że jako zastępcze dają przestarzałe, wolne o dużych gabarytach sprzęty. Mam nadzieję, że tym razem naprawa będzie skuteczna.
Pozdrawiam.
niunia1
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2009, 10:06

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: niunia1 »

mam awarię dekodera , a dopiero co przedłużyłam umowę ,gdy dzwoniłam do biura obsługi powiedziano mi że muszę kupić drugi za 159zł czy to logiczne żeby za awarię dekodera nie z mojej winy płacić więcej niż wszyscy( coś jest z polaryzacją - naprawa też się nie opłaca). To nie jest zachęta do trzymania klijęta - wolałabym zerwać umowę . Raczej zmienię telewizję już więcej nie dam się wciągnąć w przedłużenie umowy bez zmiany sprzętu przecież jakbym podpisała drugą umowę to dostałabym jeszcze jakieś miesiące gratis . poradżcie mi jak mam rozwiązac ten problem ,czy nie da się taniej zmienić ten dkoder?
Awatar użytkownika
marfm76
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: 25 gru 2008, 10:46
Kontakt:

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: marfm76 »

Witam.
Moje pytanie dotyczy programu TVP3. Chodzi o to, że ten co jest na liście CP, zarówno osobny jak i półgodzinny blok informacyjny na 2-ce po 18stej, to jest TVP3 Warszawa.
Czy jest możliwość oglądania tego programu z własnego regionu (w moim przypadku TVP3 Opole)? Można gdzieś znaleźć je na satelicie?
LG50ps3000
LG42LD450
N - nbox HDTV recoder - Świąteczna Wielka Rewolucja
ASTRA+HOTBIRD
http://blog.foyom.com
LukasBon
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:48

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LukasBon »

niunia1 pisze:mam awarię dekodera , a dopiero co przedłużyłam umowę ,gdy dzwoniłam do biura obsługi powiedziano mi że muszę kupić drugi za 159zł czy to logiczne żeby za awarię dekodera nie z mojej winy płacić więcej niż wszyscy( coś jest z polaryzacją - naprawa też się nie opłaca). To nie jest zachęta do trzymania klijęta - wolałabym zerwać umowę . Raczej zmienię telewizję już więcej nie dam się wciągnąć w przedłużenie umowy bez zmiany sprzętu przecież jakbym podpisała drugą umowę to dostałabym jeszcze jakieś miesiące gratis . poradżcie mi jak mam rozwiązac ten problem ,czy nie da się taniej zmienić ten dkoder?
nie da się taniej, proszę zwrócić uwagę na podstawową rzecz dotyczącą świadczonych usług:
mianowicie CP świadczy usługi związane z nadawaniem programów a nie dekoderów. Generalnie udostępnianie dekoderów przez platformy satelitarne jest tylko udogodnieniem dla klienta, który nie musi kupować sam oddzielnie dekodera i "programów". Wszyscy natomiast myślą - co jest błędne - że dekodery są tak samo przedmiotem związanym z umową - nieprawda!!! Jeśli sprzęt nie uległ uszkodzeniu z Państwa winy - to przecież można pociągnąć do odpowiedzialności osobę przez którą został "zepsuty". Jak sobie popatrzycie każdy sprzęt jest w tzw. okresie subsydiowanym - jak każdej firmie czyli jest dawany klientowi jako gratis bądź udogodnienie aby zachęcić klienta. POmyślcie sobie, że jak pójdziecie do sklepu z popsutym telefonem t dostaniecie nowy od tak, nie bardzo.
TO jest normalny marketing tylko prostacy mają pretensje.
LukasBon
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:48

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LukasBon »

marfm76 pisze:Witam.
Moje pytanie dotyczy programu TVP3. Chodzi o to, że ten co jest na liście CP, zarówno osobny jak i półgodzinny blok informacyjny na 2-ce po 18stej, to jest TVP3 Warszawa.
Czy jest możliwość oglądania tego programu z własnego regionu (w moim przypadku TVP3 Opole)? Można gdzieś znaleźć je na satelicie?
nie można dlatego, że najprawdopodobniej nie ma go na satelicie hotbird lub po prostu jest tak, że ściąga się główny program stołeczny - poza tym to nie sa programy dostępne w ofercie CP - więc nie można mieć do nich pretensji
LukasBon
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2009, 18:48

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: LukasBon »

jerryy77 pisze:Witam i pozdrawiam. Jestem posiadaczem dekodera EchoStar DSB717 od ponad roku. Już od samego początku zawieszał się obraz na ok.1-2 sek. Po okresie ok. pół roku zawieszał się już na kilka sekund. Zgłosiłem problem do najbliższego punktu polsatu, ale pani przyjmująca dekoder do reklamacji nie widziała podstaw do reklamacji - nic dziwnego, bo trzeba było poświęcić trochę czasu (kilkanaście zawieszeń w ciągu godziny) - usłyszałem, że może być reklamacja nieuzasadniona i będę obciążony kosztami - więc zrezygnowałem. Ale po jakimś czasie ponowiłem próbę reklamacji - tym razem - o dziwo - udało się - pani zauważyła zawieszanie się - dekoder został wysłany do serwisu. Po ok.10 dniach szczęśliwy, że sprzęt mam sprawny podłączyłem go do użytkowania. Niestety tylko jeden dzień nie zauważyłem zawieszania się obrazu - potem wszystko wróciło do stanu przed naprawą. Zostało mi jeszcze ok. pół roku gwarancji, więc znowu zamierzam oddać dekoder do reklamacji - pomijam to, że jako zastępcze dają przestarzałe, wolne o dużych gabarytach sprzęty. Mam nadzieję, że tym razem naprawa będzie skuteczna.
Pozdrawiam.
wymień dekoder, każdy sprzęt może mieć usterkę czy to z CP czy z Cyfry+
a co do sprzętu zastępczego - ciesz się, że w ogóle dostajesz:)
xzxmazixzx
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2009, 1:02

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xzxmazixzx »

Punkix pisze:Witam,

posiadaczem cyfrowego polsatu jestem od wczoraj. Dzisiaj zainstalowalem wszystko. I mam problem z wyszukaniem kanalow. Pani w sklepie powiedziala ze wszystko powinno byc dobrze. Podajac jej moj problem, nie byla w stanie mi na niego odpowiedziec. Powiedziala tylko zeby nie zmieniac ustawien. A mam je tak: LNB1: HOTBIRD. Potem jak wchodze w szukanie programow to mam: TP:10719/V, tryb wyszukiwania na wszystkie. Na dole sa takie dwa paski. Pierwszy od gory ma 73%, a drugi 0%. Wlaczam szukanie programow i mi ich szuka. Niestety jednak nic nie znajduje.
Jak znalezc programy?
człowieku te 73% to zasięg astry a 0% to hotbird. Odległość, pomiędzy tymi dwoma satelitami wynosi 1cm. ale przy ustawieniu talerza, w rzeczywistości lata;) ustaw południowy wschód-potem ktoś niech patrzy na tv i cyferki. aha uwaga!! są dwa ustawienia boki i góra dół
mirosss12
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:05

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mirosss12 »

kupiłam nowy dekoder CP z twardym dyskiem ECHOSTAR DVR-747 i działa dobrze ,ale głośno pracuje tj.oglądając obojętnie jaki program słyszę szum podobny do przewijania kasety w magnetowidzie ,czy to normalne? Dodam ,że mam dwa komputery i żaden nie pracuje tak głośno.Chyba dysk jest uszkodzony,tak myślę? Proszę o pomoc.
xzxmazixzx
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 16 cze 2009, 1:02

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xzxmazixzx »

i bardzo możliwe maleńka. Trzeba go poprostu zareklamować. ja mam echostar dsb 606 ale bez dysku. Jeśli u Ciebie chodzi głośno, nie musi być wina dysku, może to wentylacla uszkodzona, tam jest wiatrak, który może być wadliwy. W starym kompie 3 letnim tak mam;)
Raul73
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2008, 12:17

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Raul73 »

Witam
Mam problem z kilkuletnim dekoderem Polsatu Sagem ISD 3275 . Zaczął mianowicie gubić kanały -[ co kilka dni trzeba od nowa programowac transponder Polsatu, bo na liście kanałów jest tylko kilka programów arabskich. Czytałem, że to normalne zjawisko na tych dekoderach po burzach - i faktycznie dwa razy było to po burzach. Ale dziś zdarzyło się po raz trzeci, a żadnej burzy w ostatnich dniach nie było. Poza tym wydaje mi się, że 3 razy w ciągu 10 dni to chyba przasada? Co może być tego przyczyną?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Na czas burzy należy odłączyć urządzenia elektroniczne od zasilania oraz od anten i wszelkich sieci (telefonicznej, telewizji kablowej).
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
SAT_ANTHD
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 19 kwie 2009, 19:44

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SAT_ANTHD »

Raul73. Jak sądzę już dawno masz po gwarancji więc naprawa tego tunera w serwisie i tak nie miałaby sensu, z uwagi na to że polsat wprowadził sporo nowych. Zastanów się czy nie warto wypowiedzieć i podpisać nową umowę z polsatem - mają od kilku tygodni co pewien czas ciekawe promocje, a ostatnia "namów sąsiada" dotyczy "starych" abonentów. Mail do BOK-u i wyjaśnienie swoich problemów powinno w jakiś sposób Ci pomóc. Polsat dba o swoich abonentów i wydaje mi się, że będą chcieli Cię "zatrzymać" no chyba, że twoja umowa z nimi już wygasła i nie zamierzasz kontynuować współpracy. Tak czy inaczej życzę powodzenia. Pzdr.
kamilo8909
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:08

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamilo8909 »

mam problem z dekoderem pojawił mi się błąd 02 dekoder zablokowany co mama zrobić mam dekoder Samsung dsb
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Cyfrowy Polsat - dekodery - pytania i problemy

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Zadzwoń do BOK, upewnij się czy opłaciłeś abonament.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości