[TVN] Herkules

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13187
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[Player] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

A to jakiś problem, że później wystartuje - zresztą przy takiej liczbie odcinków ''Totalne remonty'' się wyrobią do świąt.

Lżejsza odmiana kryminału - no było coś takiego w ''Królestwie kobiet'', ciekawie jak tutaj.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
bucik11
Legendary
Posty: 10541
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[Player] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Żaden problem, że poniedziałkowe pasmo będzie mieć 16 tygodni, nawet na lepiej wychodzi, o ile TVN nie będzie chciał upchać premiery, że dwa odcinki pod rząd.

Co do samego serialu i jego fabuły to czekam na pierwszy odcinek, bo po opisie, obsadzie i gatunku nie przekonuje mnie na razie.
bucik11
Legendary
Posty: 10541
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[Player] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

TVN na antenie rozpoczął już emisję zwiastunów serialu.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13187
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[Player] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Nierówna żonglerka gatunkowa i problem z tempem wg mnie. Spoko początek z inscenizacją, ale generalnie raz trochę humoru i tak dalej, potem przeważa za bardzo kryminał... tyłka to nie urywa po pierwszym odcinku. Maćkowiak daje radę.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

[Player] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Po pierwszym odcinku da się serial oglądać. To dopiero wprowadzenie, ale po paru odcinkach możliwe, że wciągnę się bardziej w fabułę, no i duet Maćkowiak Książkiewicz jak na razie wypada spoko.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2028
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 579

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Obejrzałem 2 odcinki, ani to złe, ani jakieś cudowne, na pewno to nic nowego, ani odkrywczego, ot taki po prostu przeciętniak. Przywodzi mi na myśl miks Matejko i Nieobecnych. Maćkowiak i Książkiewicz typowo spolaryzowani, ale w swoich rolach dobrzy.
bucik11
Legendary
Posty: 10541
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

861 tysięcy widzów śledzi serial, TVN liderem w 16-49.
https://[link zakazany]/artykul/s ... rkules-tvn
Załączniki
herkules wrzesień 2022-1.png
bucik11
Legendary
Posty: 10541
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Nadrobiłem na Playerze dwa odcinki, pierwszy o dziwo szybko minął, a drugi wynudził totalnie, bez dynamiki. Tak jak wspomniał @kamol można porównać trochę do "Nieobecnych", Herkules z talentem i swoim charakterem jak Filip Zachara.

Nie przekonał mnie i na tym zakończę moją przygodę z serialem, ale zaskakuje mnie, że wyniki w TV nie są takie złe na tak naprawdę średni serial.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2028
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 579

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

I koniec sezonu. Serial chyba stał się czarnym koniem tej jesieni, myślę, że TVN nie spodziewał się tak dobrych wyników i trochę spisywał go na straty.

A serial sam w sobie? Spoko produkcja, im było dalej, tym było lepiej. Wiadomo, zdarzały się odcinki ciekawsze i te mniej, jednak chwile z nim spędzone będę wspominać miło. Niezobowiązujący i lekki, choć czasem - szczególnie pod koniec - wątki skręcały w dość dramatyczne i smutne rejony. Dobrze, że komediowy dryg w każdym odcinku jednak był utrzymywany.

Sekretem produkcji byli zdecydowanie aktorzy - Maćkowiak i Książkiewicz w tych rolach to była klasa sama w sobie. 🙂

Właściwie nie obraziłbym się, jeśli powstałby drugi sezon. 😎
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11486
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

858 tys. widzów pierwszego sezonu serialu, jak podaje Press. W porównaniu do analogicznego okresu rok temu jest lekki wzrost, a ostatni odcinek oglądało 903 tys. osób: https://press.pl/tresc/73401,widownia-s ... ys_-widzow
bucik11
Legendary
Posty: 10541
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Wbrew odkładaniu serialu o parę miesięcy, jak dla mnie nie wciągającej fabule, wyniki są naprawdę bardzo dobre, może to też poniekąd zasługa decyzji o braku prapremier w Playerze. ;)
Patrekur
Obserwator
Posty: 314
Rejestracja: 10 sie 2019, 20:00
x 440
x 122

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Patrekur »

Myślałem że to oczywiste, że brak prapremier na Playerze wpłynie pozytywnie na wyniki w tv... Niektórzy chwalący wyniki serialu chyba zapominają o tym fakcie.
2019-2024
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13187
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Nie zobaczyłem tego serialu do końca, bo trochę bidne to było, mogę powiedzieć, że ten odcinek z Seniuk w klasztorze był jeszcze całkiem dobry, ale poza tym ten serial to takie kluchy raczej były :P

W paśmie raptem 30 tysięcy widzów więcej, niż Chyłka... faktycznie wielka zasługa braku prapremier.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16077
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3525
x 2827

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Różnica w liczbie widzów minimalna, ale TVN obchodzi głównie coś innego:

Chyłka 4 wynik 16-49: 7.5%
Herkules wynik 16-49: 10.3%


Ot taka podstawowa różnica ;)
Awatar użytkownika
kacper3100
VIP Expert
Posty: 11486
Rejestracja: 06 lut 2016, 9:13
x 952
x 2214

[TVN] Herkules

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kacper3100 »

TVN myśli nad kontynuacją serialu:
[...] stacja TVN rozważa realizację drugiego sezonu „Herkulesa”, ale ostateczna decyzja jeszcze nie została podjęta. - Rozmawiamy o dalszych krokach - bo świetnie się obejrzał. Na pewno jest dużym sukcesem - informuje [...] Joanna Górska, dyrektorka działu PR w TVN Warner Bros. Discovery.
https://[link zakazany]/artykul/s ... ie-ogladac
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości