[POLSAT] Twoja twarz brzmi znajomo

Programy prezentujące talenty zwykłych Polaków oraz celebrytów.
foczyzm
Użytkownik
x 1

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: foczyzm »

Rafał950707 pisze: 23 wrz 2022, 22:03 Po co znowu Afric Simone, LADY GAGA, Tom Jones, Beata Kozidrak, Stanisław Soyka? Na plus Marian Gold, może będzie Big In Japan albo Sounds Like A Melody. A Janda co niby śpiewała?
Janda - jak było wcześniej wspomniane - „Gumę do żucia”, a także „Na zakręcie”, co bardziej obstawiam
zaqwsx1
Użytkownik
x 2
x 60

Post autor: zaqwsx1 »

Moje zaległe punkty za odcinek 3 oraz za dzisiejszy 4. odcinek:

Odc 3:

10 - Kasia W - fenomenalnie zrobiona kreacja, największe wyzwanie w tym odcinku, z którego wybrnęła po mistrzowsku, dla mnie sztos, nie pozostawiła konkurencji pola do popisu

7 - Robert - również mocny występ, barwowo niemal identycznie, scenicznie Marcin Przybylski był lepszym Iggym, chciałbym mu postawić w końcu dziesiątkę, ale świetna Kasia mi dziś na to nie pozwoliła

6- Kasia P - powtórka piosenki kompletnie zbędna, ale Kasia wypadła w tym repertuarze świetnie, klimat i emocje się idealnie zgadzały, jedyne, co drażniło, to przerysowane ruchy oczami

5 - Kasia U - może za wysoko ją oceniam, ale patrząc nie przez pryzmat piosenki, a odtwarzanej postaci, zabrzmiała w wielu miejscach bardzo podobnie do Demi

4- Ewa - na razie to jej najlepszy występ, oczywiście o powtórce piosenki nie będę się już rozpisywał, zrobiła, co mogła, nie można liczyć na cuda i przeskoczenie barier dla niej niemożliwych

3- Kuba - za wiele z tą postacią więcej zrobić nie mógł, głos oczywiście słaby, ale i tak spodziewałem się większej tragedii, a jednak jakoś zgrabnie to wybronił

2- Janusz- największy zawód odcinka, dla mnie od początku do końca mocno przerysowany Szczepanik, z wyglądu też nie za bardzo podobny, przedobrzył i było to widać

1- Michał - nie jego klimaty, widać, że źle się w tym czuł, posypał się kilka razy, występ do zapomnienia

Odcinek 4:

10 - Kuba - to nie tylko jego najlepszy występ, to nie tylko najlepszy występ odcinka i edycji, ale również najlepszy Elvis w programie, wszystko się zgadzało, od wyglądu, przez wokal po taniec i grę aktorską, nic dodać nic ująć, a miny znawców z loży szyderców po głosowaniu uczestników bezcenne, fajnie, że wygrał, bo serio bardzo na to dziś zasługiwał

7 - Kasia W- kolejny świetny jej występ, choć mam trochę wrażenie, że akurat ta piosenka i jej charakter pomogła Kasi przekonać do siebie jury, jakby zaśpiewała coś z okresu Hey, mogłoby wyjść nieco słabiej

6- Janusz - świetny Tyler, choć do Meyera trochę zabrakło, czasami trochę przeszarżował, dlatego najniżej na moim podium

5- Kasia P - tu w sumie sam nie wiem, bo twórczość Duy nie jest mi specjalnie bliska, ale widać było zaangażowanie Kasi i ogrom pracy w to włożony, co oczywiście jury miało gdzieś, wiem, że poziom był wysoki, ale choć piątkę mogli przyznać

4- Ewa - było to wykonanie bliskie oryginałowi, plus za dodanie Miry do kołowrotka, jednak była to postać mocno po warunkach dla Ewy, dlatego u mnie trochę niżej

3- Michał - fajne teatralne widowisko, ale głosowo to jednak był w większości utworu Milowicz i tutaj zgodzę się z wszechwiedzącym znawcą, jedynym prawdziwym ekspertem od podrabiania damskich głosów w programie, wspaniałym i niedoścignionym Roberto Janowskim :afro:

2- Kasia U - energia była fajna, ale wszyscy wiemy, że głosowo nie miała nawet jak się wykazać

1- Robert - Barbra to to nie była, ale być nie miała prawa przy jego możliwościach, słabe jest to, że nie dość, że powtarzają piosenkę, to dają ją drugi raz facetowi, to znów nie miało prawa się udać

Punkty po 4 odcinkach:

Kasia W - 10+5+10+7=32
Kuba - 6+4+3+10=23
Robert - 7+7+7+1=22
Janusz - 4+10+2+6=22
Kasia P - 5+2+6+5 =18
Michał - 2+6+1+3= 12
Ewa - 1+3+4+4= 12
Kasia U - 3+1+5+1=10

PS. Jestem jak najbardziej za dodawaniem nowych postaci do kołowrotka, ale czy ktoś może mi wyjaśnić, co takiego wybitnego dokonała w swej karierze wokalnej (o ile można tak powiedzieć) Krystyna Janda, że pojawia się tutaj kosztem innych bardziej oczekiwanych postaci ze sceny muzycznej, których jeszcze w programie nie było?
ewela2000
Użytkownik
x 1
x 1

Post autor: ewela2000 »

3 odcinek nadrabiam
- 1 pkt - Ewa Błachnio
- 2 pkt - Michał Milowicz
- 3 pkt - Robert Szpręgiel
- 4 pkt - Janusz Radek
- 5 pkt - Kuba Zdrójkowski
- 6 pkt - Kasia Ucherska
- 7 pkt - Kasia Wilk
- 10 pkt - Kasia Polewany

Wczorajszy
- 1 pkt - Robert Szpręgiel
- 2 pkt - Michał Milowicz
- 3 pkt - Kasia Ucherska
- 4 pkt - Kuba Zdrójkowski
- 5 pkt - Janusz Radek
- 6 pkt - Ewa Błachnio
- 7 pkt - Kasia Polewany
- 10 pkt - Kasia Wilk
Awatar użytkownika
sebastiannn
Activist
x 941
x 1106

Post autor: sebastiannn »

Na stronie Polsatu pojawił się już zwiastun 5 odcinka.
5 lat na forum! :)
donixxx
Obserwator
x 8
x 91

Post autor: donixxx »

10p - Kuba Zdrójkowski - Elvis Presley
7p - Kasia Wilk - Kasia Nosowska
6p - Janusz Radek - Aerosmith
5p - Kasia Polewany - Dua Lipa
4p - Ewa Błachnio - Mira Kubasińska
3p - Robert Szpręgiel - Barbra Streisand
2p - Kasia Ucherska - Enej
1p - Michał Milowicz - Alison Moyet

28p - Kasia Wilk
27p - Kuba Zdrójkowski
26p - Kasia Polewany
23p - Robert Szpręgiel

15p - Janusz Radek
12 - Ewa Błachnio
11p - Kasia Ucherska
10p - Michał Milowicz
Quminek
Obserwator
x 54
x 57

Post autor: Quminek »

Co to za piosenka od Lady Gagi?
Osiula
Junior
x 398
x 843

Post autor: Osiula »

@Quminek, "Hold My Hand". Nie wiem, czy to kwestia fragmentu i zagłuszającego lektora, ale Kasia zapowiada się niestety słabo.
Parowka09
VIP Expert
x 669
x 152

Post autor: Parowka09 »

Klasyfikacja za 4 odcinek:
10 p. - Zdrójkowski
7 p. - Polewany
6 p. - Radek
5 p. - Wilk
4 p. - Szpręgiel
3 p. - Milowicz
2 p. - Błachnio
1 p. - Ucherska

Klasyfikacja po 4 odcinkach:
28 p. - Zdrójkowski
25 p. - Wilk
22 p. - Radek
21 p. - Szpręgiel
20 p. - Milowicz
17 p. - Polewany
10 p. - Błachnio
9 p. - Ucherska
Quminek
Obserwator
x 54
x 57

Zapowiada się kolejny rewelacyjny odcinek. W tym zwiastunie niemalże każdy fragment zapowiada się bardzo dobrze lub nawet rewelacyjnie. Wydaje mi się, że odstaje jedynie Kasia W. Zapowiada się najlepszy występ zarówno Kasi Ucherskiej jak i Kasi Polewany (coś czuję że za tydzień wygra :) ). Zapowiada się zdecydowanie najlepsza Lady Gaga w tym programie!
Awatar użytkownika
vicos
Użytkownik
x 65
x 49

Post autor: vicos »

Według mnie niestety w 4 odcinku wygrała niepisana zasada jurorów i uczestników, która dotyczy tego, że każdy z uczestników wygrywa chociaż jeden odcinek. Tym razem jednak Jakub Zdrójkowski dobrze głosowo odwzorował Elvisa Presleya, chociaż choreograficznie to nie był Elvis :DD.

Oto moja punktacja za 4 odcinek.

10. Janusz Radek — Moja pierwsza dziesiątka dla Janusza, ale w mojej ocenie w pełni zasłużona, czekałem właśnie na widowiskowe show w jego wykonaniu, bo wiedziałem, że go na to stać i się nie myliłem. Fenomenalnie odwzorowany głos i ruch sceniczny.

7. Katarzyna Polewany — Kolejny pozytywne zaskoczenie zarówno odwzorowała wokal, jak i choreografie niestety przez jury jest nadal najbardziej niedocenianą uczestnikiem tej edycji.

6. Jakub Zdrójkowski — Tak jak wspominałem, głosowo słyszałem Elvisa Presleya, natomiast choreograficznie nie były to ruchy Elvisa, również metamorfozę wizualną nie mogę uznać za udaną.

5. Michał Milowicz- Jedna ze słabszych jego przemian mimo to i tak próbował sprostać zadaniu.

4. Katarzyna Wilk — Według mnie najbardziej przecinany występ w tym odcinku. Ciągle mam odczucie, że dostaje utwory z gatunków, w których pewnie się czuje na scenie. Ciekaw jak poradziłaby w operowych brzmieniach, to dopiero uważam, byłoby dla niej wyzwanie.

3. Robert Szpręgiel — Moja pierwsza krytyczna ocena dla Roberta, mimo że się starał, to nie był to w jego wykonaniu głos Barbry Streisand.

2. Ewa Błachnio — Niestety po raz kolejny występ stworzony na siłę.

1. Katarzyna Ucherska — Nadmiar autotune już na starcie zniszczył ten występ, który już po charakteryzacji zapowiadało parodię zespołu Enej.
Osiula
Junior
x 398
x 843

Post autor: Osiula »

Moje punkty za wczoraj, świetny odcinek:
10p. - Kuba Zdrójkowski (najlepszy występ edycji, warto było czekać 16 sezonów na takie odwzorowanie Króla)
7p. - Kasia Wilk (Kaśka pędzi po zwycięstwo całego sezonu, o ile oczywiście zawistne jurorki pozwolą ;))
6p. - Janusz Radek (świetny występ, mimo że Zborowska i Meyer podobali mi się bardziej)
5p. - Michał Milowicz (może trochę na wyrost ta ocena, ale serio bardzo mi się podobało :lol: No i genialna charakteryzacja)
4p. - Kasia Polewany
3p. - Robert Szpręgiel
2p. - Ewa Błachnio
1p. - Kasia Ucherska (z bólem przyznaję tę jedynkę, ponieważ był to naprawdę przyjemny występ, jak na warunki zrobiła wszystko, co w jej mocy. Na szczęście zła passa Kasi z "losowaniem" chyba dobiegła końca, bo za tydzień ma zajebistą postać i utwór, mam nadzieję że poradzi sobie świetnie :D)

Generalna:
31p. - Kasia Wilk
24p. - Janusz Radek
23p. - Robert Szpręgiel (wyżej, bo ma 2x7)
23p. - Kasia Polewany
22p. - Kuba Zdrójkowski
13p. - Michał Milowicz
10p. - Ewa Błachnio
8p. - Kasia Ucherska

Był to najlepszy odcinek tego programu od bardzo dawna, właściwie trzy występy na 10, a reszta na wyżej niż 4 :D Szkoda, że taką dobrą passę postanowiono zepsuć panem Żurkiem w jury, nie wiem w ogóle z jakiej d*py on tam zasiadał (no bardzo dziwne, że teraz w każdej edycji musi być jakiś gościnny juror - co, do 9. sezonu udawało się zgrać grafiki jurorów, a teraz nagle jest z tym problem? Nieobecności Wiśni nawet nie próbowano wytłumaczyć), ale to było chyba najgorsze zastępstwo w historii. Nie mieści mi się w głowie, że AKTOR, człowiek, który z zasady powinien mieć w sobie chociaż miligram charyzmy, pieprzy takie kocopoły zupełnie niezwiązane z tematem. Naprawdę, nie chciałam się już pastwić nad Leszkiem, ale wciąż się zastanawiam, co to w ogóle było, o czym on mówił i jak można być tak nudnym :lol:
Quminek
Obserwator
x 54
x 57

Moja punktacja za 4 (najlepszy w tej edycji) odcinek:
10 - Janusz Radek jako Steven Tyler (Świetny występ! Według mnie wokalnie był bardzo podobny do oryginału (momentami wręcz 1:1). Cieszy mnie fakt, że w końcu jestem w stanie powierzyć mu moją najwyższą notę!)
7 - Jakub Zdrójkowski jako Elvis Presley (Świetny występ! Gdyby nie fakt, że otrzymał już ode mnie najwyższą notę to dzisiaj postanowiłem oferować ją komuś innemu. Zwycięstwo jak najbardziej zasłużone!)
6 - Kasia Polewany jako Dua Lipa (Był to zdecydowanie najlepszy występ Kasi w tym programie jak i najlepsze wcielenie się w tą postać w historii tego programu. Za tydzień coś czuję, że szykuje się petarda w wykonaniu Kasi.)
5 - Kasia Wilk jako Katarzyna Nosowska (Ponownie świetny występ w wykonaniu Kasi, lecz jednak w porównaniu do osób znajdujących się wyżej nie wywarł na mnie jakiegoś piorunującego wrażenia. Mimo to uważam, że było to najlepsze odwzorowanie tej postaci w tym programie.)

---Przepaść---

4 - Ewa Błachnio jako Mira Kubasińska (Na ten moment jest to najlepszy występ Ewy, lecz jednak ze względu na bardzo wysoki poziom odcinka mogą jej dać zaledwie 4 punkty. W innym odcinku byłaby zdecydowanie wyżej.)
3 - Robert Szpręgiel jako Barbra Streisand (Było to bardzo trudne wyzwanie a wyszedł z niego obronną ręką. Niestety dzisiaj wystarczyło tylko na 3 punkty :( )
2 - Michał Milowicz jako Alison Moyet (Według mnie to drugi najlepszy jego występ. Niestety w tym razem starczyło tylko na dwa punkty... Mam nadzieję, że za tydzień mnie zaskoczy jako Tom Jones.)
1 - Kasia Ucherska jako Enej (Nie było źle, ale w tym odcinku starczyło tylko na tyle. Mam nadzieję, że za tydzień mnie zaskoczy jako Marian Gold. Jednocześnie mam nadzieję, że to koniec złej passy w losowaniu u tej uczestniczki.

Ranking:
1. Jakub Zdrójkowski - 27 (6+10+4+7)
2. Kasia Wilk - 26 (10+4+7+5)
3. Robert Szpręgiel - 25 (7+5+10+3)
4. Janusz Radek - 23 (3+7+3+10)

5. Kasia Polewany - 22 (4+6+6+6)
6. Ewa Błachnio - 13 (1+3+5+4)
7. Michał Milowicz - 10 (5+2+1+2)
8. Kasia Ucherska - 6 (2+1+2+1) Żal mi jej. Nie jest ona jakaś bardzo słaba tylko otrzymuje ciągle postaci w których nie może się wykazać...

W tej edycji jest kilka takich uczestników/uczestniczek o których występy się nie boję. Jest to Kuba, Kasia W., Robert i Kasia P i to ich widzę na ten moment w finale (ewentualnie Janusza, który ostatnio bardzo dobrze rokuje).
salva
Użytkownik
x 3
x 40

Post autor: salva »

Najlepszy odcinek tej edycji, pierwszy raz od dawna oglądając TTBZ poczułem się tak, jakbym cofnął się w czasie o kilka sezonów, kiedy to program prezentował bardzo wysoki poziom i nie czuć było takiego wypalenia formatu.

Moja punktacja:
10 p. - Kuba Zdrójkowski (najlepsze odtworzenie Króla w programie i całkowicie zasłużone zwycięstwo, szkoda tylko, że jedynie dzięki reszcie uczestników, bo śmiesznych ocen jurorów i czepiania się o byle co po występie kompletnie nie rozumiem)
7 p. - Kasia Wilk (zdecydowanie moja faworytka, kolejny bardzo udany jej występ; z wejściem do finału nie będzie miała najmniejszego problemu, więc pozostaje liczyć, że na zwycięstwo nie jest skazany 27 facet z rzędu)
6 p. - Janusz Radek (świetny, czego można było się od początku spodziewać znając jego możliwości wokalne; niemniej jednak Misza nadal nie do pobicia w tej roli dla mnie)
5 p. - Michał Milowicz (mnie się podobało, po dwóch słabych występach wrócił poziomem do Cugowskiego z pierwszego odcinka, więc liczę, że od teraz będzie już tylko lepiej)
4 p. - Kasia Polewany
3 p. - Ewa Błachnio
2 p. - Robert Szpręgiel
1 p. - Kasia Ucherska (zrobiła wszystko co mogła i gdyby nie rewelacyjny poziom odcinka, zasłużyłaby na wyższą ocenę; mimo, że dostała kolejnego mężczyznę do odtworzenia za tydzień, czuję, że Alphaville może jej wyjść nieźle)

Klasyfikacja:
31 p. - Kasia Wilk
24 p. - Kuba Zdrójkowski
23 p. - Robert Szpręgiel
21 p. - Janusz Radek (wyżej, bo ma 10)
21 p. - Kasia Polewany
12 p. - Ewa Błachnio
11 p. - Michał Milowicz
9 p. - Kasia Ucherska
Quminek
Obserwator
x 54
x 57

Ze względu, że jesteśmy już niemalże na półmetku obecnej edycji postanawiam uruchomić (jak co edycję) ankietę ,,Kto według Was ma największe szanse na wygranie 17 edycji / Kto powinien ją według Was wygrać.". Kolejna, podobna ankieta pojawi się po odcinku półfinałowym kiedy to pojawią się nazwiska tylko tych uczestników, którzy dostali się do finału. Czas głosowania do następnej soboty!

viewtopic.php?t=14452
Awatar użytkownika
Desovsky
Obserwator
x 1447
x 218
Kontakt:

Post autor: Desovsky »

Punkty ode mnie za odcinek 3:
1p - Katarzyna Polewany - Dua Lipa