[POLSAT] Komisarz Mama

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 87
x 3322

[POLSAT] Komisarz Mama

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Pierwszy odcinek nowego sezonu w Polsat Box.
KalinaMalina
Użytkownik
x 8
x 8

[POLSAT] Komisarz Mama

Post autor: KalinaMalina »

Będę marudzić, ale czego innego się spodziewać. Ten nowy sezon to rozczarowanie,
[ Spoiler ]
JustynaAga
Użytkownik
x 3

[POLSAT] Komisarz Mama

Post autor: JustynaAga »

Na Polsat Box Go jest dostępny pierwszy odcinek nowego sezonu Komisarz Mamy. Niestety, bez Piotra :-X :-X :-X :-X , który wyjechał z Iwonką do Hiszpanii. Piotr pojawił się we wspomnieniach Marii. A Ostry kontynuuje losy Antoine'a, ale to nie jest to, więc Ostry nie jest nowym bohaterem. Krawczykowi bardzo daleko do talentu Wojciecha Zielińskiego. Jedyną nadzieją dla mnie jest to, że Piotra nie uśmiercili i zawsze może wrócić, bo nie wytrzyma bez policji i bez Marii.
KalinaMalina
Użytkownik
x 8
x 8

[POLSAT] Komisarz Mama

Krawczyk sobie nie radzi z tą rolą. Wyszedł mu bubek jak ta lala, ale żeby od razu partner dla Matejko? Gdyby grał to Zieliński, a tak przecież być powinno, to te sceny byłyby emocjonujące. A tak? Lepiej iść na grzyby.

Z Zielińskim w krótkiej scenie
[ Spoiler ]
emocje buzują bardziej niż przez resztę odcinka w nowej parze. To jest ta zasadnicza różnica.

W scenariuszu pierwszego odcinka jest sporo znaków, które mają wskazywać na to, że Maria i Ostry to przeznaczenie. No pewnie, trzeba nam ten kit wciskać, bo potem będzie się działo i będziemy musieli na siłę szukać dobrego usprawiedliwienia dla zachowania Marii i Pawełka. A tak - przeznaczenie, siła wyższa,
[ Spoiler ]

Jestem zawiedziona tym sezonem, choć nie będę udawać, że się nie spodziewałam takiego klopsa. Od dawna było jasne, że serial częściowo oderwie się od oryginału, chociaż teraz ta historia traci spójność i wewnętrzną logikę. Możliwe, że bez znajomości oryginału byłoby mi to łatwiej przełknąć, ale czy akurat z tym aktorem w roli nowego amanta Marii? Hmm.
JustynaAga
Użytkownik
x 3

[POLSAT] Komisarz Mama

KalinaMalina pisze: 03 wrz 2022, 23:19 Krawczyk sobie nie radzi z tą rolą. Wyszedł mu bubek jak ta lala, ale żeby od razu partner dla Matejko? Gdyby grał to Zieliński, a tak przecież być powinno, to te sceny byłyby emocjonujące. A tak? Lepiej iść na grzyby.

Z Zielińskim w krótkiej scenie
[ Spoiler ]
emocje buzują bardziej niż przez resztę odcinka w nowej parze. To jest ta zasadnicza różnica.
Zgadzam się jedna scena Marii i Piotra była dla mnie najbardziej emocjonującą sceną z całego odcinka. A Roma bardzo dobrze określiła Ostrego.
Celina
Użytkownik
x 11
x 4

[POLSAT] Komisarz Mama

Post autor: Celina »

Piekielna kuchnia kończy się 12 października, więc jeśli po tym będzie Komisarz mama to emisja zacznie się 19 października.
KalinaMalina
Użytkownik
x 8
x 8

[POLSAT] Komisarz Mama

Dobra. Obejrzałam drugi odcinek nowego sezonu. W oryginale był emocjonujący, u nas... Cóż. Brakuje tego napięcia z oryginału, które między Candice i Antoine'em było wywołane przez zawiedzione uczucia.
[ Spoiler ]
Serial stracił na zmianie postaci. Już lepiej byłoby zmienić Piotrowi twarz i zostawić tę postać, bo historia miałaby sens nawet z innym aktorem w roli Żeromskiego, a tak... Sens się ulotnił, wydumane rozterki Ostrego biorą się znikąd, a łatanie w scenariuszu dziur po Piotrze jest przekombinowane.

Majstrowanie przy scenariuszu nie wyszło serialowi na dobre. Smuteczek.
JustynaAga
Użytkownik
x 3

[POLSAT] Komisarz Mama

Trzeci odcinek wydaje się trochę lepszy. Przynajmniej mnie się lepiej oglądało do szantażu Beaty. Na plus na pewno to, że Ostry pojawił się chyba tylko w dwóch scenach. W tym sezonie podobają mi się bardzo dzieciaki i w tym odcinku też mnie nie zawiodły. Dębski bardzo denerwował mnie w trzecim sezonie, ale teraz jakoś nie, bardziej mnie dobija nowa obsada.
KalinaMalina
Użytkownik
x 8
x 8

[POLSAT] Komisarz Mama

A mnie znowu się ten odcinek wydał okropnie nudny. Ale ja ciągle porównuję z oryginałem i trudno mi się od tego uwolnić... (Wiedziałam, że zarówno Marię, jak i odcinek ugrzecznią w naszej wersji - tu nawet końcówkę zmieniono)

W ogóle w tych odcinkach nawet Paulina jest jakaś taka... nie wiem, bez wyrazu? A przecież to jest moment, w którym Maria musi sobie na nowo ułożyć wizję siebie jako policjantki i swojej pracy, bo rozpadła się jej pewność siebie. W oryginale dokłada się do tego jeszcze problem z Antoine'em, poczucie zdrady i opuszczenia przez przyjaciela... W naszej wersji serial został wykastrowany, a Ostry nie jest w stanie wypełnić luki po Piotrze.

Ale faktycznie Dębski w tym otoczeniu zyskuje :) I właściwie prawie brak Ostrego - to też na plus.

Kolejnych odcinków chyba nie będę oglądać, bo
[ Spoiler ]
JustynaAga
Użytkownik
x 3

[POLSAT] Komisarz Mama

Widziałam kolejny odcinek, jakoś mnie nie porwał. Dziwne było to nagłe otwarcie się Marii przed Ostrym i mówienie o problemach... I ta propozycja Ostrego o współpracy i dołączeniu do zespołu Marii. A zespół Lorek jest jakiś dziwny i Ostry ta pasuje, ale Piotr na pewno nie. Wcześniejszy odcinek bardziej mi się podobał, bo było mało Ostrego, a teraz było trochę więcej i to było słabe. Dębski w tym odcinku też jakoś nie za bardzo. Maria miała kryzys i też tak było w oryginale, zmiana koloru włosów, na koniec odcinka powrót po rozmowie z Elizą i może dobrze, że ona była pokazana, a nie że po propozycji Ostrego.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
x 2981
x 2590

[POLSAT] Komisarz Mama

Post autor: Jordi »

4 odcinek nowego sezonu to najsłabszy ep Mamy do tej pory.

Nie dość, że Ostrowska już wpienia doszczętnie byciem zołzą bez polotu, to Krawczyk dalej jest KLOCEM, Chruściel wygląda jak mietła w czarnych włosach, z córki wyszła debilka i jeszcze napatacza się pod nogi Ławrynowicz JEZU...

Sprawa też tyłka nie urwała.

Idzie to w naprawdę złym kierunku :(
KalinaMalina
Użytkownik
x 8
x 8

[POLSAT] Komisarz Mama

Nie komentowałam, bo nie chciałam znowu marudzić, ale to było tak złe, że aż bolało. Odcinek, w którym nawet (zwykle fantastyczna!) Paulina była drewniana, sztywna i sztuczna. To jest świetna aktorka, a w tym odcinku jakoś szczególnie straciła swój wdzięk i naturalność (i nie ma to związku z wyglądem).

Cały odcinek zresztą był nieprzyjemny w odbiorze. Zgrzytało gorzej niż zęby w nocy.

Ten sezon to kolejny przykład na to, jak można pogrzebać fajny serial... Do kolejnego odcinka już nie podchodzę, nie warto.
Lexie_NY
Użytkownik
x 470
x 5

[POLSAT] Komisarz Mama

Post autor: Lexie_NY »

A ja akurat dam szansę dalej, bo jeszcze nie zrobili nic takiego co by mnie doszczętnie wpieniło. Najnowszy odcinek scenariuszowo faktycznie wyglądał jakby scenarzyści dalej kręcili się wokół własnego ogona. Paulina robiła co mogła, ale Dębski który wyraźnie widzi że Maria
[ Spoiler ]
Paulina w tych włosach wygląda fatalnie, ale wydaje mi się że to jednak zamierzony efekt. Świetnie rozwiązana końcówka i właśnie dlatego ja jeszcze się nie poddaję w oglądaniu. Póki co jest... marnie. Im więcej Krawczyka na ekranie tym bardziej brakuje Wojtka Zielińśkiego, bo aktorsko to jest kilkanaście półek różnicy. Chciałabym zrozumieć co się stało.
JustynaAga
Użytkownik
x 3

[POLSAT] Komisarz Mama

Obejrzałam kolejny odcinek, jeżeli chodzi o relację Marii z Ostrym to źle się to ogląda. Ostry od razu pojechał z Marią do Warszawy i to jemu przy wódce zwierzała się Maria ze swojej przeszłości, historii z ojcem, a nie komisarzowi, którego dopiero poznała. Wyjazd zrobili do Warszawy, a nie innego miasta. W oryginale to nie był Paryż tylko Valonsiene, bo Condice pracowała w Paryżu, tak jak Maria w Warszawie, więc w sumie powinni jechać do innego miasta. Przez to, że Ostry pojechał z Marią straciła na tym relacja Marii z matką, która była bardzo krótka, powierzchowna. Natomiast bardziej podoba mi się relacja przyjacielska Romy i Patryka, jest to dużo bardziej naturalnie pokazane. I dobrze, że chociaż Roma nie jest zbyt ufna w stosunku do Ostrego. Przygotowanie do pierwszej rozmowy na komendzie Marii i Ostrego było zbyt wydumane, o ile w przypadku Marii i Piotra miałoby to znaczenie tak tu nie za bardzo mi się to klei. Maria i dzieciaki w domu fajne. Widać, że Maria wraca do formy. Z kolei scena zazdrości o Ostrego , Ławrynowicz trochę przesadził, o ile w przypadku Piotra i tego, co wydarzyło się w 3 sezonie (port, finał) byłoby uzasadnione.
KalinaMalina
Użytkownik
x 8
x 8

[POLSAT] Komisarz Mama

A kto gra matkę Marii?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”