Telenowele

Forum fanów telenowel :)
timii21
Użytkownik
x 1

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: timii21 »

Czekam na Telenowele Cielo Rojo :) Angela , Cristina ,Rosalinda ,Fiorella ,{ Cud Milosci { ,Brzydulla Betty Columbia ,Bialy Welon ,Gorzka Zemsta Paloma ,Grzesznica ,Barwy Grzechu ,Nigdy cie Nie Zapomne ,Dziki Ksiezyc ,Przyjaciolki i Rywalki ,Virginia ,Labirynt Namietnosci ,Moja Piekna Grubaska .
kokos
Użytkownik
x 10

Telenowele

Post autor: kokos »

Jantar pisze: 22 wrz 2022, 23:15
kokos pisze: 22 wrz 2022, 21:18
Celina pisze: 22 wrz 2022, 20:56

Też się zdziwiłam, gdy zobaczyłam to w temacie o serialach tureckich.
O 14 na tvp1 leci WS, chyba że wkradł się błąd i chodziło o tvp2 lub inną godzinę.
Jeśli to będzie prawda, można spodziewać się iż " Wspaniałe stulecie" pozostanie z emisją tylko o 6 rano, zaś "Dziedzictwo" będzie miało emisję tylko o 14. Czas pokaże.
Wspaniałe stulecie nie zostaje z emisją o 6.00 - w tym paśmie wpisana jest powtórka Emanetu. Z TVP Kobiety też Stulecie najprawdopodobniej zniknie. W programie dla prasy w paśmie południowej powtórki wpisany jest "serial", a w paśmie wieczornym jeszcze jest kilka odcinków Stulecia, ale bez numeracji odcinków.
Czy można dostać link?
pablo21
Junior
x 10
x 66

Telenowele

Post autor: pablo21 »

MyWidzowieNovelas + pisze: 23 wrz 2022, 0:58
pablo21 pisze: 22 wrz 2022, 10:05 Jeśli chodzi o brak 3 odc. "Płomienie pożądania" w serwisie VOD C+online (odc. 40-42) to otrzymałem odp. od przedstawiciela nadawcy Novelas+, iż kilkukrotnie prosili Francję o wysyłanie tych odcinków, nawet w Poniedziałek dostali te odcinki, ale ciągle są pomieszane i stąd ten brak. Nie publikują odcinków, które są niepoprawne, albo pomieszane, bo wywołało by to większe zamieszanie.
Dlatego ciągle czekają na poprawne pliki, bo sami nie mogą przygotować takich paczek.
Tak więc trzeba czekać na publikację poprawnych odc. :-(
Jeśli chodzi o brak około 3 minut w 10 odcinku Aromatu miłości to raczej odcinek nie zostanie podmieniony. Odp. od przedstawiciela nadawcy Novelas+ jest taka że na przyszłość postarają się uniknąć takich sytuacji, po raz pierwszy mieli taki brak. To tyle co udało mi się dowiedzieć. :-)
@pablo21
Dzięki za info ;)
Może chciałbyś dołaczyć do naszego Discorda ?
Taka ciekawostka na starych parametrach Novelas + z kodowaniem PC + wczoraj po pół nocy zniknęlo EPG, do nowego przekazu dodano kodowanie PB :) wychodzi na to że niedługo transmisja ze starego przekazu może zniknąć, odnosimy wrażenie że na nowych parametrach jest lepszy sygnał
Novelas + chyba znów ma problem to emisja " Gdzie jest Frida ? " była emitowana bez loga
Tak! Novelas+ zmienia częstotliwość nadawania z obecnego transpondera 11,411 H C+Polska na tp 11,449 H C+Polska w ramach procesu optymalizacji pojemności operatora Platformy C+. Emisja równoległa ma potrwać do 24 września 2022 roku a potem już tylko z nowych parametrów. Zmiana nie ma wpływu dla abonentów platform sat. gdyż parametry zostaną podmienione automatycznie przez ich operatorów.
Przepraszam ale nie jestem zainteresowany dołączeniem do waszego Discorda. :-)
Awatar użytkownika
FanTheBlues
Użytkownik
x 112
x 8

Telenowele

Post autor: FanTheBlues »

Bloo411 pisze: 23 wrz 2022, 1:59 Emisja "Gdzie Jest Frida" szła bez problemu, tylko zapomnieli włączyć logotyp. Z nowych parametrów jest lepszy sygnał, czy lepszy obraz (lepszy bitrate video). Uściślij proszę?
Dokładnie wczoraj podczas emisji serialu gdzie jest Frida ?,zapomnieli włączyć logo z nazwą programu ;D
Liam
Junior
x 68
x 82

Telenowele

Post autor: Liam »

Zwiastun 'Na przekór przeznaczeniu' w Tele 5.

pablo21 pisze: 22 wrz 2022, 19:25 Już im podpowiedziałem min te tytuły:
QUERERLO TODO
FUEGO ARDIENTE
El color de la pasion
Amor de barrio
Lo imperdonable
Quiero amarte
Hasta el fin del Mundo
Ten ostatni jest dość ryzykowny. Telenowela nie była popularna w Europie. Do tego jej oryginał czyli 'Słodka miłość' była w Polsce porażką.
Do twojej listy można dorzucić - 'El Vuelo de la Victoria', 'Las Amazonas' czy 'Vino el Amor' :)
pablo21 pisze: 22 wrz 2022, 19:25... o którym wspominam wcześniej zamierza stworzyć w najbliższej przyszłości pasmo takie jakie było kiedyś na TV4 czyli 2 tytuły jeden po drugim w emisji.
Stacja chciałaby stworzyć dwa pasma telenowel? Dobrze rozumiem?
Bloo411
Użytkownik
x 4
x 15

Telenowele

Post autor: Bloo411 »

Zamiast "El Vuelo de la Victoria" nie lepsza by była "Rafaela"? Też telenowela Nathalie Lartilleux, fakt, że starsza, bo wyprodukowana w latach 2010-2011, ale chyba odniosła większy sukces, aniżeli "El Vuelo...", które było totalną klapą. Dwa, protką była Scarlet Ortiz, która jednak jest lepszą aktorką t,niż taką Paulina Goto.

Ogólnie fajnie by było gdyby ten kanał FTA, który wchodzi w deal z Televisą skupił się na starszych produkcjach, zaś Novelas+ postawiło na nowe/nowsze produkcje z Televisy jak "La Desalmada", "Mi Fortuna Es Amarte", "Si Nos Dejan", "Los Ricos Tambien Lloran", "La Herencia" czy seria Vencer. Mam też nadzieję, że Novelas+ nie będzie więcej kupować tytułów, które w Polsce miały już swoją premierę na innych kanałach TV. Uważam to za stratę czasu i marnowanie pasma. Nie rozumiem po co kolejna emisja "La Fuerza del Destino", "Grzech Fatmagul" czy teraz "W Niewoli Przeszłości". Niech stawiają na premierowe pozycje, nigdy nie emitowane w Polsce. Tym bardziej, że w ostatnim czasie stacje TV nie rozpieszczały nas telenowelami, a jest co nadrabiać.

@pablo21 , czy emisja Novelas+ z nowej częstotliwości jest lepsza/gorsza? Stacja zyskała większy bitrate video?
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 347
x 595
Kontakt:

Telenowele

Post autor: [email protected] »

Lepsza, widać gołym okiem poprawę jakości obrazu Novelas+.

"La Desalmada", "Los ricos tambien lloran", "Sinos dejan", "Mi fortuna es amarte" czy "Vencer" to największe hity Televisy ostatnich lat, więc większe prawdopodobieństwo, że trafią na antenę Novelas+, która emituje właśnie te bardziej hitowe produkcje.
Bloo411
Użytkownik
x 4
x 15

Telenowele

Oby ta jakość pozostała i Canal+ nie przykręcił bitrate video na tym kanale. Ogólnie fajnie by było gdyby na Novelas+ była możliwość wyłączenia lektora i załączenia polskich napisów, aby oglądać w oryginale (tak jak to ma miejsce w przypadku BBC First).
Liam
Junior
x 68
x 82

Telenowele

Post autor: Liam »

Bloo411 pisze: 23 wrz 2022, 12:36 Mam też nadzieję, że Novelas+ nie będzie więcej kupować tytułów, które w Polsce miały już swoją premierę na innych kanałach TV. Uważam to za stratę czasu i marnowanie pasma. Nie rozumiem po co kolejna emisja "La Fuerza del Destino", "Grzech Fatmagul" czy teraz "W Niewoli Przeszłości".
Jest to celowy zabieg w paśmie o 17.45. Stacja uważa, to za powrót do klasyków. Nie było by w tym nic złego, gdyby nie fakt że stawiają na dość świeże powtórki. Mogliby bardziej pomyśleć o starych tytułach - 'Cena marzeń', 'Gorzka zemsta' czy 'Brzydula'.
Choć też jestem zdecydowanie za tym, by stawiali na cztery całkowite premiery.
Bloo411 pisze: 23 wrz 2022, 12:36Zamiast "El Vuelo de la Victoria" nie lepsza by była "Rafaela"? Też telenowela Nathalie Lartilleux, fakt, że starsza, bo wyprodukowana w latach 2010-2011, ale chyba odniosła większy sukces, aniżeli "El Vuelo...", które było totalną klapą. Dwa, protką była Scarlet Ortiz, która jednak jest lepszą aktorką t,niż taką Paulina Goto.
'Rafaela' tak jak 'El Vuelo de la Victoria' to spore klapy w karierze Lartilleux, i w Meksyku i na rynku międzynarodowym.
Choć wydaje się, że oby dwie mógłby się spodobać polskim widzom. 'Rafaeli' nie oglądałem ale fabuła wygląda typowo Lartilleuxowo.
Bloo411
Użytkownik
x 4
x 15

Telenowele

@Liam , tylko że taka "Gorzka Zemsta" czy "Brzydula" kiepsko będą wyglądać na kanale HD. Raz, że te telenowele są nakręcone w SD, to jeszcze w formacie obrazu 4:3 (czarne pasy po bokach ). "Gorzka Zemsta" jest na Netflixie i jakość obrazu krótko mowiąc nie porywa, a widać że Telemundo chyba nie szarpnęło się na remastering jednego ze swoich największych hitów. Jeżeli już "Brzydula", to niech sięgną po "Betty en NY". Fabuła ta sama i w dodatku z Telemundo od których telenowele kupują.
benio19912
Użytkownik
x 7

Telenowele

Post autor: benio19912 »

@Liam nigdy nie wpadłem na to że o 17:45 emitują telenowele które już leciały w Polskiej telewizji lub na Player. A w sumie masz racje bo było Miłoś i przeznaczenie, W obronie honoru, Grzech Fatmagul a teraz W niewoli przeszłości.
MyWidzowieNovelas +
Użytkownik
x 1
x 1

Telenowele

Post autor: MyWidzowieNovelas + »

Bloo411 pisze: 23 wrz 2022, 1:59 Emisja "Gdzie Jest Frida" szła bez problemu, tylko zapomnieli włączyć logotyp. Z nowych parametrów jest lepszy sygnał, czy lepszy obraz (lepszy bitrate video). Uściślij proszę?
@Bloo411 Prowadziliśmy obserwacje przez minutę na starych i nowych parametrów.
Bitrate ze startych parametrów min 2900,max 6085
Z nowych video min 1511, średnio 3090,max 6086
Audio min 163,średnio 190, max 217, wychodzi na to że bitrate jest modobny.
Wyjaśnimy o co chodziło nam z lepszym sygnałem, chodziło nam o parametry odbioru u nas wygląda to tak
stare parametry 13,8dB
nowe parametry 14,7dB ;)
@pablo21 Rozumiemy trochę szkoda że nie chcesz dołączyc bo taki informator jak ty jest bardzo cenny ;) jednak szanujemy twoją decyzję, czy możemy poprosić ciebie o jeszcze jedną rzecz ?
Czy możesz zapytać przedstawiciela dlaczego nie odpowiada na nasze wiadomości ?
Być może czymś uraziliśmy przedstawiciela, chcemy po prostu wiedzieć na czym stoimy :)
pablo21
Junior
x 10
x 66

Telenowele

Post autor: pablo21 »

Jeśli chodzi o przedstawiciela nadawcy Novelas+ to nie mogę pomóc. Nie mieszam się w takie sprawy. Widocznie w czymś podpadliście jemu i dlatego was ignoruje? Ja też otrzymuje pewne informację od przedstawiciela nadawcy, o których nie mogę tutaj pisać i nikomu przekazywać. Jest to kwestia zaufania. Najwidoczniej przedstawiciel nadawcy Novelas+ was ignoruje bo za dużo coś piszecie? :-) Pewne rzeczy są tajemnicą handlową i ich wczesne wypłynięcie do mediów i internetu może skończyć się utratą pracy przez ludzi tam pracujących. Chyba nie muszę pisać dokładnie o co chodzi? :-(
Szanuje przedstawiciela nadawcy Novelas+ i jego zaufanie do mnie i to że zawsze odp. na moje wiadomości i mnie "nie olewa". :-)
Bloo411
Użytkownik
x 4
x 15

Telenowele

Novelas TV we Francji powtórzy emitowany także u nas serial "Meryem". Serial zastąpi dobiegające końca "Abismo de Pasion" z Angelique Boyer i Davidem Zepedą.
Jantar
VIP Expert
x 37
x 121
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

TVP Kobieta promuje już telenowelę Pięć gwiazdek:

pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”