Ośrodki regionalne TVP

Forum ogólnopolskich anten TVP.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

TVP Bydgoszcz ogłasza konkurs na programy do jesiennej ramówki :) :
http://ww6.tvp.pl/6489,20090622915103.strona

Dziwne, że ośrodki regionalne chcą nadawać programy produkowane przez zewnętrzne firmy. TVP Łódź na przykład w ramówce ma wyłącznie produkcje własne.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Po uruchomieniu serwisu beta.TVP.INFO wysłałem do redakcji moje sugestie (kilka z nich zostało wprowadzonych do ostatecznej wersji portalu), wśród których znalazło się zdanie wyrażające nadzieję na zmiany w ośrodkach:
... Gdyby jeszcze regiony dostały ten wzór z przeznaczeniem na regionalne multimedialne serwisy internetowe, to byłbym wniebowzięty. (...) Obecne strony ośrodków z informacjami są do niczego...
Od redakcji otrzymałem wtedy odpowiedź, której fragment pozwolę sobie przytoczyć:
[email protected] pisze:... Regiony - w kolejnym etapie projektu pragniemy włączyć do tvp.info newsy regionalne, przygotowywane przez dziennikarzy z naszych Oddziałów Terenowych. Jest to projekt niezależny od planowanej modyfikacji witryn korporacyjno-programowych Oddziałów...
Mejl z dn. 20 marca 2009 r. Czekałem na ten moment, aby przekazać Wam tą dobrą wiadomość. Modyfikacja rozpoczęła się. A i odmian internetowych regionalnych serwisów informacyjnych (ufff...) możemy się spodziewać. Oby, bo informacje na nowym warszawa.tvp.pl są przedstawione bardzo nieciekawie. Wolałbym wersję podobną do tvp.info albo sport.tvp.pl.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Po Warszawie będzie Szczecin. A potem?
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Skąd taka pewność?
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
michal
VIP Expert
Posty: 3106
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Według mnie największą wadą nowej strony jest to że nie można na niej obejżeć archiwalnych wydań TKW np. z 2006 roku co można było zrobić na starej stronie. Żeby je obejżeć trzeba próbować przez www.video.google.pl lub kombinować z adresami internetowymi programów TVP.
Jednak wolałbym aby ośrodki miały strony zrobione na swój wzór jak to było kiedyś. Wtedy najlepszą moim zdaniem stronę miała TVP Wrocław ale to tylko marzenia.
Kpc21 pisze:TVP Bydgoszcz ogłasza konkurs na programy do jesiennej ramówki :) :
http://ww6.tvp.pl/6489,20090622915103.strona
.
Taki konkurs na program ogłosiła w 2007 r. TVP Kraków który nazywał się "mój program". Pamiętam że sam brałem w nim udział. Niestety moja propozycja nie została wybrana a kiedy zadzwoniłem TVP Kraków to pewien bardzo sympatyczny pan odpowiedzialny za konkurs podał tytuły programów które wybrali. Najlepsze jest to że te programy na antenie do tej pory się nie pojawiły. Ciekawe jakie losy tego konkursu będą w Bydgoszczy?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

SNOL pisze:Skąd taka pewność?
Bo Szczecin zawsze jest pierwszy :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

michal pisze:... Wolałbym aby ośrodki miały strony zrobione na swój wzór jak to było kiedyś. Wtedy najlepszą moim zdaniem stronę miała TVP Wrocław ale to tylko marzenia.
Chętnym i mało pamiętliwym przypomnę mój opis indywidualnych stron Telewizji Wrocław, o których wspomniał @michal:
SNOL 11 kwietnia 2009 r. pisze:... Pamiętam, jak z czasem TV Wrocław w internecie była najbardziej zaawansowaną stroną ze wszystkich 12 ośrodków regionalnych. Jak wroclaw.tvp.pl miała jako jedyna intro we flashu (białe tło, zielone elementy, np. mapa Polski, pokazane wszystkie miasta TVP i powiększenie na Wrocław). (...) Wtedy wrocławska strona wyróżniała się czymś, teraz jest to zrobione sztampowo i zabito w niej indywidualność...
więcej » http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=68532#p68532
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

SNOL pisze:
SNOL 11 kwietnia 2009 r. pisze:... Pamiętam, jak z czasem TV Wrocław w internecie była najbardziej zaawansowaną stroną ze wszystkich 12 ośrodków regionalnych. Jak wroclaw.tvp.pl miała jako jedyna intro we flashu (białe tło, zielone elementy, np. mapa Polski, pokazane wszystkie miasta TVP i powiększenie na Wrocław). (...) Wtedy wrocławska strona wyróżniała się czymś, teraz jest to zrobione sztampowo i zabito w niej indywidualność...
więcej » http://forum.media2.pl/viewtopic.php?pid=68532#p68532
Hm. Jeżeli strona TVP Wrocław miała intro we flashu, to już chyba lepiej, że wszystkie ośrodki mają strony takie same…
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Ale to nie była animacja flash rodem z komputera gimnazjalisty. Była to naprawdę dobrze wykonana robota. A zawartość po powitaniu była dużo bardziej uporządkowana i atrakcyjniejsza wizualnie. Na pewno dużo ciekawiej wyglądała wtedy ta tzw. "witryna korporacyjno-programowa" Telewizji Wrocław niż obecnie.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Polecę więc Wam stronę: www.web.archive.org . Można tam znaleźć archiwalne wersje stron internetowych. Także TVP Łódź oraz Łódzkich Wiadomości Dnia.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

A w tej chwili TVP Łódź... powtarza transmisję pielgrzymki Jana Pawła II do Łowicza xD

Na początku mogliśmy ujrzeć mikrofon z dawną kostką TVP - czerwono-niebiesko-zielone logo TVP na czarnym tle. I w lewym dolnym rogu jest logo TVP Archiwum, tak jak w "Czterdziestolatku". Logo to jest półprzezroczyste, kiedy jest np. na czerwonym tle, jest ono różowawe.

------------------------------------------------------------------

Wygląda na to, że MUX3, który w całości otrzyma TVP, będzie nadawany tak, aby nadajniki nie zazębiały się województwami, tzn. np. żeby w woj. małopolskim nie trzeba było ustawiać anten na Śląsk. Miejmy nadzieję, że TVP to wykorzysta i przywróci regionalną TVP3.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Dzisiaj TVP Białystok również otrzymała nowy, "warszawski" szablon dla swojej strony internetowej. Więcej na ten temat w tekście zamieszczonym w dziale... "nauka i zdrowie"... :D Chyba jeszcze uczą się go obsługiwać:
BIALYSTOK.TVP.PL pisze:Nowa strona internetowa OTV Białystok
Dziś - 20 lipca 2009 - wystartowała strona internetowa ośrodka TVP w Białymstoku w nowej szacie graficznej. Nasz Ośrodek jako pierwszy oddział regionalny ma przyjemność i szczęście zaprezentować najnowszy "layout" portalu internetowego.
EDIT: link źródłowy jest już niepotrzebny, ponieważ informacja została już usunięta z bialystok.tvp.pl.
A to dobre... Bardzo denerwuje mnie ten chaos panujący na każdym kroku w molochu TVP.
Możliwe, że zmiany będą następowały alfabetycznie. Mam nadzieję, że zanim wprowadzą nową stronę we Wrocławiu (:(), dopracują jej funkcjonalność.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Czyli jednak myliłem się - po Warszawie jest Białystok. Pewnie idą alfabetycznie, więc Szczecin będzie prawie na końcu :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Pewnie idą z tymi stronami jakoś losowo. Ciekawe jaki ośrodek jako trzecie zmieni stronę... Mam nadzieje że to będzie Kraków. Z tym że jako pierwsi uruchomili nową stronę - to nieco się pomylili bo Warszawa ich wyprzedziła.
Poland - Aktywnie najlepszy!
michael112
Obserwator
Posty: 561
Rejestracja: 26 gru 2008, 14:04

Ośrodki regionalne TVP

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michael112 »

Wobec problemu nienajlepszego chyba połączenia anteny regionalnej z informacyjną, publikuję jedną z moich propozycji rozmieszczenia pasm regionalnych. Propozycja jest tymczasowa i miałaby obowiązywać do czasu uruchomienia MUX-2 w całym kraju. Według tej propozycji, ośrodki regionalne nie miałyby własnej anteny - koncesje regionalne zostałyby scalone w jedną ogólnopolską koncesję na TVP Info. Ośrodki jednak pozostałyby we wszystkich miastach, w których są dzisiaj. Ich program zostałby rozmieszczony w blokach ułożonych na trzech ogólnopolskich antenach - TVP1, TVP2 i TVP Info. Takie ułożenie, jak i nakaz oddawania ośrodkom określonej długości okienek zostałby zagwarantowany ustawowo. Ostateczny układ, o jakich godzinach ośrodki miałyby okienka na każdej z anten, decydowałaby uchwała KRRIT (lub w razie jej likwidacji - UKE), po uzgodnieniu z władzami anten ogólnopolskich i ośrodków. Taka uchwała stałaby ponad decyzjami dyrektorami programowymi poszczególnych programów TVP, a nawet ponad decyzjami samego prezesa telewizji - wszyscy oni musieliby uwzględniać okienka w swoich ramówkach o tych właśnie godzinach, o jakich wspomniano w uchwale.
W przypadku gdyby zaszła potrzeba jednorazowej zmiany tych ustaleń (na przykład na skutek jakiejś ważniej transmisji którą chce pokazać dany kanał TVP), prezes TVP lub osoba przez niego upoważniona musieliby uzgodnić to z KRRIT, informując jakiego dnia ma nastąpić zmiana i jakie zmiany w układzie okienek chcą wprowadzić (czy i na jaką godzinę chcą przesunąć okienko, lub o ile je skrócić albo usunąć, oczywiście odpowiednio uzasadniając taką decyzję). Oczywiście KRRIT nie musi się na to zgodzić (No i ustawa musiałaby ustalić jakąś formę rozpatrywania tego, wprowadzając jednocześnie krótki termin na spotkanie przedstawiciela Rady z przedstawicielem TVP oraz krótki termin na podjęcie decyzji. Poza tym, niekoniecznie dezycję w tej sprawie musiałoby podejmować całe KRRIT, może tylko prezes?) Bez zgody KRRIT TVP może przenieść pasmo na inną antenę, nie zmieniając jednak godziny emisji okienka.
Poniżej, jak ja bym rozmieścił godziny pasm lokalnych. Teraz ośrodki mają w dni robocze 3,5 godziny, a w soboty i niedziele trochę więcej - 4 godziny i 45 minut. Wg. mojej propozycji dostaną o 15 minut więcej - w ramach nowego pasma południowego. Wstawiłem je po pierwsze po to, aby każda z ogólnopolskich anten oddawała tyle samo czasu, a po drugie - aby ośrodki mogły wydać dodatkowe wydanie serwisu informacyjnego około południa. Poza tym - w mojej propozycji większość czasu lokalnego skupiłem podczas tzw. prime-time, w trzygodzinnym paśmie pomiędzy 17:00 a 20:00. Poza tym pasmem ośrodki będą dostawać jedynie 15-minutowe okienka, które służyłyby tylko po to, aby wydać dodatkowe wydania serwisów informacyjnych.

Poniedziałek-Piątek

Pasmo poranne (15 min.)
1. 7.45-8.00 (TVP2)
Pasmo południowe (15 min.)
2. 12.30-12.45 (TVP1)
Pasmo popołudniowe, główne (180 min.)
3. 17.00-18.00 (TVP2)
4. 18.00-19.00 (TVP1)
5. 19.00-20.00 (TVP Info)
Pasmo wieczorne (15 min.)
6. 21.45-22.00 (TVP Info)

Sobota-Niedziela *

Pasmo poranne (40 min.)
1. 7.30-8.10 (TVP2)
Pasmo południowe (60 min.)
2. 12.30-13.30 (TVP2)
Pasmo popołudniowe, główne (180 min.)
3. 17.00-17.20 (TVP Info)
4. 17.20-19.00 (TVP1)
5. 19.00-20.00 (TVP Info)
Pasmo wieczorne (20 min.)
6. 21.45-22.05 (TVP Info)

* Z tym, że ułożenie pasm weekendowych sprawiło mi trudność, ze względu na dłuższy czas dla ośrodków. I ze zrozumieniem przyjmę poprawki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Główne anteny TVP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości