Telenowele

Forum fanów telenowel :)
Magda67
Obserwator
x 5
x 36

Telenowele

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Magda67 »

Jeszcze takie moje myśli, że Red Carpet TV nie zniechęci się do emisji po dwóch tytułach, napewno wezmą jeszcze kilka i jeśli tamte nie wypalą to nie będę próbować, trzeba trzymać kciuki! :)
Bloo411
Obserwator
x 5
x 15

Telenowele

Post autor: Bloo411 »

Podejrzewam, że na start kupili jedynie "La Reina del Flow" (oba sezony), "Burzę", Oblicza Miłości" i "Primera Dama". Red Carpet, to niewielki nadawca, więc myślę, że dopóki nie będzie pewności, że pasmo latino chwyci, to nie będą się pchali w większą ilość tytułów, żeby nie wtopić kasy. Mogą mieć na oku/zarezerwowane propozycję tytułów, które podesłał im wcześniej @pablo21 .
Magda67
Obserwator
x 5
x 36

Telenowele

Post autor: Magda67 »

Właśnie o to mi chodzi że nie skończą na 'Burzy' i 'The Queen of Flow' jakby coś. Puszczą jeszcze kolejne dwa i wtedy zobaczą. Mam nadzieję że jednak wyniki będą dla nich zadowalające i odzyskamy pasmo latino 😁
Bloo411
Obserwator
x 5
x 15

Telenowele

@Magda67 , TV to biznes, na którym nadawca chce zarobić, tym bardziej że zostały poczynione inwestycję w rozwój oferty programowej. Jeżeli pasmo latino nie chwyci, to nie będą wydawać i tracić dalej kasy na kolejne tytuły tylko dlatego, że Ty i kilku innych fanów produkcji latino tego chcecie. Trzeba czekać na rozwój sytuacji i liczyć, że nadawca będzie zadowolony z założonych wyników oglądalności, dzięki czemu pasmo latino zagości na stałe. Emisja "La Reina del Flow" trochę potrwa, oba sezony łącznie liczą 172 odc. "Burza" ma 122 odc., zaś "Oblicza Miłości" też zajmą pasmo antenowe na kilka ładnych miesięcy. W końcu telenowela liczy aż 187 odc. Także myślę, że to jest czas, który nadawca Red Carpet daje sobie na zbudowanie widowni dla tego pasma.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2022, 21:10 przez Bloo411, łącznie zmieniany 2 razy.
pablo21
Junior
x 41
x 91

Telenowele

Post autor: pablo21 »

Już za 2 tygodnie 5 grudnia w Novelas+ premiera odc. 1 "Siły Serca". Cieszycie się? Bo ja tak! :-) Cieszę się że udało mi się przedstawiciela nadawcy Thema TV namówić na emisję tego tytułu z Telemundo u nas. :-)
Awatar użytkownika
FanTheBlues
Użytkownik
x 144
x 11

Telenowele

Post autor: FanTheBlues »

Ja się cieszę,lubię takie telki w których jest akcja,a nie tylko przesłodzona,wieczna miłość :D .A poza tym ma ciekawą obsadę.Oglądałem urywki na YT i prezentuje się przyzwoicie 8)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2022, 9:50 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunięto cytowanie, nie cytuj ostatniej wypowiedzi w wątku.
Jantar
VIP Expert
x 45
x 136
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

Bloo411 pisze: 21 lis 2022, 20:58 @Magda67 , TV to biznes, na którym nadawca chce zarobić, tym bardziej że zostały poczynione inwestycję w rozwój oferty programowej. Jeżeli pasmo latino nie chwyci, to nie będą wydawać i tracić dalej kasy na kolejne tytuły tylko dlatego, że Ty i kilku innych fanów produkcji latino tego chcecie. Trzeba czekać na rozwój sytuacji i liczyć, że nadawca będzie zadowolony z założonych wyników oglądalności, dzięki czemu pasmo latino zagości na stałe. Emisja "La Reina del Flow" trochę potrwa, oba sezony łącznie liczą 172 odc. "Burza" ma 122 odc., zaś "Oblicza Miłości" też zajmą pasmo antenowe na kilka ładnych miesięcy. W końcu telenowela liczy aż 187 odc. Także myślę, że to jest czas, który nadawca Red Carpet daje sobie na zbudowanie widowni dla tego pasma.
Zapominasz, że przecież już były 2 tytuły latino emitowane w zeszłym roku: stara Niewolnica Isaura z 1976 r. i Maria Magdalena. Obydwa tytuły gościły na antenach obu kanałów kilkakrotnie. Założę się, że one były jako test, czy latino chwyci. Wyniki musiały być zadowalające, skoro nadawca zawarł z Televisą umowę partnerską. Z drugiej strony wielu z was może tego nie wiedzieć, ale pod koniec lat 90-ych w tygodniku telewizyjnym To i owo, gdzieś na ostatnich stronach, przemknęła informacja, że Televisa planuje uruchomienie w Polsce kanału ze swoimi produkcjami. Nic takiego jak wiemy nie powstało, nie wiadomo, jakie warunki dostali od KRRiT, ani na ile byli gotowi z inwestycją. Ta umowa partnerska z Red Carpet może być w pewnym stopniu realizacją tamtych planów po latach. Co do obecnych produkcji to myślę, że one też będą emitowane przynajmniej kilka razy na obu antenach. Ta zasada obowiązuje wszystkie seriale i filmy.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Bloo411
Obserwator
x 5
x 15

Telenowele

@Jantar , "Marię Magdalenę" nie nazwałbym telenowelą. To jest serial, choć nie ulega wątpliwości, że latino. Także wątpię, aby wtedy to był test. Podejrzewam, że teraz to dopiero będzie prawdziwy test, gdyż teraz idą w telenowele dzięki partnerstwu z Televisą. Teraz ostatecznie ten test wykaże, czy pasmo latino zagości na stałe, czy za chwilę spadnie z anteny.

Poza tym, co do uruchomienia kanału Televisy miała KRRiT? Stacja od Televisy mogła wystartować na zagranicznej koncesji, którą ma wiele stacji nadających od wielu lat w Polsce (stacje Discovery, HBO, National Geographic, Cartoon Network - to tylko niektóre ze stacji, które w Polsce wystartowały w II połowie lat 90 i nadawały na zagranicznych koncesjach i tak jest też po dziś dzień). Stacja z polską koncesją musi też ileś % ramówki wypełnić produkcjami polskimi, a Televisa nie byłaby w stanie tego zrobić. Nie wiem czy nie musi też zawierać ileś % kapitału polskiego (przez ten brak kapitału polskiego Polonia 1 w latach 90 nie dostała koncesji; był to jeden z zarzutów). Takie Novelas+ czy Novela TV nie nadają na polskich koncesjach, tylko zagranicznych i KRRiT nie ma nic do tego. Podejrzewam, że Televisa nie dogadała się z żadnym dużym nadawcą (obstawiam TVN, które przecież kupowało sporo telenowel Televisy w II połowie lat 90 i na początku lat 00), ani z żadnym dużym operatorem, który byłby zainteresowany włączeniem ich do swojej sieci kablowej/satelitarnej platformy cyfrowej (wtedy też nadawał w Polsce kanał z telenowelami Romantica, który wystartował w 1998 roku), a potem przyszedł czas, gdzie moda na produkcje latino nie była już taka duża. Produkcje latino przestały cieszyć się tak dużym zainteresowaniem i zostały wyparte przez nasze rodzime produkcje i zaczęły znikać z TVN-u, Polsatu i innych stacji.
Ostatnio zmieniony 21 lis 2022, 22:51 przez Bloo411, łącznie zmieniany 1 raz.
Jantar
VIP Expert
x 45
x 136
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Jantar »

@Bloo411 W tamtych latach rynek medialny był właściwie jeszcze w powijakach, więc trudno cokolwiek wyrokować, czy i jaki ewentualnie wpływ na ostateczną decyzję miała KRRiT, czy niedogadanie się z kablówkami. Przez dość długi okres w kablówkach były podstawowe kanały polskie i kanały zagraniczne - w najlepszym razie były to kanały z polską wersją językową. Miejsca w kablówkach na nowe kanały także były ograniczone, bo jednak były to pakiety analogowe. A w drugiej połowie lat 90-ych zaczęły się rozrastać kanały polskie rodzimych nadawców. Warunki koncesji, jak i wpisu do rejestru kanałów zagranicznych na zagranicznych koncesjach też były inne, niż obecnie. Stosowne przepisy były przecież kilka razy nowelizowane. Jak to wszystko w tamtym okresie wyglądało, dokładnie nie wiemy, a na sprawę patrzymy przez pryzmat obecnego stanu rynku medialnego.
pliki video na forum: http://chomikuj.pl/Kleksik5/pliki+rozne/forum+media2
PS. Z pewnych powodów musiałam ustawić folder jako widoczny, więc zostało nałożone hasło "xxx" (bez cudzysłowu).

www.novela.pl
Bloo411
Obserwator
x 5
x 15

Telenowele

@Jantar , pewnie, że teraz to takie gdybanie i nie mamy żadnej pewności. Ale myślę, że kanał Televisy mógł nie ruszyć m.in. dlatego, że nie dogadali się z dużym nadawcą (jak wspomniałem wcześniej - TVN mógłby być idealnym partnerem, ponieważ emitował sporo telenowel Televisy) , z którym mogli wejść w partnerstwo, a poza tym też dlatego, że w sieciach kablowych i na platformie Wizja TV (dzisiaj platforma Canal+) nadawał wtedy kanał Romantica.
Liam
Junior
x 72
x 105

Telenowele

Post autor: Liam »

Serial „Gdzie jest Frida?”, który w polskiej telewizji dobiega końca, zdobył międzynarodową nagrodę Emmy w kategorii 'Najlepszy nieanglojęzyczny serial'.

Bloo411
Obserwator
x 5
x 15

Telenowele

pablo21 pisze: 21 lis 2022, 21:27 ... Cieszycie się? Bo ja tak! :-) Cieszę się że udało mi się przedstawiciela nadawcy Thema TV namówić na emisję tego tytułu z Telemundo u nas. :-)
I tak, i nie. Obsada fajna, kolejna kwestia to Adriana Fonseca, której dawno u nas nie było. Historia też wydaje się dosyć ciekawa. Jednak przeraża mnie ta liczba odcinków - 206 i to, że w pewnym momencie zacznie być nudno, a pewne kwestie zaczną być przeciągane (zazwyczaj tak się dzieje przy produkcjach z taką ilością odcinków i myślę że przy CV nie będzie wyjątku). Ogólnie jestem za dużo krótszymi formatami i oby Novelas TV/Novelas+ kupowało krótsze produkcje, tym bardziej, że z powodu posuchy w ostatnich latach, jest sporo do nadrobienia. Nie da się ukryć, że długie produkcje zajmują pasmo na długi czas. Liczę na to, że po "Si Nos Dejan" tak jak we Francji poleci "Los Ricos Tambien Lloran". Dla odmiany mogłoby być trochę więcej Televisy w Novelas TV/Novelas+. Tym bardziej, że z nowości nie ma niczego ciekawego w ostatnim czasie w katalogu Telemundo, a ze starszych produkcji wartych zakupu zostały jedynie "La Patrona" i mająca 4 lata na karku "Betty in NY" .
rosssc
Użytkownik
x 9
x 4

Telenowele

Post autor: rosssc »

Nie mogę się doczekać Siły serca 🙂 Też chciałabym aby było więcej telenowel z Televisy 🙂
Soy tu fan
Obserwator
x 45
x 53
Kontakt:

Telenowele

Post autor: Soy tu fan »

Ja właśnie liczę na starsze produkcje Telemundo, które były jeszcze klasyczne, a ich szansę na emisję w Polsce coraz bardziej maleją :(
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
pablo21
Junior
x 41
x 91

Telenowele

Post autor: pablo21 »

Jeśli chodzi o premiery w Novelas+ to w przyszłym roku też szykują się ciekawe premiery. Przynajmniej kolejna, jedna premiera będzie wysłuchaniem moich próśb do nadawcy kanału. :-) Niestety na razie nic nie mogę zdradzić. :-(
Ostatnio zmieniony 24 lis 2022, 20:50 przez pablo21, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telenowele”