TVN24

Pozostałe kanały nadawane przez Grupę TVN i Discovery w naszym kraju.
skorupa2005
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 07 cze 2009, 22:56

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skorupa2005 »

pop pisze:
skorupa2005 pisze:Ciekawe kto będzie w Belgii na stałe?
Powinno być tam kilku stałych korespondentów, bo rola Parlamentu Europejskiego rośnie i będzie rosła. Wiele zmieni wprowadzenie Traktatu Lizbońskiego. I to pewnie do tego stopnia, że za kilka(naście) w unijnej stolicy będą mieściły się studia wszystkich szanujących się programów i kanałów informacyjnych, które będą chciały być w centrum polityki.
O ile nasz prezydent Traktat podpisze.
A nie wiecie z jakiego studia korzystała TVN24 podczas eurowyborów? Chodzi mi o blueboksa w którym była Inga.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

pop pisze:Powinno być tam kilku stałych korespondentów, bo rola Parlamentu Europejskiego rośnie i będzie rosła. Wiele zmieni wprowadzenie Traktatu Lizbońskiego. I to pewnie do tego stopnia, że za kilka(naście) w unijnej stolicy będą mieściły się studia wszystkich szanujących się programów i kanałów informacyjnych, które będą chciały być w centrum polityki
skorupa2005 pisze:O ile nasz prezydent Traktat podpisze.
Dokładnie. A pan Prezydent podpisze dopiero Traktat Lizboński, jak Irlandczycy powiedzą w październikowym referendum "tak", więc do tego czasu jeszcze nic nie wiadomo :).

A co do twojego pomysłu @pop, to na razie stacje telewizyjne nie widzą takiej potrzeby, żeby wysyłac tam więcej niż jednego korespondenta. Wiąże się to z dodatkowymi kosztami, a przecież telewizje dość mocno odczuły kryzys. Poza tym otoczenie polityczne to jedno, a otoczenie rynku medialnego to drugie, no i choć te otoczenia wzajemnie na siebie wpływają, to jednak rządzą się swoim prawami i należy je odróżniać.

Przy okazji zauważyłem jak TVN24 nazywa swoje dwa helikoptery. "Błękitny 24 nr 1" to po prostu "Błękitny 24", a "Błękitny 24 nr 2" to "Błękitna 24".
Pozdrawiam, Trzeciak
skorupa2005
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 07 cze 2009, 22:56

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skorupa2005 »

3q33 pisze:Przy okazji zauważyłem jak TVN24 nazywa swoje dwa helikoptery. "Błękitny 24 nr 1" to po prostu "Błękitny 24", a "Błękitny 24 nr 2" to "Błękitna 24".
Błękitna 24 to czysty wymysł Kuźniara&Werner a nie oficjalna nazwa. Chyba że zaczęli je już tak podpisywać?
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

No właśnie tak te helikoptery zaczeli podpisywać podczas "Poranka TVN24" na belkach, gdzie zwykle znajduje się nazwa miejscowości.
Pozdrawiam, Trzeciak
sziraczek17
Junior
Posty: 780
Rejestracja: 28 gru 2008, 19:07
x 3
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: sziraczek17 »

Nawet mi się ta nazwa podoba. "Błękitny i Błękitna". Powinni ten helikopter oficjalnie nazwać Błękitna 24.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Hmmm... a od czego to "A" na końcu nazwy? "BŁĘKITNA [MASZYNA - w domyśle] 24"?! :D
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Zadowolony jestem z dzisiejszej relacji TVN24 spod hali KDT. Zaczęła się przed 8 rano i praktycznie bez przerwy relacjonuje manifestację bezmózgich kupców, chociaż nie będę rozwijać myśli, bo to nie w tym temacie. Jednak chyba zbyt daleko postawiono wóz transmisyjny, bo operator oddalając się od niego traci zasięg kamery. Mimo to relacja pierwsza klasa, prawie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49669
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

To ja do zdania Karola dodam, że relacja na żywo spod KDT była w bardzo niebezpiecznych i ekstremalnych warunkach. No i za to wielkie brawa przede wszystkim dla Pawła Łukasika, który poradził sobie świetnie (chodzi mi oczywiście również o stronę merytoryczną). Podczas relacji na żywo słyszałem jak niewiele zabrakło, aby rzucony kamień przez jednego z uczestników zamieszek trafiłby w kamerzystę lub w Pawła Łukasika.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21741
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 858
x 7152

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Dla porównania operatorzy TVP Info trzymali się z dala od kiboli :D
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

3q33 pisze:To ja do zdania Karola dodam, że relacja na żywo spod KDT była w bardzo niebezpiecznych i ekstremalnych warunkach.
A tam. To było zwykłe szukanie taniej sensacji. No i jaki byłby efekt propagandowy dla TVN-u, jakby któryś z ich reporterów stał się męczennikiem, którego zraniło to „warcholstwo z postawami roszczeniowymi”…

Swoją drogą, przez przypadek obejrzałem dziś (tfu!) TVN Fakty. Jak wyświetlili materiał o proteście, to miałem wrażenie jakbym oglądał Superstację…

(bez obrazy dla Superstacji, tak właściwie)
Obrazek
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Paweł Ciupak pisze:... Jak wyświetlili materiał o proteście, to miałem wrażenie jakbym oglądał Superstację…
Święte słowa. Poczułem się identycznie, przypominało mi to jakieś pseudorelacje z amerykańskich filmów albo okropne naśladownictwo tamtejszych szołmenów-reporterów, sami zobaczcie:
http://www.tvn24.pl/28377,1610874,0,1,d ... omosc.html - moment od 2:53 do 3:06 jest dla mnie nie do przyjęcia. To nie jest SZUKANIE, a SAMODZIELNE BUDOWANIE taniej sensacji. To nie są te same "Fakty" i TVN24, co ich początki pod okiem Lisa...
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
skorupa2005
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 07 cze 2009, 22:56

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: skorupa2005 »

A ja jednak myślę że relacja była bardzo dobrze przeprowadzona.
Trzeba pokazać czasami jak zachowuje się głupi tłum.
Przecież to skandal aby w centrum stolicy znajdowało się takie coś. Oni wiedzieli od 99 roku że będzie to tymczasowe i mogli sobie już wtedy szukać miejsca.
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
Posty: 2571
Rejestracja: 19 paź 2008, 20:04
x 993
x 672

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ama18 »

Relacja była przeprowadzona tradycyjnie w stylu TVN-u: dużo obrazków, mocne słowa, mało konkretów. Można ją było nieco porównać do pewnej, najchętniej kupowanej zresztą, gazety codziennej.

Od razu dodam, że TVP Info i Polsat News nie wypadły wiele lepiej - tam także podniecano się całym protestem, pokazywano przez kwadranse zapętlające się zdjęcia.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

SNOL pisze:Święte słowa. Poczułem się identycznie, przypominało mi to jakieś pseudorelacje z amerykańskich filmów albo okropne naśladownictwo tamtejszych szołmenów-reporterów, sami zobaczcie:
http://www.tvn24.pl/28377,1610874,0,1,d ... omosc.html - moment od 2:53 do 3:06 jest dla mnie nie do przyjęcia. To nie jest SZUKANIE, a SAMODZIELNE BUDOWANIE taniej sensacji. To nie są te same "Fakty" i TVN24, co ich początki pod okiem Lisa...
No ale z drugiej strony, czego się spodziewać po telewizji komercyjnej… A swoją drogą, zastanawia mnie, czemu w tym „obiektywnym” i „niezależnym” dzienniku, w materiale ani słowem nie wspomniano o tym, że był to protest przeciw działaniom platformerskich władz Warszawy i Prezydent HGW – no ale przecież wtedy trzeba by było zaatakować PO…

Gorzej jednak, że styl Pierwszej Polskiej Telewizji Tabloidowej zaczynają małpować też nasze media pseudo-publiczne, jak zwrócił uwagę Ama18…
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3401
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 405
x 704
Kontakt:

TVN24 (HD)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Moim zdaniem nie ma co się przejmować - sezon ogórkowy i wreszcie jest jakiś elektryzujący news. A zapętlanie materiałów filmowych to nie tylko domena polskich stacji newsowych.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kanały tematyczne Warner Bros. Discovery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości