[TVP3] Serwisy informacyjne ośrodków lokalnych

Sztandarowe programy informacyjne stacji telewizyjnych.
Awatar użytkownika
monzilek
Obserwator
x 65
x 78

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: monzilek »

Sport TVP3 Bydgoszcz również ma nową czołówkę co można sprawdzić w wydaniu tego programu z 21.10.22
EDIT: Poranne "Zbliżenia" jak i podsumowanie tygodnia są nagrywane wcześniej.
michal
VIP Expert
x 29
x 58

Post autor: michal »

@monzilek: Pomyliłem wydanie wczorajsze z przedwczorajszym.
A co do podsumowania tygodnia, nie wierzę, że wcześniej nie dało się go nagrać już w nowej odsłonie.
Awatar użytkownika
Kostka
Poster
x 862
x 430

Post autor: Kostka »

W końcu postanowiłem obejrzeć nowe "Zbliżenia".
Powiem tak - cała ta zmiana bardzo przypomina mi tę, którą przeprowadzono w marcu 2013, tylko w tamtym przypadku to wymieniono tylko grafiki, studio przemalowano na nowe barwy. Tu mamy akurat do czynienia ze zmianą i grafiki, i studia.
O ile sama scenografia mnie się nawet podoba, tak sama oprawa... coś średnia. Nawet belki wręcz za bardzo szablonowe :D
Pogody nie zmienili (ciekawe dlaczego), a "Rozmowy dnia" żal skomentować (choć dodam od siebie tylko to, że identyczny program o tej samej nazwie emitują oprócz Bydgoszczy... jeszcze 3 ośrodki!).

Swoją drogą jakoś ogólnokrajowe "Wiadomości" rozwiązały sprawę z inną porą niż główne wydanie w swojej czołówce, TKW swego czasu też... i nowa oprawa bydgoskich "Zbliżeń" również ma wersje czołówki w zależności od godziny emisji, tylko wczoraj o 14:30 poszła wersja czołówki z "18:30" na początku xD
morus1000
Poster
x 48
x 86

Post autor: morus1000 »

Zbliżenia o 8:30, 14:30 i 16:30 są prowadzone na stojąco przy stoliczku jak w bocznych wydaniach "Wiadomości" na widok bimu. Główne o 18:30 i wieczorne o 21:30 przy stole.
Awatar użytkownika
monzilek
Obserwator
x 65
x 78

W ŁWD zadebiutowała kolejna osoba. Jest to Maciej Chudkiewicz, który jest zazwyczaj znany z prowadzenia m.in. Tygodnika Politycznego czy Śniadania Samorządowego oraz warszawskiej publicystyki (np. Zawsze na temat, Gra o Polskę czy audycja wraz z RDC "Region Polityka"). Do tego w łódzkim ośrodku już prowadził program Łódzkie sprawy. Przeczuwam, że pewnie za niedługo go zobaczymy np. w Rozmowie dnia, Politycznej dogrywce czy programie Samorządni.
michal
VIP Expert
x 29
x 58

Post autor: michal »

@monzilek : Wyprzedziłeś mnie w tej kwestii. Oczywiście pan Chudkiewicz ma już za sobą kilka wydań "Rozmowy dnia". Warto też wspomnieć, że jego pojawienie się w Łodzi nie oznacza, że pożegnał się z TVP3 Warszawa. W dalszym ciągu pojawia się w "Zawsze na temat".
Awatar użytkownika
monzilek
Obserwator
x 65
x 78

Szablonowości ciąg dalszy w ośrodkach. Sport TVP3 Łódź ma czołówkę z szablonu, z którego korzystają obecnie Zbliżenia TVP3 Bydgoszcz. Czołówki Przed Ligą i normalne wydania Sportu TVP3 Łódź nieco różnią się od siebie. Za to natomiast "Sport po łódzku" ma zupełnie inną czołówkę. Nową czołówkę ma także "Rozmowa dnia" tylko nie wiem skąd może być ten szablon bo na razie nigdzie indziej na niego nie trafiłem.
Awatar użytkownika
Kostka
Poster
x 862
x 430

A oto szablon z "Rozmowy dnia".
[ Spoiler ]
Awatar użytkownika
monzilek
Obserwator
x 65
x 78

Jak widać Aktualności czy wcześniejszy "Tydzień TV" TVP3 Rzeszów nie było najstarszym programem informacyjnym tego ośrodka. Była m.in. "Panorama Rzeszowska" nadawana z Krakowa.
Załączniki
Pierwszy serwis jaki był
Pierwszy serwis jaki był
Czy taki serwis był w TVP3 Rzeszów
Czy taki serwis był w TVP3 Rzeszów
To chyba ich lokalne coś przed startem dawnego "Tydzień TV"
To chyba ich lokalne coś przed startem dawnego "Tydzień TV"
To kadr z którejś czołówki Aktualności
To kadr z którejś czołówki Aktualności
Awatar użytkownika
Kostka
Poster
x 862
x 430

Gdzieś było nagranie obszerne z pierwszego dnia działalności oddziału (teraz już niestety gdzieś go wcięło), ale coś czuję, że "Obiektyw" to mogła być albo pierwotna nazwa programu, albo... jakiś blok reklamowo-ogłoszeniowy. Nie oglądałem nagrania aż tak dokładnie, ale coś o tej nazwie - istniało. A to 1990 rok. Zresztą te "NIUSY" to pewnie inna wersja czołówki tego jakiegoś "Tygodnia".

Coś czuję że ten ostatni kadr z mapą, to nawet nie czołówka "Aktualności"... a ten oto ident :D Pojawiał się on w paru identach pasma wspólnego ośrodków.
Obrazek
Chociaż... możliwe że w podobnej konwencji była czołówka serwisu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Serwisy informacyjne”