[TVP1] Dom pod dwoma orłami

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP] Dom pod Dwoma Orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Tu można zwiastun produkcji zobaczyć:
https://pitchplay.tv/ceescreenings/82
Pozdrawiam, Trzeciak
Alek1224
Thinker
Posty: 5517
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

[TVP] Dom pod Dwoma Orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

A nawet 1 odcinek.
Awatar użytkownika
KubaBing
VIP Expert
Posty: 1292
Rejestracja: 16 cze 2019, 20:09
x 190
x 328

[TVP] Dom pod Dwoma Orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KubaBing »

Zapowiada się świetny serial, ze świetnym scenariuszem i ze świetnymi zdjęciami. Piękne zdjęcia plenerowe w czasie przedwojennym. Piękna Ewa, przepraszam Marianna (Sonia Mietielica) 😍 . Czekam na pełną premierę.
Making off serialu:

Z wpisów na fb (już październikowych) osób zaangażowanych w produkcję słychać, że niebawem ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP] Dom pod Dwoma Orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Obejrzałem wreszcie ten 1 odcinek i mam nadzieję że jak najszybciej pojawią się kolejne. Naprawdę porządnie zrelizowany, fajne zdjęcia, Gruszka wymiata, Mietielica - świetna :) W ogóle bardzo silna obsada.

Bardzo mnie dziwi ta zabawa w kotka i myszkę w sprawie emisji, ten pierwszy odcinek realizacyjnie i aktorsko kilka klas wyżej od dwóch ostatnich sezonów Wojennych Dziewczyn.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

[TVP] Dom pod Dwoma Orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Premiera serialu prawdopodobnie 26 grudnia o 20:15 w Jedynce. Emisje kolejnych odcinków prawdopodobnie w niedziele o tej samej porze.
Pozdrawiam, Trzeciak
lukis90el
Obserwator
Posty: 473
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:43
x 257
x 76

[TVP] Dom pod Dwoma Orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

Przepraszam, ale jeszcze za wcześnie na tą informację - z jednego powodu.
Otóż (źródłem był plik ze strony Biura Reklamy TVP) pozycja opisana jako Serial trwa... 31 minut (pomiędzy 20:17 a 20:48).
Tymczasem pierwszy odcinek Domu pod Dwoma Orłami trwa (według strony, na której ten pierwszy odcinek można obejrzeć) dokładnie 45 minut i 35 sekund.
Jeżeli w ogóle jest to odcinek Domu pod Dwoma Orłami, to musiałby to być dziwnie zmontowany odcinek pilotażowy (jak to było swego czasu przy Młodym Piłsudskim, gdzie pilota zmontowano z 2-3 pierwszych odcinków).
Osoba z ASD - osoba ze spektrum autyzmu
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP] Dom pod Dwoma Orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Premiera 1 stycznia!

Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Zwiastun wygląda zachęcająco, chociaż już mnie nudzą kostiumowe seriale, tu widzę, że jest też 97 rok z powodzi.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Pierwszy odcinek już dostępny w TVP VOD.
lukis90el
Obserwator
Posty: 473
Rejestracja: 07 mar 2021, 11:43
x 257
x 76

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukis90el »

@pulkownik Tylko, że z dostępnością na razie różnie (ok. 11:45) - u mnie na Strefie ABO odpala się na smartfonie, a nie odpala się na telewizorze. Jednakże i tak ze względu na Sanatorium Miłości (które jest nadawane po serialu i nie ma prapremier) najprawdopodobniej i tak ten serial planuję oglądać w telewizji linearnej
Osoba z ASD - osoba ze spektrum autyzmu
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2249
x 2434

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Po pierwszym odcinku serial bardzo obiecujący, dobrze zagrane i wątek Szablewskich z lat 40-tych przekierowujący się do 1997 i czasu powodzi, która już się zaczyna. Trochę powolny start, ale potem było lepiej. Bardzo ładne w obrazku sceny z Gruszką i Małeckim za dnia.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
Posty: 11283
Rejestracja: 31 lip 2011, 11:37
x 659
x 1878

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Medyk24 »

1 odcinek może trochę się dłużył, ale bardzo zaintrygowała mnie cała historia. Do tego świetna obsada aktorska (Sonia Mietielica ♥️), plenery, muzyka. Oby tak dalej. 🙂
Alek1224
Thinker
Posty: 5517
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 512

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Ja już jestem po 2 odcinku na VOD i fabularnie jeszcze bardziej się rozkręca choć ten odcinek to głównie powódź, która swoją drogą zaczyna się i kończy w tym jednym odcinku. Poza jedną sceną, są one w miarę dobrze zrealizowane choć miasto ograli archiwaliami. Aktorsko jest bardzo dobrze, plenery, muzyka - to wszystko się zgadza w tym serialu.

Na razie najlepsza nowość serialowa TVP od Winnych.
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

Po 1 odcinku też mi się podoba, ładne zdjęcia, dobra obsada, i dużo tajemnic.
Jedynie co może irytować, to te przeskoki w czasie.
Czekam na Andrzeja Seweryna, bo widziałam że był w czołówce, a w zapowiedzi 2 odcinka też go nie widziałam.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19204
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2204
x 13294

[TVP1] Dom pod dwoma orłami

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Reżyser serialu o powodach opóźnienia premiery, co ciekawe scenariusz czekał 20 lat na realizację:
Scenariusz był gotowy 20 lat temu, więc ten serial to nie jest próba pisania historii na nowo i ciesze się, że mimo tych wszystkich kłopotów udało się doprowadzić do jego realizacji. Zdjęcia do serialu zaczęliśmy w 2019. Dlaczego serial oglądamy dopiero teraz? Najpierw była pandemia. Przez 8 miesięcy była blokada działań zbiorowych. Potem na planie zdarzały się pojedyncze wypadku covidu. Ale to były drobne opóźnienia. W grudniu 2021 roku odbyła się ostatnia kolaudacja — mówi Faktowi reżyser "Domu pod Dwoma Orłami" Waldemar Krzystek.

Ale na tym nie skończyły się kłopoty, bo przyszła wojna w Ukrainie. - Telewizja podjęła wtedy decyzję, że ze względy na wątek polsko-ukraiński i drastyczne sceny byłoby to trochę jak kopanie leżącego. Z tym projektem w ogóle zawsze były problemy, bo albo wykopywał topory wojenne z Niemcami, albo rozdrapywał bliźniące się rany konfliktów z Ukraińcami. Na przykład dwa lata temu usłyszałem, że serial jest proniemiecki — mówi Waldemar Krzystek.

To znamienne, że wszyscy potraktowali ten serial jako tak poważną wypowiedź na temat historii XX wieku, że to mogło dać ludziom do myślenia. W pierwszych odcinkach Polacy mieszkają z Ukraińcami i nie ma nawoływania do mordów. Ale potem zaczyna się naprawdę ostro i musiałem uzyskiwać zgodę, czy to nie narusza ustawy o radiofonii.
[ Spoiler ]
https://www.fakt.pl/plotki/serial-dom-p ... vp/lgrptz6
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: REM0XING i 6 gości