TVP - sprawy bieżące

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 2942
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 15
x 38

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Widziałeś ten program już na Dwójce? Widziałeś? To po co się wypowiadasz! "Whose Line" jest formatem idealnym dla dwójki gdyż tam bardzo często goszczą różnego rodzaju komicy i programy kabaretowe - jeżeli zaangażują najlepszych (bo tak za pewne się stanie) dobra zabawa, będzie gwarantowana.
Paweł Ciupak
Obserwator
Posty: 312
Rejestracja: 02 gru 2007, 12:27
Kontakt:

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Paweł Ciupak »

3q33 pisze:Ja tu chyba zaczynam czegoś nie rozumieć. Pan Farfał "bez podania uzasadnienia" zwalnia szefa "Dwójki" - pana Pawlaka
Momencik – to źle? Ten człowiek nie nadawał się na to stanowisko. Robił z dawnej dwójki telewizję rozrywkowo-komercyjną i to on był głównym architektem zejścia „Panoramy” na psy. Zresztą – co innego mógłby robić człowiek sciągnięty z komercyjnego Polsatu?
Obrazek
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44542
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3260
x 1440

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Paweł Ciupak pisze:Momencik – to źle? Ten człowiek nie nadawał się na to stanowisko. Robił z dawnej dwójki telewizję rozrywkowo-komercyjną i to on był głównym architektem zejścia „Panoramy” na psy. Zresztą – co innego mógłby robić człowiek sciągnięty z komercyjnego Polsatu?
Owszem, może nie wypełniał swej pracy idealnie, ale przynajmniej miał pojęcie o mediach w Polsce, czego o Farfale powiedzieć nie można. Poza tym motywacje zwolnienia Pawlaka były dalekie od naprawdę rzeczowych.

A co do nowego formatu, to powiem krótko - rzeczywiście doskonale pasuje do TVP2, no i mam nadzieję, że produkcja będzie dobrze wykonana..
Co do ramówki TVP2 na jesień, to Press poinformował, że programy lokalne zostają o 17.30, a o 18.00 ma się zaczynać pasmo rozrywkowe, w którym bedą m. in. nowe odcinki teleturnieju "Dzieciaki górą", natomiast w połowie września TVP2 wprowadzi nowy teleturniej. Nie bedzie natomiast jesienią "Bitwy Chorów". Serial "Tancerze" zostanie przeniesiony na czwartek (prawdopodbnie po emisji serialu "Barwy szczęścia". Jeśli chodzi o TVP1, to wczoraj po raz ostatni został wyemitowany "Pryzmat"- program nie pojawi się w jesiennej ramówce TVP1.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44542
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3260
x 1440

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

wirtualnemedia.pl pisze:TVP kręci cztery nowe seriale dla Jedynki

W najbliższych tygodniach Telewizja Polska rozpocznie zdjęcia do czterech nowych seriali fabularnych realizowanych na antenę TVP 1. Będą to: "Przystań", "Blondynka", "Siostrzyczki" i "Ten ratuje cały świat".

Zdjęcia do "Przystani" ruszają około 20 lipca br. w okolicach Giżycka. Serial ten opowiadać będzie o grupie młodych ludzi, ratowników odbywających praktykę w bazie ratownictwa wodnego na Mazurach. W serialu nie zabraknie wątków sensacyjnych oraz uczuciowych. W główne role wcielą się m.in. Agnieszka Warchulska, Paweł Deląg i Marek Bukowski. Scenariusz serialu powstał na podstawie pomysłu Tomasza Świątkowskiego, a reżyserować będzie go Filip Zylber.

W tym samym okresie praca rozpocznie się też na planie "Blondynki" opowiadającej o losach młodej lekarki weterynarii z Warszawy, która przeprowadza się do małej miejscowości Majaki. Rzucona na głęboką wodę, szybko zostaje wciągnięta w sprawy otoczenia, udaje jej się zyskać sympatię mieszkańców, a także odkrywa miłość. W tytułową rolę wcieli się Julia Pietrucha, a w serialu zagrają też m.in. Andrzej Grabowski, Anna Dymna i Magdalena Schejbal. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, a reżyserem będzie Mirosław Gronowski.

Na początku sierpnia do realizacji trafią dwie kolejne produkcje: "Siostrzyczki" i "Ten ratuje cały świat". Pierwsza z nich będzie opowieścią o pięciu zwariowanych siostrach zakonnych, które zawsze chcą pomagać ludziom. Problem w tym, że z tego powodu wpadają czasami w poważne tarapaty. Obsada produkcji nie jest jeszcze ostatecznie znana. Wiadomo, że za scenariusz serialu odpowiadają Dominik Wieczorkowski-Rettinger i Renata Frydrych, a reżyserować będzie Wojciech Nowak.

"Ten ratuje cały świat" będzie natomiast serialem historycznym, w którym ukazane zostaną losy młodej pielęgniarki Basi, wspólnie ze znajomymi niosącej pomoc Żydom w czasie II wojny światowej, a po wojnie odznaczonej za uratowanie kilkunastu żydowskich dzieci. Scenariusz do produkcji napisał Wojciech Tomczyk, a za reżyserię odpowiadać ma Waldemar Krzystek.

Wszystkie wymienione produkcje poza "Blondynką" mają być emitowane na antenie TVP 1 jeszcze tej jesieni. Telewizja Polska kręci od początku lipca także serial "Dom nad rozlewiskiem" z Joanną Brodzik, który Jedynka będzie pokazywać od września w niedziele o 20.15. Cały czas trwają też zdjęciach do nowych odcinków znanych już widzom produkcji - "Ojca Mateusza" (emisja jesienią w niedziele o 17.20) i "Londyńczyków" (czwartki 20.20).
Cóż, jeśli chodzi o seriale, to nie od dziś wiadomo, że TVP świetnie sobie radzi - znacznie lepiej, niż jeśli chodzi o rozrywkę. Mam nadzieję, że te seriale będą dobrze zrealizowane no i osiągną wysoką oglądalność.

Przy okazji dodam, że snowym szefem TVP2 jest Krzysztof Nowak - pre pierwszy dyrektor TV Polonia (1992-1993), wicedyrektor TVP1 (1994-1996), póżniej dyrektor TVP Poznań (2004-2006), producent telewizyjny, autor wielu filmów dokumentalny oraz prac nt. mediów.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44542
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3260
x 1440

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Wirtualnemedia.pl poinformowały o zdjęciu z anteny TVP1 teleturnieju 300 % normy. Powodem takiej deczyji wg. wicedyrektora TVP1 ds. audycji artystycznych i rozrywkowych - Romana Rogowieckiego jest wyczerpanie zbiorów archiwów pokazanych w tym programie. Jesienią ten teleturniej ma zastąpić inny program rozrywkowy (pod uwagę brany jest teleturniej dla par narzeczeńskich).

Jednocześnie wczoraj na stanowisko wicedyrektora TVP2 został powołany Tomasz Rudomino (niedawno p.o. wiceprezesa TVP, a także członek Rady Nadzorczej TVP). Wcześniej zrealizował dla TVP ponad 300 audycji (m. in. filmów dokumentalnych, programów podróżniczych), a także redaktor naczelny czasopism "Pani", "Kobieta i Życie", "Tour Express" oraz prezes Ad Novum (wydawca "Trybuny").
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44542
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3260
x 1440

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

TVP.pl pisze:Iwona Schymalla dyrektorem TVP1

Decyzją Zarządu TVP S.A. Iwona Schymalla otrzymała 20 lipca br. nominację na stanowisko dyrektora Jedynki.

Iwona Schymalla jest zawodowo związana z Telewizją Polską od lutego 1993 roku. Jest dziennikarką od samego początku wierną Jedynce, mającą istotny wkład w sukces i popularność tej najważniejszej anteny w kraju.

Swoją karierę Iwona Schymalla zaczynała w Telewizji Edukacyjnej – Redakcji Społecznej od przygotowywania reportaży poświęconych problemom młodzieży. Od 1994 r. - jako współautorka i prowadząca - tworzyła pionierski na polskim gruncie program telewizji śniadaniowej „Kawa czy herbata”, z którym jest związana do dziś. Od lat 90. do dziś wierna jest również audycji Redakcji Katolickiej „Między niebem a ziemią”.

Dla TVP1 Iwona Schymalla przygotowywała też autorskie programy: „Profesjonaliści”, opowiadający o relacji mistrz-uczeń oraz, wraz z Krystyną Bochenek, „Od A do Zdrowie”. Widzowie Telewizji Polskiej doskonale pamiętają Iwonę Schymalla jako gospodynię studia kolejnych – od 1997 r. – pielgrzymek papieskich a także autorkę relacji ze wszystkich najważniejszych premier filmowych, m.in. „Ogniem i mieczem”, „Pianista” i „Katyń”.
Iwona Schymalla należny do elitarnego grona laureatów Wiktorów. Pierwszy z nich to Wiktor Publiczności z 1997 roku. Drugi - dla Najlepszej Prezenterki Telewizyjnej z 1999 roku.

Iwona Schymalla jest absolwentką Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie jest słuchaczką studiów podyplomowych (produkcja telewizyjna i filmowa) w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi
.
Cóż, ciężko mi powiedzieć, czy jest do dobra decyzja, czy zła. Z jednej strony jest przecież współ autorką kilku programów (m. in."Profesjonaliści" i "Od A do Zdrowie", z drugiej strony nie wiem, czy będzie dobra, jeśłi chodzi o strategię i ofertę programową (choć wiemy, że od tego są także wicedyrektorzy). Nie obawiam się, jeśli chodzi o patronat medialny stacji nad niektórymi przedwsięwzięciami. Co ciekawe, dziś prowadziła program "Kawa czy Herbata?" - w tej roli pojawi się conajmniej do końca lipca.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 44542
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 3260
x 1440

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

wirtualnemedia.pl pisze:'Kawa czy herbata?' dłuższa, a 'Pytanie na śniadanie' później

TVP koryguje godziny emisji swoich porannych magazynów. Nadawana w TVP 1 "Kawa czy herbata?" ma być jesienią dłuższa o 45 min., zaś Dwójkowe "Pytanie na śniadanie" będzie się zaczynać się kwadrans później - wynika z nieoficjalnych informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

"Kawa czy herbata?" trwać będzie zatem od 6.00 do 8.45 (obecnie od 6.00 do 8.00). Natomiast "Pytanie na śniadanie" zaczynać się będzie tuż po zakończeniu programu TVP 1, czyli o 8.45 i potrwa do 11.00. (przed wakacjami emitowane było między 8.30 a ok. 10.45). Oznacza to, że morning show TVP 2 zaczynać się będzie 15 min. później niż konkurencyjne "Dzień dobry TVN".

Koncepcja emisji "Pytania na śniadanie" tuż po "Kawie czy herbacie?" realizowana była już w zeszłorocznej jesiennej ramówce. Wtedy telewizja śniadaniowa Jedynki kończyła się tuż przed godz. 8.00, gdy zaczynał się poranny magazyn TVP 2. Miało to spowodować przepływ widzów między oboma pasmami.

Po czterech miesiącach, w styczniu br., z tego rozwiązania jednak zrezygnowano, przenosząc "Pytanie na śniadanie" na 8.30 i umieszczając przed nim archiwalne odcinki serialu "M jak miłość". Wpłynęło to początkowo na wzrost oglądalności porannego programu Dwójki i pokonanie przez niego "Dzień dobry TVN", potem jednak TVN wstawił o 8.00 powtórkowe odcinki "Brzyduli" z dnia poprzedniego, które notowały lepsze wyniki oglądalności niż stare epizody hitu TVP 2.. Od jesieni wyniki pasma przed "Pytaniem" ma poprawić emisja w nim odcinków "Barw szczęścia", które będą powtórkami z poprzedniego wieczoru.
Cóż, nie pierwszy raz dzieje tak, że "Kawa czy Herbata" będzie nadawana prawie 3 godziny. Z resztą w czasach początków tego programu (1992-1995) poranny program Jedynki był nadawany prawie do godz. 9.00. Póżniej do 2004, oraz w sezonie 2005/06 i od końca grudnia 2006 roku porgram był emitowany w godz. od 6.00 do 8.00 (tak jak dziś). W tym czasie dwukrotnie (w sezonie 2004/05 i jesienią 2006 roku) program znów był nadawany do prawie godz. 9.00. Jednocześnie warto dodać, że te zmiany mają jeden cel - pokonać pod względem udziałów i oglądalności jedynego konkurenta - "Dzień Dobry TVN", i swoją drogą może się to TVP udać, tym bardziej, że "KCH" ma wystarczająco wypracowaną markę.

Warto dodać, że ten sam serwis poinformował o tym, iż program Alicji Resich-Modlińskiej - "Na wyłączność" zmieni nazwę i porę nadawania (Robocza nazwa - "Śniadanie z Alicją"). Ma być emitowany jesienią w TVP2 co drugą niedzielę przed godz. 10:00 na zmianę z programem "Zacisze gwiazd".

http://www.tvp.pl/prasa/programTVP1/p0901_1.txt - jak widać, jest to ramówka Jedynki na 1 września 2009 roku. Wiemy więc, że nowa ramówka TVP wystartuje 31 sierpnia lub 1 września. Jak widać w ramówce dokonano kilka istotnych zmian (m. in. likwidacja programu "Kwadrans po ósmej", przeniesienie "Rozmowy Jedynki" na 8:45, czy zamiana teleturnieju "Jaka to melodia?" z serialem "Plebania" ("Plebania" o 18:00, "Jaka to melodia?" o 18:30)).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3901
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 19

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Ostatnia zmiana jak dla mnie jest bez sensu. Ludzie przyzwyczaili się już do emisji tych dwóch programów , więc po co robić zamieszanie? Oglądalność obu programów na pewno zła nie była.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 2942
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 15
x 38

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Wiesz po co? Po to żeby zbudować silne pasmo serialowe od 17.30 do 18.30 mogące utrzymać widzów którzy po "Klanie" przełączają na "Brzydulę TVN" lub "Pierwszą Miłość" w Polsacie. I działanie jest jak najbardziej logiczne, gdyż te dwie produkcje mają podobny profil widza - bardziej idiotyczne było rozdzielanie tych seriali programem muzycznym.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3901
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 19

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

To się bardzo szybko obudzili :P No cóż. Ja tu mówię w imieniu zwykłego widza, bo oglądalność może podskoczyć (wieloletni serial emitowany w telewizji publicznej ma na pewno większą szanse na sukces, niż np. taka roczna ''Brzydula''). Telewizja publiczna robi się coraz mniej publiczna.....
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 2942
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 15
x 38

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Czyli co twoim zdaniem masz na myśli pisząc, że takim ruchem telewizja staje się mniej publiczna? To, że jest publiczna to znaczy, że nie ma szansy na walczenie o oglądalność a co za tym idzie wyższe zyski z reklam?
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 14424
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 18
x 199
Kontakt:

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Założę się że ta ramówka niedługo zniknie - gdyż jest za wcześnie wypuszczona.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3901
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 19

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Ka.mil pisze:Czyli co twoim zdaniem masz na myśli pisząc, że takim ruchem telewizja staje się mniej publiczna? To, że jest publiczna to znaczy, że nie ma szansy na walczenie o oglądalność a co za tym idzie wyższe zyski z reklam?
Tak, zmusza widza do zrezygnowania z innego serialu/programu który także lubi. Takim zagraniem TVP zachowuje się jak telewizja prywatna (coraz więcej takich zagrywek)
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 2942
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 15
x 38

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Kochany @TiM czyżby słoneczko za mocno przygrzało? Wiesz co oznacza słowo K O N K U R E N C J A - to, że oglądasz Brzydulę i Plebanię nie zwalnia TVP do emitowania ich w różnym czasie :-) Naprawdę, nie pisz takich głupot w przyszłości :-) Każda telewizja walczy o oglądalność.
mrc5
Obserwator
Posty: 490
Rejestracja: 26 mar 2008, 12:46
Lokalizacja: Warszawa
x 2
x 3

Nowości w TVP

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrc5 »

Rozmowa jedynki o 8:45 - bardzo dobre rozwiązanie. Wcześniej Kwadrans po ósmej dublował się z Gościem TVP Info. O 08:45 są programy lokalne na TVP Info, więc zrobienie wtedy Rozmowy Jedynki jest strzałem w dziesiątkę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość