Co ostatnio obejrzeliście? - filmy

Premiery kinowe i telewizyjne, nasze ulubione produkcje.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Mały przegląd filmów z Jennifer Aniston na Netflix:

"Przyjaciele z kasą" - Netflix - moja ocena: 7/10
Film ma już trochę lat, ale z tej całej trójki wydaje mi się najlepszy. Cztery przyjaciółki "na całe życie" - trzy bardzo bogate i jedna sprzątaczka wciąż szukająca swojego miejsca w życiu. W sumie bardzo ciekawy obraz wpływu pieniędzy na życie osobiste i towarzyskie.

"Zabójczy rejs" - Netflix - moja ocena: 4/10
Ani to śmieszne, ani ciekawe. Ale zwiastun ma dobry. To by było na tyle.

"Kluseczka" - Netflix - moja ocena: 5/10
W sumie nic ciekawego. Film przekonujący o tym, że wygląd to nie wszystko. Dla nastolatków może być.
2008-2023
alicjamarkowska3
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2021, 15:15

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: alicjamarkowska3 »

Wyprawa do dżungli oraz Free Guy - te dwa filmy naprawdę polecam, świetnie się na nich bawiłam! :) ObrazekObrazek
pasjonat
Obserwator
Posty: 360
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:46
x 89
x 93

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pasjonat »

Najbardziej niebezpieczne drogi do szkoły o 15:55 na FOKUS TV dziś.
Kruger&Matz KM0232. Rok produkcji- 2016.
Antena TV AX1000 + LTE combo, wzmacniacz W-20
aleksik
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 26 wrz 2022, 15:39
x 2
x 2

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: aleksik »

Ostatnio oglądałem z nowych filmów Thor Miłość i grom oraz After 4 i mogę polecić dla zabicia czasu :) Obrazek
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Zbliża się koniec miesiąca, a wtedy staram się przeglądać, co ciekawego jeszcze powinno się zobaczyć, bo zaraz zniknie z serwisów VOD.

Kilka tytułów:

"Między oczy" - CANAL+Online - komediodramat w reżyserii Piotra Wereśniaka. Przyjaciele ze studiów spotykają się po latach, by spędzic razem weekend. Okazuje się, że po wielu latach niewiele już ich ze sobą łączy. Ich poglądy bardzo się różnią. Do tego na jaw wychodzą tajemnice skrywane przez lata. W filmie wystapili Tamara Arciuch i Bartosz Kasprzykowski oraz Dominika Kluźniak i Bartosz Opania. Film mnie bardzo zaskoczył. W sumie pokazuje wiele o jakości relacji ludzi w dzisiejszych czasach.
Moja ocena: 8/10

"Oto my" - CANAL+Online - wzruszająca historia ojca wychowującego syna z autyzmem, który wkracza w dorosłość z czym nie może się pogodzić. Film został nagrodzony 4 Ofirami (dodatkowo 6 nominacji) i Nagrodą Indywidualną na MFF w Valladolid.
Moja ocena: 7/10

"Wolny kraj" - CANAL+Online - niemiecki thriller kryminalny z 2019 roku w reżyserii Christiana Alvarta. Akcja filmu dzieje się w Wschodnich NIemczech w 1992 roku. Dwóch policjantów pochodzących z różnych części dawniej podzielonego państwa prowadzi dochodzenie w sprawie zaginięcia dwóch nastoletnich sióstr. Scenariusz oparto na fabule hiszpańskiego dreszczowca "Stare grzechy mają długie cienie" Alberto Rodrígueza.
Moja ocena: 7/10

"Lato '85" - CANAL+Online - Alexis po przeprowadzce do Normandii poznaje Davida dla którego traci głowę. Ich relacja kończy się tragicznie - na sali sądowej. Reżyserem filmu jest François Ozon. Jednak sam film jest dla mnie bardzo rozczarowujący. Wydaje się być długi i nudny.
Moja ocena: 5/10

"Sex ze śniadaniem" - Filmbox Live - James i Heather szukają sposobu na gasnace uczucie i w związku z tym kierują swoje kroki do psychologa z nadzieją na pomoc i rozniecenie namiętności na nowo. Tam spotykają Renee i Ellis, którzy mają podobny problem. Próbują rozwiązać problem wspólnie. Film obejrzałem tylko ze względu na to, że grał w nim Macaulay Culkin - znany przede wszystkim z tytułowej roli w filmie "Kevin sam w domu". Niestety, sam film słaby.
Moja ocena: 3/10
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Matthias i Maxime" - CANAL+Online / Ale Kino+

Opis dystrybutora (Gutek Film):
Najczulszy, najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny nowy film Xaviera Dolana jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością, zmącił beztroskie wody młodości i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów. Ten pean na cześć przyjacielskich więzów przypomina, że prawdziwa miłość nie może się obejść bez prawdziwej przyjaźni. A czasem się od niej zaczyna. „Matthias i Maxime” zrobiony został z myślą o trzydziestolatkach, których krzepnąca tożsamość pozostawia coraz mniej miejsca na niespodzianki i nieprzewidziane zwroty uczuć.
Kolejny, kanadyjski, ale francuskojęzyczny film Xaviera Dolana, który gra również jedną z głównych ról. Nominacja do Złotej Palmy.
Dolan jak zwykle w swych filmach porusza również wątek LGBT, ale robi to w sposób delikatny, nienachalny.

Moja ocena: 7/10
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Obiecująca. Młoda. Kobieta" - CANAL+Online
Wszyscy zawsze mówili o Cassie (Carey Mulligan), że to obiecująca młoda kobieta… ale zdarzyło się coś, co brutalnie zmieniło jej przyszłość. W jej życiu nic nie jest tym, na co wygląda. Jest niezwykle bystra, kusząco przebiegła, a nocami prowadzi sekretne podwójne życie. A teraz, dzięki niespodziewanemu spotkaniu, Cassie otrzymuje szansę, by rozliczyć się z przeszłością. I na pewno tę szansę wykorzysta.
-opis dystrybutora

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział - gorąco polecam. Wreszcie coś innego. Rewelacyjny, ciekawy film. Doceniony przez krytyków i recenzentów. Laureat licznych nagród - w tym - Oscar (za najlepszy scenariusz oryginalny - a jakże inaczej ;) ) i 4 nominacje, 3 statuetki BAFTA, Europejska Nagroda Filmowa i wiele wiele innych.

Moja ocena: 9/10

Jeżeli prawdą jest, że jaki pierwszy obejrzany film, taki cały filmowy rok - to zapowiada się on rewelacyjnie, :)
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Lekcje języka" - CANAL+Online
Hola! A to ci niespodzianka. Adam dostaje w prezencie kurs języka hiszpańskiego online. Po drugiej stronie ekranu czeka uśmiechnięta okularnica o imieniu Cariño. Choć lekcje odbywają się na odległość, facet w średnim wieku i niebanalna native-speakerka stają się sobie bliscy. Dawka docenionej przez widzów i krytykę optymistycznej fabuły w reżyserii oraz z udziałem Natalie Morales.
https://www.canalplus.com/pl/film/lekcj ... 4734_70026
7/10

"Na rauszu" - CANAL+Online
„Na rauszu” opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy...
https://www.canalplus.com/pl/film/na-ra ... 1838_70026
8/10
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Minari" - CANAL+Online
W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.
Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.
-opis dystrybutora

Do oglądania tego filmu zabierałem się dość długo. Z jednej strony dużo pozytywnych recenzji, sporo nagród - drugiej opinie zawiedzionych osób, które już oglądały ten film. Niestety i ja zaliczm się do tej grupy. Film mnie nie przekonał. Miał momenty, ale tylko momenty. Przez większość czasu wlecze się niestety. Końcówka na plus. Film zdobył Oscara i miał 5 nominacji. Laureat nagrody Złotego Glob za najlepszy film zagraniczny.

5,5/10

Film co prawda znika z oferty CANAL+Online, ale będzie miał jeszcze kilka emisji w kanałach linearnych CANAL+.
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Nomadland" - CANAL+Online
Film o przemijaniu i kruchości życia. Zmuszający do myślenia. W roli głównej Frances McDormand za którą to dostała Oscara (najlepsza aktorka pierwszoplanowa). Film zdobył dodatkowo dwie inne statuetki - Oscar za najlepszy film oraz reżyserię. Do tego mnóstwo innych nagród i nominacji. W swej konstrukcji bardzo przypomina mi inny film - "Drzewo życia". Podobnie jak tutaj, tamten film też miał piękne zdjęcia.

Ode mnie 8/10.
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"On i ona" - CANAL+Online
Francuska obyczajówka o dwójce trzydziestolatków zagubionych w wielkim mieście jakim jest Paryż. W lekki i przystępny sposób pokazany temat depresji i samotności wśród młodych-dorosłych. Myślę, że to bardzo aktualny temat w dzisiejszych czasach.
7/10
2008-2023
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Wczoraj obejrzałem "Top Gun. Maverick" - świetny sequel poprzedniego oryginału, gdzie jednak bardziej - z uwagi na lepsze uwarunkowania techniczne, skupiono się ujęciach z powietrza myśliwców, widoki z kabin i ogólnie na dużą liczbę efektów specjalnych. I szczerze powiedziawszy, chyba nie przesadzono tam z nadużyciem efektów komputerowych, a nawet jeśli coś kręcono na green screenie, to zrobiono to z niezwykłą precyzją, a wszystko wygląda niesamowicie realistycznie. Odważnie przyznam, że sequel pokonał oryginał. Fajnie, że na chwilę pojawił się nawet Val Kilmer, chociaż niestety - co wiadomo powszechnie - jest to człowiek średnio dyspozycyjny, jeśli chodzi o jakiekolwiek aktorstwo.

Ocena 10/10, podczas gdy oryginałowi dałbym ze dwa punkty mniej z uwagi na chaotyczny - jak na tamte czasy - montaż, czy jednak słaby wątek miłosny 🙂
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Kret w Korei" - CANAL+Online

Dwuczęściowy film dokumentalny o renciście-kucharzu, który został tytułowym kretem w Korei Północnej. Jego działania śledzą jawne i ukryte kamery przez okres niemal 10 lat. Od wejścia do organizacji sympatyzującej z tym krajem, po próbę stworzenia fabryki produkującej broń i narkotyki pod przykrywką luksusowego kompleksu hotelowego. Film ogląda się szybko i przypomina bardzo dobre kino szpiegowskie. Aż zaskakujące, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Do tego poznajemy Koreę Północną od środka.
Film zdobył statuetkę Robert (Duńska Nagroda Filmowa) w kategorii "Najlepszy film dokumentalny".

9/10
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

"Pokój syna" - Ale Kino+/CANAL+Online

Nagrodzony Złotą Palmą dramat obyczajowy opowiadający o przeżywaniu żałoby po stracie dziecka z perspektywy ojca i psychoterapeuty.

7/10


"Gra o wszystko" - Amazon Prime Video

Trudno mi było natrafić na ten film w telewizji. Niestety, ogromne rozczarowanie. Dłużący się niemiłosiernie film. Opowiada o byłej narciarce Molly Boom, która zakłada nielegalny klub pokerowy w USA, czym przyciąga zainteresowanie FBI. W roli głównej Jessica Chastain i Idris Alba.

5/10
2008-2023
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

Co ostatnio obejrzeliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Kilka filmów, które widziałem w ostatnich tygodniach:

"Zagubiona autostrada" - CANAL+Online
Mocny thriller kryminalny w reżyserii Davida Lyncha z Billem Pullmanem i Patricią Arquette w roli głównej.
8/10

"Syn Szawła" - Ale Kino+/CANAL+Online
Film przedstawia 48-godzin z życia, Szawła Auslandera, który jest członkiem Sonderkommando – oddziału żydowskich więźniów zmuszonych asystować hitlerowcom w obozie Auschwitz-Birkenau. Mocny film. Laureat Oscara, Złotego Globu i BAFTY w kategorii "najlepszy film zagraniczny/nieanglojęzyczny". Film można zobaczyć też w HBO MAX.
7,5/10

"Dusza i ciało" - TVP Kultura
Węgierski melodramat w reżyserii Ildikó Enyedi. Marię i Endre łączy nie tylko miejsce pracy, którym jest rzeźnia, ale też uczucie, które pojawia się dzięki wspólnym snom, w którym są przedstawiani jako łania i jeleń. Dość specyficzny film. Laureat Złotego Niedźwiedzia i Europejskiej Nagrody Filmowej. Węgierski kandydat do Oscara 2018.
7/10

"Miłość dla dorosłych" - NETFLIX
Duński thriller psychologiczny na podstawie powieści Anny Ekberg. Fabuła wydaje się być oklepana - żona dowiaduje się o zdradzie swojego męża i postanawia się zemścić. Mimo to film ma sporo zwrotów akcji i powoduje, że ogląda się go dobrze. Moim zdaniem - warto zobaczyć.
7/10

"Rialto" - Cinemax/HBO MAX
Historia ustatkowanego mężczyzny, głowy rodziny, który pod wpływem śmierci ojca i utraty pracy zastanawia się nad swoim życiem i odkrywa skrywane uczucia. Poznaje Jaya, w którym się zakochuje. Konsekwencje tej relacji są zaskakujące. Świetna główna rola Toma Vaughana-Lawlora, za którą z resztą dostał statuetkę IFTA w kategorii "najlepszy aktor". Druga statuetka dla tego filmu za scenariusz.
7/10

"Samba" - Ale Kino+/CANAL+Online
Francuski komediodramat z Omarem Sy w roli imigranta z Senegalu, który w wyniku pomyłki trafia do aresztu i grozi mu deportacja. W tej trudnej sytuacji pomaga mu, przewartościowująca swoje życie - Alice - w którą wciela się Charlotte Gainsbourg.
7/10

"Uprzejmość nieznajomych" - CANAL+Online
Trochę naiwny film o kilku ludziach z Nowego Jorku, których wydarzenia z życia splatają się w pewną całość. Mimo to dobrze się ogląda. Film był nominowany do Złotego Niedźwiedzia na Berlinale.
6,5/10

"Agentka" - Ale Kino+/CANAL+Online
Znana w Sztokholmie, aktorka i diva - Sonja Wigert, decyduje się na współpracę z szwedzkim wywiadem. Ma szpiegować nazistowskiego oficera Josefa Terbovena, który wybrał sobie ją, jako obiekt westchnień. Spokojnie tocząca się akcja. Ciekawe zdjęcia. Dwie statuetki Amanda.
6/10

"Widzę cię" - CANAL+Online
Detektyw podejmuje się śledztwa w sprawie zaginięcia 10-letniego chłopca w parku jednego z małych miasteczek. W tle mamy też próba rozwiązania jego problemów małżeńskich i "mroczną siłę", która pojawia się w ich domu. W jednej z głównych ról Helen Hunt. Sam film dość średni. Można spotkać się z opisami, że to horror, ale według mnie to bardziej thriller
5,5/10

"Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie" - NETFLIX
Nowojorska dziennikarka musi się zmierzyć z bolesną przeszłością. W liceum została zgwałcona przez kolegów z klasy. Teraz jeden z twórców dokumentu kryminalnego, chce by o tym opowiedziała. Film o ważnym temacie, ale niestety nie jest zbyt dobry. Szczególnie te zaskakujące zbiegi okoliczności. W roli głównej Mila Kunis.
5/10

"Nie w porządku" - Disney+
W filmie poruszany jest temat wpływu mediów społecznościach na życie. Dannie, czuje się samotna i nieszczęśliwa. Przebywając przez tydzień w mieszkaniu postanawia kreować się w mediach społecznościowych na ocalałą z ataku terrorystycznego w Paryżu. Oczywiście przynosi to skutki odwrotne do zamierzonych. Niby ważny temat, ale już w sumie od początku filmu można domyślić się jak to wszystko się potoczy.
5/10

"Supernova" - HBO MAX
Film dość podobny do "Rialto" - poruszający tym razem miłość dwóch mężczyzn w długoletnim związku, którzy muszą zmierzyć się z chorobą jednego z nich. W rolach głównych Colin Firth i Stanley Tucci. Niestety, pomimo tego, że dla obojga Panów nie jest to pierwsza tego typu rola to niestety nie przekonały mnie one tym razem.
5/10

"Land" - CANAL+Online
Pogrążona w żałobie kobieta decyduje się na zmianę miejsca zamieszkania - wybierając chatę w głębokim lesie z dala od cywilizacji, co ma być sposobem na poradzenie sobie z depresją. W roli głównej - znana przede wszystkim z serialu "House of cards" - Robin Wright. Odpowiadała ona również za reżyserię filmu. Niestety, sam film jest bardzo nudny i wlecze się niesamowicie. Obecnie film można zobaczyć w Amazon Prime Video.
3/10
2008-2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filmy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości