Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

Bardzo nieaktualne tematy z naszego forum.
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Mam do was pytanie, jaką książkę ostatnio przeczytaliście? Ja teraz przeczytałem "Szkołę narzeczonych" Marii Krüger która ukazuje losy dziewczyny która przyjeżdża do szkoły gastronomicznej w Jagodnem koło Krakowa i jakie tam ją spotykają przygody. Niestety nie warto sięgnąć po tę książkę. O ile początek tej książki do momentu pierwszego przyjazdu Marianny do szkoły z podrzuconym cyganiątkiem jest nawet ciekawy to cała reszta jest poprostu nudna. Tę książkę przeczytałem tylko dlatego ponieważ jest ona wymagana do kuratoryjnego konkursu języka polskiego do którego się przygotowywuję.
Awatar użytkownika
Greeting
Użytkownik
Posty: 83
Rejestracja: 31 gru 2007, 12:28
Lokalizacja: się biorą dzieci?
Kontakt:

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Greeting »

Ja przeczytałem "Gospodarka II Rzeczpospolitej" którą kupiłem za 1 zł na wyprzedarzy w księgarni :D
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Pare dni temu przeczytałem książkę pt. "Stary człowiek i morze. Przeczytałem tę książkę dlatego ponieważ jest ona lekturą szkolną i w najbliższym roku będe ją przerabiać a wole lektury czytać w wakacje a nie w roku szkolnym dlatego żeby być przygotowanym na egzamin kompetencyjny.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Posty: 3398
Rejestracja: 04 lip 2008, 9:58
Lokalizacja: Polska
x 404
x 703
Kontakt:

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kamil »

Mogę ci powiedzieć jedno. Mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo tak pozytywnie. Jesteś [biip tu padło pewne słowo, które @michal kazał mi usunąć] i nie było to przekleństwo :-):-):-):-) ] Do egzaminu zapomnisz połowę treści lektury, a po za tym co to za szpan chwalenie się, że przeczytałeś tą kilku stronicową książeczkę, co? Gdybyś tak przeczytał w trzy dni Krzyżaków - to byłby sukces.

Mnie też straszyli testem, że zależy od tego moja przyszłość, że jak dobrze nie napiszę, to nie będę w dobrej szkole itd. I co? Nic. Koledzy którzy napisali słabiej ode mnie dostali się tam gdzie chcieli. Te testy i tak nic nie znaczą. Liczą się oceny, opinia i znajomości ewentualne :-)
Kazik
Obserwator
Posty: 377
Rejestracja: 07 paź 2007, 18:09
x 1

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kazik »

Co do tych lektur to jak byłem w gimnazjum to może przeczytałem z 2 książki inne 3 wypożyczyłem i po 10 stronach zrezygnowałem a resztę czyli około 10 lektur nawet w ręku nie miałem.
A test gimnazjalny z Polskiego napisałem na ponad 40 punktów i dostałem się do tego Liceum co chciałem na profil społeczno-prawny. W liceum dalej staram się czytać streszczenie albo dowiadywać się o czym jest książka od koleżanek.
Wiem że nie jestem dobrym przykładem, ale po prostu jest tyle rzeczy które można zrobić zamiast siedzieć na książkami, może na starość bardziej zainteresuje się literaturą.
Mi wystarczają podręczniki których muszę się uczyć do matury.

A co do tematu to ostatnią przeczytaną książką była "Antygona", 3 lat temu w 2 gimnazjum.
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Kazik pisze:inne 3 wypożyczyłem i po 10 stronach zrezygnowałem .
Ja tak miałem ale tylko z Antygoną. Po dwudziestu stronach nie byłem w stanie tej książki przeczytać. A książkę którą przeczytałem ostatnio to Romeo i Julia. Tę książkę w życiu przeczytałem po raz drugi ale po raz pierwszy z przełożeniem Stanisława Barańczaka. Tę książkę znów przeczytałem w celu przygotowania się na konkurs o którym już wspominałem.
Mjetek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 13 sie 2009, 20:03

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mjetek »

Trudi Canavan - Trylogia Czarnego Maga - 1. "Gildia Magów"
Czyta się jednym tchem a są jeszcze 2 części i podobno pierwsza część nie jest jeszcze najlepsza. Przydały by mi się kolejne 2 części. Książkę polecam wszystkim.
Awatar użytkownika
wenter13
Użytkownik
Posty: 57
Rejestracja: 25 mar 2009, 14:59
Lokalizacja: pochodzi głupota?
Kontakt:

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wenter13 »

Harry Potter i Insygnia Śmierci - z nudów
Kensuke's Kingdom - a taka tam książka po angielsku ;)
Powiedz dwa razy, zanim pomyślisz - moje motto.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Locked
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:32

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Locked »

Harry Potter i Zakon Feniksa - właściwie jeszcze czytam,ale coś mi się nie chce dokończyć tej książki...
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Ja ostatnio po raz drugi w życiu przeczytałem "Robinsona Kruzoe". To już przed ostatnia książka która jest mi potrzebna do konkursu.
Pamiętam że kiedyś w podstawówce kiedy nauczyciel kiedy kazał coś napisać o ostatnio przeczytanej książce to dużo osób napisało że ostatnio przeczytało książkę... komiks Gigant czym byłem zażenowany.
ejsmont
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 13 wrz 2009, 19:18

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ejsmont »

"Nie ma kto pisać do pułkownika" Marquez jest wspaniały :). Jak komuś podobało się "Stary człowiek i morze" to polecam "Rozbitka" tegoż autora.
peyton
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 16 wrz 2009, 14:50

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: peyton »

niedawno skończyłam czytać jedną z lepszych książek, jakie w ogóle do ręki wziełam, czyli "Życiorysy niepoprawne" Ryszarda Katarzyńskiego, jeżeli komuś podobają się opowieści opare na faktach, z II wojną światową w tle, to na pewno będzie równie zachwycony tą książką jak ja, szkoda tylko, że tak dobra literatura jest ciężko dostępna w księgarniach, ja ją dorwałam na goneta.net, naprawdę warto przeczytać :)
Awatar użytkownika
micaxa
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 13 sie 2009, 7:09

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: micaxa »

"Flet z Mandragory" Łysiaka... i polecam jak najbardziej.
UserFriendly
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2009, 17:03

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: UserFriendly »

A ja - która lubuje się w literaturze faktu i reportażach - przeczytałam ostatnio "Wściekłego Psa" . Polecam gorąco!!! Ale nie każdemu;) To zbiór bardzo prowokujących reportaży, historii z życia wziętych a tak nieprawdopodobnych lub bulwersujących, że książkę czyta się z zapartym tchem. Zadowoli też tych, którzy lubią być zmuszeni do myślenia po przeczytaniu lektury. Zresztą wiele mówić nie będę, przczytajcie sobie sami opis tej ksiażki i jeśli macie chwilę wolnego to kupcie lub pożyczcie (choć z tym może być problem,bo to nowa książka, w bibliotekach strasznie oblegana)
michal
VIP Expert
Posty: 3100
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 41
x 99

Jaką książkę ostatnio przeczytaliście?

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Ostatnio przeczytałem książkę pt. "Inna" Ireny Jurgielewiczowej która jest już ostatnią książką potrzebną na konkurs na który się przygotowywuję. Jednak tej książki nie polecam nikomu. W niej praktycznie nic się nie dzieję a jakaś ciekawsza akcja pojawia się pod koniec książki. A jeśli mowa o literaturze to najbardziej lubię literaturę wojenną.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość