Telegazeta

Forum poświęcone działalności Telewizji Polskiej.
jacor
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 25 maja 2006, 18:01

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacor »

TVP GORZÓW wcale nie ma telegazety poprzednio emitował telegazetę TVP POZNAŃ.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Pepek94 pisze:Do Telegazety TVP zostanie wprowadzony EPG na stronie 100 i będzie ograniczył emisję reklam do połowy.
Prima aprilis.

A TVP Info w Cyfrowym Polsacie nie transmituje telegazety. Jeśli chcę obejrzeć telegazetę TVP Warszawa, muszę przełączać się na transmisję Cyfry+, gdzie mam tylko EPG i telegazetę (nie są one kodowane), nie mam za to wizji i fonii.

Teletekst w TVP Łódź nazywa się Telegazeta Łódzka, a w TVP Szczecin Teletext TVP Szczecin (jest to zresztą chyba najstarszy teletekst regionalny TVP.


Telegazeta Łódzka ma logo takie, jak w czasach TVP3, tylko bez cyfry 3 (takie było na wizji przejściowo) - nie zostało zmienione na biało-czerwone. TVP Szczecin ma w telegazecie logo biało-czerwone.

Logo w TG Łódzkiej wygląda mniej więcej tak (mogą być drobne różnice, poza tym czcionka w telegazecie jest szersza od tej poniżej więc logo nie jest takie wąskie):

Kod: Zaznacz cały

###################
#     #     #     #
# ### # # # # ### #
#  #  # # # # # # #
#  #  # # # # ### #
#  #  #  #  # #   #
#     #     #     #
###################

       ŁÓDŹ
Od kilku lat w Telegazecie Łódzkiej nie widać numeru aktualnie przeszukiwanej strony. Poza tym na górnym pasku przez jakieś pierwsze kilkaset stron (chyba koło 200) jest niebieski napis TVP3, na następnych jest żółte TVP.
Po przełączeniu na kanał (ta funkcja nie występuje we wszystkich telewizorach) pokazuje się napis " TELEGAZETA "3" ". Ponadto na stronie głównej, gdzie są wypisane numery najważniejszych stron jest wpis "PROGRAM TELEWIZYJNY "3" ... 300", podobnie jest w spisie treści. W samym programie jest to poprawione.
Na stronie 899 jest adres TVP Łódź oraz strona testowa.Przy adresie TVP Łódź logo wygląda podobnie .do tego na stronie 100, jednak brakuje tam jednej kreski.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

Zapomniałeś dodać, że na stronie 195 można zobaczyć pierwsze logo Telegazety Łódzkiej (literki ,,T'' i ,,G'' oraz 3 kulki)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Te 3 kulki stanowiły wtedy logo TVP Łódź. W wersji oficjalnej na tych kulkach były litery TVP i pod spodem był biały napis ŁÓDŹ na czarnym pasku. Na ekranie były widoczne jednak tylko te kulki.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

SNOL pisze:Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest strona 333 na Telegazecie TVN. Można tam sprawdzić aktualny i następny program emitowany na TVN.
Mi się ta funkcją podobała. Szkoda tylko, że ją chyba usunęli. Mogłaby się przydać w TVP. I w tym aspekcie nie miał bym nic przeciwko legendarnemu ,,zrzymaniu z Polsatu i TVN'' którego nie znoszę.

Wczoraj zmieniła się wizytówka TG. Zamiast reklam widnieje napis ,,TELEGAZETA. tvp. pl''. Ciekawi mnie jak długo się on utrzyma, bo jedyny sensowny podpis z napisem ,,*** TVP [liczba] ***,, pojawił się na ekranie coś koło 11 listopada zeszłego roku i był... kilka dni.

Ostatnio zauważyłem, że na stronach 880 są ogłoszenia towarzyskie :o. Zostawiam bez komentarza.
Pepek94
Junior
Posty: 844
Rejestracja: 31 mar 2009, 18:06
Lokalizacja: powiat ostrowiecki
x 44
Kontakt:

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pepek94 »

Już teraz możecie czytać Telegazetę w wersji online.
na przykład: TG1 - http://telegazeta.tvp.pl/telegazeta.php ... e=100_0001
A poza tym sądzę, że system oznaczeń wiekowych w TV musi zostać natychmiast zmieniony!
Droga TVP, zdejmij spoty KRBRD z anteny natychmiast!
Precz z "dwunastkami" w godz. 6-20.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Heh, wzieli kwadraty z literami [T][V][P] ze starego loga Jedynki (z lat 1992-2003) w tej stronie. :D A swoją drogą niepodoba mi się Telegazeta w formie online. Chodzi mi o to, ze za każdym razem trzeba wpisywać stronę zamiast klikając na numer strony (klik na numer strony natychmiast przenosi na tą stronę). Plus za to, że można przeglądać w spokoju tzw. podstrony (numery są jedno lub dwucyfrowe, znajdują się pokreślone na dole).
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Peter Parker
VIP Expert
Posty: 1234
Rejestracja: 21 wrz 2007, 22:38
Lokalizacja: 076
x 21
x 33

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Peter Parker »

I - co ciekawe - można przedpremierowo przeglądać telegazetę TVP Sport ;)
9LivePolska
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2008, 13:49

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: 9LivePolska »

3q33 pisze:Heh, wzieli kwadraty z literami [T][V][P] ze starego loga Jedynki (z lat 1992-2003) w tej stronie. :D .
No cóż, trzeba pielęgnować historię :P
Jestem pieskiem samego siebie
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49666
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5347
x 3240

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

A właśnie, że już tego loga nie ma, bo z tego co ja dziś widzę, to zostało zastąpione obecnym logiem TVP (białe logo na granatowym tle). Przy okazji na większości kanałach TVP jest emitowany spot promocyjny promujący Telegazetę, przy okazji jest także pokazana strona internetowa na której można przeglądać Telegazetę jeszcze z logiem o którym wspomniałem w poprzednim poście. Lektorem jest Maciej Kurzajewski, a muzyka jest taka sam, jak z oprawy muzycznej "Wydarzeń dnia" TV Puls.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Posty: 1482
Rejestracja: 17 paź 2008, 20:11
x 24
x 43
Kontakt:

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kpc21 »

Ja chętnie zobaczyłbym w Internecie wszystkie teleteksty regionalne TVP.
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Dzisiaj zauważyłem że TVP Kraków zmieniła grafikę swojej Telegazety. Teraz jest ona utrzymana w kolorach stacji.
To chyba zapowiedź głębokich zmian w stacji zapowiadanych na 28 września.
Poland - Aktywnie najlepszy!
dlukasz
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 14 sie 2009, 11:38
x 12
x 4

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dlukasz »

kisiel205 pisze:Dzisiaj zauważyłem że TVP Kraków zmieniła grafikę swojej Telegazety. Teraz jest ona utrzymana w kolorach stacji.
To chyba zapowiedź głębokich zmian w stacji zapowiadanych na 28 września.
Dziś zauważyłem że TVP Wrocław także zmieniła grafikę swojej telegazety podobnie jak Kraków
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator
Posty: 698
Rejestracja: 11 maja 2008, 18:36
x 5
x 20

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: telefan »

To przygotowania do uruchomienia Telegazety Regionalnej we wszystkich ośrodkach. Zwrócicie uwagę, że na stronie 600 * jest napis ,,JUŻ WKRÓTCE URUCHAMIAMY NOWY SERWIS OGŁOSZENIOWY''. 5 sierpnia zmienił się wygląd teletekstu w Bydgoszczy i Poznaniu. Z tego co mi wiadomo zmiany weszły dziś również w Szczecinie.

* = w obu TG tzn. Bydgoszcz i Poznań.
Awatar użytkownika
SNOL
Immortal VIP
Posty: 3931
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 274
x 323
Kontakt:

Telegazeta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Przed południem zrobiłem zdjęcia nowej Telegazety Regionalnej TVP Wrocław, sami zobaczcie:
1.Obrazek 2.Obrazek 3.Obrazek 4.Obrazek
5.Obrazek 6.Obrazek 7.Obrazek

1. Nowa strona główna, dotychczas czarne tło i duże zielone logo |T|V|P| i pod spodem napis "WROCŁAW",
2. Odmieniona strona "Faktów". Ważna zmiana - przeniesienie ze str. 120 na 110,
3. Strona główna prognozy pogody, 4. - niezmieniona mapa z temperaturami,
5. Informacje sportowe,
6. Program telewizyjny TVP Wrocław i TVP Info - strona zmieniona diametralnie, sam sposób przedstawiania programu w ogóle się nie zmienił - jest wręcz identyczny,
7. Wspomniana wyżej zapowiedź nowego serwisu ogłoszeniowego.

Bardzo dobrze, że wprowadzają coś takiego jak Telegazeta Regionalna - warto wykorzystać w regionach zastrzeżony pierwszy człon nazwy. Czy dokładnie tak wyglądają zmienione niedawno Telegazety w Szczecinie, Krakowie, Bydgoszczy i Poznaniu? Z tego co pamiętam, to TVP Szczecin miała bardzo ładny i przejrzysty teletekst, zaskoczyli mnie (chodzi mi o stan z 1. połowy lipca).
W ofercie mieli również stronę z przypomnieniami. Niestety nie pamiętam, jaki miała numer. Trzeba było przycisnąć jakiś przycisk "TIME" albo "TIMER" na pilocie i wybrać godzinę przypomnienia. Bardzo proszę o wyjaśnienie i poprawienie, bo bardzo możliwe, że coś pokręciłem w tej sprawie.
Tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 14 lat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Telewizja Polska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości